La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Sevilla - 10. září 2022   16:15

Espanyol
45+4' Joselu  • 62' Braithwaite
2:3
(1:3)
Sevilla
1' Lamela   • 27' Carmona   • 45' Carmona
Espanyol
Álv. Fernández – Ó. Gil (77. Sanchez, 88. El Hilali), Se. Gómez, Cabrera (C), Oliván – Souza, Darder, Puado (88. Melamed) – Expósito (59. Goméz), Joselu, Braithwaite.
García XII, Lecomte – Bare, Calero, P. Lozano, Simo, Villahermosa.
Cuadra G.
RCDE Stadium (Barcelona)
Sevilla
Búnú – Carmona (72. Navas), Gudelj, Salas (67. Rekik), Acuňa (46. Telles) – Fernando (C) – Jordán (72. Rakitić), Isco, Ó. Torres (67. Nianzou) – Lamela, Nasírí.
Flores – Delaney, Dolberg, Januzaj, Mir, Montiel, Suso.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 10:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:14.
Bláznivý zápas mezi Espanyolem a Sevillou je za námi. Hosté měli zápas parádně rozehraný a jasně směřovali za svou první výhrou v sezoně. Jenže Espanyol dokázal ještě před pauzou snížit z penalty a ve druhém poločase se dostat na dostřel. Po vyloučení Lamely tak měli hosté co dělat, aby dokázali udržet alespoň vedení 3:2. To se jim nakonec i přes jedenáct minut dlouhé nastavení podařilo. Připisují si tak první tříbodové vítězství v sezoně.
90+11'
90+11'
A ten málem přinesl vyrovnání! Hlavička minula levou tyč brány jen o kousek!
90+10'
Ještě minimálně rohový kop. To je závěr!
90+9'
Míč znovu končí až na polovině Espanyolu. Přicházejí poslední možnosti pro domácí tým.
90+8'
I nadále se hraje. Rozhodčí nejspíš nastavení ještě navýšil kvůli ošetřování Fernanda.
90+7'
Další centrovaný míč pak přicházel z pravé strany a v tomto případě byl hostující defenzivou dobře odvrácen.
90+6'
Na druhou tyč přišel míč a brankář Búnú se musel hodně snažit, aby u své tyče byl včas a zabránil případnému zakončení ve skluzu.
90+6'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Dani Goméz).
90+4'
Tím hráčem byl Fernando (SEV), který se nejspíš zranil při svém vlastním faulu. Dostal totiž žlutou kartu.
90+2'
Jeden z hostů potřebuje lékařské ošetření, nastavení se nám tak natahuje.
90+1'
Na střelu si jeden z domácích navedl míč za pokutové území. Jeho pokus byl ovšem sražen a následná hlavička byla hodně nepřesná!
90'
Co nejdál od své brány dostávají z rohu trávníku míč hráči hostujícího celku.
89'
Nadvakrát dokázal Gudelj hlavou dostat míč z pokutového území. Pomalu se blíží nastavení druhého poločasu.
88'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed,
ze hřiště odchází Ruben Sanchez, přichází Omar El Hilali.
87'
Tohle by měly být zajímavé poslední minuty. Vyloučení Lamely to celé zase pořádně rozdmýchalo.
86'
Naopak ale mohlo přijít možné rozhodnutí. Nasírí zakončoval ze skvělé pozice ve vápně. Snažil se dostat míč pod horní tyč, gólman balon ale vyrazil nad!
85'
Pokud to hosté dnes ani v deseti neudrží, tak to bude ještě výraznější prohloubení krize Sevilly.
84'
A tohle je problém pro hosty! Érik Lamela (SEV) je po dalších kartovém zákroku poslán do sprch! Vyloučen byl zároveň i trenér Julien Lopetegui!
82'
Domácí zahrávali vhazování z úrovně pokutového území. Žádné nebezpečí to však pro bránu soupeře nepřineslo.
81'
Přibližně deset až patnáct minut zbývá do závěrečného hvizdu. V současných chvílích drží Sevilla svého soupeře pod kontrolou.
79'
Začíná to spíše vypadat jako před druhým gólem Espanyolu, kdy se Seville dařilo držet svého soupeře daleko od brány. Víme ale, jak to dopadlo.
78'
Přece jen se ale hra uklidnila a teď je to celé takové pomalejší. je jasné, že Espanyol nedokáže hrát v takové intenzitě celou dobu. Nejspíše se bude chystat na závěrečný tlak.
77'
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Ruben Sanchez.
76'
To se dozvíme nejdříve po další občerstvovací pauze, která nyní na trávníku probíhá.
75'
Espanyol od svého druhého vstřeleného gólu nehraje špatně. Čas se mu ale přece jen začíná pomalu krátit. Dočkáme se vyrovnání?
72'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Jesús Navas,
ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Ivan Rakitić.
71'
Následný rohový kop pak nebezpečný pro bránu Sevilly nebyl. A ta se tak prozatím ubránila.
70'
Espanyolu se však i nadále daří držet poměrně blízko k bráně soupeře. Nyní pálil z větší dálky Vinicius, brankář jeho pokus vyrazil mimo.
69'
V posledních chvílích už se hra opět trochu uklidnila. Ta je to, co Sevilla potřebuje. Bude to pro ni ale dlouhých dvacet či pětadvacet minut.
67'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Tanguy Nianzou,
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Karim Rekik.
66'
Jeden z hostujících fotbalistů byl nastřelen do obličeji a nyní se nachází na trávníku.
65'
Jako jiný tým teď vypadá Espanyol. Do svého druhého gólu byl asi předcházejících patnáct minut do ofenzivy prakticky bezzubý.
64'
A Búnú musel hned zasahovat. Se střelou ze střední vzdálenosti doprostřed brány si ale poradil.
63'
Pro Sevillu tak přicházejí těžké chvíle, nedá se jí toho však moc v průběhu zápasu vyčíst. Espanyol však dokázal vstřelit dva góly a nyní bude ještě více zlobit.
62'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí střílejí druhý gól a dostávají se na dostřel. Espanyol se po delší době dokázal dostat do útoku. Nakonec to byl MARTIN BRAITHWAITE, kdo po centru z pravého křídla nadvakrát procpal míč do sítě.
60'
Po narážečce na levém křídle přišel slušný centr do pokutového území. Hlavy hostujících hráčů ale o kousek minul a nebezpečí pro bránu Espanyolu tak nepřišlo.
60'
Máme za sebou první střídání hráčů v zápase. Uvidíme, zda se přicházející změny nějak projeví do obrázku hry.
59'
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Dani Goméz.
58'
Sevilla nyní navíc zahrávala standardní situaci. Iscův centr byl ale hodně přetažený.
58'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Vinícius Souza).
57'
V současných chvílích se navíc domácím nedařím dostávat se blíže k bráně soupeře.
56'
Hostující gólman Búnú toho zatím v zápase moc řešil nemusel. Jednou jej zachránila tyč a pak nedosáhl na penaltu. Mimo to snad žádné zákroky.
55'
Trenérovi hostujícímu týmu Lopeteguimu se nelíbil jeden z výroků rozhodčího. Ten mu za jeho poznámky udělil žlutou kartu.
54'
Zatím bez problémů se hráčům Sevilly ve druhém poločase daří bránit svůj dvoubrankový náskok. Samozřejmě se to budou snažit takto udržet co nejdéle.
52'
Sevilla ustála prvotní tlak soupeře a nyní se sama vydala dopředu. Skvěle hrající Carmona střílel z pravé strany vápna. Nebyla ta však ideální pozice a navíc mu to moc nesedlo.
51'
Přenesení na levé křídlo bylo až příliš razantní a vhazovat tak budou hráči hostujícího celku.
50'
Zatím to ve druhém poločase vypadá tak, jak se dalo čekat. Espanyol do něj vstoupil aktivně a bude se snažit co nejrychleji dostat na dostřel jednoho gólu.
49'
Ani centr od rohového praporku zakončení nepřinesl. O chvíli později pak následuje odkop od brány.
48'
Další centr z levého křídla, V tomto případě byl rychle sražen na rohový kop.
47'
První útok domácího týmu přišel po levém křídel, centrovaný míč však mezi tři tyče usměrněn nebyl.
46'
Druhá půle je odstartována. Uvidíme, zda se Espanyol bude hnát za vyrovnáním, či jej Sevilla dokáže udržet na uzdě.
46'
ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Alex Telles.
46'
Zajímavý první poločas zápasu je za námi. Sevilla se dokázala prosadit hned třikrát, z toho dvakrát José Ángel, a vypadalo, že druhá půle možná bude jen formalitou. V samotném závěru však přišla hra rukou a snížení Joselua z penalty. Máme se tak na co těšit. Třeba se domácí odhodlají k velkému obratu.
45+4'
45+4'
JOSELU se nenechal rozhodit svým předchozím zaváháním a z penaltového puntíku uklidnil míč přesně k levé tyči.
45+2'
Ovšem pozor! Marcos Acuňa při snaze zastavit centrovaný míč zahrál rukou a nařízen je pokutový kop. Acuňa (SEV) zárověň s tím vidí žlutou kartu.
45'
Sevilla právě vstřelila branku!
Naopak je tu třetí zásah hostů a to už je opravdu tvrdý direkt pro Espanyol. JOSÉ ÁNGEL CARMONA byl energický, pokračoval za míčem, využil velkého zaváhání obránce, dostal se k balonu a jednoduše jej uklidil za překvapeného brankáře Fernándeze.
44'
Sevilla tak před chvíli přečkala důležitou situaci a pozor...
43'
Vzápětí dostal Joselu (ESB) žlutou kartu, nejspíše za nějaké slovní výlevy, které dával najevo po svém střeleckém selhání.
42'
A skoro jsem to hned přivolal! Joselu střílel z otočky a po zemi trefil pravou tyč, vzápětí zakončoval podruhé ale tento pokus už mu vůbec nesedl. Tohle byla opravdu velká možnost Espanyolu!
42'
První poločas se nám pomalu chýlí ke svému konci. Uvidíme, zda se domácímu týmu ještě podaří snížit.
41'
Rohový kop vzápětí žádné větší nebezpečí pro bránu barcelonského celku nepřinesl.
40'
Érik Lamela mohl přidat svůj druhý z gól z podobné akce. Tahle snad vypadala ještě nadějněji, ale v tomto případě Argentinec trefil pouze vracejícího se bránícího hráče.
39'
Další rohový kop zahrával Espanyol. I v tomto případě si však defenziva Sevilly dokázala s centrem soupeřů poradit.
38'
I nadále to působí tak, že mají hráči Espanyolu problémy s protiútoky soupeře. Až na ten úplně prvním se jim je ale zatím daří bránit.
37'
Nyní se nacházíme v trošku hlušší pasáži prvního poločasu a to pochopitelně výrazně víc bude vyhovovat hráčům hostujícího celku.
36'
Tak tom ovšem zatím rozhodně nevypadá, samozřejmě však nejsme ani v poločase a mlže se stát cokoliv.
35'
Pohled na jednoho z domácích fanoušků, který kroutil hlavou, je asi výstižný pro většinu stadionu. Příznivci totiž určitě cítili, že dnes by Sevillu mohli obrat o body.
34'
Hlavní úkol hráčů Sevilly teď pochopitelně bude minimálně do přestávky neinkasovat. Pokud však Espanyol nebude nadále prověřovat gólmana, tak to bude v klidu.
33'
Můžeme pokračovat a začínáme standardní situací domácího celku, která opět nepřinesla žádné zakončení mezi tři tyče.
32'
Nyní probíhá hydratační přestávka. Oba týmy tak mají možnost se i srovnat.
31'
Půl hodiny hry už uplynula a Espanyol zatím rozhodně nemůže být spokojený se současným stavem. Naopak Sevilla má skvěle nakročeno k tomu, aby poprvé v sezoně dokázala získat tři body.
29'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Érik Lamela).
28'
Espanyol se pokoušel o rychlé snížení stavu a zaskočení soupeře. Nakonec střílel Joselu z dobré pozici blízko bráně, stál ale před ním bránící hráč a domácí útočník nedokázal míč dostat přes něj.
27'
Rohový kop končí druhým gólem hostujícího týmu! Hlavičku Nasírího dokázal brankář Fernández ještě reflexivně vyrazit, na dorážku JOSÉHO ÁNGELA CARMONY k tyči už ale neměl nárok.
26'
O chvíli později pak přišla střela z levé strany vápna. Byla však zablokována a následuje tak rohový kop hostujícího týmu.
25'
Přihrávka na pravou stranu pokutového území za obranu neprošla, protože jeden z bránících hráčů Espanyolu skluzem zastavil míč.
24'
V posledních minutách se hra přelévá ze strany na stranu. Espanyol se však stále nedokázal dostat k zakončení, které by se vešlo mezi tři tyče soupeřovy brány.
23'
A to se ukázalo i nyní. Jordán se dostal ke střele ze střední vzdálenosti a ta na první pohled nevypadala špatně. Nakonec se však ukázalo, že letěla přesně na brankáře Fernándeze.
22'
Nedá se úplně říct, který z týmů m herně navrch. Do zakončení se však zatím spíše dokázali dostávat hráči Sevilly.
21'
Dvacet minut zápasu je za námi a Sevilla stále vede díky svému bleskovému zásahu z první minuty. Brankář hostů na svůj první zákrok i nadále čeká.
20'
Vhazování hostů z levé postranní čáry z hranice pokutového území bylo okamžitě odvráceno na další vhazování. Ani to však nic zajímavého nepřineslo.
19'
Sevilla už se zase trochu probrala a teď je to naopak ona, kdo drží soupeře pryč od své brány.
18'
Zatím se tak v zápase nenudíme a je vidět, že oba celky ze spodních pater současné tabulky jsou hladové po bodech.
16'
Protiútoky Sevilly tak mohou být pro defenzivy domácího celku nebezpečné. Ani jedna z těchto střel sice nepřicházela z úplně ideální pozice, jedna z nic h ale skončila v síti.
15'
Podobná situace jako při prvním gólu Sevilly. Tentokrát však z pravé strany z úhlu pálil Nasírí. Fernández byl v tomto případě připraven a balon vyrazil.
14'
První standardní situace v podání Sevilly. Centrovaný míč z levé strany letěl spíše na levou tyč, byl ale kratší a nakonec to celé skončilo útočným faulem Érika Lamely.
13'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Óscar Gil).
12'
Po delší době také protiakce hostujících fotbalistů. Byla však zastavena na hranici pokutového území a žádné její zakončení tak nepřišlo.
11'
Další rohový kop celku z Barcelony. Tentokrát byl z levé strany rozehrán na krátkou vzdálenost a až po té přišel centr. ten už byl o něco lepší, ale ani z něj nepřišlo žádné zakončení.
10'
Hostujícímu týmu se však v posledních minutách nedaří dostat míč dál od své brány. Vždy o něj rychle přijde a musí tak opět bránit.
10'
Standardní situace pro Espanyol z levé strany. Centr byl ale až příliš dlouhý a proletěl tak přes všechny hráče do zámezí.
9'
Domácí tým se však nenechal rychle inkasovaným gólem zaskočit a v současných chvílích je to on, kdo více hraje s míčem.
8'
Přišel však nepřesný míč od rohového praporku a vzápětí tak následuje odkop od brány.
7'
Střela z veliké dálky letěla na bránu Sevilly. Byla však zablokována a sražena mimo tři tyče na rohový kop.
7'
V úvodních minutách se hraje poměrně aktivní fotbal. Oba celky se už vícekrát dostali blíže k bráně a i do pokutového území.
6'
Espanyol otočil hru a poprvé se také ukázal v ofenzivě. Na poslední chvíli přišel centr z levého křídla, který dokázal usměenit směrem na bránu Martin Braithwaite. Nebyl však v optimální pozici a brankáře neprověřil.
5'
Nakonec přišel centr z levé strany, brankář Fernández to sním měl však jednoduché a v klidu schoval míč do svých rukavic.
4'
Další úrok vedli fotbalisté Sevilly po levém křídle. Dál ovšem puštěni nebyli, budou však vhazovat na úrovni pokutového území.
3'
Pro domácí celek se tak jedná o hrůzný začátek. Naopak ve špatné formě hrající Valencii může tento bleskový gól povzbudit.
1'
A ten se okamžitě prosazuje! To je rychlovka. ÉRIK LAMELA dostal přihrávku do běhu na hranici vápna. Dokázal se udržet před obráncem, sběhnout blíže k bráně a z úhlu po zemi zakončit přesně mezi nohy brankáře.
1'
Utkání odstartovali rozehrávkou domácí fotbalisté, kteří hned poslali míč dopředu na pravou stranu. Tam se jej ovšem dokázal zhostit soupeř.
1'

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Ó. Gil, Se. Gómez, Cabrera (C), Oliván – Souza, Darder, Puado – Expósito, Joselu, Braithwaite.
Náhradníci: García XII, Lecomte – Bare, Calero, El Hilali, Goméz, P. Lozano, Melamed, Sanchez, Simo, Villahermosa.

Sevilla FC: Búnú – Carmona, Gudelj, Salas, Acuňa – Fernando (C) – Jordán, Isco, Ó. Torres – Lamela, Nasírí.
Náhradníci: Flores – Delaney, Dolberg, Januzaj, Mir, Montiel, Navas, Nianzou, Rakitić, Rekik, Suso.

Rozhodčí: Cuadra G.
Sevilla FC

Na své poměry opravdu hodně nepodařený úvod sezony hráči Sevilly. Získali totiž jediný bod z dosavadních čtyř utkání. Nestačili na Barcelonu, ale také třeba Osasunu a Almeríu a poslední dva zmíněné celky by Sevilla měla porážet. Svůj bod hráli při domácí remíze s Valladolidem. A tato špatná forma hostů se přenesla i do prvního kola Ligy mistrů, kde Sevilla prohrála na svém vlastním trávníku naprosto jasně 4:0. Proti Espanyol už by její fotbalisté potřebovali zabrat. Podaří se to?
Espanyol Barcelona

Nepříliš dobré tři zápasy odehráli v úvodu sezony fotbalisté dnešního domácího celku. Nejprve sice dokázali uhrát bod na hřišti Celty Vigo, následně však doma podlehli o dva góly Vallecanu a pak podle očekávání nestačili ani na hvězdný Real Madrid. Naposledy to už ovšem bylo výsledkově podstatně lepší. Espanyol dokázal vyzrát na Athletic Bilbao, na jeho vlastním hřišti jej dokázal vynulovat a gólem Martina Braiwaithea zvítězit 1:0. Díky tomu se domácí posunuli mimo sestupové pásmo, ale zejména získali tři body.
Zdravím vás u pátého kola španělské La Ligy. Společně se zaměříme na souboj týmů Espanyol Barcelona a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.