Búnú – Navas (C), Gudelj, Badé, Rekik – Jordán, Fernando (74. Montiel), Rakitić – Lamela (74. Ocampos), Nasírí (79. Mir), Ó. Torres (79. Suso).
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Mbaye, Espino – Bongonda (70. Alejo), Alcaraz (90. Negredo), Ále. Fernández (C), Ocampo (70. Y. Diarra) – Sobrino (81. Arzamendia), A. Lozano.
Aznar – R. Parra, Carlos García, Bastida, Á. Giménez.

A to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost, přeji dobrou noc, hezký zbytek víkendu a příště na počtenou.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:14.
Sevilla se i ve druhé půli v koncovce velmi trápila, narážela především na vynikajícího Ledesmu, který dlouho držel svůj tým nad vodou. V úplném závěru však přišla nesmyslná ruka jeho spoluhráčů v pokutovém území, po které zahrávali domácí penaltu a tu proměnil možná nejzkušenější hráč Sevilly Ivan Rakitić. Domácí tak dokráčeli k těsné a velmi utrápené výhře, ovšem na to se historie ptát nebude.
90+6'
90+5'
Hosté si ještě vynutili faul na útočné polovině, je to jejich poslední možnost s výsledkem ještě něco udělat.
90+4'
Hosté nevyužili velkou možnost, když jeden z hráčů netrefil z úrovně penalty prázdnou bránu, ovšem gól by zřejmě neplatil pro předchozí faul.
90+1'
Zatím není známo, kolik minut se bude nastavovat.
90'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Álvaro Negredo.
89'
Sevilla právě vstřelila branku!
IVAN RAKITIĆ provedl pokutový kop velmi dobře, míč poslal po zemi na pravou stranu, zatímco brankář hostů skákal opačně.
87'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo).
87'
Je to tak, Sevilla bude zahrávat pokutový kop a může jít v závěru do vedení. Alejo navíc uvidí žlutou kartu a protože jednu už na kontě má, je jasné, co bude následovat.
87'
A ruka to nejspíš byla, možná uvidíme penaltu. Každopádně hlavní arbitr se jde podívat osobně na záznam.
86'
Lucas Ocampos se hodně vehementně dožadoval odpískání ruky soupeře v pokutovém území, rozhodčí se radí s VAR.
85'
Domácí drží míč na útočné polovině, čas se jim krátí. Hosté prakticky pouze brání.
83'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo).
81'
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Santiago Arzamendia.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
79'
ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Rafa Mir.
79'
Jeremías Ledesma zabránil další velké možnosti, když centr Torrese z pravé strany vyškrábl pravačkou do bezpečí. Kdyby tak neučinil, jeden z protihráčů by hlavičkoval do jeho prázdné brány.
76'
Alfonso Espino si faul v útoku nevymodlil a musí se rychle vracet.
74'
ze hřiště odchází Fernando, přichází Gonzalo Montiel.
74'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Lucas Ocampos.
73'
Domácí kombinují před velkým vápnem Cádizu, soupeře dostávají pod tlak, ovšem gól stále ne a ne přijít.
70'
ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Iván Alejo.
70'
ze hřiště odchází Brian Ocampo, přichází Youba Diarra.
68'
Neuvěřitelné šance domácích, Júsuf Nasírí a po něm Óliver Torres nedokázali své velké možnosti využít, hostům se nějakým zázrakem povedlo udržet balón před brankovou lajnou. Pokračuje se bez gólů.
66'
Akce ale pokračovala, Óliver Torres poslal střílený centr na úroveň penalty, odkud hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů mimo tři tyče.
65'
Nebezpečný centr do vápna odvrací obrana Cádizu do bezpečí.
63'
Přímá střela šla do míst, kde stál připravený Ledesma, jenž balón lapil do rukou.
62'
Jasný faul hostů, Joan Jordán skončil na trávníku před hranicí vápna a tohle je dobrá standardka pro Sevillu.
60'
Špatná kombinace hráčů Sevilly v pokutovém území znamená ztrátu balónu. Hra se otáčí.
58'
Karim Rekik se snažil projít přes tři protihráče, ovšem záměr mu nevyšel, míč mu utekl do zámezí.
55'
Na druhé straně jeho protějšek sebral lehký míč ze vzduchu do rukou, tohle bylo snadné.
54'
Jeremías Ledesma rozehrává od své svatyně a je jasné, že se nikam nežene.
51'
Ivan Rakitić se na levé straně vápna opřel do míč a odehrál jej na bližší stranu brány a do její dolní části, Jeremías Ledesma však výtečně zasáhl a míč zastavil před brankovou lajnou.
50'
Hodně nepřesná kombinace domácích, míč končí v zámezí a za tohle hráči Sevilly pochvalu od svého kouče jistě nedostanou.
48'
Domácí vyrazili do brejku, hosté jejich akci zbrzdili, když odehráli míč do autu.
46'
Co naplat, domácí tým je sice aktivnější i více nebezpečnější, ale chybí to hlavní a to jsou góly. Jeden sice dokázali v závěru vstřelit, ovšem po zásahu VAR byl správně odvolán, předcházel mu ofsajd. Dočkáme se gólu ve druhé půli?
45+4'
45+2'
Je to tak, gól není pro ofsajd uznán. Érik Lamela sice hezky zamířil ke vzdálenější tyči, od které se míč odrazil do branky, ovšem radost byla zbytečná.
45+1'
Domácí tým sice vstřelil gól, ale rozhodčí se jde ještě podívat, zda mu nepředcházel ofsajd.
45'
Rubén Alcaraz inkasoval úder do hlavy od Lamely, tady měla být také udělena žlutá karta.
45'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Rubén Sobrino).
43'
Další přetažený míč ze strany žlutého celku, Jásín Búnú rozehrává naopak velmi rychle od své svatyně.
42'
Domácí se nyní hodně diví, ovšem je jim opět pískán faul, Cádiz nikam nepospíchá.
41'
Následoval dlouhý centr do vápna, který nikdo netečoval a míč proletěl kolem vzdálenější tyče do zámezí.
40'
Po delší době mohou zahrozit hosté, kteří rozehrají standardku mezi středovou lajnou a pokutovým územím domácích.
38'
Více než jasný ofsajd zastavuje Sevillu v útočné aktivitě. Rozehrávat tedy bude Ledesma.
36'
Érik Lamela střílel z pravé straně vápna, míč poslal obránci mezi nohama, vinou čehož byl balón lehce tečován, ovšem Jeremías Ledesma reflexivně zasáhl a podržel svůj tým. Už několikátý výborný zákrok gólmana hostů.
35'
Óliver Torres se opřel do míče na levé straně, mířil na vzdálenější tyč, kterou však o kousek minul. Nechybělo moc.
34'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Alfonso Espino). Je z toho slibná standardka pro domácí mančaft.
33'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Érik Lamela).
32'
A opět stejný hráč ve vápně Cádizu na travnaté ploše, hosté se dožadují pro soupeře karetního trestu, ovšem není to ani penalta, ani karta za filmování.
29'
Érik Lamela se skácel v pokutovém území k zemi, ovšem bylo to bez cizího zavinění, špatně došlápl.
27'
Stejný hráč o chvíli později zkoušel centrovat, to se mu sice nepovedlo, ovšem pro své barvy vybojoval rohový kop.
25'
Érik Lamela nemohl pokračovat v samostatném úniku na gólmana, neboť byl odmáván ofsajd, ale bylo to tedy hodně těsné, snad spíše i špatně posouzené.
23'
Další střelecký pokus hostů, tentokrát však velmi nepřesný a letící mimo tři tyče.
21'
Z dálky to velice hezky zkusil Anthony Lozano, jenž tak obstaral první střelecký pokus svého celku, mířil po zemi ze svého pohledu k levé tyči a býval by skóroval, kdyby se domácí gólman včas nepoložil a vynikajícím zákrokem nevyrazil míč do zámezí.
18'
Érik Lamela nedoběhl prudký míč před postranní čárou, následuje aut.
16'
Dlouhý centr do vápna Cádizu, na centr si vyskočil Gudelj, avšak hlavou odehrál míč vysoko nad bránu.
14'
Hráče Sevilly nyní zastavil ofsajd, rozehrává Ledesma.
11'
Domácí si vynutili faul na útočné straně, jmenovitě to byl Ivan Rakitić, jenž skončil na trávníku.
9'
Óliver Torres vybojoval na pravém křídle balón, poslal křižnou přihrávku za sebe k hranici vápna, odkud pálil jeden z jeho spoluhráčů, ovšem jen do soupeře před sebou.
8'
Hosté nestačili míč zastavit na hrací ploše, soupeř bude vhazovat na útočné polovině.
6'
Další možnost Sevilly, přízemní přihrávku před odkrytou bránu se však obraně Cádizu povedlo odvrátit.
5'
Vysoký míč putoval z pravého křídla do pokutového území, Jeremías Ledesma si vyběhl a jeho dlouhé ruce zapracovaly správně.
4'
Domácí dostali soupeře pod tlak, Karim Rekik upadl v pokutovém území, hra pokračovala dál, z pravé strany vápna přišel centr před odkrytou bránu, na který si naskakoval jeden z hráčů, ovšem na míč hlavou těsně nedosáhl.
1'

Sevilla FC: Búnú – Navas (C), Gudelj, Badé, Rekik – Jordán, Fernando, Rakitić – Lamela, Nasírí, Ó. Torres.
Náhradníci: Dmitrović – Montiel, Nianzou, Salas, Alvarez, Quintana, M. Bueno, Suso, Mir.
Trenér: J. Sampaoli.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Mbaye, Espino – Bongonda, Alcaraz, Ále. Fernández (C), Ocampo – Sobrino, A. Lozano.
Náhradníci: Aznar – R. Parra, Arzamendia, Carlos García, Alejo, Y. Diarra, Bastida, Negredo, Á. Giménez.
Trenér: Sergio.

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, D. Sánchez.
Cádiz CF

Cádiz je sice v tabulce nečekaně nad Sevillou, ovšem jen o bod a jeho situace také není úplně růžová. Mohlo to být o dva body a čtyři místa lepší, Cádiz ale v posledním kole zaváhal, když neudržel dlouhé vedení nad beznadějně posledním Elche. I přes prodloužení neporazitelnosti na tři zápasy tak byla remíza 1:1 výraznou ztrátou.

Naposledy Cádiz prohrál před světovým šampionátem, po návratu na ligové trávníky pak kromě již zmíněné remízy s Elche remizoval také doma s nováčkem z Almeríe a dokázal vyhrát 1:0 ve Valencii.

Hostům chybí dlouhodobě zraněný José Marí, různé zdravotní potíže mají David Gil, Cala, Victor Chust, Jon Ander Garrido i Joseba Zaldúa, navíc v posledním zápase musel být brzy stažen za hry zraněný Fali.
Sevilla FC

Sevilla měla po loňské čtvrté pozici opět ambice bojovat o účast v příštím ročníku Ligy mistrů, ovšem od startu sezóny předvádí nesmírně bídné výkony, což vyústilo v pád do sestupového pásma. Do konce sezóny stále ještě zbývá více než polovina zápasů a Sevilla aktuálně ztrácí na udržení dva body, přesto musí v Andalusii být na poplach a pořádně se zlepšit, aby se vyhnuli kritické situaci.

Po mistrovství světa Sevilla odehrála tři zápasy se střídavou úspěšností, na remízu 1:1 ve Vigu navázala výhrou 2:1 nad Getafe, naposledy ale padla 1:2 v Gironě a aktuálně je tedy až devatenáctá, byť na dvanáctou Valencii ztrácí jen čtyři body.

Domácím bude chybět suspendovaný mistr světa Marcos Acuňa, mimo hru jsou i zranění Delaney, Marcao a Corona, nejistý je start Alexe Tellese a Papu Gómeze.
Hezký večer při sledování přenosu utkání ze zápasu 18. kola španělské La Ligy, Sevilla se utká s Cádizem a tento souboj bude mít mnohem větší důležitost, než by si kdokoliv dokázal před sezónou domyslet, neboť zcela nečekaně se utkají dva celky ze sestupového pásma, což se u Sevilly vůbec nečekalo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.