La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Getafe - 22. srpna 2022   22:00

Girona
42' Stuani  • 47' Duarte(vl.)  • 64' Castellanos (Y. Herrera)
3:1
(1:0)
Getafe
73' Ünal
Girona
Carlos – Bueno, López II, Juanpe – Couto, A. Garcia, Y. Herrera, Gutiérrez (69. Hernandez) – Riquelme (55. Sáiz) – Castellanos (85. Terrats), Stuani (C) (69. Reinier).
Matas – Artero, Espinosa, V. Fernández, A. Martínez, Ureña, Roca.
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović (65. Portu), Duarte, Angileri – Aleñá, Arambarri, Maksimović (46. Seoane) – Mayoral, Ünal.
Casilla, Conde – Algobia, G. Álvarez, Mata, Parra, Patrick, Revuelta, Rivera, Ál. Rodríguez.

Sledovali jsme zajímavý zápas, který musel fanoušky bavit. Padly čtyři regulérní branky, viděli jsme žluté karty, jednu červenou, celou řadu šancí a pěkných akcí. Body získává Girona za jednoznačně lepší výkon.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:18.
90+9'
90+9'
Ještě jeden střelecký pokus domácích, balon končí výrazně nad brankou.
90+8'
Domácí Aleix Garcia rozehrává na polovině hrací plochy.
90+8'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Enes Ünal).
90+7'
Červená karta pro tým Getafe CF (Fabrizio Angileri). Hodně důrazně dohrál soupeře, za což vidí kartu.
90+6'
Aleix Garcia vyhrál souboj o míč, následně se domácí dostali do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.
90+6'
Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na polovinu soupeře.
90+4'
Girona se pokouší dohrát zápas daleko od své branky, ale nedaří se ji stabilněji se usadit na polovině soupeře.
90+4'
Nyní sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy, mnoho fotbalové krásy to není.
90+2'
David Soria si počínal v souboji o balon nedovoleně, a tak mu sudí píská faul. Hrát budou moci domácí na útočné polovině.
90+1'
Nepovedená akce hostů a zakončení, které vyslal Enes Ünal. Míč bude mít domácí brankář, který rozehrává. S výkopem vůbec nepospíchá.
88'
Getafe mělo možnost rohového kopu, ale domácí obrana si s centrem před branku dokázala poradit.
88'
Poslední minuty patří hostům, ale na výraznější zdramatizování zápasu to asi nebude.
87'
Portu měl obrovskou šanci, s jeho pokusem si tak tak poradil domácí brankář. Stejný hráč se dostal k dorážce, ale brankář ani teď neprostřelil.
85'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Ramon Terrats.
84'
Getafe se v posledních minutách pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí defenziva je pozorná.
83'
Centr se snesl před domácí branku, Juan Carlos si v pohodě dokázal poradit a zastavil šanci soupeře.
82'
Hosté následně rozehrávali volný kop, balon sice dostali před branku, ale nedokázali přesněji zakončit a ohrozit tak branku.
81'
Portu se dostával do šance, ale domácí hráč si pomohl nedovoleně, za což vidí kartu.
81'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Juanpe).
78'
Domácí to sehráli velmi dobře a defenziva hostů tak tak dokázala po rychlém přenesení hry odehrát balon do zámezí. Uvidíme rohový kop.
78'
Domácí brankář rozehrává od své branky, ale výkop se mu nepovedl, míč končí v autu. Hrát tak budou fotbalisté Getafe.
75'
Že by tento zápas nudil, to se napsat opravdu nedá. Sledujeme atraktivní fotbal z obou stran a fanoušci na stadionu se rozhodně baví.
73'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tentokrát je všeho v pořádku, hosté snižují. Po chybě domácího hráče Lópeze se k balonu dostal ENES ÜNAL. Udělal rychlý pohyb, vylepšil si střeleckou pozici a ránou do horní části branky nedal šanci brankáři,. Juan Carlos se jen ohlédl.
73'
Domácí rozehrávají od své branky, ale následně přišli o balon, a tak mohou hrát hosté.
71'
Držení míče je jednoznačně na straně Girony, která pokračuje v aktivní hře. Jeden z hráčů se pokoušel o zakončení nůžkami, byl to Valentín Castellanos. Ale prosadit se nedokázal.
70'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Domingos Duarte).
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí hráči kontrolují hru a míří za výhrou v tomto zápase.
69'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Javi Hernandez.
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Reinier.
68'
Domácí celek, který vede o tři branky, pokračuje v aktivní hře a pokouší se svůj náskok navýšit. Getafe se musí bránit.
65'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Portu.
64'
Girona právě vstřelila branku!
Hostující celek svou šanci neproměnil a na druhé straně se přepisuje skóre. Výborně to sehráli domácí a povedenou ránou se z bezprostřední blízkosti za vyběhnutého brankáře prosazuje VALENTÍN CASTELLANOS.
61'
Hostující celek se dostal do šance, z velké dálky vypálil Jaime Seoane. Jeho rána o malý kousek minula branku.
60'
Hodina hry je pryč, domácí celek vede o dvě branky, ale nesmí zapomínat na obranu, protože hostům stačí málo k tomu, aby si vypracovali šanci.
59'
Dramatické dění přinesly poslední minuty. Sledujeme zajímavý fotbal, domácí celek vede o dvě branky.
58'
Tak pozor, branka neplatí, Carles Aleñá si počínal při zisku balonu nedovoleně.
57'
Do akce jde VAR.
56'
První výraznější šanci dokázali hosté proměnit a je sníženo. Ránou ke vzdálenější tyči se prosazuje ENES ÜNAL. Asistence: Carles Aleñá. Branka ovšem po konzultaci s VAR pro předchozí faul neplatí.
56'
Nyní hrají hostující fotbalisté a pokouší se vypracovat si výraznější šanci.
55'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Sáiz.
54'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Cristhian Stuani). Domácí hráč se dožadoval penalty a dostal za důrazná slova kartu.
54'
Sudí už to ví, penalta nebude.
52'
Soubojů před brankou Getafe bylo hned několik, sudí rozdal dvě karty a jde se podívat na monitor.
51'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Mauro Arambarri).
51'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá). Penalta pro domácí?
51'
Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
50'
Girona díky aktivní hře vybojovala další rohový kop. Nejprve ale Rodrigo Riquelme si vyžádal ošetření.
49'
Domácí jsou při chuti a měli další šanci, ale nyní se vyznamenal brankář David Soria. Ten si poradil s ránou na vzdálenější tyč.
47'
Hodně neobvyklý moment a domácí vedou o dva góly. Hráč Girony vypálil a míč si do své branky nešťastně srazil DOMINGOS DUARTE.
47'
Utkání pokračuje druhým poločasem, domácí mají převahu dál.
46'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Borja Mayoral).
46'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Seoane.
46'
45+5'
45+5'
V poklidném tempu se dohrává první poločas. Brankář hostů bude vykopávat.
45+4'
Dostáváme se do poslední nastavené minuty, uvidíme, zda sudí ještě něco přidají.
45+3'
Domácí hráč byl faulovaný, Rodrigo Riquelme se těžko po souboji s Iglesiasem zvedá z hrací plochy.
45+2'
Hosté se nyní protlačili na polovinu soupeře. Carles Aleñá hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala celkem snadno poradit.
45+1'
Cristhian Stuani leží na hrací ploše a podle všeho potřebuje ošetření.
45'
Hosté se dopustili faulu, Cristhian Stuani by tím, kdo byl faulovaný.
45'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře a hosté se musí bránit tlaku soupeře. Hraje se před brankou Getafe.
42'
Naprosto zaslouženě se dostává domácí celek do vedení, po centru před branku se prosazuje z dobré pozice ránou k tyči CRISTHIAN STUANI. Jeho ránu podle všeho ztečoval do branky obránce.
40'
Aleix Garcia centroval před branku, David López hlavičkoval ve velkém vápně. Jeho zakončení míří ovšem vysoko nad.
39'
Girona rozehrává po faulu soupeře na polovině hrací plochy. Getafe následně faulovalo znovu. Domácí se tak mohou udržet dál na polovině soupeře.
36'
Domácí se znovu probojovali na polovinu soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně, hosté zodpovědně brání.
35'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Stefan Mitrović).
35'
Následně hostující celek rozehrával na útočné polovině Borja Mayoral se pokusil nenápadnou střelou ohrozit branku, ale jeho pokus končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
34'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Valentín Castellanos).
32'
Centr se od praporku snesl před branku a obrana si dokázala poradit. Hned první obránce odehrál balon do zámezí.
32'
Volný kop rozehrává Girona z dobré pozice. Aleix Garcia si vyměnil balon se spoluhráčem, a pak vypálil. David Soria vyrazil ránu k tyči dobrým skokem na rohový kop.
30'
Půlhodina hry a nejvýraznější šanci měli paradoxně domácí fotbalisté před vlastní brankou.
29'
Následně se k míči dostali znovu domácí fotbalisté, kteří se pokouší něco vymyslet na polovině soupeře. Neměli kudy vést akci, a tak se směr hry otáčí a vrací znovu k brankáři Girony.
28'
Z ničeho nic měli šanci hosté. Po centru před branku se do zakončení dostal jeden z hráčů, ale jeho pokus byl zblokovaný. Bly to Juan Iglesias centroval před branku, tam byl Yangel Herrera, který chtěl odehrát míč a odrazil ho do břevna. Hodně neobvyklá situace nekončí gólem, ale vzdušení na stadionu bylo velké.
26'
Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, ale domácí fotbalisté se rychle pokouší dostat hru pod kontrolu a protlačit se před branku soupeře.
24'
David Soria bude rozehrávat od své branky, zajímavý fotbal sledujeme v úvodu zápasu. Více ze hry mají jednoznačně domácí hráči.
23'
Bleskově domácí přenesli hru. Do zakončení se dostal Cristhian Stuani, ale trefil jen brankáře. Následně balon získal Valentín Castellanos. Jeho rána bez přípravy končí vysoko nad.
22'
Po několika desítkách vteřin se hráč zvedá z hrací plochy a doošetřen bude mimo hrací plochu. Utkání pokračuje dál. Balon mají na půlce hosté.
20'
Dvacet minut hry je pryč, na hrací ploše leží jeden z hostujících hráčů. Mauro Arambarri je tím, kdo potřebuje ošetření. Dostal se do souboje se soupeřem, a pak upadl.
19'
Yangel Herrera to vzal na sebe, po dlouhé kombinaci zakončoval hlavou. Pěkně si naskočil na centr, ale minul branku.
18'
Domácí hráči hrají hodně aktivně, tlačí se do zakončení, obrana Getafe musí být hodně pozorná. Miguel Gutiérrez neuspěl.
16'
Santiago Bueno vyslal pěknou přihrávku na Miguela Gutiérreze, jehož následně zpětná přihrávka byla obranou zblokovaná.
15'
Rodrigo Riquelme přenechal balon spoluhráči. Zajímavou akci rozehrál Aleix Garcia. Centr poslal před branku, ale jeho spoluhráči už zakončit nedokázali.
15'
Djené Dakonam se dopustil faulu, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Budeme sledovat volný kop domácích.
12'
Obraz hry se znovu vrací do původního, domácí drží balon a hledají cestu, jak se dostat k brance.
12'
Domácí akce nebyla nyní přesná, balon končí v zámezí, a tak mohou hrát hostující fotbalisté.
10'
Fotbalisté v červeném kombinují, hostům balon prakticky nepouští. Převaha je na straně Girony.
8'
Centr se snesl před branku, ale obrana si v pohodě poradila. Následně z velké dálky minul branku jeden z hráčů Girony.
8'
Valentín Castellanos už neměl komu přihrát, a tak se rozhodl pro individuální akci a následné zakončení. Míč končí vedle, ale byl zblokovaný. Rohový kop.
7'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, nicméně v úvodních minutách jsou jednoznačně aktivnější domácí fotbalisté.
5'
Domácí se propracovali do střelecké pozice, Rodrigo Riquelme vrátil hru za sebe, tam byl Aleix Garcia. Jeho pokus o zakončení byl zblokovaný.
4'
Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Miguel Gutiérrez a David López se zapojili do kombinace, která se postupně přenesla na polovinu hrací plochy.
3'
Centr se snesl sice před branku, ale v pohodě si obrana dokázala poradit.
2'
Rodrigo Riquelme se jako první propracoval do střelecké pozice, jeho pokus tak tak minul branku. Možná ještě gólman jemně tečoval míč. Uvidíme rohový kop.
1'
Domingos Duarte odehrál balon do zámezení, na polovině hrací plochy budou rozehrávat domácí fotbalisté.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v červeném, hosté oblékli modré dresy.
1'

Girona FC: Carlos – Bueno, López II, Juanpe – Couto, A. Garcia, Y. Herrera, Gutiérrez – Riquelme – Castellanos, Stuani (C).
Náhradníci: Matas – Artero, Espinosa, V. Fernández, Hernandez, A. Martínez, Reinier, Sáiz, Terrats, Ureña, Roca.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, Angileri – Aleñá, Arambarri, Maksimović – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, Conde – Algobia, G. Álvarez, Mata, Parra, Patrick, Portu, Revuelta, Rivera, Ál. Rodríguez, Seoane.
Girona FC:
Girona působila v nejvyšší soutěži naposledy v sezóně 2018/19, kdy ve druhém roce po postupu sestoupila zpátky do 2. ligy. V loňském ročníku La Ligy2 obsadila šesté místo, ovšem úspěšně pak zvládla postupové play-off. Do nového ročníku Gironští vyrukovali posíleni především o hráče na hostování. Na přestup přišel pouze odchovanec Realu Madrid Miguel Gutiérrez. Z madridského velkoklubu byl do Girony před pár dny zapůjčen také brazilský ofenzivní talent Reinier, čerstvým přírůstkem v kádru je také Javi Hernández (hostování z Leganés).

Vstup do ligy Gironě výsledkově nevyšel. Ze hřiště Valencie si přivezla porážku 0:1.
Getafe CF:
Getafe se v minulé sezóně úspěšně zachraňovalo. Nakonec skončilo v dvacetičlenné tabulce patnácté. Kouč Quique Sánchez Flores by chtěl letos posunout mužstvo z předměstí Madridu výše, ale vstup do ročníku nevyšel podle představ. Jeho svěřenci totiž na domácím hřišti prohráli 0:3 s madridským Atléticem. Do utkání v Gironě už může Getafe vyrukovat i s čerstvou posilou Omarem Alderetem. Paraguayský obránce přišel na hostování z berlínské Herthy.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Program 2. kola španělské la Ligy zakončí v pondělí večer souboj nováčka z Girony a Getafe. Ani jeden z týmů nedokázal na úvod soutěže bodovat. Půjde tedy i o napravení reputace a zvýšení sebevědomí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.