Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – Lee Kang-in, A. Sánchez (60. Grenier), Battaglia (90+3. de Galarreta), Da. Rodríguez (73. Prats) – Muriqi.
Román, P. Garcia – Llabrés, Llabres, G. González, Russo, Gayá II, Cufré, Lago Junior.
Carlos – Bueno, López II (90+3. Hernandez), Juanpe (C) – A. Martínez, Romeu, A. Garcia, Gutiérrez (90+2. Espinosa) – Reinier (65. Villa), Castellanos (78. M. Vallejo), Riquelme (79. Sáiz).
Gazzaniga, Fuidias – Roca, Couto, Ureña, Artero.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 23:9.
Nakonec hlavní rozhodčí ukončil zápas až po devíti nastavených minutách. Mallorca s Gironou se rozcházejí smírně 1:1.

Ani jeden z týmů nechtěl v samotném úvodu udělat chybu. První šance tak přišla až téměř po čtvrthodině hry, kdy se k odraženému balonu po rohovém kopu dostal Rodrigo Riquelme, ale střelou bez přípravy branky netrefil. Následně muset hlavní rozhodčí řešit spíše nedovolené zákroky a v první půli musel udělit hned tři žluté karty.

Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. Hlavní rozhodčí byl hodně vidět. Góly přišly na řadu až v zsavěrečných minutách. Nejprve poslal domácí do vedení po rohovém kopu Antonio Raíllo. Již v nastaveném čase poté srovnal z penalty střídající Samuel Sáiz.
90+9'
90+7'
Girona drží balon bezpečně od své branky a zdá se, že je s bodem z trávníku soupeře spokojena.
90+6'
Mallorca mohla opět skórovat. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Pablo Maffeo, ale míč poslal jen vedle pravé tyče.
90+4'
Domácí se snaží v samotném závěru strhnout vítězství na svou stranu. Obrana Girony však stojí pevně před vápnem.
90+3'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
90+3'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází David López, přichází Javi Hernandez.
90+2'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Bernardo Espinosa.
90+1'
Girona právě vstřelila branku!
Girona v první minutě nastavení srovnává skóre! Balon si připravil na místo pro penaltu střídající SAMUEL SÁIZ a tvrdou střelou mimo dosah Rajkoviće dostal míč do sítě.
90'
Pokutový kop pro Gironu! Copete fauloval v pokutovém území.
90'
Girona vrhla všechny síly do útoku. Villův pokus však neměl potřebnou razanci a Rajković bezpečně ukryl míč v rukavicích.
88'
Mallorca právě vstřelila branku!
Extáze radosti na Mallorce! Domácí měli k dispozici jeden z mála rohových kopů. Balon propadl na zadní tyči ke kapitánovi. ANTONIO RAÍLLO si skvěle zpracoval centr hrudníkem, poté vystřelil mimo dosah Carlose.
87'
Přetažený centr neměl šanci Battaglia vrátit zpět do ohně. Balon jen lehce lízl hlavou a rozehrávat od vlastní branky bude Rajković.
86'
Hosté obehráli vápno domácího celku. Gutiérrez, Garcia ani Romeu se nedostali k zakončení. Nakonec byl centr zblokován na rohový kop.
85'
Mizernou přihrávku Martíneze dokázali domácí zachytit ve středu pole. Než však překonali Garciu, tak se obrana hostů dokázala zformovat před vápnem.
84'
Už už to vypadalo, že by mohli domácí udeřit. Vysoký centr do vápna se snesl k Leemu, ale z otočky nedokázal lépe zakončit.
83'
Lee Kang-in čaroval s míčem na levém kraji, poté se pokoušel najít na ose trávníku Greniera, kterému ale balon přeskočil kopačku.
82'
Střídající Samuel Sáiz mohl překvapit domácí obranu. Z velkého úhlu však branku Predraga Rajkoviće těsně minul.
81'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločase. Stav zápasu je stále bezbrankový.
79'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Sáiz.
78'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Manu Vallejo.
78'
Ani jeden z týmů už nemá příliš sil na napadání. Hlavní rozhodčí posílá oba týmy k občerstvení.
76'
Zápas plný soubojů pokračuje. Dva tvrdší zákroky nechal hlavní rozhodčí plynout bez povšimnutí a fanoušci jsou hned slyšet.
75'
Šance domácího celku. V pokutovém území si zpracoval balon Grenier, ale už se dostal příliš blízko hostujícímu brankáři.
74'
Nadějnou akci hostující týmu utnul ještě před pokutovým územím vracející se Antonio Raíllo. Castellanos se do zakončení nedostal.
73'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Abdón Prats.
71'
Ve středovém kruhu zůstal ležet hostující Castellanos, ale rozhodčí ani hráči zápas nepřerušili. Až po delší době nakonec pískl sudí do píšťalky.
70'
Dlouhý centr do vápna domácího celku měl najít na zadní tyči Villu, ale proti trojici obránců neměl šanci se střídající fotbalista prosadit.
69'
U postranní čáry zkoušel překvapit hostující obranu Rodrigo Battaglia. Hosté se však bez většího úsilí ubránili a mohou jít opět do útoku.
68'
Dnešní utkání sleduje 13390 diváků.
67'
Z ofsajdu vybíhal Toni Villa. Při napadání se poté zapojil do hry a je pískáno proti hostujícímu celku.
66'
Tentokrát to zkoušel Riquelme individuálně. Chtěl si obhodit Copeteho na hranici vápna, ale lehkou tečí dokázal domácí obránce znemožnit průnik.
65'
ze hřiště odchází Reinier, přichází Toni Villa.
65'
Přece jenom se Costa dostal k centru. V pokutovém území však nenechal Muriqiho zakončit hlavou pohotovým zákrokem David López.
64'
Jaume Costa přihrával podél postranní lajny Rodríguezovi. Domácím se ale nepodařilo přejít až do blízkosti vápna a museli se stáhnout na vlastní polovinu.
62'
Reinier sice dokázal získat míč ve středu pole, ale poté si neměl s kým nahrát a musel čekat. Castellanos zůstal daleko za svým kolegou z útoku.
61'
Už už to vypadalo, že by Kang-in Lee mohl jít do zakončení, ale před šestnáctkou ho zradilo zpracování a než si srovnal míč, tak u něj byli dva obránci.
60'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Clément Grenier.
60'
Ani hodina hry gól nepřinesla. Po změně stran šance přibývají, ale ani jeden z brankářů ještě nemusel řešit složitější práci.
59'
Do otevřenější obrany mířil hostující Garcia a tak Sánchez sáhl za záchrannou brzdu a stáhl ho k zemi ve středovém kruhu.
58'
Domácí jsou hnáni svými fanoušky do útoku. Akce Rodrígueze s Battagliou však skončila ještě před zakončením.
57'
Znovu byl v akci Riquelme. Nyní chtěl rabonou posunout míč do pokutového území, ale našel jen připraveného rukavice Predraga Rajkoviće.
56'
Obrovská šance Girony! Po pravé strany pronikl do útoku Martínez. Následně se balon šťastně odrazil přesně k Riquelmemu, který však nedokázal vystřelit mezi tři tyče.
55'
Při bránění Reiniera si pomohl lehkým faulem Valjent. Hlavní rozhodčí však byl blízko akci a odpískal proti domácím.
53'
Ani po změně stran se na trendu hry nic nezměnilo. Tvrdé souboje na obou stranách trávníku.
52'
Antonio Raíllo mířil z obrany do útoku. Ještě před vápnem přesunul balon Leemu, který však pálil jen mizerně daleko vedle branky.
51'
Mírný nápor Girony pokračoval rohovým kopem. Z klubka hráčů ve vápně se ale ani jeden z hostujících nedokázal prosadit ke střele. Navíc následný kontr musel hasit za žlutou kartu Romeu.
50'
Nebezpečná střela sice přeletěla obrannou zeď, ale Rajković dokázal lehce vyrazit míč nad břevno.
49'
Těsně před pokutovým územím tvrdě fauloval Raíllo a hosté budou mít možnost ohrozit domácí branku z volného přímého kopu.
48'
Také domácí Mallorca se poprvé ve druhém poločase dostala k balonu. U postranní lajny však chyboval Copete a musel sáhnout k faulu.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Pět nastavených minut je minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+5'
45+4'
Juan Carlos musel rychle z branky. Dlouhý nakopnutý balon směřoval do pohybu Mariqiho, ale Carlos dokázal akci zmařit ještě v zárodku.
45+3'
Domácí se po pádu Copeteho dožadovali odpískání penalty, ale hlavní rozhodčí byl blízko celé situace a nechal pokračovat v zápase.
45+2'
Battaglia posouval míč z pravé straně k nohám Sáncheze. Domácí se dokázali prosadit až do vápna, ale finální přihrávka na Muriqiho nebyla z nejpřesnějších.
45'
Po několika soubojích ve středu pole mířil do útoku domácí Battaglia. Než se ale odhodlal ke střele, tak mu balon dokázal ukopnout bránící David López.
43'
Po dalším vzdušném souboji s Muriqim zůstal na trávníku Gutiérrez. Hostující záložník musí být ošetřen.
42'
Mallorca má v závěru první půle častěji balon ve své moci. Maffeova rozehrávka našla ve středu pole Sáncheze, který ustál prvotní atak při zpracování.
40'
Nejprve hlavní rozhodčí ukázal Carlosovi žlutou kartu, poté se ale byl podívat na opakovaný záběr a kartu zrušil.
39'
Po druhém roku v krátkém čase přišla tvrdá rána Juana Carlose, který při snaze vyboxovat trefil Muriqiho.
38'
Také Juan Carlos musel být ve střehu. Jaume Costa vykouzlil místo centr přímou střelu z levé strany a donutil hostujícího gólmana k zásahu.
36'
Zčistajasna se ocitl v brankové příležitosti Reinier. Nejenže ale nedokázal jasnou příležitost proměnit, ale navíc byl pískán i předešlý ofsajd.
35'
Mezi dva obránce se nabíhal Kang-in Lee. Nedokázal však míč zasáhnout a ten poté sklouzl až do rukavic hostujícího gólmana.
34'
Nepřesným zpracováním se dostal do problémů Dani Rodríguez. Nebezpečné napadání totiž předvedl Riquelme a tak tak, že míč nezískal.
33'
Hráči jsou znovu na svých místech a závěrečná čtvrthodina první půle může začít.
31'
Následně přestávka na občerstvení.
31'
Muriqi v hlavičkovém souboji použil loket a ten trefil Garciu. Hlavní rozhodčí nebyl celé situaci daleko a ihned vytáhl žlutou kartu.
30'
Po půlhodině hry je stav stále bezbrankový. Nyní zkusil střelu z nepřipravené pozice hostující Riquelme, ale míč prolétl jen vedle tyče domácí branky.
29'
Do otevřenější obrany mířil z levé strany domácí Dani Rodríguez. Nakonec se dokázal prosadit k centru, který našel hlavu Muriqiho, ale hlavička nebyla vůbec přesná.
28'
A agresivním napadáním si Girona dokázala poradit. Od Lópeze putoval balon k Gutiérrezovi a ten poté nakopl balon směrem do pohybu Reiniera.
26'
Na trávníku se pořádně jiskří. Nyní byl u postranní lajny dohrán Reinier, ale sudího to nechalo chladným.
25'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Naopak na trávníku znovu zůstal domácí Antonio Sánchez a hlavní rozhodčí musí opět hru přerušit.
24'
Hlavní rozhodčí musí řešit strkanici po souboji Castellanose s Copetem. Žlutou kartou je nakonec odměněn pouze hostující útočník.
23'
Domácí nyní vytáhli napadání až hluboko na polovinu soupeře. Raíllo se však po zisku balonu dopustil faulu a rozehrávat mohou znovu hosté.
22'
Zpoza postranní lajny vhazovat balon do hry domácí Jaume Costa. Mallorca se zkoušela prokombinovat na útočnou polovinu po zemi, ale o balon přišel už Antonio Sánchez.
20'
Ani dvacet minut gól nepřineslo. Zatím jedinou nebezpečnější střelu vyslal Rodrigo Riquelme, ale domácího brankáře neohrozil.
19'
Další tvrdý střet u postranní lajny odnesl hostující Arnau Martínez. Nakonec se ale s bolestivou grimasou sám zvedá z trávníku a hra může pokračovat.
18'
Po kontaktu s Copetem skončil na trávníku Aleix Garcia. Hosté se mohli přesunout až do pokutového území, ale centr dokázal snadno odhlavičkovat Antonio Raíllo.
17'
Až od stoperů odstartovala akce Girony. Gutiérreze si dokázal tělem pokrýt Costa a balon proskákal až k domácímu brankářovi.
16'
Dlouhý nákop Maffea měl na hrotu najít Muriqiho. Kosovský útočník však balon nedokázal zpracovat a tak se do hry dostal Juan Carlos.
15'
Hned několik hlavičkových soubojů ve středu pole vyvrcholilo faulem Battaglii. Domácí záložník dostává ihned žlutou kartu.
14'
Pod tlakem při rozehrávce byl Valjent. Slovenský stoper si nechtěl zadělat na větší potíže a tak raději přihrával k vlastnímu brankáři Rajkovićovi.
12'
A rohový kop byl pořádně nebezpečný. K odraženému balonu se dostal Rodrigo Riquelme a obstřelem mířil na vzdálenější tyč. Míč ale jen prolétl kolem pravé tyče.
11'
Battaglia opustil hrací plochu a domácí nyní hrací v oslabení. Útok Reiniera však dokázal zbrzdit na rohový kop bránící Copete.
10'
Zničehonic se posadil na trávník ve středu pole Rodrigo Battaglia a bude potřebovat ošetření. Vypadá to na problémy s pravou nohou.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Nyní centroval do vápna z místa přestupku Kang-in Lee, ale byl pískán pouze útočný faul.
9'
Oriol Romeu vlétl do souboje se Sánchezem pořádně tvrdě, byl u balonu pozdě a nebezpečně trefil soupeře. Tentokrát se to obešlo bez karetního trestu.
8'
Teď už se zdálo, že by hosté mohli jít do nebezpečnějšího útoku, ale hlavní rozhodčí zastavil akci po drobném faulu Gutiérreze.
7'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Hned několikrát si balon vyměnili hostující stopeři. Bueno ani Juanpe neměli komu dál přihrát směrem kupředu.
6'
Opět byli u balonu domácí fotbalisté. Battaglia měl ve středu pole spoustu času na rozehrání akce, po přihrávce na levou stranu byl faulován Kang-in Lee.
5'
Mallorca nepříjemným napadáním získala míč na polovině soupeře. Lee přihrával Muriqimu, ale balon dokázal za postranní čáru dostat bránící Bueno.
4'
Po nepřesné rozehrávce domácího celku se dostal téměř zadarmo k balonu Reinier. Slabá střela ze střední vzdálenosti nemohla Rajkovićovi nadělat problémy.
3'
Také Girona se poprvé dokázala propracovat na útočnou polovinu. Podél pravé postranní lajny mířil do útoku Arnau Martínez, ale skvěle ho vytlačil za čáru Rodríguez.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Dlouhý nákop na levou stranu však nedokázal Costa zachytit na hrací ploše.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtvrtého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků odstartovat.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – Lee Kang-in, A. Sánchez, Battaglia, Da. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Román, P. Garcia – Llabrés, Llabres, Prats, Grenier, G. González, de Galarreta, Russo, Gayá II, Cufré, Lago Junior.
Trenér: Javier Aguirre

Girona FC: Carlos – Bueno, López II, Juanpe – A. Martínez, Romeu, A. Garcia, Gutiérrez – Reinier, Castellanos, Riquelme.
Náhradníci: Gazzaniga, Fuidias – Espinosa, Hernandez, Sáiz, M. Vallejo, Roca, Couto, Ureña, Artero, Villa.
Trenér: Michel

Rozhodčí: Díaz de Merta – Becerril, López.
Posledních pět vzájemných zápasů

30.01.2021 Mallorca – Girona 1:0
14.11.2020 Girona – Mallorca 0:1
18.02.2017 Girona – Mallorca 1:0
18.09.2016 Mallorca – Girona 1:0
21.05.2016 Girona – Mallorca 1:0
Mallorca v předešlém ročníku La Ligy bojovala o udržení až do posledního kola. Šest bodů z posledních dvou duelů vyneslo ostrovní tým na nesestupové šestnácté místo, těsně o bod nad Granadu.

Do aktuální sezoně vstoupila Mallorca cennou remízou 0:0 z trávníku Athleticu Bilbao. Následně však v domácím prostředí padla po dvou penaltách 1:2 s Betisem. Před týdnem ve Vallecanu dokázala Mallorca udeřit Muriqim a Lee Kang-Inem a přivezla si výhru 2:0.

To Girona válčila v minulé sezoně ve druhé nejvyšší španělské soutěži a jen díky lepšímu vzájemnému skóre proklouzla do postupového playoff. V něm nejprve vyřadila Eibar, poté i Tenerife a mohla se těšit z návratu mezi elitu.

V úvodním kole La Ligy Girona nebezpečně zatápěla favorizované Valencii, ale na zisk byť jen bodu to nestačilo. Proti Getafe už to bylo o poznání veselejší. Po gólech Stuaniho, Castellanose a vlastním Duareteho Girona zvítězila 3:1.V domácím duelu s Celtou Vigo měla Girona územní převahu, ale nedokázala ji využít v gól a tak rozhodl ve prospěch hostů Iago Aspas.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již čtvrtým kolem a my se společně zaměříme na utkání Mallorcy, která na domácím trávníku přivítá Gironu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.