La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real - 7. listopadu 2022   21:00

Vallecano
5' Comesaña (Fran García) • 44' Álvaro García (Palazón) • 67' Trejo
3:2
(2:2)
Real
37' Modrić   • 41' Militao  (Asensio)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Valentín, Comesaña (79. Ciss) – Palazón (88. Chavarria), Trejo (C) (71. López), Álvaro García (88. Salvi) – Camello (88. Falcao).
López, Morro – M. Hernández, Mumin, Saveljich, Ma. Suárez, Bébé.
J. Martínez – D. Barbero, M. Martínez
Estadio de Vallecas (Madrid)
Real
Courtois – Carvajal (85. L. Vázquez), Militao, Alaba, Mendy (85. Nacho Fernández) – Valverde, Tchouaméni (69. Camavinga), Modrić (C) (79. Díaz) – Asensio, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Lunin, López – J. Vallejo, Odriozola Arzallus, Hazard, Ceballos.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:10. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 22:11.
Druhá půle přinesla už jen jeden gól, ze kterého se radoval domácí tým, který proměnil pokutový kop. Hosté se zřejmě budou cítit poškozeni, neboť Thibaut Courtois první penaltu chytil, ale ta se opakovala a napodruhé už úspěšný nebyl. Vallecano si tak připisuje hodně cenný skalp a od Barcelony by mělo dostat nějakou odměnu, katalánský tým díky tomu zůstává na vedoucí příčce a má vše ve svých rukou.
90+10'
90+9'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Lucas Vázquez).
90+9'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Lucas Vázquez si musel pomoci faulem a uvidí žlutou kartu.
90+7'
Nastavení se nejspíš o něco protáhne, neboť domácí zdržovali poleháváním na hrací ploše.
90+6'
Federico Valverde pálil možná trochu unáhleně, míč po jeho ráně letí vysoko nad.
90+5'
Eduardo Camavinga se sice dostal ke střele, hradbu těl před sebou ale neprostřelil.
90+5'
Nebezpečný centr Realu do pokutového území byl odvrácen do bezpečí. Následuje rohový kop.
90+3'
Realu se krátí čas, nyní se navíc musí bránit útočným snahám soupeře.
90+1'
Rodrygo se do zakončení dostat nedokázal, Stole Dimitrievski s rozehrávkou pospíchat nebude.
90+1'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Pep Chavarria).
90'
Rodrygo měl na kopačce vyrovnání, z malého vápna ale bránu Vallecana trestuhodně přestřelil. Tohle měl být gól, o ofsajd se nejednalo.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao,
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Salvi,
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Pep Chavarria.
87'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Iván Balliu).
86'
Thibaut Courtois vyběhl hodně daleko z brány, odkop se mu ale nepovedlo a míč letí do autu.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Nacho Fernández.
85'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
84'
Dani Carvajal poslal přízemní přihrávku do pokutového území, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
83'
Dlouhý balón letí až k brankáři Madridu, ten jej bere do rukavic.
82'
Vallecano takticky drží balón na kopačkách, čas hraje v jeho prospěch.
79'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss.
79'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Mariano Díaz.
78'
Domácí drží míč na soupeřově polovině a šetří čas, chystá se další střídání.
77'
Stole Dimitrievski si vyběhl pro letící míč a uklidil jej do své náruče.
76'
Nebezpečná střela domácích byla zastavena obranou Realu, hra se otáčí.
75'
Sergio Camello se dostal k hlavičce v dobré pozici, ovšem míč usměrnil pouze nad bránu.
72'
Přetažený centr proletěl vápnem a doputoval do zámezí.
72'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
71'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
70'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Rodrygo).
69'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.
67'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Druhý pokus už domácí využívají. ÓSCAR TREJO poslal ze svého pohledu míč do pravého dolního rohu brány a Thibaut Courtois, třebaže stranu vystihl, se natahoval marně.
66'
Thibaut Courtois sice penaltu chytil, ale ta se bude opakovat. Zřejmě udělal brankář hostů nějaký chybný pohyb.
65'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Carvajal).
65'
Rozhodčí po poradě s videem nařídil pokutový kop také ve prospěch domácího mužstva.
63'
Ještě emoce musel hlavní arbitr krotit před bránou Vallecana.
63'
Teď se ale musí mít na pozoru, soupeř bude zahrávat rohový kop.
62'
Kouč hostujícího celku vidí červenou kartu.
61'
Domácí jsou střelecky aktivní, Fran García střílel levačkou z dálky, leč těsně nad břevno.
60'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Luka Modrić).
59'
Sergio Camello si vyskočil v pokutovém území na centr, hlavou ale usměrnil míč vedle bližší tyče. Tohle byla dobrá možnost a stadionem to jen zahučelo.
57'
Střídání ale nutné není, hráč pokračuje.
56'
Dani Carvajal vlastní chybou skončil na trávníku, avšak zřejmě se při tom zranil, domácí místo pokračování útočné akce zakopli míč do autu.
55'
Nyní už se nedovolený zákrok píská, domácí rozehrají ze středového kruhu.
54'
Dvakrát se domácí dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, jednou ve vápně, podruhé těsně před jeho hranicí. V tom druhém případě to faul nejspíš byl, ale hra pokračuje.
52'
Favorit byl pod tlakem, ale už se mu povedlo dostat míč na soupeřovu stranu.
50'
Přetažený centr do pokutového území Realu nezpracoval žádný z domácích fotbalistů, ale Vallecano zůstává u míče.
48'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Trejo).
48'
Rodrygo mohl poslat v úvodu druhé půle svůj tým do vedení, když naběhl až před brankáře, ale zblízka poslal svou střelu levačkou jen nad bližší horní roh brány. Velká škoda pro Real, tohle byla dobrá možnost.
46'
Real sice začal aktivně, ale byl to on, kdo v úvodu zápasu inkasoval jako první. Domácí poté bránili svůj těsný náskok a zdálo se, že si jej odnesou do kabin, ale opak byl pravdou. Favorit dokázal během čtyř minut poslední desetiminutovky skóre otočit a rázem bylo vše jinak. Jenže ani Bílý balet vedení neudržel a Vallecanu se povedlo manko smazat. Jestli v podobném tempu bude pokračovat i druhé dějství, máme se na co těšit.
45+5'
45+4'
Vinícius Júnior velice hezky tečoval před brankářem letící míč, ovšem mimo tři tyče. Kdyby to byl gól, tak by to byla hodně tvrdá rána pro domácí.
45+4'
Už se přetahuje, balón končí za bránou Realu a Thibaut Courtois nikam příliš nepospíchá.
45+2'
Po souboji dvou dvacítek zůstává ležet na trávníku ta domácí, Iván Balliu utrpěl zřejmě nějaký úder, drží se za tvář.
44'
To je závěr první půle, máme znovu srovnáno. Po skrumáži před bránou Realu se ÁLVARO GARCÍA na levé straně nerozpakoval, poslal na bližší tyč pořádnou dělovku svou levačkou a Thibaut Courtois stačil míč tečovat pouze pod horní tyč své svatyně.
42'
Domácí ještě reklamovali faul a arbitr se opět radil s VAR, avšak gól platí a nutno říct, že správně, faul to opravdu nebyl.
41'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté ještě před odchodem do kabin otáčí skóre. ÉDER MILITAO si na hranici malého vápna udělal prostor a hlavou usměrnil míč z bezprostřední blízkosti do volné části domácí svatyně.
41'
Zblokovaná přihrávka přináší Realu rohový kop.
39'
Sergio Camello mohl svůj tým vzápětí poslat zpátky do vedení, jeho pěkný střelecký pokus si ovšem Thibaut Courtois pohlídal.
37'
Máme srovnáno. LUKA MODRIĆ provedl penaltu velmi zkušeně, svou střelu adresoval prakticky na střed brány a protože domácí brankář uskočil stranou, balón doputoval do sítě.
36'
Verdikt je jasný, bude to penalta.
36'
Sudí se jde podívat na video osobně.
35'
Hosté ještě reklamovali faul v pokutovém území, arbitr situaci kontroluje s VAR.
34'
A nyní už může Stole Dimitrievski odkopávat od své brány, žádnou těžkou situaci řešit nemusel.
33'
Realu se po delší době povedlo usadit před vápnem Vallecana, ale ke střele se žádný z hráčů nedokáže dostat.
30'
Parádní střelu z dálky vyslal na hostující svatyni Isi Palazón, Thibaut Courtois však předvedl fantastický zásah a balón dokázal vyrazit.
29'
Madridu se povedlo vybojovat rohový kop, Dani Carvajal byl tím, kdo se míče dotkl jako poslední.
28'
Iván Balliu fauloval Viníciuse Júniora, lehce jej udeřil do hlavy, ovšem kartu nevidí.
27'
Další přetažený pas hostů končí za bránou domácího týmu a Stole Dimitrievski může v klidu rozehrát.
25'
Ne ne, Realu to prostě nejde, nepřesný balón letí za postranní lajnu.
24'
Těsný ofsajd na domácí straně a Real tak může v klidu rozehrát.
24'
Zamyšlený Carlo Ancelotti se snaží udělovat pokyny svým svěřencům spokojený být jistě nemůže.
23'
Hosté nyní v poslední chvíli odvrátili letící balón do bezpečí, čímž zabránili velké šanci Vallecana.
22'
Thibaut Courtois musel vyběhnout až těsně za hranici vápna, k balónu se ale dostal včas a odehrál jej do bezpečí.
21'
Nepřesný pas po zemi končí u belgického gólmana ve službách Realu, jenž bere balón rychle do rukou.
20'
Domácí jsou nyní aktivnější a přehrávají svého protivníka, tomu se nedaří kombinace.
18'
Centr z pravé strany putuje jen do náruče brankáře týmu z hlavního města.
18'
Domácí si špatně přihráli v útoku, ale vzápětí získali míč zpátky a zatápí obraně soupeře.
17'
Isi Palazón poslal levačkou míč do vápna, kde jej hlavou odvrátil jeden z hráčů Realu.
16'
Další faul ze strany hostů, tentokrát se sice obejde bez karty, ale domácí rozehrají v blízkosti pokutového území.
14'
Domácí mohli zvýšit svůj náskok, po chybě v rozehrávce Realu se do šance dostával Álvaro García, z ostrého úhlu ale pálil vysoko nad.
12'
Vinícius Júnior hodně tvrdě fauloval Ivána Balliua, poté se divil, že je pískán faul, ale zbytečně. Tohle bylo i na kartu.
11'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Vinícius Júnior).
10'
Federico Valverde střelou z velké dálky neuspěl, míč adresoval vedle vzdálenější tyče soupeřovy svatyně.
8'
Óscar Trejo střílel před hranicí vápna vysoko nad.
7'
Hostům se málem povedlo vyrovnat, ale střela jednoho z nich doputovala pouze nad bránu.
5'
Tak to je velmi dobrý start pro domácí. Fran García poslal centr do pokutového území, kde z úrovně penalty tečoval míč levačkou SANTI COMESAÑA do pravého dolního rohu brány a ani sám obrovitý Thibaut Courtois nedokázal na balón dosáhnout.
3'
Rodrygo zkusil přímou střelu, ale mířil vysoko nad.
2'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena). Domácí hráč fauloval unikajícího Viníciuse Júniora a hosté budou zahrávat přímý kop z dobré vzdálenosti.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Valentín, Comesaña – Palazón, Trejo (C), Álvaro García – Camello.
Náhradníci: López, Morro – M. Hernández, Chavarria, Mumin, Saveljich, Ma. Suárez, Salvi, López, Ciss, Falcao, Bébé.
Trenér: A. Iraola.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić (C) – Asensio, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, López – Nacho Fernández, J. Vallejo, Odriozola Arzallus, Hazard, Camavinga, Ceballos, L. Vázquez, Díaz.
Trenér: C. Ancelotti.

Rozhodčí: J. Martínez – D. Barbero, M. Martínez.
Posledních pět vzájemných zápasů

Vallecano – Real Madrid 0:1
Real Madrid – Vallecano 2:1
Vallecano – Real Madrid 1:0
Real Madrid – Vallecano 1:0
Vallecano – Real Madrid 2:3

Vallecano vyhrálo doma nad Realem v lize naposledy 28. dubna 2019, čímž přerušilo dlouhou domácí šňůru čekání na výhru nad tímto gigantem, předtím jej dokázali zdolat 19. února 1997 poměrem 1:0.
Real Madrid

Hostujícího giganta netřeba moc představovat, Realu náleží druhá pozice o dva body za vedoucí Barcelonou, má ale utkání k dobru, takže v případě dnešní výhry by se posunul do čela tabulky. Mimo svůj stadion se navíc Bílému baletu daří, z šesti klání si přivezl maximální počet bodů a pomyslné tabulce je první, vstřelil patnáct gólů a pouze čtyři inkasoval. V posledním střetnutí mimo svůj stadion zvítězil v Elche 3:0. Přidá dnes sedmou výhru?
Federico Valverde z Uruguaye a Brazilec Vinicius Junior se se šesti zásahy dělí o vedoucí pozici nejlepšího střelce týmu.
Vallecano

Domácí tým se nachází na deváté pozici s osmnácti body. Na svém hřišti se mu daří poměrně dobře, z pěti klání vybojoval deset bodů za tři výhry a remízu, vstřelil devět branek a pět inkasoval. Zvítězil ve třech z poslední čtyř mačů před svými fanoušky, naposledy vysoko 5:1 nad Cádizem.
Dvěma zásahy se na výhře podílel Francouz Florian Lejeune, jedním Španěl Isi Palazon, oba hráči mají na kontě po třech gólech a dělí se o první místo v tabulce střelců mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.