La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Bilbao - 1. května 2023   19:00

Mallorca
58' I Kang-in (Muriqi)
1:1
(0:0)
Bilbao
90+6' I. Williams
Mallorca
Rajković – Costa, Copete, Raíllo /C/ (66. Hadžikadunić), Valjent, Maffeo – I Kang-in (85. Sánchez), de Galarreta, Morlanes (73. Baba) – Ndiaye (73. D. Rodríguez), Muriqi (85. Kadewere).
Román, Greif – Gayá, Augustinsson, Grenier, Á. Rodríguez, Prats.
Figueroa – Carreño, Garrido
Visit Mallorca Estadi, Palma de Mallorca
15 171 diváků
Bilbao
Agirrezabala – Berchiche, Álvarez (66. de Marcos), Vivian, Paredes – Vesga (75. D. García), Herrera (66. Zarraga) – Berenguer (75. Ares), R. García, I. Williams /C/ – Guruzeta (46. N. Williams).
Simón – Balenziaga, Lekue, Vencedor, Gómez.

Kdo na Mallorce dorazil na fotbal až o přestávce, vůbec o nic nepřišel. Po nezáživném poločase bez šancí to rozbalili domácí a po dvou neproměněných šancích včetně nastřelené spojnice otevřel skóre z učebnicové souhry v 58. minutě I Kang-in. Postupem času ale domácí přepustili střed pole soupeři a ač se Bilbao trápilo a nemělo do posledních vteřin žádnou pořádnou šanci, dokázalo vyrovnat. Nešikovně nastřelenou ruku de Galarrety potrestal z penalty Iñaki Williams.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:9.
90+6'
90+6'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tíhu okamžiku ustál kapitán hostů IÑAKI WILLIAMS a z pokutového kopu v poslední vteřině zápasu vyrovnává. Rozhodčí již nenechá domácí rozehrát a bezprostředně po jeho přesné střele ukončuje zápas.
90+4'
Iñigo Ruiz de Galarreta (Mallorca) dostává za penaltovou ruku navíc žlutou kartu.
90+4'
De Galarreta odvrátil nataženou rukou ránu Raúla Garcíi a hosté budou kopat v závěru nastavení penaltu!
90+3'
Hadžikadunić si pokryl na koncové lajně Iñakiho Williamse a jen se znovu kope od domácí brány.
90+2'
Hráči Bilbaa se konečně vybičovali k náporu. Dani García naskakoval na Berchicheho centr, na míč však těsně nedosáhl.
90'
Iñaki Williams posílá nepřesnou kolmici do zámezí, kopat se bude od brány Mallorcy.
87'
Centr od pravé lajny promáchl při odkopu jeden z domácích obránců a Raúl García hlavičkoval, ani nevěděl jak. Míč směřuje opět do rukavic Predraga Rajkoviće.
87'
Iñaki Williams to proti přesile ve vápně lehce překombinoval a nedostal se do zakončení.
86'
Rohový kop Mallorcy směřuje přímo do rukavic hostujícího gólmana.
85'
Poslední dvě změny v sestavě provádí RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Tino Kadewere,
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Antonio Sánchez.
83'
Z rohu se hosté opět neprosadili a na dloubák Nica Williamse nikdo ze spoluhráčů nereflektoval.
82'
Rozhodčí viděl Valjentovu lehkou teč hlavou, která byla i poměrně zbytečná, protože Zarragův nákop letěl beznadějně do zámezí. Roh zdarma pro Bilbao.
81'
Centroval znovu Ares, jeho pokus vyhlavičkoval domácí náhradník Hadžikadunić i v hlubokém záklonu.
79'
Aresův přetažený centr zprava zachytil až na levé straně Nico Williams a vrátil míč před bránu na Raúla Garcíu, který se pokusil o jakési nůžky, jenže míč nezasáhl naplno a pro Rajkoviće to byla lahůdka.
77'
Predrag Rajković neměl potíže s hlavičkou Raúla Garcíi, který naskočil na centrovaný míč a nenadělil svému pokusu velkou razanci.
75'
Athletic Bilbao má pro dnešek dostřídáno:
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García,
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Malcom Ares.
74'
Z následného rohu Baskové nic nevytěžili, zůstávají alespoň na míči.
74'
Nákop Nica Williamse se snášel pod břevno, Predrag Rajković raději oběma rukama ošemetný míč přehazuje na horní síť.
73'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Iddrisu Baba,
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Dani Rodríguez.
70'
Iñaki Williams ukazoval po souboji s Copetem na praporek, domácí obránce zase k bráně a rozhodčí dává za pravdu Copetemu.
68'
Berenguerovu přihrávku na velkém vápně vystihl de Galarreta a založil rychlý kontr, na jehož konci byla střela Ndiayeho sražená na roh.
66'
Současně střídá také RCD Mallorca:
ze hřiště odkulhal se zraněným kotníkem Antonio Raíllo, nahradil ho Dennis Hadžikadunić.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Oier Zarraga,
ze hřiště odchází Yeray Álvarez, přichází Óscar de Marcos.
65'
Rajković si vyběhl na penaltovou značku a bez potíží stáhl Paredesův nákop.
63'
Žlutou kartu si za okopávání protihráče vysloužil Nico Williams (Bilbao).
61'
Povzbuzená Mallorca dál útočí, jenže Ndiaye po převzetí I Kang-inovy kolmice fauloval skluzem Viviana.
60'
Morlanes pálil z 22 metrů, jeho projektil neprošel ani do šestnáctky.
58'
Mallorca právě vstřelila branku!
Zasloužené vedení za zlepšený výkon po přestávce. Korejec I, jehož televizní komentátoři stále nesprávně vyslovují otrocky přes angličtinu "Lí", se u postranní čáry vyhnul Vesgovi, poslal míč do volného prostoru Ndiayemu. Jeho křížný pas sice z voleje netrefil Vedat Muriqi, ale dokázal prostrčit zpět pod sebe a I KANG-IN byl i na konci celé akce, když z 10 metrů prostřelil Agirrezabalu, jemuž marně pomáhal na čáře Álvarez.
56'
Dnešní utkání sleduje 15 171 diváků.
54'
Muriqi se svíjí před bránou Bilbaa, jeho spoluhráči tak nemohli rozvinout nadějný útok a museli zakopnout míč do autu. Záznam ukázal, že kosovskoalbánský útočník faulován nebyl a jen filmoval.
53'
Brána Bilbaa se otřásala, když Amath Ndiaye nakonec ze stoje oklamal Yeraye Álvareze a z těžkého úhlu napálil vnější stranu spojnice.
52'
První šanci zápasu měla Mallorca! Vedat Muriqi si naběhl na prudkou kolmici do šestnáctky, jenže zblízka jen nastřelil Agirrezabalu, který mu zmenšil střelecký úhel.
51'
Slovenský obránce si může oddechnout, hlavní rozhodčí ani nepůjde k obrazovce, na penaltu to nebylo.
50'
Hosté reklamovali po rohu a dalším závaru ruku v pokutovém území, Valjent byl z bezprostřední blízkosti nastřelen do lokte a rozhodčí komunikuje na dálku s VAR.
49'
V ponechané výhodě napálil halfvolej hostující Raúl García, tečovaný pokus letí vysoko nad.
47'
Střídající Nico Williams přeběhl prudký křížný pas, který tak za jeho zády doletěl do zámezí.
46'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Nico Williams.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 32% – 68%, střely na bránu 0:1, střely mimo 1:1, rohy 3:2, fauly 8:8, ofsajdy 1:0.
Hráče vyprovází do šaten lehký pískot, první poločas nepřinesl ani náznak šance, nevídaně nudné představení probíhá jen uprostřed hřiště a nelze o něm cokoli smysluplného napsat.
45'
44'
Registrujeme první přímou střelu! Aitor Paredes se prosadil v klubku hráčů k hlavičce po dalším trestném kopu Álexe Berenguera, tu však posílá o zem přímo do náruče brankáře Predraga Rajkoviće.
42'
V závaru na malém vápně po rohu si nakonec našel míč Martin Valjent, neprostřelil však hradbu těl.
41'
Skákavá střela domácího Manuela Morlanese byla tečována na roh.
41'
Yeray Álvarez úspěšně zakřižoval Pabla Maffea, jemuž se na okamžik otevřel prostor na pravém křídle.
40'
Také Yuri Berchiche (Bilbao) si příští zápas dá nucenou pauzu, za faul na Ndiayeho vidí letošní pátou žlutou kartu.
39'
I Kang-in centroval od levého praporku přímo do rukavic Julena Agirrezabaly.
36'
Copete nepustil dotírajícího Guruzetu k míči a nechal ho doskákat za koncovou čáru.
36'
Trestný kop přes půl hřiště však domácí posílají jen k brankáři Agirrezabalovi, jenž v poklidu rozehrává nakrátko.
35'
I Kang-ina zastavil na půlící čáře šlapákem Gorka Guruzeta.
33'
Vivian naskakoval na Berenguerův centr, míč před ním odpálil až na tribunu domácí Maffeo.
33'
Berenguer si udělal prostor v šestnáctce, do střely mu však vložil včas nohu Raíllo. Jeden z jeho spoluhráčů se poté ukopl a daroval Bilbau roh.
31'
Zápas se zlomil do druhé půlhodiny, aniž by byla k vidění přímá střela či jakýkoli náznak šance. Zatím je to jedna veliká nuda.
29'
Pro další zápas se vyfauloval Pablo Maffeo (Mallorca), který dostává pátou žlutou kartu v sezóně za útočný faul.
25'
Exekuce se ujal opět Berenguer, domácí bez potíží vyhlavičkovali.
24'
Ruka domácího obránce Copeteho zařídila hostům přímý kop z 30 metrů.
22'
Krátký roh Mallorcy rozehrál I Kang-in, jenže hned dva naskakující hráči v červenočerných dresech se nacházeli v ofsajdu.
19'
Opožděně odpískaný faul na Iñakiho Williamse, domácí se zlobí, protože se rozhodčí vrátil k už poměrně staré a zahrané situaci.
17'
Žlutou kartu viděl také Vedat Muriqi (Mallorca) za naprosto totožný zákrok loktem proti Vesgovi.
16'
Rohový kop si však Predrag Rajković pohodlně stáhl do náruče.
16'
Berenguerův přímý kop posouvá slovenský obránce Valjent hlavou za sebe na roh.
15'
Žlutou kartou byl napomínán Antonio Raíllo (Mallorca) za faul loktem ve výskoku do hlavičkového souboje s Guruzetou.
14'
Ander Herrera si dělal prostor ke střele s pomocí nedovoleného zákroku na Ndiayeho.
13'
U Valjentova nákopu byl nejdříve Berchiche a sklepává míč hlavou brankáři Agirrezabalovi.
11'
Costův centr marně stíhal skluzem na zadní tyči Raíllo, kope se od brány Bilbaa.
11'
Po tečovaném centru de Galarrety si domácí roh zopakují z levé strany.
10'
První roh vybojovala Mallorca.
9'
Úvod utkání probíhá ve velmi opatrném duchu a na první náznak šance zaplněné hlediště čeká.
7'
Hra se několikrát otočila, ale pouze od vápna k vápnu.
4'
Maffeo byl důraznější v zaklesnutém souboji s Berchichem a nepustil hostujícího hráče k dlouhému pasu do šestnáctky.
3'
Bilbao v úvodu častěji drží míč, ale do žádné střelecké příležitosti se zatím nepropracovalo.
1'
Domácí hrají v červeno-černých dresech, hosté v tmavomodro-bílé kombinaci.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Costa, Copete, Raíllo (C), Valjent, Maffeo – I Kang-in, de Galarreta, Morlanes – Ndiaye, Muriqi.
Náhradníci: Román, Greif – Hadžikadunić, Gayá, Augustinsson, Grenier, D. Rodríguez, Sánchez, Baba, Kadewere, Á. Rodríguez, Prats.
Trenér: Aguirre

Athletic Bilbao: Agirrezabala – Berchiche, Álvarez, Vivian, Paredes – Vesga, Herrera – Berenguer, R. García, I. Williams (C) – Guruzeta.
Náhradníci: Simón – Balenziaga, Lekue, de Marcos, D. García, N. Williams, Zarraga, Vencedor, Ares, Gómez.
Trenér: Valverde

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Garrido.
Loni doma Mallorca dnešního soupeře zdolala 3:2, což byla její jediná výhra z posledních 10 zápasů. Na podzim se v Bilbau hrálo bez branek.
Athletic Bilbao
Hosté bojují ještě o evropské pohárové příčky. Minule doma Baskové nestačili 0:1 na FC Sevillu a tím skončila jejich série pěti zápasů bez porážky. Na šestý Beris ztrácí Bilbao právě tři chybějící body. Z venkovních utkání přivezlo tři výhry v řadě a formu bude chtít potvrdit i na Mallorce.

Střelci: 9 – N. Williams, I. Williams, 8 – Sancet, 6 – Berenguer, Guruzeta.
RCD Mallorca
Celek z Baleár má i po porážce 1:3 na hřišti Atlética Madrid, která ukončila sérii čtyř bodových zápisů, na 12. místě tabulky pohodlný náskok devíti bodů na sestupové příčky, navíc se zápasem k dobru, a mohl by vykročit k definitivní záchraně, která byla jeho cílem před sezónou.

Střelci: 13 – Muriqi, 5 – I Kang-in, 4 – Prats, Rodriguez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.