La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Celta Vigo - 20. ledna 2023   21:00

Mallorca
59' D. Rodríguez (Maffeo)
1:0
(0:0)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo /C/, Nastasić (77. Copete), Costa – D. Rodríguez, Baba (46. Grenier), de Galarreta – Muriqi (85. Prats), Ndiaye (46. Kadewere).
Román, Greif – González, Gayá, Cufré, Sánchez, Battaglia, Á. Rodríguez.
Pulido – Escuela, Fernándezová
Visit Mallorca Estadi, Palma de Mallorca
12 253 diváků
Celta Vigo
Marchesín – Mallo /C/ (67. Pérez), Aidoo, Núñez, Mingueza (87. Tapia) – de la Torre (67. Ó. Rodríguez), Beltrán, Veiga, Cervi (76. Galán) – Larsen (67. Paciência), Aspas.
Villar – Domínguez, Medrano, Vázquez, Solari, Swedberg, Durán.

Fotbalisté Mallorcy potvrdili v předehrávce 19. kola pověst defenzivních specialistů, potřetí za sebou jim k domácí výhře stačí jediný vstřelený gól. Po opatrné první půli bez šancí oba celky postupně přece jen trošku otevíraly hru a po několika náznacích především na straně Celty Vigo udeřili z jediné dotažené akce celého zápasu domácí díky přesné střele Daniho Rodrígueze k tyči.
Rozhodčí ještě komunikoval na dálku s kolegou o videa a držel ruku nahoře. Přestože se všichni na trávníku domnívali, že již zápas skončil, a podávali si ruce, tak závěrečný hvizd zazněl teprve o minutu později, na výsledku to nic nemění.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:13.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu si zblízka prohlédl Abdón Prats (RCD Mallorca).
90+4'
Domácí zakopli míč po ubráněném rohu až k Marchesínovi.
90+4'
Celta získává roh a tím i jednu z posledních možností k vyrovnání. Čtvrtý výsledek 1:1 z pěti zápasů by hostům určitě vyhovoval.
90+3'
Nepřesnou rozehrávku modrobílých uprostřed hřiště zachytil Kadewere, nedal však Maffeovi správnou průnikovou přihrávku.
90+2'
Rozehrávka na zdrženou nakrátko však nebyla dobrým řešením, hosté budou vzápětí vhazovat.
90+2'
Beltrán fauloval Greniera, Mallorca bude kopat krátký roh a takový stav jí naprosto vyhovuje.
89'
Óscar Rodríguez (Celta Vigo) dostává žlutou kartu za protesty proti neodpískanému zákroku na Galána, který ovšem padal hodně teatrálně.
89'
Obětí nedovoleného zákroku se v hodně nervózním závěru z obou stran stal Grenier.
87'
Celta Vigo střídá:
ze hřiště odchází právě viník předchozího faulu Oscar Mingueza, střídá jej Renato Tapia.
86'
První žlutou kartu v celku Celty Vigo dostává Joseph Aidoo. Zřejmě ne za samotný faul, ale až za následnou strkanici.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
83'
Galán odcentroval přes Maffea, který však stihl tečovat hlavou za sebe a míč za Gonçalem Paciênciou doskákal za postranní čáru.
82'
Podobně jako většinu prvního poločasu teď Mallorca brání v žulově pevném bloku.
79'
Aspasův centr měl ostrou faleš a stočil se za zadní tyčí mallorské brány do zámezí.
77'
Brankář Mallorcy Predrag Rajković si neodpustil komentář směrem k rozhodčímu, přehlédnutý faul na svého spoluhráče měl přímo před očima. Odměnou mu je ovšem jen žlutá karta.
77'
Nucené střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště po nepotrestaném faulu musí odstoupit Matija Nastasić, kterého nahrazuje José Copete.
76'
V přerušené hře střídá Celta Vigo:
ze hřiště odchází Franco Cervi, přichází Javier Galán.
75'
Tentokrát odkopává míč Nastasić na roh a byl při odkopu míče naražen, takže poprvé v zápase míří na hřiště zdravotníci z lavičky RCD Mallorca.
75'
Nápor Celty Vigo pokračuje, Óscar Rodríguez pálil z druhé vlny přímo do Rajkoviće a domácí zakopávají míč na třetí roh v krátké chvíli.
74'
Trestný kop poslal do vápna Óscar Rodríguez a právě Nastasić hlavičkou za sebe znovu mění druh standardní situace na roh.
73'
Z rohu se hosté neprosadili, ale zůstanou u míče po faulu Nastasiće na Aspase.
72'
Nečekaně tvrdou a dobře mířenou střelu Carlese Péreze z těžkého úhlu vytahuje z bližší šibenice jednou rukou na roh Predrag Rajković.
71'
Mallorca zpevnila defenzívu a podržela míč, hned při prvním pokusu o založení útoku na Muriqiho o něj však přichází.
68'
Rukama si pomohl Nastasić proti Pérezovi, který se protahoval v šestnáctce. VAR celou situaci zhlédl zpětně a penaltu nedoporučil, hostující útočník svému pádu trochu přidal.
67'
Hned trojnásobné střídání v mužstvu Celty Vigo:
ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Carles Pérez,
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Óscar Rodríguez,
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Gonçalo Paciência.
66'
Iago Aspas zakroutil trestný kop přímo do Rajkoviće, který míč vyboxoval. Zachytili ho hráči Celty, jejíž akce bude pokračovat rohem.
66'
Raíllo se provinil faulem na Aspase jen asi tři metry od pravého okraje šestnáctky.
64'
Hosté daleko nedotáhli další z útoků do plných.
61'
Útočný faul je pískán Larsenovi, který oběma rukama odstrkával do zad bránícího Raílla na malém vápně.
59'
Mallorca právě vstřelila branku!
Maffeo převzal na pravé straně šestnáctky de Galarretův křížný pas, vykoupal nedůrazného Cerviho a jeho zpětnou přihrávku proti noze umístil prudkou placírkou k tyči DANI RODRÍGUEZ. Ten se raduje z prvního gólu v letošním ročníku.
57'
Z dálky vystřelil vysoko mezi diváky Beltrán a marně reklamuje neexistující teč.
55'
Pomezní Fernándezová se nenechala ošálit rychlým vhozením autu domácím Valjentem, vhazování patří Celtě.
53'
Rozhodčí přerušuje hru, po jednom ze soubojů při předchozí standardce s Maffeem je otřesený především Mallo, i když bolestivá byla srážka hlavami určitě pro oba.
53'
Hosté odkopli míč přes celé hřiště až k Rajkovićovi.
52'
Střídající Zimbabwam Kadewere si dělal prostor ke střele na velkém vápně a tečovaným pokusem zařídil pro Mallorcu roh.
51'
Na druhé straně se probil do šance Muriqi, ale v pádu vysoko přestřelil. Alespoň se na hřišti začalo něco dít!
50'
Veigova tvrdá rána vypadla Rajkovićovi z rukou, ale srbský brankář dokázal míč ztlumit před nabíhajícím Larsenem.
49'
Metrový ofsajd byl správně máván domácímu Costovi.
48'
Ojedinělý protiútok se naskytl Celtě Vigo. Aspas výborně uvolnil Stranda Larsena, který s posledním obráncem na velkém vápně obstřelil i domácí bránu.
47'
Dnešní utkání sleduje 12 253 diváků.
47'
K přetaženému centru Jaumeho Costy se dostal na druhé straně šestnáctky Pablo Maffeo, jeho střílený centr hosté stěží odkopli z malého vápna.
46'
Se dvěma změnami nastoupila do druhé půle Mallorca:
ze hry byli staženi Iddrisu Baba a Amath Ndiaye, místo nich přicházejí Clément Grenier a Tino Kadewere.
46'
Nudné zahajovací dějství obranářského duelu nepřineslo prakticky žádnou šanci, oba celky zabetonovaly obranu a skóre těžko může být jiné než bezbrankové.

Statistické okénko:
Držení míče 40% – 60%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 3:1, fauly 7:6, ofsajdy 0:0.
45'
45'
Baba odstrkuje soupeře, který překážel při rozehrávce, rozhodčí ghanského záložníka uklidňuje.
45'
Akci Celty Vigo zhatil útočný faul Oscara Minguezy.
43'
Pokračuje nezáživný boj o střed hřiště bez šancí. Z tribun se ozývá stále hlasitější pískot.
41'
Po delší době se dostala dopředu také Mallorca, Baba se sice pokusil o střelu, ale ta letí vysoko na tribunu a je to v podstatě jen odevzdání míče soupeřovu brankáři.
38'
Cervi dloubl míč do běhu Aspasovi, který svůj driblink v plné rychlosti dovedl ke střele, když si předtím obhodil couvajícího Raílla. Mezi tyče sice nezamířil, rozhodně to byl ale zatím nejlepší střelecký pokus v dost chabé konkurenci.
37'
Obrana Mallorcy si teď s centrem zleva poradila hraničním způsobem, Valjentův skluz na Cerviho trochu zaváněl penaltovým zákrokem, ale šlo o čistý zákrok.
35'
Hosté se snaží o trochu živější pojetí, Cerviho vysokou svíci ale v šestnáctce domácí zvládli.
33'
Iago Aspas trefuje z trestného kopu jen červenočernou zeď. To byla promarněná příležitost Celty Vigo.
32'
Žlutá karta pro RCD Mallorca. Za faul zezadu jen 25 metrů od brány ji vidí Iddrisu Baba.
31'
Gabriel Veiga vystřelil technicky z 22 metrů, Predrag Rajković skáče po pravici a nepříliš prudký pokus bezpečně chytá.
29'
Nastasić šel zezadu po míči, ale podkopl Aspase, kterému se gestem omlouvá.
28'
Tentokrát míří rohový kop přímo do Marchesínových rukavic.
28'
Centr Iñiga de Galarrety odvracejí hosté znovu hlavou za čáru a roh se bude opakovat.
27'
Vzápětí získává Jaume Costa druhý roh pro Mallorcu.
27'
Na chvilku to vypadalo na oživení unylé partie, po narážečce do trojúhelníku mířil do volného prostoru Ndiaye, jenže zbytečně šel kličkou do protisměru a přišel o míč.
26'
Strand Larsen si nezpracoval přihrávku a Martin Valjent před ním zajistil míč malou domů Rajkovićovi.
24'
Ndiaye svůj driblink daleko nedotáhl, hosté získali míč, ale nikam s ním nespěchají a brzy ho odevzdávají.
22'
Oba celky hrají ze zajištěné obrany, další nesmělý pokus o nákop snadno pokryl Rajković.
20'
Oscar Mingueza zkusil překvapit obranu Mallorcy prudkou kolmicí, u které byl nejdříve domácí brankář Predrag Rajković.
18'
V souboji s Babou šel ochotně k zemi při otočce s míčem de la Torre, toto se nepíská.
17'
De la Torreho centr do šestnáctky Mallorcy nepronikl.
15'
Costa dostal z hloubi pole míč do šestnáctky a Dani Rodríguez slabou hlavičkou o zem poprvé přímo prověřil hostujícího brankáře Marchesína.
15'
Hostující defenzíva odhlavičkovala před Muriqim další nákop do své šestnáctky.
12'
Z přímého kopu nic nebylo a domácí byli rádi, že protiútok zastavil Baba, který vytloukl bloky o de la Torreho.
12'
Faulován byl Iddrisu Baba, linie hráčů obou stran se rovná před velké vápno.
10'
Hosté několik minut nepůjčují červenočerným míč a lákají je ven z obranného bloku. Nakonec Mallorca trochu vysunula napadání, ale vhazovat bude Vigo.
8'
Přihrávka Stranda Larsena prolétla malým vápnem nikým netečována.
7'
V pokutovém území však vládl hlavičkářům domácí dlouhán Raíllo.
7'
První rohový kop vybojovali hosté, míč si staví na pravé straně Beltrán.
5'
Costa přišlápl v souboji o míč nohu hostujícímu kapitánu Mallovi, obešlo se zatím bez karetního trestu.
4'
Domácí z rohového kopu vytěžili jen aut z opačné strany.
3'
Ndiaye vysunul kolmicí na levé křídlo Jaumeho Costu, který vybojoval pro Mallorcu první roh.
2'
Rozhodčí neviděli nastřelenou ruku Cerviho u postranní čáry, domácí budou jen vhazovat.
Mallorca hraje v červených dresech a černých trenýrkách, Celta Vigo má bleděmodré trikoty a bílé trenýrky.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, Costa – D. Rodríguez, Baba, de Galarreta – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Román, Greif – González, Jose. Gayá, Cufré, Copete, Sánchez, Grenier, Battaglia, Kadewere, Prats, Á. Rodríguez.
Trenér: Aguirre.

Celta Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Mingueza – de la Torre, Beltrán, Veiga, Cervi – Larsen, Aspas.
Náhradníci: Villar – Domínguez, Medrano, Vázquez, Galán, Tapia, Ó. Rodríguez, Solari, Pérez, Swedberg, Paciência, Durán.
Trenér: Carvalhal.

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Fernándezová.
Vzájemné zápasy

Přestože se obě mužstva prezentují v poslední době především defenzivní hrou, jejich poslední zápas loni na jaře přinesl pěknou přestřelku a vítězství domácí Celty Vigo 4:3. Na Mallorce se ovšem předtím na podzim hrálo bez branek, o rok dříve zde Celta pro změnu rupla 5:1.
Celta Vigo

Hosté vybojovali jen 17 bodů, což je pouze o jeden více, než má osmnáctý Cádiz. Celta už ze španělského poháru vypadla a tak hraje pouze domácí soutěž. V té v roce 2023 nejprve vyhrála 1:0 v Elche a poté na svém trávníku remizovala 1:1 s Villarrealem. Poslední čtyři zápasy neprohrála s rovněž chudou brankovou bilancí 1-3-0, 3:2.

Vigo může nasadit do zápasu kompletní dostupnou sestavu, nejsou hlášena žádná zranění ani karetní tresty.

Střelci: 8 – Aspas, 4 – Veiga, 3 – Rodríguez.
RCD Mallorca

Domácí celek je na desátém místě se ziskem 22 bodů, což sice vypadá jako klidný střed tabulky, nicméně na sestupové pozice má jen šestibodový náskok. Ostrované v lize naposledy prohráli na půdě Osasuny v Pamploně 0:1 a stejně se jim vedlo i v rámci domácího poháru, z něhož vypadli v San Sebastianu.

V posledních dvou zápasech doma naopak Mallorca nejtěsnějším poměrem porazila Atlético Madrid i Valladolid. Není divu, že její brankový průměr činí jen 1,78 na zápas a dělá z ní největšího oblíbence fanoušků defenzivního pojetí kopané ve Španělsku.

Doma bude chybět I Kang-in pro pět žlutých karet.

Střelci: 9 – Muriqi, 4 – Prats, 2 – I Kang-in, Rodríguez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.