La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : CA Osasuna - 4. února 2023   14:00

Espanyol
59' Braithwaite (Puado)
1:1
(0:1)
CA Osasuna
45' Budimir  (Ávila)
Espanyol
Álv. Fernández – Pierre-Gabriel, Montes (39. S. Gómez), Cabrera, Oliván – Melamed (61. Gragera), Calero (61. Suárez), Darder /C/ – Vidal (46. R. Sánchez), Braithwaite (75. Expósito), Puado.
J. García, Pacheco – Lazo, D. Gómez.
Gil – Nevado, Martínez
RCDE Stadium. Cornella de Llobregat
20 223 diváků
CA Osasuna
Ait. Fernández – Moreno, U. García /C/, D. García, Cruz – Moncayola, Torró (46. Brašanac), M. Gómez – Ávila (58. R. García), Budimir, Ezalzúlí.
Herrera – M. Sánchez, Hernández, Barja.

Zasloužená plichta upevnila pozici Espanyolu jako jasného remízového krále La Ligy. Osasuna přežila Puadovu tyč a udeřila po rohu gólem do šatny, který dal zblízka Budimir. Následně rozdal rozhodčí v nastaveném čase po jedné červené kartě za potyčku a druhá půle se odehrála ve formátu 10 na 10.
Že by ale obě mužstva využívala volnějšího prostoru k vytváření šancí, se nedá říct ani náhodou. Také domácí využili standardku, když vrácený míč po trestném kopu zblízka procpal do sítě Braithwaite. V poslední půlhodině si oba soupeři opatrnou hrou zezadu už jen hlídali získaný bodík.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:18.
90+3'
90+1'
Expósito vysunul na křídlo Sáncheze, jehož přízemní centr odvrací skluzem Cruz.
90'
Jon Moncayola to neúnavně zkouší, nákop z hloubi pole však posílá za bránu Espanyolu.
88'
Na další Moncayolův centr naskakoval Kike García, uštědřil však přitom ránu do zátylku Sergi Gómezovi.
87'
Rubén García si navedl míč na levačku a z 25 metrů střílel sice tvrdě, leč také daleko od domácí brány.
85'
Gragera uprostřed hřiště srazil nedovoleně k zemi Kikeho Garcíu.
84'
Dlouhý nákop do pamplonského trestného území ještě prodloužil hlavou za sebe Gragera na Cabreru, který se pokusil o střelu z otočky z těžkého úhlu, ale promáchl a míče se zmocnili hostující zadáci.
83'
Darko Brašanac byl přistižen v opravdu nepatrném, ale správně mávaném ofsajdu.
82'
Puado se pěkně uvolnil u rohového praporku a přihrál pod sebe Olivánovi, který se teď drží za hlavu, protože slušnou nabídku zazdil a míč si nechal odskočit do zámezí.
81'
Brašanac podával po zemi do vápna příliš slabě, Cabrera míč zakopává, ale také protiútoku Espanyolu brzy dochází dech.
78'
Jon Moncayola (Osasuna Pamplona) sevřel oběma rukama kolem pasu Dardera a zápasnický faul ve středovém kruhu je oceněn žlutou kartou.
77'
Moncayolův centr byl příliš vysoký pro Kikeho Garcíu, kterému míč jen učísl kštici.
75'
Naposledy a z donucení střídá Espanyol Barcelona:
odkulhal autor vyrovnávací branky Martin Braithwaite, na jeho místo přichází Eduardo Expósito.
74'
S blížícím se závěrem zápasu sázejí oba celky na zajištěnou obranu, nechtějí přijít o bod a šancí je tak k vidění jen pomálu.
71'
Na Sáncheze dotíral nedovoleně rukama Juan Cruz a píská se proti hostům.
70'
Iniciativu teď přebírá Osasuna, jenže při obehrávání velkého vápna se nakonec hosté zahánějí za postranní čáru.
69'
Dnešní utkání sleduje 20 223 diváků.
68'
Dvojité střídání v mužstvu Osasuny Pamplona:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Diego Moreno, přichází Pablo Ibáñez.
66'
Domácí kapitán Darder se nadechl ke slalomu, přešel dva hráče, ale v poslední chvíli mu míč odskakuje od nohy a Aitor Fernández ho snadno sbírá.
65'
Rubén García se nerozpakoval a z prvné překvapivě vypálil přes obránce zpoza šestnáctky. Křížná střela však letí metr nad břevno.
63'
Aitor Fernández to má proti ostrému sluníčku těžké, rukou si zacláněl oči, ale rohový kop Espanyolu vystihl.
61'
Adresátem první žluté kartyp o přestávce je za kopnutí do soupeře v souboji o míč Unai García (Osasuna).
61'
Espanyol Barcelona posílá na hřiště dvě čerstvé posily:
místo Fernanda Calera a Nica Melameda přicházejí Denis Suárez z Celty Vigo a José Gragera z druholigového Gijónu.
59'
Espanyol právě vstřelil branku!
Trestný kop z levé strany Aitor Fernández vyboxoval, z opačné strany však vrátil míč do ohně Cabrera, na zadní tyči ho mezi dvěma hráči se štěstím posunul Puado a MARTIN BRAITHWAITE zblízka doklepl.
59'
Unai García s Brašanacem si vzali do kleští nedovoleně Braithwaitea, trestný kop ze zajímavého místa rozehraje barcelonský celek.
58'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García.
57'
Hostující Rubén Sánchez skluzem došlápl na kontík Juana Cruze, rozhodčí mu odpouští jasnou žlutou kartu.
56'
Domácí teď přenechali střed hřiště soupeři, který ale nikam spěchat nemusí.
53'
Následný roh již nepřinesl ohrožení pamplonské brány.
52'
Martin Braithwaite prověřil prudkou šlehou z 22 metrů Aitora Fernándeze, který se vrhl po levé ruce a s námahou vyškbrauje na roh. Poté se zlobí na spoluhráče za nedůrazné bránění, ovšem s pozornější obranou by se teď ani sám neproslavil.
49'
Z 27 metrů napřáhl Melamed, prudkým projektilem však jen pozdravil diváky na tribuně.
47'
Nico Melamed přepadl při svém slalomu na velkém vápně přes nohu Unaie Garcíi, ani tentokrát se nebude pískat faul.
47'
Oliván padá v souboji s Morenem u postranní čáry, domácí však budou pouze vhazovat.
46'
A střídala také Osasuna Pamplona:
odstoupil Lucas Torró, kterého nahrazuje do druhé půle Darko Brašanac.
46'
O přestávce vystřídal Espanyol Barcelona:
pod hrozbou další červené karty byl raději stažen ze hry Aleix Vidal, na jeho místo přichází Ruben Sánchez.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 39% – 61%, střely na bránu 1:3, střely mimo 2:1, rohy 3:3, ofsajdy 1:1, fauly 8:6.
Až do začátku poslední minuty řádné hrací doby byl souboj spíše opatrný, po rohovém kopu však udeřili hosté Budimirem a v nastavení vzplanuly vášně, rozhodčí ukázal celkem čtyři žluté a dvě červené karty a ve druhé půli se při hře 10 na 10 máme ještě určitě na co těšit.
45+7'
45+7'
Hraje se už dávno přes čas, volnějšího prostoru na hřišti využívá Cruz, do protiútoku míří po jeho kolmici Moncayola a nachází v pokutovém území Avilu. Tomu do střely skočil účinným skluzem domácí Leandro Cabrera.
45+5'
Za protesty dostává vzápětí žlutou kartu také domácí Aleix Vidal.
45+5'
...Hostující hráč bude mít společnost, druhou žlutou a tedy červenou kartu si vykoledoval také soupeř z Espanyolu Barcelona Ronaël Pierre-Gabriel, který se v nastavení stihl vykartovat během dvou minut.
45+5'
Druhá žlutá a následně červená karta pro Osasunu Pamplona. Pod sprchy míří za potyčku Abdesamad Ezalzúlí...
45+3'
První žlutou kartu Espanyolu Barcelona obdržel Ronaël Pierre-Gabriel.
45'
Osasuna právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu nakrátko propadl Cruzův centr z hlavičkového souboje, který svedl Ávila, před ANTEHO BUDIMIRA. Chorvat zvednutou nohou ze vzduchu obhodil Álvara Fernándeze.
44'
Ezalzúlí se uvolnil na levém křídle a sraženým centrem vybojoval roh pro hosty.
42'
Vidal dostal míč pěkně přes Braithwaitea za obranu Osasuny, Pierre-Gabriel završil akci stříleným centrem, který vystihl Aitor Fernández v pádu jednou rukou.
40'
Morena zezadu přišlápl Melamed, píská se proti Espanyolu.
40'
Pomezní zvedl chybně praporek a přerušil akci Espanyolu. Záznam ukázal, že Melamed v ofsajdu nebyl.
39'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází za potlesku tribun otřesený César Montes, kterého nahradí Sergi Gómez.
38'
Montes si však brzy znovu sedá na trávník a rozhodčí přerušuje hru, vypadá to na lehčí otřes mozku, který utrpěl v hlavičkovém souboji s Budimirem a nakonec zřejmě bude nutné střídání.
36'
S ovázanou hlavou se Montes zapojuje do hry, která po více než čtyřminutovém přerušení může pokračovat.
33'
Před vlastní bránou je ošetřován obránce César Montes.
31'
Obrana Espanyolu dostala míč jen na chvilku pryč z vápna, hosté okamžitě přes pravé křídlo znovu zahrozili a Budimirovu hlavičku pod břevno z 10 metrů chytá Álvaro Fernández. Domácí brankář měl štěstí, že míč letěl přímo do jeho místa.
31'
Ávila podnikl rychlý výpad po pravé straně a vybojoval první roh pro Osasunu.
30'
Následný trestný kop z asi 30 metrů směřuje přímo do rukavic Aitora Fernándeze.
29'
Druhou žlutou kartu Osasuny vidí Moi Gómez.
28'
Ante Budimir se prosadil k hlavičce, Moncayolův centr však umístil vedle brány.
27'
Unai García si pokryl dalekonosný nákop na Melameda.
25'
Domácí ubránili útočný výpad Osasuny po levém křídle a uklidňují hru rozvážnou kombinací nakrátko na své polovině.
22'
Martin Braithwaite naběhl za obranu s míčem na kopačkách, po kličce brankáři se vyhnal ze střeleckého úhlu, ale pokusil se z otočky vrátit míč před prázdnou bránu. Tento úmysl však Aitor Fernández vystihl a míč schoval ve svých rukavicích.
20'
Na rohový kop naskočil Javi Puado a při jeho prudké hlavičce zachránila hosty tyč!
20'
O chvíli později Vidal centrem z pravého křídla nachází Braithwaitea, před kterým zasahuje David García a sráží míč na roh.
19'
Aleix Vidal nakopával z hloubi pole do šestnáctky Osasuny, kde hosté uhlídali naskakující hráče v modrobílých dresech a Moncayola dostává míč definitivně do bezpečí.
17'
V souboji o centrovaný míč se v domácí šestnáctce srazili Cabrera s Budimirem a oba potřebují ošetření.
16'
Žlutou kartu za útočný faul dostává Abdesamad Ezalzúlí (Osasuna Pamplona). Chtěl zřejmě hrát míč, ale nakopl Pierra-Gabriela bolestivě vší silou do lýtka.
14'
Do protiútoku se vydal Ante Budimir, zezadu ho podrazil Pierre-Gabriel ve snaze vypíchnout míč.
13'
Braithwaite sklepl míč pod sebe, Pierre-Gabriel však měl při střele po zemi z velkého vápna úplně vychýlená mířidla.
11'
V prosluněné Barceloně je teď k vidění především překopávaná středem hřiště
8'
Po následném přímáku naběhl na kolmici z půlky hřiště Ezalzúlí, jeho dobře mířenou placírku z úhlu instikntivně vykopává na roh domácí brankář Álvaro Fernández.
8'
První faul je pískán až domácímu Olivánovi.
7'
Hosté důrazně brání a Cruz u čáry odstavil hraničním bodyčekem rozběhnutého Melameda.
5'
David García držel oběma rukama Javiera Puada, kryjícího si míč, domácí útočník v tísni nakopl balon o ruku Juana Cruze, ale ani jeden z případných přestupků rozhodčí nepískl.
4'
Tentokrát hlavičkáři v červeném nepustili domácí z rohu do zakončení.
3'
Diego Moreno zastavuje další akci Espanyolu jen odkopem na roh.
2'
Po rohu hlavičkoval právě Martin Braithwaite z malého vápna, mířil však přímo do náruče Aitora Fernándeze.
1'
Důraznou prací Braithwaite vybojoval hned v úvodní minutě roh pro domácí.
1'
Absencemi oslabený Espanyol hraje v modrobílých dresech, Osasuna nastoupila v červených.
1'

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Pierre-Gabriel, Montes, Cabrera, Oliván – Melamed, Calero, Darder (C) – Vidal, Braithwaite, Puado.
Náhradníci: J. García, Pacheco – S. Gómez, Expósito, R. Sánchez, Lazo, D. Gómez, Gragera, Suárez.
Trenér: Martínez.

CA Osasuna Pamplona: Ait. Fernández – Moreno, U. García (C), D. García, Cruz – Moncayola, Torró, M. Gómez – Ávila, Budimir, Ezalzúlí.
Náhradníci: Herrera – M. Sánchez, Ibáñez, Hernández, R. García, Brašanac, K. García, Barja.
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Vzájemné zápasy

Espanyol čeká na výhru nad Osasunou od února 2017, kdy doma zvítězil 3:0. Od té doby jen dvakrát remizoval a čtyřikrát prohrál – v 10. kole letošního ročníku rozhodl duel v Pamploně jediný zásah domácího Budimira v 55. minutě.
Osasuna Pamplona

Hosté z Baskicka se naopak pohybují blízko evropských pohárů, z osmého místa je dělí jen tři body od pátého Villarrealu. Po reprezentační přestávce se však trápí střelecky, v pěti zápasech dali jen dva góly (1-2-2, 2:4). Minulý týden podlehli doma Atléticu Madrid 0:1 gólem ze 74. minuty.
Na Evropu útočí Osasuna na dvou frontách, minulý týden zvládla třetí prodloužení v řadě v Copa del Rey proti FC Sevilla a postoupila do semifinále proti Bilbau.
Do Barcelony nepřicestují zraněné opory Oroz, Peña a Vidal.

Střelci: 8 – Ávila, 7 – K. García, 3 – Oroz.
Espanyol Barcelona

Po dvou vítězných zápasech v Getafe a s Betisem Sevilla barcelonský klub utrpěl po neuspokojivém výkonu porážku 1:3 v záchranářském souboji na hřišti Almeríe a od sestupových příček ho v našlapaném spodku La Ligy dělí jen jediný bod. Doma se Espanyolu letos příliš nedaří (2-3-4) a třímá primát remízového krále soutěže.
Pátou žlutou kartu v minulém kole nasbírali Vinícius Costa i Óscar Gil, zraněný je nejlepší střelec Joselu Mato.

Střelci: 12 – Mato, 5 – Puado, 4 – Braithwaite.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.