La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Barcelona - 16. dubna 2023   16:15

0:0
(0:0)
Getafe
Soria – Da. Suárez (83. G. Álvarez), Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias (67. Portugués) – Maksimović (76. Algobia), L. Milla, al-Haddádí (76. Aleñá) – Mayoral, Ünal (83. G. Villar).
Casilla, D. Conde – Angileri, Mitrović, Latasa, Amavi, Seoane.
Pulido – Escuela, Fernández
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
14 854 diváků
Barcelona
ter Stegen – S. Roberto (18. E. García), Araújo, Koundé, Alba (68. F. Torres) – Kessié (68. Fati), Busquets (C), Gavi – Raphinha (89. Torre), Lewandowski, Balde.
I. Peña, Tenas – Á. Alarcón, Alonso, A. Garrido.

To je ode mě pro dnešní zápas vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
Na Coliseum Alfonsa Péreze se po devadesáti minutách zrodila překvapivá bezbranková remíza. Nejblíže měli k brance Raphinha s Koundém, ale oba aktéři trefili tyč. Na druhé straně mohl zápas rozhodnout Borja Mayoral, ale v zakončení neuspěl. Favorizovaná Barcelona ztratila body na půdě Getafe, které s takovými soupeři musí brát každý bod.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:12.
90+4'
90+4'
Pablo Torre poslal do vápna mizerný balón. Tímto kopem také končí dnešní duel.
90+3'
Omar Alderete si počínal nedovoleně v souboji s Fatim. Na světě je jedna z posledních možností pro Barcelonu vsítit branku.
90+2'
Balde servíroval míč před bránu, kde se Gavi snažil dostat k míči. Následovat bude roh pro hosty.
90+1'
Gavi byl faulován, z čehož hosté získali další přímý kop z kraje hřiště.
90'
Hra se přesunula na polovinu Barcelony, kde se domácí borci snažili udržet co nejdéle balón.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Pablo Torre.
88'
Getafe zahrávalo standardní situaci. Hosté si z centrem poradili a odvrátili míč do bezpečí.
87'
Rychlý útok domácích mohl přelít dnešní skóre na jejich stranu. Hlavním hrdinou se mohl stát Borja Mayoral, ale střelou uvnitř vápna minul ter Stegenovu svatyni!
85'
Křeč postihla Omara Aldereta. Hra je na chvíli přerušena.
84'
Trenér Getafe se rozhodl ze hřiště stáhnout Enese Ünale, čemuž nejlepší střelec týmu nechtěl věřit. Po několika sekundovém přesvědčování však hřiště opustil.
83'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Gonzalo Villar,
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Gastón Álvarez.
82'
Eric García měl nejblíže k zakončení, ale na centr nedosáhl. Odkopovát bude David Soria (Getafe).
81'
Opět byl u toho kapitán hostů, který obdržel faul na svou osobu. Barcelonští se postupně shromažďují v pokutovém území Getafe.
80'
Cristian Portugués akrobaticky odehrál míč na své polovině. Barcelona se kulatého předmětu rychle zpátky zmocnila a rychlými přihrávky už dále hledá mezery v obraně.
79'
Dnešní utkání sleduje 14 854 diváků.
78'
Getafe se opět hluboko zatáhlo. Na Barcelonu tento blok dnes funguje, jelikož se jí stále nepodařilo domácí překonat.
77'
Gavimu se otevřel prostor ve středu hřiště, odkud také po zpracování pálil nepřesně.
76'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Ángel Algobia,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Carles Aleñá.
75'
Ze zmatku před bránou vznikla střela Raphinhy, kterou ovšem výborně vytěsnil David Soria.
74'
Sergio Busquets si vydobyl faul, z kterého se hostům naskytla slibná standardní situace.
73'
Raphinha centroval před bránu, kde číhali Fati s Lewandowskim. Rohovým kopem bude hra dále pokračovat.
72'
Munír al-Haddádí nevyzrál v souboji jeden na jednoho na Raphinhu. S přibývajícím časem Barcelona hru více otevírá, z čehož také pramení rychlé brejky Getafe.
70'
S vysokým napadáním hosté balón nezískali. Po nákopu nahoru se hráči Getafe zmocnili odraženého míče a mohli pokračovat ve hře, jenže faul jednoho z Katalánců hru přerušil.
69'
Přečíslení domácích tři na dva skončilo na průnikové přihrávce. Ronald Araújo v této krizové situaci obstál.
68'
ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Ansu Fati,
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Ferrán Torres.
67'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Cristian Portugués.
66'
Alderete přišel o míč. Nezbylo mu jinak než faulovat. Hosté mají k dispozici přímý kop.
65'
Domácí se v rámci posledních minut dokázali dostat do několika slibně vypadajících šancí. Vyloženou příležitost si ale zatím nevypracovali.
64'
Juan Iglesias centroval velmi nepřesně, čímž založil protiútok Barcelony. Hosté ve středu hřiště akci zbrzdili, posléze budou vhazovat.
63'
Enes Ünal si vyzkoušel, jaké to je postupovat sám na brankáře. Samotnou šanci promarnil, ale všem na stadionu bylo jasné, že se jednalo o očividný ofsajd.
61'
Getafe se vydalo do útoku při zachycení rozehrávky hostů. Nepřesný centr Luise Milly ovšem celou akci rychle ukončil.
60'
V hostujícím celku se schyluje k oživení útočných řad. Uvidíme po jaké změně sáhne trenér Xavi.
59'
Po rohovém kopu zůstal na trávníku ležet Damián Suárez. Jednalo se útočný faul jednoho z protihráčů.
58'
Koundé si s Raphinhou vyměnil na pravé straně balón, čímž se dostal až k pokutovému území. Zblokovaný centr znamená pro hosty rozehrání od rohového praporku.
57'
Getafe se snaží útočit z rychlých brejků, jenomže počet útočících hráčů není ani zdaleka dostatečný. Barcelonští se stíhají včas vrátit a akce zachytávat.
56'
Balde našel přesným centrem hlavu Roberta Lewandowskeho. Nejlepší střelec soutěže zhruba o metr minul pravou tyč.
55'
Marc-André ter Stegen se po delší době dotkl balónu. Stalo se tak při výběhu, kdy spolehlivě lapil hrací předmět do rukavic.
54'
Předešlá neúspěšná rána Kessiého nemusí hosty tolik mrzet. Jelikož pomezní rozhodčí dodatečně odmával ofsajd.
53'
Barcelona předvedla pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Franck Kessié s tvrdým zakončením na přední tyč. Soria střelu vyrazil mimo tři tyče.
52'
Z dlouhého autu Getafe šance nevzešla. Navíc si Damián Suárez pomohl ve vápně nedovoleně.
51'
Mayoral po souboji s Gavim zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí Pulido tento zákrok jako nedovolený neposoudil.
50'
Sergio Busquets si neporozuměl s Raphinhou. Těží z toho domácí, jelikož získali zadarmo autové vhazování.
49'
Centr z přímého kopu směřoval k Ünalovi, jenže ten byl v momentu kopu v postavení mimo hru.
48'
Druhý poločas je hodně kouskovaný z důvodu velkého množství faulů. Naposled zůstal na trávníku ležet Enes Ünal.
47'
Alderete ustrážil míč před Raphinhou. Odkopávat bude David Soria (Getafe).
46'
V druhé půli uvedli míč do pohybu hosté.
46'
Druhá půle začne přibližně v 17:20.
Začátek utkání patřil Getafe, které na chvíli zaskočilo soupeře a provedlo první útoky zápasu. Postupem času tlačila více Barcelona a také byla velmi blízko první branky. Raphinha s Baldem však v obou případech mířili pouze do tyče.
45+2'
45+2'
K nebezpečné hlavičce se do vzduchu vyšplhal Robert Lewandowski a nechybělo moc, aby otevřel skóre dnešního zápasu. Fantastický zákrok předvedl David Soria, jenž na čáře vychytal kanonýra Barcelony.
45+1'
Ronald Araújo se dostal na hranici pokutového území k zakončení. Střelu obránce hostí zblokoval obránce.
45+1'
Centr do šestnáctky ukryl do svých rukavic Marc-André ter Stegen.
45'
Hráči Getafe se už shromažďují na útočné polovině. Po faulu budou zahrávat standardní sitauci.
44'
Z přímého kopu z větší vzdálenosti získala Barcelona pouze rohový kop.
43'
Omar Alderete zasáhl ve vzdušném souboji do oblasti hlavy Lewandowskeho. Sudí Pulido vytahuje podruhé v zápase žlutý kartónek.
42'
Mayoralův projektil zpoza vápna nenabral potřebné parametry. Pro Ter Stegena to byla jednoduchá práce.
41'
Raphinhovi se míč při zpracování otřel o ruku, což odhalil pomezní rozhodčí, který přestupek ihned signalizoval.
40'
Robert Lewandowski obdržel úder do hlavy, ale o nic vážného se zřejmě nejedná.
39'
Gavi centroval do míst, kde se nacházeli pouze hráči Getafe. Domácí po zisku míče kulatý předmět pouze odkopli a odevzdali soupeři.
38'
Busquets vybídl ke sprintu Raphinhu, pro kterého bylo zachytit takto prudkou přihrávku téměř nemožné.
37'
Balde se vyšplhal do vzduchu a na zadní tyči zakončoval. Jeho hlavička nenabrala potřebný směr.
36'
Munír al-Haddádí byl při průnikové přihrávce tvrdě dohrán. Faul se v podání sudího Pulida nepíská!
35'
V hlavičkových soubojích dominují obránci Barcelony. Jmenovitě Ronald Araújo, který sbírá veškeré nakopávané balóny.
33'
Dnes už podruhé se v ofsajdu ocitl Alejandro Balde.
32'
Přihrávka směřovala na Raphinhu, ten se ovšem k zakončení nedostal, jelikož výborně zasáhl Soria.
31'
Nepřesnou přihrávku poslal Alba do autu. Původním adresátem měl být na levé straně Balde.
30'
Na zadní tyči se natahoval k zakončení Alejandro Balde, ale v této těžké situaci mezi tři tyče nemířil.
29'
Hosté pokračují v dobývání Soriovy svatyně. Organizovaná defenzíva Getafe odolává.
28'
Juan Iglesias centroval z levé strany do vápna, kde míč odvrátil Ronald Araújo.
27'
Barcelona těží z rychlých protiútoků do volnější obrany Getafe. Nutno zmínit, že domácí jsou před šestnáctkou Ter Stegena také nebezpeční.
26'
Barcelona byla blízko první branky. Nejprve trefil Raphinha při samostatném úniku pravou tyč, od které si míč odrazil k nohám Baldemu, který orazítkoval brankovou konstrukci ihned také!
24'
Enes Ünal si ve vzduchu našel centr od rohového praporku. Své zakončení netrefil ideálně a míč poslal nad břevno.
23'
Juan Iglesias potáhl míč na soupeřovu polovinu, odkud také dostal balón do vápna. Po několika odrazech vzešel pro domácí rohový kop.
22'
Getafe brání v hlubokém bloku. Stopeři Barcelony vyčkávají na příležitost a vyměňují si mezi sebou přihrávky.
21'
Barcelona se po zmatečném začátku utkání dostala více do zápasu. Už to jsou právě hosté, kteří určují tempo hry.
20'
Balde upaloval za dlouhým balónem, který vlastním tělem nakonec před ním uhlídal Soria při cestě z hrací plochy.
19'
Getafe doslova ubojovalo míč na soupeřově polovině. Dále budou pokračovat autovým vhazováním.
18'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Eric García.
16'
Zdravotní komplikace momentálně trápí Sergia Roberta. Xavi bude muset sáhnout po prvním střídání.
15'
Nebezpečný centr přišel před bránu Getafe z levé strany. Domácí měli velké štěstí, že osamocený Lewandowski nedokázal z malého vápna zakončit.
14'
Ani tentokrát se Barcelona nepoučila a opět zkoušela defenzívu Getafe překonat nákopem. Lewandowski se k míči neměl jak dostat, balón se tak pouze dokutálel k Soriovi.
13'
Nákop Araúja za obranu na Baldeho byl nepřesný. Tímto způsobem pro hosty cesta k úspěchu nevede.
12'
Domácí rozvinuli rychlý útok po levé straně. Juan Iglesias (Getafe) získal pro svůj tým autové vhazování.
11'
Alejandro Balde se včas nevrátil před obranou linii, a v moment přihrávky se tak nacházel v ofsajdu.
10'
Kessié hledal spoluhráče v náběhu lehkým obloučkem, který ovšem výborně přečetl a zachytil Omar Alderete.
9'
Getafe zajisté zaskočilo favorita utkání. V prvních minutách se domácí prezentují velmi dobrým dojmem.
8'
Včasným výběhem zastavil útok hostů David Soria. Getafe pokračuje s míčem u nohou.
7'
Alba si z levé strany udělal prostor na centr. Kousek chybělo, aby Raphinha doskočil na tento čechraný balón.
6'
V postavení mimo hru přistihl pomezní rozhodčí Muníra al-Haddádího.
5'
Borja Mayoral dostal balón za obranu, odkud z kraje přesně našel hlavu Muníra al-Haddádího. Druhý jmenovaný usměrnil svůj první dnešní pokus vedle pravé tyče.
3'
Enes Ünal potřebuje zdravotní ošetření. Hra je přerušena.
2'
Takto si začátek zápasu Gavi určitě nepředstavoval. Mladičký Španěl fauloval ve středu hřiště Enese Ünale.
2'
Getafe se dnes představilo v modrých dresech. Hosté z Katalánska se představili v sadě bílé.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí.
1'

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Dakonam (C), Duarte, Alderete, J. Iglesias – Maksimović, L. Milla, al-Haddádí – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, D. Conde – Angileri, G. Villar, Mitrović, G. Álvarez, Latasa, Portugués, Amavi, Aleñá, Algobia, Seoane.
Trenér: Quique Sánchez Flores

FC Barcelona: ter Stegen – S. Roberto, Araújo, Koundé, Alba – Kessié, Busquets (C), Gavi – Raphinha, Lewandowski, Balde.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Á. Alarcón, Alonso, E. García, A. Garrido, F. Torres, Torre, Fati.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Fernández.
FC Barcelona

U Barcelony směřují všechny priority k získání titulu v La Lize. V Evropské lize ani v Copa del Rey už katalánský celek nepokračuje, tudíž Barcelonu už další starosti netrápí. Čtyři ligové vítězství v řadě (včetně vyhraného El Clasica) přerušila minulý týden překvapivá remíza s Gironou. Na Spotify Camp Nou nepadla za celých 90 minut jediná branka.

Zbývá 11 kol do konce a Barcelona hájí před Realem Madrid náskok příjemných třinácti bodů. Na venkovních hřištích klopýtla Barcelona letos dvakrát. Naposledy utrpěla porážku s Almerií.

Tabulku střelců vede s přehledem Robert Lewandowski. Na svém kontě čítá 17 branek.
Getafe CF

Getafe se podařilo dostat z lednové krize, kdy prohrálo hned čtyři ligové zápasy v řadě. Poté se svěřencům trenéra Florese podařilo bodovat až na jednu výjimku v každém zápase. Bohužel tato série skončila minulý týden na půdě Sociedadu, kde Getafe podlehlo 2:0.

Kvůli výkonnostním výkyvům se Getafe stále pohybuje blízko sestupových příček. Třicet bodů aktuálně stačí na 16. pozici. Od sestup znamenající pozice dělí klub z předměstí Madridu pouhé tři body.

Nejlepším střelcem týmu je s třinácti přesnými zásahy Enes Unai.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u 29. kola španělské La Ligy. Společně se zaměříme na nedělní duel Getafe s Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.