La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real - 28. srpna 2022   22:00

43' Joselu
1:3
(1:1)
Real
12' Vinícius Júnior  (Tchouaméni) • 88' Benzema  (Rodrygo) • 90+10' Benzema
Espanyol
Lecomte – Ó. Gil, Cabrera (C), Calero, Oliván – Expósito (89. Se. Gómez), Darder – Sanchez, Souza (69. Bare), Puado (78. Melamed) – Joselu.
García XII, Ángel Fortuno – El Hilali, Villahermosa, Keddari, Zoubdi, Lazo.
Melero López – Barbero, Martínez
RCDE Stadium (Barcelona)
Real
Courtois – L. Vázquez (85. Carvajal), Militao, Rüdiger, Alaba – Modrić (58. Camavinga), Tchouaméni, Kroos (80. Ceballos) – Valverde (58. Rodrygo), Benzema (C), Vinícius Júnior.
Lunin, López IV – Asensio, Díaz, Hazard, Mendy.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 15:12.
Espanyol odehrál s Realem Madrid velmi vyrovnaný zápas, nakonec ale přeci jen odchází poražen, když remízu 1:1 rozlouskl až v závěru Karim Benzema. Ten nejdříve vstřelil vítězný gól v 88. minutě po centru Rodryga, v nastaveném čase pak po vyloučení brankáře Lecomta skóroval z volného kopu, když v domácí brance stál obránce Leandro Cabrera, neboť trenér Martinez už kvůli vyčerpanému počtu přerušení hry pro střídání nemohl poslat do hry jednoho z dvojice náhradních brankářů.

Real Madrid tak zůstává beze ztráty bodu a v příštím kole vyzve v souboji dvou stoprocentních celků Real Betis, Espanyol naopak i po třech kolech zůstává bez vítězství.
90+12'
90+12'
Cabrera si ještě připsal jeden zákrok, když lapil sraženou střelu Viníciuse Júniora, vzápětí rozhodčí Mario Melero López ukončil toto utkání.
90+10'
Real Madrid právě vstřelil branku! Rozehrávky volného kopu se ujal KARIM BENZEMA a prudkou ránou nasměroval míč k tyči, Leandro Cabrera se po balónu jen ohlédl!
90+10'
V desáté minutě nastavení už se pomalu chystá volný kop Realu, který bude následovat z osy hřiště.
90+8'
Domácí už střídali ve třech přerušeních hry, náhradního brankáře tak využít nemohou a v brance se tak skutečně objevuje Leandro Cabrera.
90+7'
Domácí už nemohou střídat, do branky se tak chystá kapitán Leandro Cabrera.
90+6'
Benjanim Lecomte v době Melerova prohlížení monitoru už byl u prostoru střídaček připraven na to, že bude vyloučen, to se také právě událo!
90+6'
Melero López si stále nechává opakovat předchozí situaci na monitoru.
90+5'
Mario Melero López se jde podívat k monitoru a domácí brankář dost možná bude vyloučen. Zákrok byl těsně před pokutovým územím, o penaltu se tak jednat nebude.
90+4'
Ještě se ale řeší zákrok brankáře Lecomta na přihrávajícího Ceballose, který by mohl znamenat i červenou kartu.
90+3'
Z rohu se Real nijak neprosadil, domácí odkopli míč ke Courtoisovi, po jehož dlouhém odkopu propadl brankář Lecomte při výběhu z vlastní branky a měl velké štěstí, že Ceballos přihrával Rodrygovi před prázdnou branku do ofsajdu.
90+2'
Po Alabově centru ze standardní situace se k hlavičce dostal Benzema a mířil jen těsně nad branku! Benjamin Lecomte si navíc sáhl na míč a bude tak následovat rohový kop.
90+1'
Camavinga uvolnil na levé straně Viníciuse Júniora, tomu ale domácí stačili odebrat míč.
90+1'
Rozhodčí Melero López oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
89'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Sergi Gómez.
88'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real se v závěru zápasu ujímá vedení! Na centr Rodryga od rohu pokutového území ke vzdálenější tyči si naběhl KARIM BENZEMA a z voleje usměrnil míč do sítě!
87'
Benzemovu střelu zpoza pokutového území dokázali domácí zablokovat, Espanyolu se rychle povedlo přenést hru do středu hřiště.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal.
85'
Espanyol se pak pokusil zaútočit, Darderovi ale střela absolutně nevyšla a mířila daleko od hostující branky.
84'
Po Expósitově ztrátě míče Real rozjel nebezpečný protiútok, Vinícius Júnior ale byl v pokutovém území čistě odzbrojen od míče.
83'
Znovu jsou v akci domácí, Melamed byl faulován na útočné polovině a následovat bude standardní situace ve prospěch Espanyolu.
82'
Joselu se teď na levé straně pokutového územá dokázal vyhnout ofsajdové pasti a přihrával před branku, kde ale na míč nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
82'
Espanyol už zase hraje na útočné polovině, centr Rubena Sancheze se neujal a po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat.
80'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Dani Ceballos.
80'
Tu vyrovnanost druhého poločasu dokazují i statistiky, na střely je to 6:5, na bránu 1:1.
80'
Olivánův centr doletěl přímo k Thibautu Courtoisovi. Ve druhém poločase je hra nadále naprosto vyrovnaná.
79'
Nepovedená střela Josela z dálky mířila výrazně mimo branku.
78'
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed.
78'
Další ofsajd Realu, tentokrát se v něm ocitl Rodrygo. Stalo se tak díky výbornému pohybu Cabrery, jenž brazilského útočníka vystavil do postavení mimo hru.
77'
Kroosův rohový kop snadno stáhl ze vzduchu Benjamin Lecomte.
76'
Benzema si dokázal vytvořit palebnou pozici, jeho rána byla sražena na rohový kop, následně se domácí hráči slétli k rozhodčímu, neboť Rodrygo při akci zasáhl loktem do obličeje Sergiho Dardera.
75'
Tomuto rohu se Real bezpečně ubránil, domácí vrátili hru až k brankáři Lecomtemu.
74'
Ruben Sanchez se na levé straně probil přes Camavingu a k radosti publika vybojoval již sedmý rohový kop pro Espanyol.
73'
Camavinga byl faulován Cabrerou na pravém křídle, následovat bude standardní situace pro Real Madrid.
71'
Dalšího faulu se dopustil Lucas Vázquez, jenž nedovoleně vrazil do Briana Olivána.
70'
Po už pátém nedovoleném zákroku Tchouaméniho v dosavadním průběhu zápasu se rozehrávky za vlastním pokutovým územím ujme Benjamin Lecomte.
69'
ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází Keidi Bare.
67'
Hostům se povedlo podruhé rozvlnit síť, když Karim Benzema tečoval Kroosovu střelu k tyči brankáře Lecomta, ovšem už potřetí během několika minut jej rozhodčí přistihli v ofsajdu a znovu se to ukázalo jako správné rozhodnutí.
66'
S prudkým centrem Óscara Gila si poradil Thibaut Courtois.
64'
Benzema si na hruď zpracoval dlouhý pas z hloubi pole a okamžitě pálil z voleje, ovšem přestřelil a znovu byl přistižen v ofsajdu.
63'
Hosté se mohli výjimečně rozběhnout do otevřené obrany, Camavingovi běžel na pravé straně naprosto osamocený Rodrygo, Camavinga ale volil přihrávku Benzemovi na paty, Benzema pak svoji ránou sice pořádně protáhl Lecomta, ten ale dokázal míč vyrazit.
61'
Sergi Darder při vyvážení míče do středu hřiště o balón přišel, pořádně se ale rozčiloval na Maria Melera Lópeze, že neodpískal faul na domácího fotbalistu.
60'
Teď už z toho byl velký závar před brankou, kdy střelu Josela vyrazil Courtois, Óscar Gil pak z dorážky přestřelil branku.
59'
Brian Oliván na levém křídle vybojoval už třetí rohový kop pro Espanyol v posledních šesti minutách.
58'
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Rodrygo.
58'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.
57'
Na Alabův centr si za domácí obranu naběhl Benzema, míč však jemně pohladil mimo branku, navíc byl v obrovském ofsajdu.
57'
Puado pronikl po těsném prostoru u postranní čáry kolem Vázqueze, pak už ale centroval v těžké pozici a míče se snadno zmocnil Courtois.
56'
Modrićův pas napříč pokutovým územím nenašel nikoho v černém a míč doputoval až za protější postranní čáru, vhazovat bude Espanyol.
55'
Tentokrát se centr od praporku stal kořistí Thibauta Courtoise.
55'
Espanyol v posledních minutách přebírá iniciativu, Ruben Sanchez průnikem podél pravé postranní čáry vybojoval další rohový kop.
53'
Při posledním rohovém kopu prvního poločasu měl obrovskou šanci Cabrera, na něj směřoval centr i teďka, domácího obránce už ale nepustil k hlavičce David Alaba.
52'
Po průniku Olivana se míč dostal k Puadovi, jehož střela je sražena mimo branku.
51'
Neúspěšný průnik Benzemy do pokutového území, proti početní přesile se neprosadil a míč doputoval k brankáři Lecomtemu.
49'
Luka Modrić byl nedovoleně podkopnut Viníciusem Souzou, jednalo se už o devátý domácí faul.
47'
Vinícius Júnior byl u levé postranní čáry zdvojen a vybojoval jen autové vhazování.
46'
Po změně stran se podle očekávání pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím podle očekávání neměli moc důvodů ke změnám.
46'
Rozhodčí Melero López nepotřeboval v prvním poločase žádné nastavení a tři sekundy po konci řádné hrací doby jej ukončil za stavu 1:1.

Real měl dlouho výraznou územní převahu, ovšem jen ve středu pole, neboť do šancí se dostával minimálně. Hned tu první dokázal proměnit Vinícius Júnior, ale pak hosté převážně jen kontrolovali hru a nakonec za to byli potrestáni. Hlavička Cabrery po rohovém kopu jen těsně minula jejich branku, vzápětí se ale trefil Joselu a do druhého poločasu se půjde za nerozhodného stavu.
45'
45'
Domácí jsou při chuti, před rozběhnutým Rubenem Sanchezem ale David Alaba stačil odehrát míč do zámezí.
44'
Rozhodčí Melero López ještě ověřoval s kolegy u videa, zda-li Joselu nebyl v momentu Gilovy přihrávky v ofsajdu, jeho postavení ale bylo v pořádku a branka je regulérní.
43'
Espanyol právě vstřelil branku! Obrovská radost na RCDE Stadium! Přihrávku Óscara Gila převzal v pokutovém území JOSELU, jeho první střela se ještě neujala, z dorážky už ale prostřelil Courtoise a rozjásal arénu!
42'
První velká šance domácích! Na rohový kop si naskočil Leandro Cabrera a jeho hlavička mířila jen miniaturně těsně vedle branky!
41'
Vůbec poprvé jsme viděli v akci Josela, domácí útočník se protlačil do pokutového území, v zakončení mu ale zabránil Rüdiger.
40'
Real znovu kombinuje na útočné polovině, Benzemu ale domácí do pokutového území nepustili a hosté z Madridu musí začít zase od středu hřiště.
38'
Poprvé domácí donutili k zákroku Courtoise, ten vyrazil dalekonosnou dělovku Viníciuse Souzy k postranní čáře, pak se neujal centr Rubena Sancheze.
36'
Dalšímu rohu už se Espanyol ubránil bez střeleckého zakončení soupeře.
36'
Po rohu zakončoval Kroos, jehož střelu Cabrera srazil mimo branku.
36'
Po Kroosově centru se míč odrazil k Benzemovi, ten v těžké pozici nekvalitně vystřelil, díky nepovedeným zásahům hostujících hráčů ale Real získává rohový kop.
35'
Puado teď srazil Tchouaméniho, Real bude zahrávat standardní situaci z blízkosti postranní čáry.
35'
Valverdeho centr Javi Puado zablokoval do zámezí, vhazovat bude Vázquez.
34'
Kroosův nákop do pokutového území se neujal, Tchouaméni ale vzápětí zase vybojoval míč pro Bílý balet, dnes hrající v černém.
32'
David Alaba si naběhl na hrot, kde nedosáhl na Vázquezův centr, míč ale doputoval k volnému Viníciusovi Júniorovi, jenž přestřelil branku Espanyolu.
32'
Hra se vrátila do stereotypu z úvodní desetiminutovky, kdy si Real bez potíží drží míč ve středu hřiště, dopředu se ale nikterak nežene.
30'
Domácí si zatím přesně přihráli 66 z 90 přihrávek, Real 176x ze 194 případů.

To znamená, že Espanyol už má více pokažených přihrávek než soupeř, ačkoliv jich v celkovém ohledu měl o více než polovinu méně.
28'
Vinícius Júnior byl podražen při vyvážení míče od vlastního pokutového území, hosté už rozehráli z místa přestupku.
27'
Espanyol se dostal ke svému druhému rohu, znovu se mu ale nepovedlo ohrozit brankáře Courtoise a po odrazu míče za branku se bude rozehrávat od branky Realu.
26'
Óscar Gil byl u postranní čáry atakován Tchouaménim na hraně pravidel, rozhodčí ale tento zákrok pustili a Gil si to zblízka vyříkává s pomezním rozhodčím Barberem, který stál v blízkosti tohoto souboje.
25'
Lucas Vázquez se při náběhu z postu krajního obránce na hrot ocitl v postavení mimo hru a rychle se vrací na svoji původní pozici.
23'
Před Sergim Darderem se po zisku míče otevřela útočná polovina, domácí záložník se ale ukvapil a z dálky střílel několik metrů nad branku. Minimálně ale zapsal do statistik první střelecký pokus Espanyolu.
22'
Po jednadvaceti minutách celé obecenstvo minutovým potleskem uctívá památku Daniho Jarqueho, jenž v roce 2009 předčasně zemřel ve věku 26 let.
22'
Javi Puado neprošel po pravém křídle přes Valverdeho, ten obranný úspěch slaví se spoluhráči jako vítězství.
21'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Olivan, míč se pak odrážel mezi hráči před brankou, nakonec se domácí do zakončení nedostali.
21'
K prvnímu rohovému kopu se akcí po levé straně hřiště dostal také Espanyol.
20'
Po rohovém kopu Antonio Rüdiger v záklonu hlavičkoval nad branku.
19'
Real snad poprvé podnikl přímočarou akci po zisku míče, Vinícius Júnior volným levým křídlem pronikl do pokutového území, jeho střelu mířící pod břevno Lecomte vytáhl na rohový kop.
19'
Espanyolu se po chvíli povedlo vybojovat míč, brzy o něj ale domácí zase přišli.
17'
Vinícius Júnior se na levém křídle pokusil obrat o míč Puada, toho však zasáhl do obličeje a píská se proti Realu.
15'
S rohovým kopem Luky Modriće si defenziva Espanyolu poradila.
14'
Hosté jsou při chuti, poprvé se do zakončení dostal také Karim Benzema, jeho střelu už se Calerovi povedlo srazit na rohový kop.
12'
Real Madrid právě vstřelil branku! Hned první šance zápasu přináší vedoucí branku!

Aurélien Tchouaméni si vyměnil míč s Lukou Modrićem, přihrál do pokutového území, kde VINÍCIUS JÚNIOR střelou pod padajícím Calerem vměstnal míč k tyči a otevírá skóre zápasu!
12'
Tempo zápasu není kdovíjaké, oba týmy se prakticky ještě nedostaly do soupeřova pokutového území, natož aby ohrozily jeho branku.
10'
Po přechodu středové čáry si nedovolený zákrok Tchouameniho vynutil Javi Puado.
8'
Další faul, tentokrát se na trávníku nedobrovolně ocitl Luka Modrić.
8'
S centrem německého špílmachra si domácí defenziva poradila.
7'
Po nedovoleném zákroku na Toniho Kroose bude právě faulovaný fotbalista rozehrávat standardní situace od postranní čáry.
6'
Lucas Vázquez se protáhl podél pravé postranní čáry, z blízkosti rohového praporku se mu ale nepovedlo odcentrovat.
5'
Po dalším ze střetů hlásí Éder Militao, že bude potřebovat ošetření. Zákrok Briana Olivana byl skutečně nešetrný.
4'
Domácí se po dvou po sobě jdoucích střetech ocitli na zemi, píšťalka rozhodčího Melera Lópeze ale zatím zůstává v klidu, po odrazu míče do zámezí vhazují hosté.
3'
Real má delší dobu míč na kopačkách, zatím ale daleko od pokutového území.
2'
Úvodní desítky sekund se odehrávají výhradně ve středu pole.
1'
Za pískotu obecenstva se úvodního výkopu ujal v černých dresech hrající Real Madrid, Espanyol oblékl tradiční modro-bílou kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Mariem Melerem Lópezem přivedla fotbalisty na zaplněný RCDE Stadium v Barceloně, výkop atraktivního utkání už se blíží.

Espanyol Barcelona: Lecomte – Ó. Gil, Cabrera (C), Calero, Oliván – Expósito, Darder – Sanchez, Souza, Puado – Joselu.
Náhradníci: García XIII, Ángel Fortuno – El Hilali, Bare, Lazo, Se. Gómez, Melamed, Villahermosa, Keddari, Zoubdi.
Trenér: Diego Martinez

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Rüdiger, Alaba – Modrić, Tchouaméni, Kroos – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, López IV – Carvajal, Asensio, Camavinga, Díaz, Hazard, Ceballos, Mendy, Rodrygo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Melero López – Barbero, Martínez.
Real Madrid CF

Real Madrid vstoupil do tohoto ročníku ve velké pohodě, když v evropském superpoháru porazil Eintracht Frankfurt 2:0, pak na úvod La Ligy zvládl i dva venkovní zápasy, když v Almeríi otočil zápas ve druhém poločasu z 0:1 na 2:1 a výhru 4:1 si přivezl z Viga, kde se mu tedy dařilo mnohem lépe než jeho dnešnímu soupeři.

Toni Kroos s Rodrygem vynechali zápas proti Celtě kvůli nemoci, respektive zranění, dnes by ale oba měli být trenéru Ancelottimu k dispozici. Nejistý je start Nacha, jenž v úvodu týdne vynechal tréninkové jednotky kvůli svalovému problému, mohl by se ale objevit na lavičce náhradníků.
Espanyol Barcelona

Espanyol dlouhodobě trápí vstupy do soutěže, letos navíc v součtu se závěrem uplynulého ročníku nevyhrál už devět ligových zápasů v řadě.

V tom aktuálním Espanyol po remíze 2:2 ve Vigu podlehl v domácím prostředí Rayu Vallecanu 0:2 a do dnešního dne vstupuje až ze šestnácté příčky.

Nejistý je start trojice Lozano, de Tomás a Pedrosa, s jistotou naopak bude chybět Sergio Gómez, jenž se v zápase s Vallecanem nechal vyloučit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.