La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Elche  - 23. října 2022   14:00

Espanyol
25' Puado (Expósito) • 68' Braithwaite (Ó. Gil)
2:2
(1:1)
Elche
12' P. Milla  (Boyé) • 82' Verdú  (Gumbau)
Espanyol
Lecomte – Ó. Gil (74. Calero), Se. Gómez, Cabrera, Oliván – V. Costa, Darder (84. Melamed), Expósito (59. Bare) – Braithwaite (74. Lazo), Joselu, Puado (59. A. Vidal).
Álv. Fernández, J. García – El Hilali, P. Lozano, Da. Gómez, Simo.
Elche
Badía – Palacios (48. Josan), Roco, Verdú, Bigas (73. Morente) – Collado (48. Fidel), Guti (57. Gumbau), Mascarell, Clerc – P. Milla, Boyé (88. Martí).
Lopez, Werner – D. González, Lirola, Quina.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:10.
Je konec! Espanyol Barcelona nakonec jen remizoval s posledním Elche 2:2. Lépe do utkání vstoupilo hostující Elche, které poslal do vedení krásnou hlavičkou Pere Milla. Na jeho branku ale rychle odpověděl Javi Puado. Po změně stran se domácí dostali do vedení zásahem Braithwaiteho. Na jeho branku ale deset minut před koncem krásným volejem odpověděl Verdu.
90+3'
90+2'
Pere Milla už v nastavení vletěl do pokutového území, kde zakončoval pravačkou, ale jeho pokus z ostrého úhlu skončil nad břevnem.
90'
Espanyol se v závěru utkání usadil na polovině soupeře, nicméně kombinace domácích je zatím hodně pomalá. Elche se brání bez problémů.
89'
Hosté nyní rozhodně nespěchají s rozehrávkou. Domácím fanouškům se zdržování hry vůbec nelíbí, což dávají najevo pískotem.
88'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Roger Martí.
87'
Tete Morente si na vlastní polovině výborně pokryl míč tělem a napadající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
86'
Espanyol se vysunul vysoko na polovinu soupeře, nicméně hráči Elche zatím nepouští domácí fotbalisty k míči.
85'
Espanyol se okamžitě snaží tlačit vpřed ve snaze urvat vítězství na svou stranu. Čeká nás dramatický závěr dnešního souboje.
84'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Nico Melamed.
82'
Elche právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe! Na přetažený centr si naběhl zapomenutý GONZALO VERDU a pokusem z voleje nachytal domácího brankáře!
81'
Domácí celek i ve vedení deset minut před koncem napadá rozehrávku soupeře opravdu vysoko. Defenziva Elche má problémy s rozehrávkou.
80'
Espanyol se tlačil vpřed po levé straně. Na přihrávku si naběhl Keidi Bare, ale jeho centr na hranici šestnáctky odvrátil první soupeř.
79'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Omar Mascarell).
78'
Fernando Calero poslal nákop na polovinu soupeře, ale tam si jeho pobídku nedokázal zpracoval Keidi Bare.
77'
Další zajímavá akce domácího mužstva. Sergi Darder si navedl míč do blízkosti velkého vápna, nicméně přízemní střelou pravačkou minul branku.
76'
Espanyol má otěže utkání pevně v rukou a prakticky nepouští soupeře do blízkosti vlastní branky. Hráči v modrobílém jsou mnohem aktivnější.
75'
Další obrovská šance Espanyolu! Na centr z pravé strany si naskočil střídající Lazo, ale hostující brankář fantasticky vyškrábl míč nad břevno!
74'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází José Carlos Lazo,
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Fernando Calero.
73'
ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Tete Morente.
72'
Elche kombinuje na polovině Espanyolu a postupně se snaží dostat do šancí. Domácí defenziva však drží pevný blok a nenechává soupeři místo.
71'
Domácí brankář si pohlídal přízemní centr z pravé strany a jednoduše schoval míč do rukavic.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a na stadionu panuje parádní atmosféra! Domácí potřebují nutně získat tři body.
68'
Espanyol právě vstřelil branku! Espanyol přidává druhou branku a otáčí vývoj dnešního souboje! Po dalším centru z pravé strany se na malém vápně zjevil MARTIN BRAITHWAITE, který placírkou usměrnil míč do sítě!
67'
Pedro Bigas dostal přihrávku na středový kruh, kde se dobře otočil a přenesl hru na levou stranu. Akce Elche však skončila přihrávkou do zámezí.
66'
Óscar Gil centroval z pravé strany do pokutového území, ale brankář Elche včas vyrazil na malé vápno a vyboxoval míč do bezpečí.
65'
Domácí brankář si dal pozor na prudký centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. V posledních minutách je ale Elche lepším týmem.
64'
Gonzalo Verdú si došel pro přihrávku hluboko do herního pole, otočil se, ale už nemohl najít nikoho ze spoluhráčů.
63'
Stopeři Elche kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Ofenzivním hráčům hostů navíc schází větší aktivita.
62'
Vinícius Costa dostal přihrávku na pravou stranu, posunul si míč vpřed, ale už nedokázal přesně přihrát. Obrana Elche dnes brání velmi dobře.
61'
Domácí obránci přenášejí hru z jedné strany hrací plochy na druhou a snaží se otevřít skulinku v defenzivě Elche.
60'
Je za námi hodina hry a Elche stále drží na půdě Espanyolu Barcelona remízový výsledek. Domácí celek se navíc po změně stran nedostává do šancí.
59'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Aleix Vidal,
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Keidi Bare.
57'
ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Gerard Gumbau.
57'
Nákop za obranu Espanyolu si bez problémů pohlídal domácí brankář, který si bez problémů dokráčel pro míč.
56'
Vinícius Costa rozehrál standardní situaci do kombinace. Na jeho pobídku si naběhl Leandro Cabrera, ale už nedokázal přesně přihrát směrem vpřed.
55'
Espanyol se po pravém křídle dostal do blízkosti velkého vápna, ale střílený centr z pravé strany zablokoval hned první zadák soupeře.
54'
Espanyol už je znovu aktivnějším týmem a častěji se tlačí na polovinu Elche. Hostující celek nečeká ve druhém poločase nic snadného.
53'
Espanyol se po levém křídle dostal až do vápna, ale na střílený centr z levé strany na malém vápně nedosáhl nikdo v modrobílém.
52'
Hosté zahrávali další roh. Centr přiletěl na malé vápno, odkud míč odehrál do bezpečí Leandro Cabrera.
50'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Zejména příznivci domácího celku nyní ženou Espanyol do ofenzivy.
49'
Verdu se po rohovém kopu dostal do zakončení hlavou, ale jeho pokus ze záklonu zamířil do rukavic připraveného brankáře.
48'
ze hřiště odchází Álex Collado, přichází Fidel,
ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází Josan.
47'
Javi Puado chtěl procedit přihrávku do pokutového území, kam si nabíhal Joselu, ale dobře postavený zadák v černém před ním odkopl míč.
46'
Espanyol obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí stav 1:1. Lépe do utkání vstoupilo hostující Elche, které poslal do vedení krásnou hlavičkou Pere Milla. Na jeho branku ale rychle odpověděl Javi Puado.
45+4'
45+3'
Domácí stopeři uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Espanyol je v závěru první půle mnohem aktivnější.
45+2'
Exekuce následného přímého kopu se ujal Sergi Darder, ale technickým pokusem trefil jen obránce ve zdi.
45'
Červená karta nakonec neplatí! Sudí po prohlédnutí opakovaného záběru změnil svůj verdikt na žlutou kartu.
44'
Tak pozor! Sudí se jde ještě podívat na video.
42'
Velká komplikace pro Elche! Palacios stáhl rozběhnutého Pueda ve vyložené šanci a musí do sprch! Po zásahu VARu sudí změnil verdikt na žlutou kartu.
41'
Martin Braithwaite dostal přihrávku na polovinu soupeře, jenže si nepotykal se zpracováním. První duel je plný nepřesností.
40'
Carlos Clerc centroval z levé strany hrací plochy, ale do jeho centru se postavil obránce, který míč srazil mimo hrací plochu.
39'
Elche vhazovalo na levé straně. Hostující celek se ihned vydal vpřed, ale obrana Espanyolu sbírá vysoké míče bez větších problémů.
38'
Carlos Clerc spěchal za přihrávkou na levé křídlo, ale podle sudího si v souboji s domácím obráncem počínal nedovoleně.
37'
Pere Milla chtěl projít vpřed po levém křídle, ale posunul si míč příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
36'
Benjamin Lecomte poslal nákop na levé křídlo. Domácí fotbalisté navíc byli hodně důrazní a získali vhazování poblíž velkého vápna.
35'
Joselu neustál souboj s Rocem. Sudí ale odpískal hráči Elche nedovolený zákrok.
34'
Martin Braithwaite dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho centr skončil na hlavě prvního obránce v černém.
33'
Raúl Guti zůstává ležet na trávníku po souboji s obráncem Espanyolu. Hostující hráč podle všeho bude potřebovat ošetření.
32'
Espanyol se přímočarou akcí dostal do pokutového území, ale Brian Oliván centrem z levé strany trefil jen prvního obránce.
31'
Pere Milla dostal přihrávku na levou stranu, posunul si míč vpřed, ale už jej nedokázal poslat za obranu Espanyolu.
30'
Na opačné straně zakončoval zpoza pokutového území Raúl Guti, jehož technický pokus skončil v rukavicích dobře postaveného brankáře.
29'
Javi Puado dostal přihrávku do běhu, jenže v těžké pozici si míč nedokázal zpracovat a posunul si jej až do rukavic hostujícího brankáře.
28'
Domácí fanoušci jsou po vyrovnání Espanyolu pořádně nabuzení a ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním.
27'
Omar Mascarell našel centrem do pokutového území Lucase Boyého, který zakončoval ve skluzu, jenže svou ránu nasměřoval do rukavic brankáře.
25'
Espanyol právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se prosadil po nádherné akci! Do pokutového území prošel Eduardo Expósito, který levačkou vymyslel střílený centr na malé vápno a JAVI PUADO placírkou doklepl míč do sítě!
24'
Javi Puado dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže důrazný Helibelton Palacios jej čistým způsobem odstavil od balónu.
23'
Elche vhazovalo na levé straně. Na pobídku si naběhl Mascarell, ale nepotykal si se zpracováním.
22'
Benjamin Lecomte se vydal na hranici velkého vápna a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop ale zastavil obránce.
21'
Omar Mascarell si dal pozor na přihrávku za obranu a jednoduše nakopl míč dopředu. Jeho pobídku ale zastavil obránce v modrobílém dresu.
20'
Espanyol vhazoval na levé straně hřiště. Na pobídku si naběhl Leandro Cabrera, ale nepotykal si se zpracováním.
19'
Pedro Bigas vyvezl míč na polovinu soupeře, rozehrál na levou stranu, ale tam neměl volného spoluhráče. Elche získalo vhazování.
18'
Gonzalo Verdú si dal pozor na prudký centr z pravé strany a levačkou odkopl míč mimo velké vápno. Defenziva Elche zatím hraje velmi dobře.
17'
Joselu procedil přihrávku na pravou stranu, jenže Óscar Gil si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
16'
Lucas Boyé dostal přihrávku za obranu, skvěle se otočil, ale už nedokázal adresně přihrát. Espanyol drží kompaktní blok.
15'
Pedro Bigas nepřesnou přihrávkou daroval míč soupeři. Ve vápně se do zakončení následně tlačil Martin Braithwaite, ale levačkou míč netrefil ideálně.
14'
Espanyol se dostal dopředu po pravé straně, nicméně akce domácího celku skončila nepřesným nákopem na levou stranu hrací plochy.
12'
Elche právě vstřelilo branku! Hostující celek se překvapivě dostává do vedení! Lucas Boyé ustál souboj v pokutovém území, otočil se a odcentroval na hranici velkého vápna, odkud se hlavou prosadil PERE MILLA!
11'
Pedro Bigas diriguje rozehrávku Elche na polovině Espanyolu. Akce hostujícího mužstva je zatím ale hodně kostrbatá.
10'
Hostující brankář Badía si znovu bez problémů dokráčel pro nepovedený centr z pravé strany a schoval míč do rukavic.
9'
Leandro Cabrera skvěle udržel na zádech soupeře a nechal se stáhnout k zemi. Espanyol může pokračovat v kombinaci.
8'
Hostující brankář Badía se musel zapojit do rozehrávky Elche. Před napadajícím Puadem ale odkopl míč jen do zámezí.
7'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Vinícius Costa).
6'
Stopeři Espanyolu kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo v tmavém dresu Elche zatím rozehrávku soupeře neatakuje.
5'
Vinícius Costa si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a může být rád, že jej sudí neodměnil karetním trestem.
4'
Na levé straně bojoval o míč Javi Puado, nicméně napadající soupeř jej zatažením za dres poslal k zemi. Rozehrávat bude domácí Espanyol.
3'
Leandro Cabrera prošel vpřed po levém křídle, ale přízemním centrem trefil jen prvního soupeře v černém dresu Elche.
2'
Espanyol získal míč na vlastní polovině a dral se vpřed. Na polovině hřiště byl ale nedovoleným způsobem zastaven aktivní Martin Braithwaite.
1'
Elche obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale obrana Espanyolu míč odehrála do bezpečí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Espanyol bude hrát v modrobílém, zatímco Elche oblékne černou sadu.

Espanyol Barcelona: Lecomte – Ó. Gil, Se. Gómez, Cabrera, Oliván – V. Costa, Darder, Expósito – Braithwaite, Joselu, Puado.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, Calero, El Hilali, Lazo, P. Lozano, Da. Gómez, Melamed, Simo, A. Vidal.

Elche CF: Badía – Palacios, Roco, Verdú, Bigas – Collado, Guti, Mascarell, Clerc – P. Milla, Boyé.
Náhradníci: Lopez, Werner – D. González, Gumbau, Josan, Lirola, Martí, Quina, Morente.
Espanyol Barcelona

Méně slavný celek z Barcelony odehrál v letošním ročníku deset zápasů a získal v nich devět bodů. Espanyol s tímto ziskem rozhodně nemůže být spokojený, ale stále se nejedná o úplný propadák. Domácím patří šestnáctá pozice. Ve vyrovnané tabulce se ale mohou rychle posunout do horní poloviny tabulky. V posledním kole ale padl 0:1 na hřišti Osasuny.
Elche CF

Hostující Elche zatím prožívá tragickou sezónu. Po deseti kolech má na kontě jen tři body a krčí se na poslední pozici se ztrátou šesti bodů na záchranu. Elche letos vstřelilo jen šest branek, zatímco jich hned dvacet čtyři inkasovalo. Na hřištích soupeřů navíc získalo jediný bod. Hosté tak nadále čekají na úvodní vítězství. Naposledy doma padli 0:3 s Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.