La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Cádiz - 21. dubna 2023   21:00

0:0
(0:0)
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez, Cabrera (78. De. Suárez) – Darder, Gragera (65. Bare), Melamed (65. Puado) – Braithwaite, Joselu, Pedrosa (56. A. Vidal).
Álv. Fernández – Calero, Expósito, D. Gómez, Lazo, Ru. Sánchez, Pierre-Gabriel, Souza.
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali (26. Chust), Espino – Bongonda, Alcaraz, San Emeterio (66. Ále. Fernández), Sobrino – Guardiola (89. Martí), C. Ramos.
D. Gil – Alejo, Arzamendia, Y. Diarra, Mari, Mbaye, Negredo, R. Parra, De la Rosa.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:22.
Je konec! Espanyol uhrál s Cádizem jen bezbrankovou remízu. Mnohem aktivnější byl domácí Espanyol, ale zadáci Cádizu centrované míče uskákali. Největší šanci měl poté Guardiola, ale levačkou ve vápně minul branku. Po změně stran měl obrovskou šanci Joselu, ale po jeho hlavičce skončil míč na tyči. Stejný hráč deset minut před koncem pro změnu trefil břevno.
90+6'
90+4'
Alejo zůstal osamocený na hranici velkého vápna, ale jeho pokus placírkou skončil vedle zadní tyčky!
90+3'
Denis Suárez se z pravé strany prosmýkl do prostoru, našel Josela, ale jeho dělovka bez přípravy mířila do míst, kde stál Ledesma.
90+2'
Montes byl faulován na polovině hřiště. Ani v nastavení se nikdo z hráčů na trávníku nedostává do nebezpečných pozic.
90'
Espino se hnal do pokutového území, ale v hlavičkovém souboji si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Espanyol.
89'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Roger Martí.
88'
Espanyol se dostal na polovinu Cádizu, kde si domácí vyměnili několik krátkých přihrávek. Puado ale z kroku vypálit nedokázal.
87'
Joselu se dostal do pokutového území, ale zakončení ve skluzu poslal míč vysoko nad branku Cádizu.
86'
Keidi Bare prošel s míčem na polovinu Cádizu. Jeho přihrávka na levou stranu ale skončila v moci prvního obránce.
85'
K hlavičce v pokutovém území se dostal Ramos, ale jeho zakončení zády k brance skončilo v rukavicích brankáře.
84'
Aleix Vidal dostal přihrávku na prvou strnu, kde jej dotírající soupeř skluzem poslal k zemi.
83'
Domácí celek se vydal vpřed, ale dlouhý nákop propadl až do rukavic gólmana hostujícího celku.
82'
Fernando Pacheco zrychlil rozehrávku domácího celku, ale k jeho dlouhému nákopu se nikdo v modrobílém dresu nedostal.
81'
Na opačné straně přiletěl do vápna hodně dlouhý aut. Obrana Espanyolu si hravě poradila.
80'
Sergi Darder odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde byl Joselu, ale z těsné blízkosti jen orazítkoval břevno!
79'
Hostům se v posledních minutách podařilo rozkouskovat tlak Espanyolu. Cádiz se v případě remízy udrží mimo sestupové pozice.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Leandro Cabrera, přichází Denis Suárez.
77'
Ramos se poroučel k zemi po souboji s domácím Vidalem. Ani po tomto střetu rozhodčí pokutový kop nenařídil.
76'
Joselu neustál souboj na pravé straně. Podle sudího se o faul nejednalo. Vhazovat bude hostující Cádiz.
75'
Domácí fanoušci se znovu probudili a ženou Espanyol vpřed hlasitým fanděním.
74'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč si našel jeden z hráčů ve žlutém, ale v tísni zakončil nad břevno.
72'
Cádiz zahrával rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, kde mezi dvojicí hráčů ve žlutém na poslední chvíli zasáhl Leandro Cabrera.
70'
Cádiz se hnal vpřed po pravé straně, nicméně zadáci Espanyolu se stačili vrátit a nepustili soupeře do zakončení.
69'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Isaac Carcelén).
68'
Espanyol se hnal vpřed po levém křídle. Keidi Bare si míč převzal hrudí, ale důrazný zadák mu jej ukopl do autu.
67'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).
66'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Álex Fernández.
65'
ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Javi Puado,
ze hřiště odchází José Gragera, přichází Keidi Bare.
64'
Domácí Joselu sice dopravil míč do sítě, ale branka pro ofsajd neplatí!
63'
Sergi Guardiola z levé strany poslal centr na Bongondu, který se dral do pokutového území, ale na jeho hranici neobešel ani prvního soupeře.
62'
Joselu se v souboji opřel rukou o soupeře, což sudí posoudil jako přestupek proti pravidlům.
60'
Je za námi hodina hry a nadále čekáme na úvodní branku. Po změně stran je aktivnější Espanyol, ale své šance zatím nevyužil.
59'
Fede San Emeterio se skluzem vrhl pod nohy Gragery, kterého poslal k zemi. Rozhodčí ponechal faul bez karetního trestu.
58'
Obrovská smůla Espanyolu! Po stříleném centru z levé strany se míč odrazil od tyče a doslova poskakoval na brankové čáře!
57'
Fernando Pacheco se zasekávačkou zbavil soupeře, ale Théo Bongonda po něm sáhl a poslal soupeře k zemi.
56'
ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Aleix Vidal.
55'
Alfonso Espino si dal pozor na napadajícího soupeře a pod tlakem si pomohl malou domů.
54'
Sergi Darder poslal přihrávku na levou stranu, nicméně Rubén Alcaraz v pravou chvíli vystoupil a srazil míč do autu.
53'
Domácí mají enormní převahu na držení míče, ale kombinují s ním převážně kolem půlící čáry.
52'
Domácí znovu zahrozili centrem do vápna, ale obránci Cádizu jsou zatím všude.
50'
Po dalším tvrdém střetu zůstává na trávníku ležet José Gragera. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
49'
Jeden z domácích hráčů upadl v pokutovém území, ale podle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok. Cádiz bude rozehrávat od branky.
48'
Espanyol kombinuje na polovině Cádizu, ale jeho akce se zatím odehrává daleko od pokutového území. Hosté brání na výbornou.
47'
Rubén Alcaraz byl důrazný v hlavičkovém souboji a nepustil Josela do útoku. Obrana Cádizu zatím hraje výborné utkání.
46'
Cádiz obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale obrana Espanyolu byla pozorná.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme na úvodní branku dnešního souboje čekali marně. Mnohem aktivnější byl domácí Espanyol, ale zadáci Cádizu centrované míče uskákali. Největší šanci měl poté Guardiola, ale levačkou ve vápně minul branku.
45+1'
45'
Cádiz se dostal na polovinu Espanyolu, jenže tam se nikdo z fotbalistů ve žlutém nedostal do zakončení.
44'
Leandro Cabrera uspěl v souboji, nicméně obrana Cádizu si odražený míč opět zpracovala pro sebe. Zdá se, že v první půli už se nikdo do útoku vrhat nebude.
43'
Leandro Cabrera poslal centr do pokutového území, ale obrana Cádizu byla znovu připravená. Espanyol zatím nemá moc možností.
42'
Hosté drží míč na kopačkách a v závěru prvního poločasu se snaží hráči převážně kombinačně.
40'
Espanyol zahrával přímý kop. Jeho exekuce se ujal Martin Braithwaite, ale jeho dělovka skončila v rukavicích připraveného brankáře.
39'
Hosté se hnali do zajímavého protiútoku. Těsně před vápnem upadl Fede San Emeterio, ale sudí mu dal gestem najevo, že pískat nebude.
38'
Espanyol vhazoval poblíž velkého vápna soupeře. Dlouhý míč se snesl na malé vápno, kde kralovala obrana Cádizu.
37'
Joselu byl faulován ve středovém kruhu. Sudí si poté zavolal Hernándeze, kterému vyčinil, že to příště bude za žlutou kartu.
36'
Cádiz se dostal na polovinu Espanyolu, ale hráči ve žlutém zatím nemohou najít skulinku v urputném bloku domácích.
35'
Do rozehrávky Espanyolu se musel zapojit Fernando Pacheco. Jeho nákop přiletěl na levou stranu, ale tam kralovali hosté.
34'
Rubén Sobrino dostal přihrávku na levou stranu, ale jeho centr levou nohou skončil blokem prvního hráče v dresu Espanyolu.
33'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu soupeře, jenže tam kralovali fotbalisté Espanyolu. Celek z Barcelony už se dere vpřed.
32'
Nico Melamed se ujal rozehrávky přímého kopu. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, ale Adria Giner Pedrosa hlavou minul branku.
31'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (César Montes).
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Aktivněji do zápasu vstoupil Espanyol, nicméně Cádiz v posledních minutách vystrkuje růžky.
29'
Cádiz kombinuje s míčem na polovině hřiště. Nikdo v modrobílém dresu Espanyolu nyní rozehrávku soupeře neatakuje.
28'
První obrovskou šanci měl Cádiz! Nikým nehlídaný Sergi Guardiola dostal přihrávku do vápna, kde zakončoval levačkou, ale minul branku!
27'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Leandro Cabrera).
26'
ze hřiště odchází Fali, přichází Víctor Chust.
25'
Další centr se stáčel přímo do branky, ale Ledesma si dal pozor a dokázal míč vyboxovat mimo nebezpečné území.
24'
Melamed zahrával další roh domácích. Nikdo v modrobílém dresu se k hlavičce nedostal. Cádiz ve vzdušném prostoru brání výborně.
23'
Joselu dohnal přihrávku do pokutového území, kde se otočil a přihrál pod sebe. Nikdo z dobíhajícího spoluhráčů na jeho pobídku nedosáhl.
22'
Hra je znovu přerušena! Tentokrát na trávníku zůstává ležet Rubén Sobrino.
21'
Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky Espanyolu. Jeho nákop ale spoluhráče nenašel.
19'
Po další akci domácího Espanyolu musel hostující brankář Ledesma zasahovat. Po jeho vyboxování propadl míč na rohový kop.
18'
Joselu napadal rozehrávku Cádizu na jeho polovině. Zadáci ve žlutém si na něj ale dali dobrý pozor. Jeden z hostů ale leží na zemi a drží se za levé stehno.
17'
Ani po následném rohovém kopu nikdo z domácích hráčů nedokázal branku Cádizu ohrozit. Hosté zatím brání ze všech sil.
16'
José Gragera se opřel do odraženého míče zpoza velkého vápna, ale jeho pokus skončil vedle levé tyčky. Bude z toho roh.
15'
Sergi Darder spěchal za nákopem na levou stranu, ale tam byl sám proti přesile obránců Cádizu.
14'
Joselu se tentokrát dostal do pokutového území, ale jeho pokus z ostrého úhlu skončil blokem obránce ve žlutém.
13'
Joselu si tělem pokryl míč na polovině soupeře a napadající rival jej poslal k zemi. V úvodu vidíme hodně faulů.
12'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Óscar Gil).
11'
Rubén Alcaraz si připravil míč v blízkosti velkého vápna, ale jeho technický pokus skončil vedle vzdálenější tyčky.
10'
Po pravé straně se dral vpřed Bongonda, který chtěl odcentrovat do vápna, ale trefil jen prvního obránce v dresu Espanyolu.
9'
Domácí fanoušci jsou od úvodních minut hodně hluční a ženou Espanyol do ofenzivy. Cádiz čeká těžká práce.
8'
Nico Melamed se při návratu na vlastní polovinu dopustil taktického faulu. Rozehrávat nyní budou fotbalisté Cádizu.
7'
Théo Bongonda si skvěle pokryl míč a jeden ze soupeřů jej nešikovným šlapákem poslal k zemi. Rozehrávat budou hráči Cádizu.
6'
Joselu se vrátil na vlastní polovinu, kde trefil soupeře nedovoleným zákrokem. Jeden z hráčů Cádizu zůstává ležet na trávníku.
5'
Adria Giner Pedrosa se hnal za nákopem na levou stranu hrací plochy, ale jeden ze zadáků Cádizu se s ním skvěle stáhl a přizvedl míč do autu.
4'
Domácí soupeře v úvodu utkání prakticky nepouštějí k míči. Naopak fotbalisté Cádizu rozehrávku soupeře ani neatakují.
3'
Leandro Cabrera poslal dlouhý aut přímo do pokutového území. K jeho pobídce se dral Joselu, ale přes obránce se k hlavičce nedostal.
2'
Domácí celek vhazoval poblíž pokutového území soupeře. Centrovaný míč přiletěl jen do míst, kde byl jeden ze stoperů Cádizu, který míč odehrál do bezpečí.
1'
Espanyol obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek z Barcelony se ihned vydal vpřed, ale obrana Cádizu si nákop pohlídala.
1'

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, S. Gómez, Cabrera – Darder, Gragera, Melamed – Braithwaite, Joselu, Pedrosa.
Náhradníci: Álv. Fernández – Bare, Calero, Expósito, D. Gómez, Lazo, Ru. Sánchez, Pierre-Gabriel, Puado, De. Suárez, A. Vidal, Souza.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, Espino – Bongonda, Alcaraz, San Emeterio, Sobrino – Guardiola, C. Ramos.
Náhradníci: D. Gil – Alejo, Arzamendia, Y. Diarra, Ále. Fernández, Chust, Mari, Martí, Mbaye, Negredo, R. Parra, De la Rosa.
Espanyol Barcelona

Domácí Espanyol Barcelona je na tom mnohem hůře. Méně slavný celek z katalánské metropole odehrál v letošním ročníku dvacet devět zápasů a získal v nich dvacet sedm bodů. S tímto ziskem patří Espanyolu devatenáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu aktuálně ztrácí jen tři body. Zlepšit musí hlavně defenzivu. V dosavadním průběhu soutěže inkasoval už 49 branek. Naposledy prohrál 1:3 na půdě Betisu.
Cádiz CF

Hostující Cádiz odehrál v letošním ročníku nejvyšší španělské soutěže dvacet devět zápasů a získal v nich třicet jedna bodů. S tímto ziskem zatím patří Cádizu šestnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má před dalším kolem náskok pouhých čtyř bodů. Cádiz navíc venku body dokáže získávat. V posledním duelu však doma prohrál 0:2 s Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.