La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Barcelona - 26. dubna 2023   22:00

Vallecano
19' Á. García I (Camello) • 53' Fran García
2:1
(1:0)
Barcelona
83' Lewandowski  (Kessié)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Palazón, U. López (80. Chavarria), Valentín (88. Mumin), Á. García I (80. Salvi) – Trejo (C) (63. Ciss), Camello (88. de Tomás).
Morro, D. López I – M. Hernández, Saveljich, J. Pozo, M. Suárez, Andr. Martín.
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Alonso (57. Alba), Balde – Pedri (68. Kessié), de Jong (79. E. García), Gavi (79. Torre) – F. Torres (57. Fati), Lewandowski, Raphinha.
I. Peña, Tenas – Riad, Casadó, Yamal.

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Fauly: 10:14.
Je dobojováno, obrovská radost zavládla v Madridu! Po prohře Realu Madrid v Gironě padl ve stejném kole i lídr španělské nejvyšší soutěže z Katalánska. Barcelona nepředvedla na hřišti Vallecana dobrý výkon. Hráči domácího celku působili po celé utkání lepším dojmem, což podtrhli i dvěma brankami. V první půli otevřel skóre Álvaro García, na kterého o pauze navázal jmenovan Fran García. Hosté dokázali už pouze korigovat zásluhou Roberta Lewandowskiho. Na více se už svěřenci trenéra Xaviho nezmohli, ani moc dalších šancí si nevytvořili. Vallecano tak potvrzuje, že se jim na Blaugranas daří v poslední době a i tentokrát si odnáši ze zápasu body, dokonce plný počet!
90+7'
90+6'
Hrací čas i s nastavením utekl, diváci si žádají konec zápasu.
90+5'
Domácí dokonce mohli vedení pojistit. Nejlepší střelec v týmu však tentokrát selhal, Palazón mířil vysoko nad branku.
90+4'
Torre ztratil balon a domácí tak mohli opět zaměstnávat obranu hostů. Žádná větší šance však na řadu nepřišla.
90+3'
De Tomás nasadil jesličky protihráči a vynutil si písknutí nedovoleného zákroku, Rayo ušetří drahocenné sekundy.
90+2'
Lewandowski se snažil prodrat k nakopnutému miči, to mu ale nevyšlo. Obránci domácích opět připraveni.
90'
Alba rozehrál dobrou standardní situaci. Po rozehrání se dostal k zakončení Raphinha, to mu však moc nevyšlo.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Abdul Mumin,
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás.
88'
Exekuce se ujal opět Palazón. Kupodivu všech jeho dobrý balon nikdo netečoval, ten Stegen zasahovat nemusel.
87'
Salvi Sánchez přesprintoval protihráče a vybojoval si faul. Rayo bude kopat volný přímý kop ze zajímavé pozice.
86'
V posledních minutách dávají domácí najevo poprvé v zápase únavu, hosté tak stupňují svůj tlak.
85'
K odraženému míči se dostal na vápně Lewandowski. Skákaný balon trefil polský útočník výborně, na branku to však nestačilo.
84'
Chavarria se pokusil předložit balon nabíhajícímu spoluhráči. Úmysl to byl sice dobrý, ale neúspěšný.
83'
Barcelona právě vstřelila branku! Tak přeci jen hosté snižují! Kessié na nic nečekal a pokusil se o střelu. Ta byla sice zblokována, k dorážce se ale dostal ROBERT LEWANDOWSKI a perfektní ranou vykřesal naději pro hosty!
80'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Pep Chavarria,
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Salvi.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Gavi, přichází Pablo Torre,
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Eric García.
78'
Rychlou kombinaci předvedli hosté, zpětná patička od Lewandowskiho však Gaviho nenašla, Dimitrievski nemusel hasit žádné větší problémy.
77'
Centr od Palazóna našel pouze náruč ten Stegena, který rychle vybízí spoluhráče do protiútoku.
76'
Odražený balon zasáhl do ruky Ansu Fatiho, a tak se domácí posunou při rozehrávce o několik metrů blíže k hostujícímu vápnu.
76'
Hezkou, dlouhou kombinaci předvedlo Rayo. Vše vyvrcholilo faulem de Jonga, domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
74'
López skvěle zalepil vysoký nákop od spoluhráče na kopačkách, následnou kličkou však neuspěl proti Baldemu.
74'
Centr Alby si našel s přehledem Dimitrievski, který s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
73'
Ansu Fati řešil situaci individuálně, první kličká dobrá, následně mu však míč odebral Valentín a snaha hostujícího křídelník byla zbytečná.
71'
Do velké šance se dostal Lewandowski, ani tentokrát však neuspěl. O pár sekund později se navíc ukázalo, že napětí přišlo vniveč, hostující útočník stál v ofsajdu.
69'
Pomalá rozehrávka hostů vygradovala nepřesnou nahrávkou Koundého, Rayo se dostává zpět k balonu.
68'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Franck Kessié.
68'
Palazón přenesl hru na Frana Garcíu, který však tentokrát nedokázal zpracovat balon, hosté budou vhazovat.
66'
Alba poslal centr do vápna, kde si ho snažil najít Lewandowski. Polský útočník byl však dobře střežen, po hlavičce Cateny odvrací balon Ciss.
66'
Hostům dělá vysoké napadání Raya obrovské problémy, Kataláncům se nedaří dostat do nějaké delší kombinace na útočné polovině.
65'
Ciss to přehnal s důrazem uprostřed hřiště, hosté se posunuli o několik metrů kupředu.
64'
Balon se pro domácí skvěle odrazil do běhu pro Camella, který přesprintoval Koundého a rovnou vypálil. Rána z voleje minula těsně pravou tyč branky ter Stegena.
63'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Pathé Ciss.
61'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Raphinha).
60'
Koundé si dovolil elegantní kličku, jakožto poslední hráč před ter Stegenem. Těžkou situaci však zvládl a založil tak další akci Blaugranas.
60'
Hostům se dnes v ofenzivě zatím nedaří, všechny jejich snahy jsou eliminovány hned v zárodku perfektní prací obrany Raya.
57'
Dvojnásobné střídání na straně hostů. Pomohou novicové na place favoritovi ještě odvrátit šok?
57'
ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází Jordi Alba,
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ansu Fati.
55'
Emoce na hřišti po souboji Lewandowskiho s Dimitrievskim, sudímu se však celá situace podařila rychle vyřešit.
53'
Vallecano právě vstřelilo branku! Domácí navyšují skóre! FRAN GARCÍA ukázal svojí rychlost, dostal se k odraženému balonu, přesprintoval všechny protihráče a bezchybně zakončil!
51'
Domácí jsou v hlavičkových soubojích fantastičtí dnes, Barcelona v tomto aspektu soupeři vůbec nestačí.
51'
Araújo doběhl propadlý centr, přes Garcíu však neprošel, je z toho však další roh hostů.
50'
Lejeune si nedělal při odkopu hlavu, odvrátil ho však pouze na roh, a tak dává šanci hostům k nebezpečné příležitosti.
49'
Raphinha to zkusil individuálně na domácí obránce, přes dobře vracející hráče Raya však projít nedokázal Lejeune byl ve vzájemném souboji úspěšnější.
48'
Lewandowski a Balde se špatně domluvili při další akci Blaugranas. Míč bude od své branky odkopávat Dimitrievski.
47'
Ani ten nebyl úspěšný, Barcelona přečkala nepříjemné momenty před svojí brankou.
47'
Roh od Palazóna odvrácen opět na další roh, následuje tak druhý pokus domácích v rychlém sledu.
46'
Domácí začínají opět aktivně, Álvaro García vybojoval další rohový kop pro Rayo.
46'
V Madridu se vše připravuje na start druhého poločasu, který za malou chvilku odstartuje
Máme za sebou první pětačtyřicetiminutovku, po které odcházejí do kabin jednoznačně spokojenější domácí. Rayo předvedl parádní výkon v prvním poločase, využilo naopak špatného výkonu od Barcelony a vede. O jedinou branku prvního poločasu se postaral Álvaro García v devatenácté minutě. I hosté dostali míč do sítě, branka Roberta Lewandowskiho však uznána nebyla z důvodu ofsajdového postavení. Lídr španělské soutěže má tak před sebou druhou polovinu na to, aby se stavem zápasu ještě něco udělal.
45+3'
45+2'
Centr od Raphinhy končí na hlavě Lópeze, domácí přečkali nepříjemnou chvilku ve vlastním vápně.
45+2'
Palazón úspěšnější v hlavičkovém souboji, avšak hosty čeká další rohový kop.
45+2'
Nepovedený Torrese málem zapadl na zadní tyč, Dimitrievski nakonec situaci zvládl a vytěsnil míč alespoň na roh.
45+1'
Starosti měl naopak na druhé straně Balde, na kterého se dotíral Palazón. Mladík v dresu Blaugranas ale ukázal svojí rychlost a ustál situaci.
45'
Lewandowski dobře prodloužil balon, ale u svých spoluhráčů se nedočkal pochopení. Dimitrievski perfektně vyběhl a získal míč do své náruče.
44'
Fran García našel z levé strand naskakující hlavu Camella, ten však nedokázal míč přesně usměrnit.
44'
U postranní čáry zůstává ležet Lewandowski, který opět vyfasoval tvrdý direkt do zad. Polský útočník dnes dostává od stoperů Raya pořádně zabrat.
42'
Hosté dostali míč do sítě, autorem branky se stal Robert Lewandowski. V době přihrávky však polský kanonýr stál v ofsajdovém postavení, a tak není branka uznána a domácí si mohou oddechnout!
40'
Další rychlou akci vytasili domácí, Camello pálil bez přípravy, avšak na poslední chvíli dokázal ránu zblokovat Araújo.
39'
Na zemi zůstává ležet Robert Lewandowski, který schytal od Valentína tvrdý zákrok do zad. Věřte nevěřte, jedná se o první faul domácích.
36'
Centr od Lópeze nevytvořil žádné velké nebezpečí, hosté nemuseli řešit větší ohrožení.
36'
Fauly na kontě Barcelony přibývají. Palazón se opět skvěle uvolnil a Gavi musel sáhnout pro faul.
35'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gavi).
34'
Žlutou kartu si odnáší Jordi Alba, který ještě ani do zápasu nezasáhl. Faul Gaviho vzbudil velké vášně, ty největší právě u Alby.
34'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Jordi Alba).
33'
Pedri zkoušel lobovat míč za obranu domácích. Úmysl to byl hezký, avšak těžko realizovatelný, což se projevilo.
32'
Ten Stegen teď dobře vyřešil celou situaci, přečetl úmysl Treja a dostal se k míči rychleji než kapitán domácích.
32'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Alejandro Balde).
31'
Hosté dnes nevídaně chybují při rozehrávce, další chybou se provinil de Jong a hosté tak ztrácejí balon.
30'
Po souboji mimo kamery zůstává ležet jeden z domácích hráčů, podle všeho se jednalo o nešťastnou srážku. Dotyčným ležícím na zemu je pravý obránce Balliu.
29'
Po centru z pravé strany signalizují domácí ruku někoho z hráčů Barcelony v pokutovém území, Rayo si žádá pokutový kop, avšak rozhodčí dává najevo, že se jednalo o rameno.
29'
Domácí špílmachr Palazón zůstal chvilku nehlídán a okamžitě zahrozil. Svojí nebezpečnou levačkou zkoušel zakončit na zadní tyč, míč ale minul branku hostí.
28'
Tentokráte alespoň Araújo si naskočil na centr, avšak svojí hlavičkou ho poslal daleko od domácí branky.
27'
Po chybě domácích v rozehrávce si však hosté rohový kop zopakují velmi rychlé i z druhé strany.
27'
Alonsův rohový kop našel pouze hlavu Cateny, který zatím kraluje hlavičkovým soubojům.
26'
Torres našel za obranu nabíhajícího Gaviho, který ve vápně okamžitě hledal Lewandowskiho. Lejeune byl však včas na svém místě a míč alespoň srazil na roh.
25'
Tvrdý souboj ve vápně mezi sebou svedl Araújo a Camello. S vypětím všech sil nakonec uspěl první jmenovaný, hosté se tak mohou opět soustředit na útok.
25'
Domácí hodně těží ze svých rychlých protiútoků. Palazón však tentokrát nikam nechvátal, podržel balon a raději volí postupný útok.
23'
Gavi našel krásnou přihrávkou Raphinhu, jenž viděl rozběhnutého Roberta Lewandowskiho. Polský útočník však tváří tvář domácímu brankáři neuspěl. Domácí brankář Dimitrievski zasáhl svojí hlavou.
22'
Rozehraný rohový kop skončil na hlavě stopera Cateny, který uklidňuje domácí celek.
21'
Raphinha sice nedokázal přes Garcíu přejít, ale vybojoval alespoň roh pro svůj celek.
19'
Vallecano právě vstřelilo branku! Domácí jdou do vedení! Camello odvedl perfektní práci, přetlačil soupeře v souboji, nezpanikařil, našel ÁLVARA GARCÍU, který parádní střelou levačkou rozjásal diváky!
17'
Velká chyba hostů! Pedri ztratil balon a Camello zakončoval. Domácí útočník to zkusil střelou k pravé tyči, ter Stegen však vytáhl parádní zákrok a podržel svůj celek!
16'
Balde se snažil prodrat přes Palazóna do šance, domácí hráč však dobře vystál celou situaci a nikoho za sebe nepustil.
15'
Nepřesnosti trápí zatím oba celky na startu zápasu, ani jeden z týmů se nedokázal zatím protlačit do nějakého náznaku nebezpečné šance.
13'
Moc dlouho si Rayo míč na kopačkách neužilo, López sice vybojoval míč, o pár sekund později ho zase odevzdal po nepřesné nahrávce.
11'
Míč od Alonsa směřoval na zadní tyč, kde však Araújo nedokázal doskočit, a tak z prvního rohového kopu nepřišlo ohrožení domácí branky.
11'
Raphinha parádně zabojoval, přesprintoval Garcíu a vybojoval pro svůj celek rohový kop.
10'
Balde nepřesně hledal spoluhráče, následně Trejo vybojoval faul a uklidnil situaci pro domácí.
8'
Vše je v pořádku, penalta pro domácí se pískat nebude.
8'
Hlavní sudí dává najevo, že dochází ke komunikaci s VARem, jestli nedošlo k ruce od Araúja.
7'
Trochu dezorientovaně působila obrana Barcelony, vše se však podařilo zvládnout. Araújo dostal balon alespoň pryč z vápna hostí, Rayo pokračuje na útočné polovině.
5'
Araújo selhal při rozehrávce, balon končí v autu, domácí budou vhazovat.
5'
Balde se pokoušel prosadit individuálně, Rayo však zdobí od začátku duelu velká obětavost. Palazón po čistém skluzu získal balon do své moci.
4'
Věci se podařily dostat pryč ze hřiště, Dimitrievski se pokouší svým fanouškům domluvit.
3'
Problémy s neukázněnými fanoušky pokračují, hra je přerušena. Domácí brankář si vyklízí své vápno.
2'
Koundé na nic nečekal a centrem hledal nabíhajícího Lewandowskiho. Lejeune byl však u balon první a dostal ho do bezpečí.
2'
Torres se pokusil protlačit po pravé straně, avšak Balliu silově přetlačil hostujícího křídelníka a vybojoval balon.
1'
Rozehrávka je přibržděna, domácí brankář je zasypán konfety od vlastních fanoušků.
1'
První nákop hostům nevyšel, míč končí za čarou, Dimitrievski bude odkopávat od své branky.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří se okamžitě pouští dopředu!
1'
Rozhodčí Manzano přivádí aktéry dnešního duelu na hřiště, za malou chvilku půjdeme na to!

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Palazón, U. López, Valentín, Á. García I – Trejo (C), Camello.
Náhradníci: Morro, D. López I – M. Hernández, Chavarria, Mumin, Saveljich, Ciss, J. Pozo, M. Suárez, de Tomás, Andr. Martín.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Alonso, Balde – Pedri, de Jong, Gavi – F. Torres, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, E. García, Riad, Casadó, Kessié, Torre, Fati, Yamal.
Vzájemné zápasy:
Poslední vzájemné zápasy však nasvědčují tomu, že nás čeká zajímavé a vyrovnané utkání. Vallecanu se totiž proti Barcelona v poslední době opravdu daří. Na startu této sezony dokázalo Rayo na hřišti soupeře získat bod. V předešlé sezoně dokonce Vallecano zvládlo oba vzájemné duely, po výsledcích 1:0 se radovalo ze zisku celkově šesti bodů. Naváže tým z Madridu i tentokrát na dobrou bilanci ze vzájemných zápasů?
FC Barcelona
V roli jednoznačného favorita odcestuje katalánský klub do Madridu. Svěřenci trenéra Xaviho nastřádali v této sezoně už šestasedmdesát bodů a před druhým Realem Madrid vedou španělskou nejvyšší soutěž o jedenáct bodů. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Barcelonští se vrátí zpět na ligový trůn. Katalánci budou mít ve středu ještě větší motivací díky tomu, že v úterý ztratil Real všechny tři body v Granadě, kde prohrál 2:4. Barcelona tak ve středu může navýšit vedení v tabulce již na čtrnáct bodů. Katalánský celek bude jednoznačně spoléhat v ofenzivě na polského bombarďáka Roberta Lewandowskiho, který nasázel již sedmnáct branek. Potvrdí Barcelona výhru s Atleticem Madrid a navýší náskok na čele?
Rayo Vallecano
Úspěšnou sezonu prožívá Vallecano. Tým z Madridu aktuálně okupuje desátou pozici se ziskem čtyřiceti bodů. Tabulka španělské nejvyšší soutěže je však opravdu vyrovnaná, a tak nemá Rayo stále nic jistého. Sedm bodů aktuálně tým z hlavní metropole ztrácí na pohárové příčky, deset bodů náskoku poté drží na sestupové pozice. V posledních týdnech však Vallecano nemá moc dobrou formu, z pěti posledních klání zvládlo vyhrát pouze jednou. Naposledy si Rayo o víkendu odvezlo porážku ze hřiště Realu Sociedad. Co se týče ofenzivy, tak v té se nejvíce činí španělský záložík Isi Palazon, který se prosadil osmkrát. I v souboji s lídrem tabulky bude Vallecano na svoji střeleckou oporu spoléhat. Zaskočí Rayo favorita?
Krásný středeční večer všem fotbalovým fanynkám a fanoušků. Nejvyšší španělská soutěž dospěla už do 31. kola, ve kterém se budeme společně věnovat souboji mezi Vallecanem a Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.