La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : CA Osasuna - 2. října 2022   21:00

Real
42' Vinícius Júnior (Alaba)
1:1
(1:0)
CA Osasuna
50' García II  (García V)
Real
Lunin – Carvajal (86. Díaz), Rüdiger, Alaba, Mendy (74. Asensio) – Ceballos (53. Valverde), Tchouaméni (53. Camavinga), Kroos (74. Asensio) – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Caňizares, Piňeiro – Nacho Fernández, Militao, Hazard, Odriozola Arzallus, J. Vallejo.
Cuadra – Barbero, Tresaco
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
55 410 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – N. Vidal (82. Aridane), García V, García VIII (C), Cruz I – Moncayola (82. M. Sánchez), Torró, Brašanac – Ezzalzouli (69. R. Peña, 69. Oroz), García II (83. Budimir), Mo. Gómez.
Ait. Fernández, J. Pérez – Barja, Ibáñez, García VII, R. Torres.

Real Madrid se dostal do vedení v závěru prvního poločasu, kdy centr Viníciuse Júniora nikým neatakován skončil až v síti hostující branky. Po změně stran se krásnou hlavičkou prosadil Kike García a Osasuně se dařilo držet Real bez jakékoliv větší šance až do 79. minuty, kdy byl po faulu na Karima Benzemu vyloučen David García, navíc byla nařízena penalta, z níž sám faulovaný hráč trefil břevno.

Právě Benzema se o dvě minuty později také trefil, ovšem z těsného ofsajdu a v závěru zápasu si i přes velký tlak už Real žádnou výraznou šanci nevypracoval.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:13.
Osasuna se ubránila té poslední standardní situaci a stává se prvním týmem v této sezóně, který obral Real Madrid o body v jakémkoliv soutěžním zápase!

Hostující fanoušci slaví tento bod jako vítězství, podobně jsou na tom hráči na hřišti. A není divu, neboť Osasuna na hřišti obrovského favorita v poločase prohrávala, po vyrovnání čelila i penaltě Benzemy, navíc dohrávala zápas v deseti, dokázala ale ubojovat nesmírně cennou remízu.
90+5'
90+5'
Camavinga byl faulován Lucasem Torrem při průniku útočnou polovinou, to už bude téměř s jistotou poslední standardní situace pro Real.
90+5'
Po centru Viníciuse Júniorem zasáhl před Militaem brankář Sergio Herrera.
90+5'
Už se rozeběhla poslední minuta avizovaného nastavení.
90+4'
Na Rodrygův centr si naskakovali Benzema s Díazem, od Benzemy se míč odrazil mimo branku.
90+2'
Real už je natlačen na třiceti metrech od hostující branky, Valverdeho centr našel před brankou Mariana Díaze, ten ale hlavičkoval zhruba půl metru nad břevno.
90+1'
Centr Viníciuse Júniora sice našel nabíhajícího Asensia, ten to ale příliš nečekal a míč trefil jen zády výrazně mimo branku.
90+1'
Rozhodčí Cuadra Fernández oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
A pozor, šanci měla Osasuna! Moi Gómez napřáhl z voleje k výborné ráně, která mířila těsně za vzdálenější tyč domácí branky!
89'
Trocha oddychu pro Osasunu, Aimar Oroz ve středu hřiště vybojoval nedovolený zákrok Camavingy.
88'
K nákopu Viníciuse Júniora do pokutového území se nedostali Militao s Díazem a míč skončil za vzdálenější tyčí hostující branky.
87'
Vinícius Júnior napřáhl k povedené střele ze střední vzdálenosti, Sergio Herrera ale výborně zasáhl u své levé tyče.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Mariano Díaz.
85'
Alabův rohový kop mířil ke vzdálenější tyči, kde ale nebyl vůbec žádný z jeho spoluhráčů, to byla výrazná nedomluva v řadách Realu.
84'
Camavingova tečovaná střela mířila vedle branky, následovat bude už devátý rohový kop Realu.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.
82'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Manu Sánchez.
82'
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Aridane.
82'
Je potvrzeno, že postavení Karima Benzemy bylo nedovolené.
81'
Teď už Karim Benzema rozvlnil síť, když se k němu se štěstím dostala neortodoxní přihrávka Rodryga, Benzemovi je ale máván těsný ofsajd.
80'
Osasuna přežila penaltu soupeře, bude ale zápas dohrávat v deseti a dá se čekat obrovský nápor Realu.
79'
Karim Benzema z penalty napálil míč do břevna!
78'
Žlutou kartu inkasuje i Kike García, evidentně za protesty.
78'
Skutečně je nařízena penalta a David García navíc dostává červenou kartu!
77'
Rozhodčí Cuadra Fernández přerušil hru a míří se podívat k monitoru.
76'
Karim Benzema se dožaduje penalty po údajném sražení před brankou Osasuny, zatím ale marně.
76'
David Alaba, jenž se dnes prezentuje velmi ofenzivním výkonem, se přesunul z postu stopera na levého beka, kde bude moci ještě více a častěji útočit.
75'
Z rohového kopu pak domácí nezahrozili, jejich snahu zakončil velmi tvrdý zákrok Militaa v pokutovém území soupeře krátce po příchodu na trávník.
74'
Carlo Ancelotti dokonal kompletní výměnu té středové trojice, když po Ceballosovi a Tchouaménim stáhl ze hry i Toniho Kroose.
74'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Marco Asensio.
74'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Marco Asensio.
74'
Sražený centr Rodryga končí na horní síti domácí branky, následovat bude rohový kop.
73'
Eduardo Camavinga se šikovně protáhl levým křídlem až k brance, pak ale neproklestil svoji přihrávku přes bránícího Unaie Garcíu.
71'
Kroos rychle rozehrál po zemi, míč se oklikou dostal ke Carvajalovi, jehož centr ke zklamání obecenstva končí až za brankou Sergia Herrery.
71'
Real teď mohl zaútočit do otevřenější obrany, Vinícius Júnior ale nedokázal propasírovat svoji přihrávku na rozběhnutého Benzemu, bude z toho jen rohový kop.
70'
Po rohovém kopu se do vzduchu vyšrouboval David García, mířil ale vysoko nad branku.
69'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Aimar Oroz.
69'
ze hřiště odchází Abde Ezzalzouli, přichází Rubén Peña.
69'
Osasuna se po zisku míče pokusila o protiútok, který zprvu vypadal nadějně, Torro se ale v pokutovém území dostal pod tlak a rohový kop je z této snahy bezpochyby úspěchem.
68'
Kroosův centr od praporku se odrazil ke Carvajalovi, ten neprostřelil bránící těla před sebou.
67'
Carvajalův centr neudržel Herrera a míč se odrazil směrem k domácí brance, Unai García ale stačil míč odkopnout před brankovou čárou na rohový kop.
66'
Rodrygo vystřelil zpoza pokutového území a mířil k tyči, Herrera se ale pro míč natáhl a ukryl jej ve svých rukavicích.
66'
Osasuna brání v čím dál hlubším bloku, nijak ani nenapadají rozehrávku Realu.
64'
Kroos nakonec volil výměnu míče s Valverdem, pak si jeho centr našel bránící Lucas Torró.
63'
Ezzalzoulimu je pískán faul na Carvajala u postranní čáry, Toni Kroos už si chystá míč na centr ze standardní situace.
61'
Benzema skvělou přihrávkou vysunul do sprintu Rodryga, toho ale dostal do tísně David García a Rodrygova střela mířila nad branku!
60'
Po zajímavém pasu Rodryga se před Herrerou ocitl osamocený Benzema, hostující brankář jej ale parádně vychytal, především je však Benzemovi máván zhruba metrový ofsajd.
59'
Bílí už jsou znovu usazeni na útočné polovině a snaží se najít mezeru v soupeřově defenzivě.
57'
Alabova rána jen prosvištěla kolem hostující branky, navíc bylo pískáno zřejmě nedovolené postavení Benzemy příliš blízko hostující zdi a rozhodčí Cuadra Fernández nařídil nepřímý volný kop pro Osasunu.
56'
Camavinga byl faulován Torrem v blízkosti pokutového území Osasuny, to bude velmi nebezpečná palebná pozice pro Real Madrid.
54'
Domácímu trenérovi Ancelottimu se evidentně vůbec nelíbí hra středové formace, v níž učinil razantní změny.
53'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Federico Valverde.
53'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.
53'
A hosté mohli dokonce otočit zápas! Moi Gómez se jednoduše dostal do pokutového území, pak místo střely z úhlu volil přihrávku Kikemu Garcíovi, jenž nezvládl zakončení a v obrovské příležitosti výrazně minul domácí branku!
50'
Osasuna právě vstřelila branku! Hosté se radují z vyrovnání! Po centru Unaie Garcíi KIKE GARCÍA parádní hlavičkou zády k brance přeloboval Andrije Lunina a nasměroval míč nechytatelně k tyči!
50'
V úvodu druhého poločasu se hra kouskuje fauly, teď Vinícius Júnior přistrčil Torra po odehrání míče.
49'
Kike García se uvolnil přes Alabu jen pomocí soupeřova přidržení, což neuniklo pozornosti rozhodčích.
47'
Abde Ezzalzouli dostává žlutou kartu za zákrok na Daniho Carvajala blízko středové čáry.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Real Madrid vede po prvním poločase nad Osasunou 1:0, když se dlouho jen těžce prosazoval proti dobře bránícímu soupeři, nakonec ale udeřil v samém závěru poločasu, kdy centr Viníciuse Júniora propadl až do sítě. Osasuna hrozila zejména z protiútoků, když už se ale dostane do zakončení, tak se v něm výrazně trápí.
45+2'
45+1'
Dani Ceballos dostává žlutou kartu za zákrok na Lucase Torra ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Cuadra k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené, způsobené zejména přestávkou na občerstvení, jinak jsme výraznější prodlevy neviděli.
45'
Rodrygo se snažil proniknout do pokutového území, těsně před ním mu stačil čistě ukopnout míč Unai García.
43'
Regulérnost branky je potvrzena a Real se skutečně ujímá vedení!
42'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real se ujímá vedení, byť tato branka se ještě bude prověřovat u videa! Centr VINÍCIUSE JÚNIORA propadl až do sítě, nedosáhl na něj nabíhající Rüdiger, pak ani brankář Herrera. Bude se ale prověřovat, zda-li Rüdiger nezasáhl do hry z ofsajdového postavení.
41'
Mendy připravil zajímavou pozici pro Benzemu, ten ale ze střední vzdálenosti nasměroval míč levačkou vysoko nad branku.
39'
Osasuna se po zisku míče pokusila zahrozit dalším rychlým brejkem, tentokrát se jej povedlo domácím rychle přibrzdit.
38'
První velká šance Realu! Vinícius Júnior u postranní čáry skvěle nachytal dvojici Nacho Vidal – Unai García, která zcela propadla a Brazilec se prohnal po volném prostoru, pak přihrál Benzemovi, jehož střela z voleje končí vedle hostující branky!
36'
Naopak teď je pískán útočný faul Viníciusovi Júniorovi a publikum bouří.
35'
Juan Cruz se prezentoval dvěma velmi ostrými skluzy během nějakých tří sekund, podle rozhodčích ale byly oba skluzy čisté.
34'
Po ubráněném rohovém kopu Kroose hosté vyrazili v pěti do rychlého brejku, ten zakončila nepřesná křižná střela Ezzalzouliho.
33'
Alabův centr z levé strany byl sražen za branku, následovat bude čtvrtý roh Realu.
32'
Carvajalův nadýchaný centr před branku nenašel nikoho v bílém, v těžké pozici dokázal míč odkopnout Nacho Vidal.
31'
Osasuně vyšla zajímavá souhra na levé straně hřiště, kde se uvolnil Ezzalzouli, ten pak ale nepřesně hledal před brankou nabíhajícího Brašanace.
30'
Kroosův centr mířil do míst, kam si naskočil Antonio Rüdiger, ten ale nebyl ideálně natočen a hlavičkoval mnoho metrů vedle hostující branky.
30'
Po faulu na Viníciuse Júniora bude Real zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
30'
Předchozí střely Moncayoly a Viníciuse Júniora v rychlém sledu byly vůbec prvními v zápase, které mříily do prostoru branky.
29'
Vinícius Júnior potáhl míč do pokutového území, pak ale místo přihrávky lépe postavenému Alabovi, jenž se vytáhl až na hrot, střílel přímo do náruče brankáře Herrery.
28'
Jon Moncayola napřáhl z dálky, mířil ale přímo doprostřed branky, kde byl připravený Andrij Lunin.
27'
Dani Carvajal nepřesnou přihrávkou na vlastní polovině odevzdal míč soupeři, ten může zakombinovat.
25'
Abde Ezzalzouli se uvolnil na levé straně kolem Carvajala, pak ale nepřesně přihrával před branku.
24'
Kroosovi do cesty přihrávky na Mendyho vpadl Vinícius Júnior, jenž odpadl od bránícího Unaie Garcíi, pak se Brazilec marně dožadoval odpískání údajného faulu.
23'
Ve hře se může pokračovat autovým vhazováním Daniho Carvajala.
22'
Rozhodčí Cuadra Fernández poskytl hráčům přestávku na občerstvení.
21'
Na opačné straně se po nejistém obranném zákroku Alaby dostal k míči naprosto osamocený Nacho Vidal, tomu ale nesedla střela, která mířila výrazně mimo branku.
20'
Poněkud těžkopádná snaha Rodryga s Viníciusem Júniorem o vniknutí do pokutového území, hosté jej dokázali ubránit.
19'
Centr od rohového praporku odvrátil z pokutového území Dani Carvajal.
19'
Vidalův centr od pravé postranní čáry byl sražen na první rohový kop Osasuny.
18'
Tchouaméni se při výskoku rukou opřel o hlavu Kikeho Garcíi, což je samozřejmě nedovolený způsob hry a Osasuna se bude moci usadit na útočné polovině.
17'
Na Carvajalův centr si naskočil Ferland Mendy, jenž si z pozice levého obránce seběhl na hrot, míč ale jen jemně tečoval mimo branku.
15'
První šance hostů! Kike García v pokutovém území uvolnil Abdeho Ezzalzouliho, ten ještě udělal kličku Carvajalovi, pak zakončoval do boční sítě.
14'
Tchouaméni napřáhl z třiceti metrů, do střely se mu ale stačil vložit Jon Moncayola.
14'
Teď už je v držení míče znovu Real, centr Viníciuse Júniora byl odražen do zámezí.
13'
Osasuna drží míč na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území soupeře.
11'
Vinícius Júnior tentokrát nezvládl kličku proti Unaii Garcíovi, ten si vedl velmi zdatně a čistě vybojoval míč.
9'
Po zisku míče na Rodrygovi se Osasuna pokusila o rychlejší přechod dopředu, ten ale neměl dlouhého trvání.
8'
Na Mendyho velmi nebezpečný centr jen těsně nedosáhl Benzema, následný centr Rodryga z pravé strany skončil u brankáře Herrery.
6'
Osasuna se pak ubránila i třetímu rohu v rychlém sledu a už má míč ve svém držení.
6'
Kroos si znovu vyměnil míč po zemi s Ceballosem, pak adresoval před branku velmi nebezpečný centr, míč se odrazil k Tchouaménimu, jenž neprostřelil bránící soupeře.
5'
Alabův centr je sražen na další rohový kop.
5'
Od praporku domácí rozehráli po zemi, před branku už se pak nedostali.
4'
Další souboj stejné dvojice, Vinícius Júnior se kolem svého soka prohnal po levém křídle, pak ale znovu podklouzl a bude následovat jen rohový kop.
2'
Vinícius Júnior se ocitl na zádech po souboji s Nachem Vidalem, rozhodčí Cuadra Fernández nechal pokračovat ve hře.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Real tedy celý v bílém a Osasuna v červeno-modré kombinaci.
1'
Úvodního výkopu se ujala Osasuna a je rozehráno!
1'
Na stadiónu Santiaga Bernabeua se vše připravuje k zahajovacímu výkopu, před ním se ještě minutou ticha uctí oběti fotbalové tragédie v Indonésii, kde při tlačenici zemřelo přes sto lidí.

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Mendy – Ceballos, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Caňizares, Piňeiro – Asensio, Camavinga, Díaz, Nacho Fernández, Militao, Hazard, Odriozola Arzallus, Valverde, J. Vallejo.
Trenér: Carlo Ancelotti

CA Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, García V, García VIII (C), Cruz – Moncayola, Torró, Brašanac – Ezzalzouli, García II, Mo. Gómez.
Náhradníci: Ait. Fernández, J. Pérez – Barja, Budimir, Ibáñez, Aridane, García VII, R. Peña, Oroz, R. Torres, M. Sánchez.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Cuadra – Barbero, Tresaco.
CA Osasuna

Osasuna letos vstoupila do La Ligy přímo skvěle, když z úvodních pěti kol čtyřikrát zvítězila, trochu si pak pohoršila těsně před reprezentační přestávkou, kdy na domácím stadiónu podlehla Getafe 0:2. I tak do sedmého kola vstupovala z nečekané páté příčky, na niž ji během dosavadního průběhu tohoto kola přeskočily Atlético Madrid a Villarreal, aktuálně je tak sedmá.

Zmíněný zápas s Getafe ovlivnila nedisciplinovanost Cristiana Ávily, jenž se nechal vyloučit už ve 40. minutě a v dnešním zápase tak bude chybět. Jediným zraněným hráčem zůstává ekvádorský útočník Kike Saverio, jenž zatím vynechal celý dosavadní průběh sezóny.
Real Madrid

Real zažívá naprosto mimořádný vstup do sezóny, když dosud vyhrál všech devět soutěžních zápasů! Povedlo se mu zdolat všech šest ligových soupeřů, k tomu porazil Frankfurt v evropském superpoháru 2:0 a v Lize mistrů uspěl bez inkasované branky v zápasech na Celticu (3:0) a doma s Lipskem (2:0).

„Bílý balet“ zvládl i složité období bez své superhvězdy Karima Benzemy, jenž utrpěl nepříjemné zranění při zápase v Glasgowě a následně vynechal další tři soutěžní zápasy, během reprezentační přestávky se už ale zapojil do tréninku a dnes by měl být připraven k zápasu. Mimo hru jsou Lucas Vázquez a Luka Modrić.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání sedmého kola La Ligy, dosud suverénní Real Madrid na svém stadiónu Santiaga Bernabeua přivítá zatím velmi úspěšnou Osasunu, která vyhrála čtyři ze šesti zápasů a do tohoto kola vstoupila z páté pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.