La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Vallecano - 19. srpna 2022   20:00

0:2
(0:1)
Vallecano
40' Palazón  (López III) • 59' Ciss  (García VI)
Espanyol
Lecomte – Ó. Gil, Se. Gómez, Cabrera (C), Oliván (77. Koleosho) – Souza, Expósito (77. Bare), Darder – Gori (64. Puado), Joselu, Melamed (35. Calero).
Ángel Fortuno, García XII – El Hilali, Keddari, Zoubdi, Villahermosa.
J. Figueroa – J. Martínez, I. De Francisco
RCDE Stadium (Barcelona)
16031 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García IX – López III (85. M. Hernández), Ciss – Palazón (57. Salvi), Trejo (C) (57. Valentín), García VI (85. Nteka) – Camello (74. Falcao).
Morro – Bébé, P. Muñoz, J. Pozo, Saveljich, Ma. Suárez.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si víkend. Na viděnou.
V příštím kole bude Espanyol hostit další klub z Madridu – tentokrát mistrovský Real. Vallecano doma přivítá Mallorcu.
Rayo Vallecano se po výhře posunulo do čela neúplné tabulky La Ligy. Stejně jako před rokem může být madridský klub se svým vstupem do sezony výsostně spokojen. Espanyol je s jedním bodem třináctý.
Fotbalisté Vallecana znovu prokázali, že to na Espanyol dobře umí. Soupeře z Barcelony porazili už popáté v řadě – tentokrát na jeho hřišti poměrem 2:0. Aktivněji přitom vstoupili do zápasu domácí, jejichž útočná snaha byla již v 16. minutě podpořena vyloučením Lejeunea. Jenže poté se nechal za nesmyslný úder do obličeje v souboji bez balonu vyloučit i Gómez, což ráz utkání zcela změnilo. Povzbuzené Vallecano začalo útočit a pět minut před koncem řádné hrací doby první půle otevřelo skóre. Isi Palazón si narazil míč s Unaiem Lópezem a zakroutil míč skákavou přízemní střelou zpoza šestnáctky přesně k levé tyči! Benjamin Lecomte se natahoval marně. Espanyol se ve druhém poločase usilovně snažil o vyrovnání. Do statistik sice zapsal jedinou střelu na branku, zato hned tři do brankové konstrukce. Poprvé rozezvučel tyčku skákavou ranou ze střední vzdálenosti Expósito, následně hlavičkoval dvakrát do obou tyčí smolař Puado. Tou dobou už vedli hosté z Madridu o dva góly. V 59. minutě se totiž García zbavil na levém okraji šestnáctky Goriho a předložil míč před úplně prázdnou branku Cissovi, který už měl snadnou úlohu.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:17.
90+3'
90+3'
Teď už je to v podání Espanyolu křeč. Vallecano v poklidu narušuje domácí kombinaci a je jasné, že si dnes odveze tři body.
90+2'
Salvi vyvezl míč po pravém křídle. Jeho následný tečovaný centr doputoval do rukavic Benjamina Lecomteho, jenž bleskově rozehrál.
90'
Vallecano znovu zachránila branková konstrukce! Smolařem byl opět Javi Puado. Po prudkém centru Dardera z pravé strany hlavičkoval křižmo o zem do pravé tyčky.
89'
Řada pesimističtějších fanoušků Espanyolu již opouští svá místa na stadionu a odebírají se do svých domovů.
88'
Salvi si pohybem říkal o průnikovou přihrávku, ta ale nepřišla. V opačném případě z toho mohl být nadějný hostující brejk.
87'
Sledujeme snahu Espanyolu dostat balon do pokutového území. Zatím se to nedaří. Hosté se zatáhli a soustředí se v těchto chvílích na pozorné bránění.
85'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Unai López, přichází Mario Hernández.
85'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Randy Nteka.
83'
Následoval rohový kop. Po centru z levé strany hlavičkoval Javi Puado do levé tyčky! Domácím dnes zkrátka v zakončení není přáno.
82'
Po nedovoleném zákroku Radamela Falcaa přišla rychlá domácí rozehrávka. Před Javim Puadem odklízel míč z velkého vápna na poslední chvíli Pathé Ciss.
81'
Paradoxně se z něj zrodil bleskový protiútok Vallecana. Radamel Falcao dostal průnikovou přihrávku za obranu od Salviho a odhodlal se k technickému dloubáku na zadní tyč. Benjamin Lecomte dokázal míč konečky prstů vytěsnit.
80'
Na konci 80. minuty utkání vybojovali domácí svůj celkově osmý rohový kop.
79'
Zdlouhavá kombinace Espanyolu k ničemu kloudnému nevedla. Óscar Gil dal gestem jasně najevo, že zkrátka "nemá komu". K vyšší pohybové aktivitě se snaží své svěřence vybudit také kouč Diego Martínez.
77'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází Luca Koleosho.
77'
ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Keidi Bare.
77'
Poprvé v akci Radamel Falcao. Po přihrávce z levé strany střílel zhruba z hranice pokutového území vysoko nad břevno.
76'
Óscar Valentín si v souboji se Sergim Darderem pomohl rukou. Žlutá karta.
75'
U postranní čáry byl faulován Eduardo Expósito. Rychlá rozehrávka Espanyolu absolutně nevyšla. Domácí naopak museli hasit rychlý protiútok soupeře. Álvaru Garcíaovi naštěstí pro ně utekl míč do zámezí.
74'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
73'
Centrovaný balon byl obranou Vallecana odvrácen. Do hry se v závěru utkání dostane i šestatřicetiletý kolumbijský útočník Falcao.
72'
Do konce zápasu schází přibližně dvacet minut. Podstatně blíže k bodům mají hosté z Madridu. Po faulu na Joselua teď budou muset bránit standardní situaci.
70'
Domácí celek se ale s míčem daleko nedostal. Už ho mají opět v moci červení. Sledujeme tradiční obrázek, kterak spoří beci Vallecana přihrávkami před šestnáctkou čas.
69'
Po Salviho faulu poblíž půlící čáry bude rozehrávat Espanyol.
67'
Obránci Vallecana na vlastní polovině opět zapojují do kombinace i gólmana Stoleho Dimitrievskiho. Ten se dnes po většinu zápasu musel mezi tyčemi nudit. Čelil zatím jediné střele na branku.
65'
Eduardo Expósito nebyl daleko od kontaktního gólu! Hezkou skákavou ranou ze střední vzdálenosti orazítkoval pravou tyčku. V ochozech to jen zahučelo.
64'
ze hřiště odchází Gori, přichází Javi Puado.
63'
Vallecano spokojeně operuje s merunou na kopačkách. Espanyol se snaží o napadání, dost možná na tom ale domácí už nejsou dobře silově.
61'
Espanyol prožívá hodně podobný vývoj jako před týdnem na hřišti Viga. Tehdy obdržel v 63. minutě gól na 0:2, přesto nakonec dokázal zabodovat. Podaří se barcelonskému klubu podobný comeback také dnes?
59'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Vallecano zahrávalo svůj třetí roh. Centr na přední tyč byl prodloužen na levou stranu, kde se postupně zrodila druhá gólová akce. Álvaro García se zbavil Goriho a přihrál před zcela odkrytou branku na nehlídaného PATHÉHO CISSE. Tomu stačilo na malém vápně jen nastavit nohu a usměrnit balon do opuštěné svatyně.
58'
Stole Dimitrievski si opět dával se svým odkopem pořádně načas. Neměl by příliš riskovat, už má žlutou kartu.
57'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Salvi.
57'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Óscar Valentín.
56'
Óscar Gil nedokázal najít centrem v šestnáctce připraveného Joselua. Záběry na nespokojené příznivce Espanyolu hovoří za vše. Domácí ale mají stále dostatek času výsledek zvrátit.
54'
Ani tentokrát z něj ale fotbalisté v pruhovaných dresech žádné nebezpečí nevyprodukovali.
53'
Brian Oliván doběhl prodloužený centr na levé straně hřiště a vrátil ho zpět před branku. Espanyol díky jeho bojovnosti bude zahrávat další roh.
51'
Tentokrát se po vzdušném pasu zleva dostal do zakončení hlavou Joselu. Ke smůle domácího celku si počínal velice nepřesně. Balon poslal vysoko nad.
50'
Espanyol rozehrával roh z levé strany. Na centr si naběhl Vinícius Souza, jenž signalizoval, že byl držen za dres. Je z toho nicméně další roh.
49'
Po centru z pravé strany se po balonu natahoval v pokutovém území Sergio Camello. Zpoza dvou protihráčů na něj nedosáhl ideálně. Mít metr k dobru, byl by z toho asi gól.
48'
Zadáci Vallecana kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se v úvodu druhé půle neženou. Je to logické – hrát musí především Espanyol.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke změně v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:10.
Espanyol byl od začátku zápasu aktivnějším týmem. Po brzkém vyloučení Lejeuneho, jenž vyfasoval v rozmezí necelých tří minut dvě žluté karty, měl v rukou veškeré trumfy. Jenže poté se nechal za nesmyslný úder do obličeje v souboji bez balonu vyloučit i Gómez, což ráz utkání zcela změnilo. Povzbuzené Vallecano začalo útočit a pět minut před koncem řádné hrací doby první půle otevřelo skóre. Isi Palazón si narazil míč s Unaiem Lópezem a zakroutil míč skákavou přízemní střelou zpoza šestnáctky přesně k levé tyči! Benjamin Lecomte se natahoval marně. Vinou častých ošetřování nastavil sudí Figueroa hned devět minut, skóre už se ale v Barceloně neměnilo.
45+9'
45+9'
Rozbíhá se poslední minuta avizovaného nastavení. Espanyol ho dohrává na útočné polovině, branku soupeře se mu ale nedaří ohrozit. Teď navíc upadl po drobném kontaktu s Expósitem Isi Palazón, jenž tomu dost přidal. Rozhodčí každopádně odpískal faul.
45+7'
Pathé Ciss nabral na středu hřiště na vidle skluzem Eduarda Expósita. Je pískáno ve prospěch Espanyolu.
45+6'
Balon se v závěru poločasu stěhuje z jedné strany na druhou, avšak bez výraznějšího efektu. Pauza zřejmě aktérům zápasu přijde vhod.
45+5'
V ochozech to vře. Příznivci Espanyolu pějí na adresu hlavního rozhodčího jeden vulgární chorál za druhým. Emoce by se teď daly krájet.
45+3'
Brian Oliván bránil tělem balon u rohového praporku. Iván Balliu na něj dorážel zezadu a schytal úder do tváře. Žlutá karta pro domácího beka.
45+2'
Rozhodčí Figueroa teď není zrovna nejoblíbenějším mužem na stadionu. Domácí vehementně reklamovali hru rukou uvnitř pokutového území, na penaltu ovšem nedojde ani tentokrát.
44'
Skoro dvě minuty se nehrálo vinou ošetřování. To bylo k vidění v průběhu poločasu víckrát, a tak si troufám tvrdit, že nás čeká poměrně dlouhé nastavení.
42'
Po souboji v pokutovém území upadl na zem Vinícius Souza. Domácí si žádali penaltu, jejich prosby ale vyslyšeny nebyly.
40'
Hosté jdou pět minut před pauzou do vedení! ISI PALAZÓN si narazil míč s Unaiem Lópezem a zakroutil míč skákavou přízemní střelou zpoza šestnáctky přesně k levé tyči! Benjamin Lecomte se natahoval marně.
39'
Leandro Cabrera se provinil zatažením za dres. Rayo Vallecano má k dispozici zajímavou standardku.
37'
Fotbalisté Espanyolu dlouho drželi míč na polovině soupeře. Skulinku ale hledali marně, z jejich snahy vzešel jen nákop, kterého se zmocnila obrana Vallecana.
36'
To nebylo zrovna hezké přivítání. Nově příchozímu Calerovi šlápl na nárt Óscar Trejo. Rozhodčí to tentokrát moc dobře viděl a okamžitě sáhl pro žlutou kartu.
35'
ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Fernando Calero.
34'
Aktuálně je aktivnějším týmem Vallecano. To po Gómezově vyloučení hodně ožilo. Diego Martínez bude reagovat prvním střídáním.
33'
Do zakončení se dostal Sergio Camello, leč mířil pouze slabě doprostřed branky.
32'
Další trest Vallecana mohl přijít z přímého kopu. Unai López pálil pouze do hradby těl před brankou.
30'
Je to tak! Sergi Gómez vidí z rukou hlavního arbitra červenou kartu. Také Espanyol bude zápas dohrávat v deseti!
29'
A pozor. Zkoumat se bude video! Ve vzduchu tak přeci jen visí další potencionální vyloučení.
27'
Sergio Camello utržil v souboji bez balonu úder rukou do hrudníku od Sergiho Gómeze. Rozhodčí si situace vůbec nevšiml, dokonce nechal ještě poměrně dlouho pokračovat ve hře. Nyní už dochází na ošetřování.
26'
Po Darderově přihrávce z pravé strany střílel Joselu uvnitř pokutového území bez přípravy nečistě levačkou dost za vzdálenější levou tyč. Šlo celkově o čtvrtý domácí střelecký pokus, zatímco hosté jsou stále na nule.
25'
Gori si v pokutovém území přehodil míč na levačku. Následně podklouzl, a tak nebyla jeho prostrkávačka na Sergiho Dardera úspěšná.
24'
Stole Dimitrievski si už v polovině úvodního dějství vysloužil žlutou kartu za přílišné otálení s rozehrávkou. Sudí Figueroa se s tím dnes nemaže.
21'
Nico Melamed si počínal nedovoleně v souboji s Óscarem Trejem. Hrát může na chvíli Rayo Vallecano.
20'
Je za námi úvodních dvacet minut zápasu. Jasně lepším týmem je zatím Espanyol, který navíc bude mít k dispozici velice dlouhou hru v početní výhodě.
18'
U střídačky hostujícího celku probíhá intenzivní rozcvičování. Je dost možné, že Andoni Iraola sáhne už v prvním poločase ke změně v sestavě.
16'
Obrovská nepříjemnost pro Vallecano! Florian Lejeune vyfasoval během krátké chvíle druhou žlutou kartu za úder loktem ve výskoku. Zápas pro něj po faulu na Joselua končí!
15'
Po domácím centru do pokutového území došlo na útočný faul proti Pathému Cissovi. Provinil se Gori.
14'
Florian Lejeune poslal u postranní čáry zezadu k zemi unikajícího Nica Melameda. Hlavní arbitr Figueroa tasí z kapsičky druhou žlutou kartu.
13'
Po centru z pravé strany byl odpískán faul Joseluovi. Tato akce Espanyolu skončila předčasně.
12'
Sergi Gómez měl obrovskou možnost na otevření skóre! Centr od pravého rohového praporku prodloužil Leandro Cabrera na zadní tyč, tam ale prvně jmenovaný hlavičkoval těsně vedle! Balon se otřel o boční síť.
11'
Balon si vzal opět na starost Eduardo Expósito. Jeho rána zamířila o zeď do zámezí. Domácí rozehrají třetí roh.
10'
Další přímý kop pro Espanyol, tentokrát z příjemných 23 metrů. Po faulu na Viníciuse Souzu už je to na přímou střelu.
9'
Standardku rozehrál Eduardo Expósito centrem před malé vápno. Tam na míč nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
8'
Eduardo Expósito trefen do hlavy Pathém Cissem. Jeho noha vylétla až příliš vysoko. Tohle mohlo být klidně za žlutou.
7'
Óscar Gil přistrčil zezadu Álvara Garcíu, jenž schytal bolestivý úder i z druhé strany. Je z toho ošetřování a první žlutá karta.
6'
Z levé strany již přilétl centr na bližší tyč. Obrana Vallecana ho okamžitě odvrátila do bezpečí.
5'
Domácí ho rozehráli nakrátko, což se neukázalo jako ideální varianta. Uvidíme, jak to provedou nyní. Mají další roh.
4'
Gori se snažil prodrat z pravé strany do pokutového území. Pro Espanyol získal první roh.
3'
Po přihrávce na Álvara Garcíu byl pískán velmi těsný ofsajd. Vallecano si na své první zakončení musí počkat.
1'
Espanyol nastoupil do zápasu v pruhovaných modro-bílých dresech, Vallecano hraje v červeno-bílých.
1'

Espanyol Barcelona: Lecomte – Ó. Gil, Se. Gómez, Cabrera (C), Oliván – Souza, Expósito, Darder – Gori, Joselu, Melamed.
Náhradníci: Ángel Fortuno, García XII – Bare, Calero, El Hilali, Koleosho, Puado, Keddari, Zoubdi, Villahermosa.
Trenér: Diego Martínez

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García IX – López III, Ciss – Palazón, Trejo (C), García VI – Camello.
Náhradníci: Morro – Bébé, Falcao, M. Hernández, Nteka, P. Muñoz, J. Pozo, Salvi, Saveljich, Ma. Suárez, Valentín.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: J. Figueroa – J. Martínez, I. De Francisco.
V loňské sezoně se v obou vzájemných zápasech radovalo Vallecano, a to shodně nejtěsnějším rozdílem 1:0. Espanyol tak má soupeři rozhodně co vracet. Naplní tentokrát svou roli mírného favorita? Sledujte náš textový přenos a budete u všeho podstatného.
Vallecano zakončilo loňskou sezonu nejvyšší španělské soutěže na solidní dvanácté pozici. Také Rayo se ale v závěru ročníku trápilo, když nevyhrálo shodně posledních pět zápasů. Do nové sezony vstoupilo Vallecano překvapivou a cennou remízou 0:0 na půdě Barcelony. V duelu nebyly uznány celkem tři branky, z toho i jedna v šesté minutě nastavení na straně Vallecana. Čtyřicetiletý kouč Andoni Iraola nemusel v létě řešit žádné odchody svých opor. Tým byl naopak doplněn o hráče bez smlouvy, případně na hostování – jako třeba v případě talentovaného útočníka Sergia Camella, jenž byl zapůjčen z Atlética Madrid. V přípravě odehrálo Vallecano šest utkání, přičemž prohrálo pouze s německým Freiburgem (0:3). Za zmínku stojí remíza 1:1 s Manchesterem United.
Espanyol obsadil v minulém ročníku La Ligy konečnou čtrnáctou pozici. V závěru sezony se Katalánci pořádně trápili, radost z výhry nepoznali v posledních sedmi kolech, z nichž vytěžili pouhé tři body. Tuto sérii nezlomil klub z Barcelony ani zkraje nového ročníku, do kterého vstoupil remízou 2:2 na hřišti Viga. V tomto případě ale mohli být svěřenci jednačtyřicetiletého kouče Diega Martíneze s bodem na výsost spokojeni. V utkání totiž prohrávali už 0:2 a remízu si zajistili z pokutového kopu až v osmé nastavené minutě. V přípravě zaznamenal Espanyol cenné skalpy Montpellieru či Lille. Na druhou stranu schytal i pět branek od Brightonu či porážku 0:1 s třetiligovým Linense. Velkou nepříjemností je pro tým v úvodu sezony zranění elitního útočníka Raúla de Tomáse, autora sedmnácti loňských branek.
Hezký páteční večer. Španělská La Liga má dnes na programu dva zápasy svého 2. kola. V tom prvním přivítá Espanyol Barcelona na RCDE Stadium Rayo Vallecano. Jako mírného papírového favorita vnímají bookmakeři sázkových společností domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.