La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Elche  - 3. října 2022   21:00

Vallecano
40' Camello (Trejo) • 90+5' López
2:1
(1:1)
Elche
32' Boyé  (Gumbau)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García – Valentín (73. Ciss), Comesaña (63. López) – Palazón, Trejo (C) (83. J. Pozo), García (83. Salvi) – Camello (73. Falcao).
López – Chavarria, Mumin, Saveljich, Ma. Suárez, Nteka, Bébé.
Figueroa – Carreño, Villate
Estadio de Vallecas (Madrid)
Elche
Badía (C) – Palacios, Fed. Fernández, D. González (72. Roco), Clerc – Lirola, Guti, Gumbau, Quina (56. P. Milla) – Martí (73. Ponce), Boyé (85. Morente).
Werner, Lopez – Collado, Nic. Fernández, Nwankwo, Josan.

Tak to byl panečku závěr, domácí ve druhé půli marně hledali recept na hostující obranu a když jej konečně našli, narazili na pohotového brankáře. Elche hrozilo z protiútoků, ale žádnou velkou šanci už nemělo, bod by pro něj měl bod zlata, naopak pro Vallecano byla remíza málo. Když se zdálo, že se oba celky opravdu rozejdou smírně, přišla předposlední minuta nastaveného času, a prudká rána z dálky Unaie Lópeze, která rozhodla o osudu tohoto střetnutí. Domácí si výhru nejspíš zasloužili.

A to je vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a na počtenou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:19.
90+7'
90+5'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Nemožné se stává skutečností, domácí v úplném závěru otáčí vývoj a tento duel zřejmě vyhrají. Federico Fernández nedokázal hlavou odehrát míč do bezpečí, k tomu doběhl UNAI LÓPEZ a prudkou ranou do vzdálenějšího dolního rohu rozvlnil síť za brankářem Elche. Ten se sice natahoval, jak jen to šlo, ale přesto byl na míč krátký.
90+4'
Pathé Ciss se mohl stát hrdinou večera, Iván Balliu odcentroval z pravé strany a zmíněný hráč střílel z voleje, avšak balón netrefil úplně ideálně a navíc jej odehrál do míst, kde stál připravený strážce svatyně Elche.
90+3'
Tentokrát si už hráči Vallecana faul nevynutili a musí se rychle vracet.
90+2'
Následoval centr do pokutového území, který se hostující obraně povedlo odvrátit do bezpečí.
90+1'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Carlos Clerc). Hostující hráč dostává svůj tým do nesnází, jeho tým čelí nepříjemné standardce.
90'
Hráči Elche se statečně brání, v závěru by jistě inkasovat už nechtěli, ale uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.
89'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Tete Morente).
88'
Edgar Badía chytá lehký míč do rukou a s rozehrávkou opět nespěchá. Měl by se ale mít na pozoru, neboť jednu žlutou za zdržování už má.
87'
Šance z toho ale nebyla a už rozehrává Stole Dimitrievski.
86'
Hosté se vydali do útoku, Pol Lirola sice u rohového praporku nepřešel přes protihráče, ale získal svým barvám roh.
85'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Tete Morente.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Salvi.
83'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází José Angel Pozo.
83'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Ezequiel Ponce).
82'
Domácí mohou litovat další zahozené možnosti. Álvaro García se ocitl prakticky sám před brankářem, ale střílel z příliš ostrého úhlu a vzdálenější tyč minul. Přesto šlo s touto šancí jistě naložit lépe.
81'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pol Lirola).
80'
Pathé Ciss se držel pořekadla: Když nevíš co s míčem, vystřel. Pokus to špatný nebyl, ale přeci jen šel balón gólmanovy přímo do náruče.
79'
Rychlý brejk domácím vůbec nevyšel, Isi Palazón se unáhlil se svou přihrávkou a míč křižně odehrál ven ze hřiště.
78'
Ojedinělá možnost pro hosty, kteří rozehrají volný kop z levé strany útočné poloviny.
76'
Hosté odkopávají balón až k protější bráně, Stole Dimitrievski pomáhá s rozehrávkou.
76'
Už neuvěřitelný dvanáctý rohový kop rozehraje Vallecano, zatímco hosté měli pouhé dva.
74'
Isi Palazón střihl parádní prudkou ránu před hranicí vápna, Edgar Badía byl ale připraven, rychle skočil a bravurním zásahem vyrazil míč do zámezí. Nyní brankář Elche podržel svůj tým.
73'
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Pathé Ciss.
73'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
73'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Ezequiel Ponce.
72'
ze hřiště odchází Diego González, přichází Enzo Roco.
71'
Óscar Trejo přihrával od levé postranní lajny směrem k bráně, ale tam našel pouze soupeře.
69'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Lucas Boyé). Žlutá karta vzbudila velké vášně, neboť do hostujícího hráče předtím jeden ze soupeřů kopl balón, když ležel na zemi. ale bylo to spíše omylem a Boyé se rozčiloval zbytečně.
68'
Isi Palazón se s tím nepáral a prudkou střelou levačkou poslal míč lehce nad břevno. Lépe zamířit a domácí se mohli radovat z obratu.
67'
Jenže rozehrávka byla hodně špatná, míč letí až za vzdálenější postranní lajnu, Elche bude vhazovat.
66'
Rohový kop bude zahrávat domácí celek.
65'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Edgar Badía). Brankář hostů až příliš oddaloval rozehrávku.
63'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Unai López.
63'
Roger Martí zůstává ležet v pokutovém území soupeře, ale tohle faul určitě nebyl.
61'
Zbytečně pokažená přihrávka kazí domácím slibně se vyvíjející akci, míče se zmocňuje Elche.
59'
Roger Martí střílel z pravé strany po zemi jen do náruče připraveného gólmana, který měl poměrně snadnou práci.
59'
Nyní si ale domácí nepřihráli dobře a o míč přichází.
57'
Souhra na jeden dotek v podání hráčů Vallecana nebyla špatná, soupeř odehrál míč do zámezí a bude to roh.
56'
ze hřiště odchází Domingos Quina, přichází Pere Milla.
55'
Hosté faulovali na útočné polovině a jejich snaha tímto končí.
54'
Stole Dimitrievski musel být ve střehu a letící balón vyboxovat do bezpečí.
53'
Raúl Guti mohl vrátit náskok svému celku, ale jeho střela neprošel přes bránícího protihráče.
51'
Domácí jsou v úvodu druhé půle aktivnější, ale znovu doplácí na finální zakončení.
49'
Fran García nedokázal zpracovat prudký pas a ten mu utekl za postranní lajnu.
47'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Domingos Quina).
46'
Trochu překvapivě nebyla nastavena ani jedna minuta a první půle končí. V ní padly dva góly, domácí byli aktivnějším týmem a více tvořili hru, přesto to byli oni, kdo jako první inkasoval, avšak těsnou ztrátu stačili ještě před odchodem do kabin dotáhnout a oba mančafty mají k výhře stejně daleko.
45+1'
45'
Hosté se musí mít v závěru na pozoru, letící míč se jim povedlo odvrátit za postranní lajnu.
43'
Hodně špatný centr domácích letí za vzdálenější postranní čáru, Elche bude vhazovat a jeho hráči se nikam neženou.
40'
Ještě před odchodem do kabin je srovnáno. Po pěkné kombinaci střílel z otočky SERGIO CAMELLO, jehož střelu ještě tečoval jeden z obránců Elche a míč se obloučkem snesl do hostující brány.
37'
Po faulu budou domácí zahrávat volný kop z poměrně dobré pozice, povede se jim vyrovnat?
36'
Hosté po vstřelené brance zvýšili svou aktivitu a jsou to domácí, kdo se musí nyní bránit.
34'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Trejo). Domácí hráč udeřil do obličeje soupeře a tady je žlutá jasná.
32'
Elche právě vstřelilo branku!
Jak zahrávat roh ukázalo právě Elche svému protivníkovi. Nepohlídaný LUCAS BOYÉ si vyskočil na letící míč a usměrnil jej zblízka do odkryté části domácí svatyně.
31'
První roh si zkusí také hostující mančaft.
28'
Další roh Vallecana zůstává rovněž bez úspěchu, brankář hostů vyboxoval míč do bezpečí.
27'
V podstatě stále stejná písnička, domácí se snaží, jsou aktivnější, ale hosté dobře brání.
24'
Elche se na chvíli usadilo také na soupeřově straně, ale o míč brzy přišlo a musí zpátky.
23'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Diego González).
22'
Domácí stále drží míč na útočné straně, jejich aktivita ale vedoucí branku nepřináší.
19'
Florian Lejeune si naběhl na pěkný křižný centr a hlavou usměrnil míč do horní části soupeřovy svatyně. Stál ale v těsném ofsajdu a gól tak nemůže být uznán.
17'
Iván Balliu si nabíhal za obranu hostů, ale míč k němu nedoputoval.
15'
Sergio Camello se sice dostal k hlavičce zblízka, ale trefil pouze soupeře, roh se bude opakovat.
15'
Oba celky se nyní hlásili o míč, arbitr vyhovuje domácím, kteří rozehrají třetí rohový kop.
13'
Álvaro García prověřil poprvé pozornost hostujícího gólmana prudkou střelou z dálky, Edgar Badía byl ovšem pozorný a míč vyrazil.
12'
Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách, u míče v tuto chvíli hosté.
11'
Edgar Badía si zastavil volný míč a v klidu počkal, až k němu přiběhne některý z protihráčů, až pak rozehrál.
10'
Domácí kombinují na útočné polovině a hledají cestu k další šanci.
8'
Ofsajd a v něm domácí mužstvo.
8'
Edgar Badía se snažil míč vyboxovat, to se mu příliš nepovedlo, ale měl štěstí, že poblíž nebyl žádný z protihráčů.
7'
Santi Comesaña si nabíhal na centr z pravého křídla, na míč o kousek nedosáhl, ale Vallecano rozehraje druhý roh.
6'
Jeden z domácích fotbalistů se sice dostal k hlavičce, ale ta byla nepřesná a míč letí vysoko nad bránu.
5'
Carlos Clerc se snažil odkopnout míč do bezpečí, ale trefil jej tak špatně, že to bude rohový kop.
4'
Domácí se dostávali do šance, hosté sice míč na chvíli odvrátili do bezpečí, ale musí se dál bránit.
2'
Alejandro Catena inkasoval nepříjemný úder a chvíli si poležel na trávníku, už ale pokračuje dál.
1'
Před začátkem ještě minuta ticha za oběti neštěstí po konci fotbalového zápasu v Indonésii.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García – Valentín, Comesaña – Palazón, Trejo (C), García – Camello.
Náhradníci: López – Chavarria, Mumin, Saveljich, Ma. Suárez, Nteka, Salvi, López, Ciss, J. Pozo, Falcao, Bébé.
Trenér: Andoni Iraola

Elche CF: Badía (C) – Palacios, Fed. Fernández, D. González, Clerc – Lirola, Guti, Gumbau, Quina – Martí, Boyé.
Náhradníci: Werner, Lopez – Roco, P. Milla, Collado, Nic. Fernández, Nwankwo, Morente, Josan, Ponce.
Trenér: Francisco Rodríguez

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Elche CF

Zatím to vypadá, že Elche bude mít velké problémy s udržením se mezi španělskou elitou. Na kontě totiž má jediný bod, který získalo za remízu 1:1 s Almerií. Momentálně Rodríguezova družina disponuje čtyřmi porážkami v řadě, v doposud posledním utkání podle očekávání prohrála 0:3 na Camp Nou proti Barceloně. Bude zajímavé sledovat, jestli dvoutýdenní přestávka Elche prospěla. O jediné dva ligové góly mužstva se postarali Ezequiel Ponce a Álex Collado.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana nasbírali v dosavadních šesti zápasech sedm bodů, díky čemuž se nachází na dvanácté příčce s mankem šesti bodů na pohárové pozice. Svěřencům kouče Iraoly se před reprezentační přestávkou příliš nedařilo, když ze čtyř zápasů třikrát prohráli, porazili pouze 2:1 Valencii. V rámci pauzy sehráli ještě přípravné utkání s třetiligovou Fuenlabradou a překvapivě prohráli 0:1. Střelecké produktivitě mužstva vévodí dvougólový Isi Palazón.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování dohrávky 7. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Vallecanem a Elche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.