La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Valencia - 10. září 2022   14:00

Vallecano
6' Palazón (Trejo) • 53' N. González(vl.)
2:1
(1:0)
Valencia
90+4' Diakhaby  (Almeida)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García X – Palazón (76. Bébé), Valentín (88. J. Pozo), Comesaña (70. Ciss), García VI – Camello (69. Falcao), Trejo (C) (77. Nteka).
Morro – López III, Chavarria, Ma. Suárez, Saveljich, M. Hernández, Mumin.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de Vallecas (Madrid)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Gayá I (C) (64. Lato) – Musah, Guillamón (78. Almeida), N. González (56. André) – Castillejo, Duro (65. Kluivert), Lino.
Rivero, Bernard Sánchez – Cömert, Foulquier, Mosquera, F. Pérez, J. Vázquez, Özkacar.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:11.
Hlavní rozhodčí nakonec nastavil téměř osm minut, ty již však uplynuly a zápas končí. Vallecano se může radovat z vítězství 2:1 nad Valencií.

Zápas odstartoval pořádně zostra. Již v šesté minutě rozehrával standardní situaci z levé strany domácí kapitán Óscar Trejo. Prudkým přízemním pasem našel na první tyči Isu Palazóna, který umístil míč do sítě a poslal domácí do vedení. Zhruba o deset minut později to mohlo být o dva zásahy, ale Giorgi Mamardašvili předvedl hned tři parádní zákroky v řadě a nepustil míč do branky.

Záhy po změně stran přišel klíčový gól. Po rohovém kopu si srazil míč do vlastní branky Nico González. Valencia se snažila o snížení dlouhé minuty, ale to přišla až v samotném závěru. Ve čtvrté minutě nastavení uklidil míč do sítě Mouctar Diakhaby.
90+8'
90+7'
Valencia se snaží již v sedmé minutě nastavení o vyrovnání. Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Lato, ale obrana Vallecana byla nyní zformována.
90+5'
Correia úplně zbytečně u rohového praporku trefil do obličeje Cisse a okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
90+4'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia přece jen snižuje ztrátu! Parádní centr na zadní tyči našel zcela osamoceného MOUCTARA DIAKHABYHO, který z bezprostřendí blízkosti prostřelil bezmocného gólmana Vallecana.
90+4'
Až příliš agresivně napadal rozehrávku hostujícího celku střídající José Pozo. Po odpískaném faulu znovu domácí ušetřili další sekundy.
90+2'
Valencia se pokusila vykřesat naději. Prudký Musahův centr si však stáhl do rukavic domácí gólman Dimitrievski.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned šest minut.
90'
V samotném závěru mohli domácí ještě přidat definitivní pojistku. Z hranice vápna však neprostřelil obránce před sebou Randy Nteka.
89'
Na levé postranní lajně mířil do útoku Álvaro García. Po přihrávce od Cisse mířil do souboje s Latem a právě od domácího záložníka se odrazil míč do autu.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází José Angel Pozo.
87'
Po srážce u postranní lajny musel být ošetřován domácí záložník Óscar Valentín. Vallecano i v deseti dokázalo držet balon na útočné polovině.
85'
Výtečný zákrok předvedl u své tyče Dimitrievski. Lino posouval míč nebezpečně z levé strany do vápna, ale domácí gólman zachytil přihrávku před Kluivertem.
84'
Při snaze obejít napadajícího Valentína byl Correia podražen. Valencia mohla rozehrávat z klidové pozice, ale u balonu se příliš dlouho nezdržela.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Vallecano stále na domácí půdě střeží dvoubrankové vedení nad Valencií.
82'
Už se zdálo, že García ještě udrží míč na hrací ploše, ale po přechodu do pokutového území mu balon utekl za koncovou čáru.
80'
Giorgi Mamardašvili musel po delší době zasahovat. Střelu Nteky však dokázal vyrazit před sebe a poté balon lehce zalehl.
79'
Domácí i nadále drží balon v bezpečně vzdálenosti od vlastní branky. Nyní navíc mířil do útoku střídající Bébé, ale po pádu na trávník faul pískán nebyl.
78'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází André Almeida.
77'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Randy Nteka.
76'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Bébé.
75'
Hráči jsou opět na svých místech a závěr zápasu může pokračovat. Valencia i nadále ztrácí na Vallecano dva góly.
73'
Hlavní rozhodčí stejně jako v prvním poločase dává čas hráčům na občerstvení.
72'
Hosté chtějí vyrazit do rychlého protiútoku, ale mizernou přihrávkou akci zpackal Yunus Musah. Hosté se přece jen ještě udrželi u balonu na útočné polovině.
71'
Vallecano se pokusilo hosty překvapit nečekanou rozehrávkou, ale vše zastavil hlavní rozhodčí a ještě ukázal Trejovi žlutou kartu.
70'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss.
69'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
68'
Hostům začíná docházet trpělivost. Zbytečnou žlutou kartu za přidržení vidí Musah.
67'
Od Mamardašviliho směřoval balon ke střídajícímu Kluivertovi. Valencia si však nepohlídala ofsajdové postavení a musí míč odevzdat.
65'
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Justin Kluivert.
64'
ze hřiště odchází José Gayá, přichází Toni Lato.
64'
Individuálně chtěl projít do vápna domácího celku Castillejo. Balon mu však čistým způsobem odebral Catena. Comesaňa následně zastavil útok Musaha jen za cenu žluté karty.
63'
Stole Dimitrievski je potrestán za zdržování při rozehrávce žlutou kartou.
62'
Hned dva rohové kopy v krátkém čase rozehrávali hostující fotbalisté. Musah místo aby se snažil zakončit vysoký balon, tak se hlásil o faul, který však rozhodčí neodpískal.
61'
Po hodině hry vede Vallecano nad Valencií o dva góly. Hosté jsou navíc směrem do útoku zcela neškodní.
60'
Příliš slabé bylo zakončení Huga Dura z volného přímého kopu. Stole Dimitrievski si prostor u své tyče včas pohlídal.
58'
Až nyní se Valencii podařilo uklidnit hru. Dlouhý nákop zpracoval na středové čáře Yunus Musah, následně udělal rychlý sprint a před vápnem byl faulován.
57'
Na hostující branku se nyní valí jeden útok za druhým. Nadějnou příležitost promarnil střelou těsně vedle levé tyče Santi Comesaňa.
56'
ze hřiště odchází Nico González, přichází Marcos André.
55'
Domácí mohli v rychlém sledu přidat i třetí gól. Samostatnou akci však nedokázal Óscar Trejo dotáhnout do zdárného konce.
53'
Vallecano právě vstřelilo branku!
A rohový kop Vallecano proměňuje v druhý zásah! Prudký balon na první tyči přeskočil kopačku Camellovi, poté se však odrazil od NICA GONZÁLEZE přímo za záda hostujícího gólmana.
53'
Zhruba ze třiceti metrů centroval do vápna Trejo. Na zadní tyči se sice prosadil k hlavičce hostující Gayá, ale míč posunul jen na rohový kop.
52'
Svěřenci Gennara Gattusa vstoupili do druhého poločasu o poznání aktivněji. Nyní však ve středu pole ztratil míč Guillamón a musel rychle takticky faulovat rozběhnutého Garcíu.
50'
Už už to vypadalo, že by se mohl pustit do úniku Sergio Camello. Nebezpečná nahrávka za obranu od Valentína však byla o něco delší a jako první byl u míče Mamardašvili.
49'
Valencia v šanci. González předložil zpětnou přihrávkou do prostoru penalty tutovku Linovi, který však trestuhodně přestřelil.
48'
Álvaro García mířil do útoku po levém kraji. Jeho nahrávka směrem na Treja však nebyla z nejpřesnějších a následně už míč nezachránil ani Palazón.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou domácího týmu. Vallecano se ihned pustilo do útoku, který však skončil na bránícím Paulistovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházjí do šaten za vedení Vallecana 1:0.

45+3'
45+2'
Zčistajasna byl ve střelecké pozici na pravé straně vápna Hugo Duro. Stále jen dvaadvacetiletý fotbalista však pálil v pádu jen nad domácí branku.
45'
Valencia rozehrával těsně před koncem první půle od rohového praporku. Do zakončení se tlačil Musah, ale netrefil míč ideálně.
44'
U středového kruhu byl lehce přidržen González. Hosté rychle rozehráli, ale v momentě se opět pískalo po faulu na Musaha.
43'
Nebezpečně zakroucený centr od Treja našel v pokutovém území Camella, který však hlavičkoval z krkolomné pozice nad branku.
42'
Lehké postrčení nyní musel snést u postranní lajny Balliu. Hlavní sudí tentokrát odpískal faul a Vallecano se může ještě přesunout do útoku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Stole Dimitrievski bezpečně ukryl vysoký centr Gonzáleze do rukavic a opět jistě podržel svůj tým.
39'
Z klubka hráčů nakonec po rohovém kopu sice vylétlo zakončení, ale to jen slabě přeletělo branku makedonského gólmana ve službách Vallecana.
38'
Také Valencia se po delší odmlce podívala do blízkosti domácího vápna. Catena nepřesným odkopem daroval hostům laciný rohový kop.
37'
Navíc za protesty vidí žlutou kartu osmadvacetiletý Isi Palazón.
37'
Už už to vypadalo, že by mohl jít Camello do zakončení, ale v pokutovém území byl sražen Diakhabym. Ani nyní však hlavní rozhodčí nepískal.
36'
Teď byly na trávníku delší dobu dva balony, ale hlavní rozhodčí nechal zápas bez povšimnutí pokračovat. Nebezpečná situace však nevznikla.
35'
Ani souhra Musaha s Castillejem hostujícímu týmu nevyšla. Balon se sklouzl po trávníku až za koncovou čáru a rozehrávat tak bude moci Dimitrievski.
34'
Vallecano rozehrával další rohový kop. Z malého vápna dokázal balon odhlavičkovat bránící Mouctar Diakhaby.
33'
Po nepřesnosti Musaha mohl balon sebrat pro domácí Óscar Valentín. Následně spěchal do útoku Balliu, kterého trefil u postranní lajny Gayá.
32'
Krátká přestávka je za námi a závěrečná čtvrthodina první půle může pokračovat.
30'
Hlavní rozhodčí dává hráčům krátký čas na občerstvení.
29'
Domácí gólman Stole Dimitrievski je napomínán za příliš pomalou rozehrávku. Příště to už bude mít brankář Vallecana za žlutou kartu.
28'
Po divokých úvodních minutách se hra začíná lehce uklidňovat. Zpoza postranní lajny vhodil míč do hry Iván Balliu. Následně se dostali k balonu hosté, ale opět přišel na řadu jen mizerný centr.
27'
Pěknou stahovačku nyní předvedl proti dvojicí soupeřů Guillamón. Hosté se postupně přesunuli až před vápno Vallecana, ale Gonzálezův centr postrádal přesnost.
25'
Na levém křídle měl spoustu prostoru Fran García. Třiadvacetiletý bek chtěl po zemi najít na hranici vápna postaveného Comesaňu, ale v obraně zasáhl Paulista.
24'
Dimitrievski vykopával od své branky. Na pravé straně chtěl najít Palazóna, kterého ale poslal k zemi Gayá. Hlavní sudí tentokrát nepískal.
23'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je domácí bek Iván Balliu. Ještě na útočné polovině zbytečně dohrál Gayu.
22'
Hned dva rohové kopy v řadě měli k dispozici domácí fotbalisté. Ani jeden však hostující obranu příliš nezaměstnal.
21'
Sergio Camello si udělal zasekávačkou prostor před vápnem. Poté nebezpečně zamířil k pravé tyči, kde však dokázal Mamardašvili být včas.
20'
I po dvaceti minutách hry vede domácí Rayo nad Valencií o gól. Domácí jsou i nadále o poznání aktivnějším týmem a tlačí se stále do ofenzivy.
19'
Individuálně prolétl do vápna Álvaro García. Z Correii si udělal tréninkový kužel, následně ale už balon nedokázal předat lépe postavenému Trejovi.
18'
Před šestnáctkou domácího celku skončil na trávníku Samuel Lino a hosté mohli rozehrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice. Přetažený centr však jen prolétl vápnem bez dotyku hráčů.
16'
Obrovské šance Vallecana! Hned třikrát zachránil Valencii Giorgi Mamardašvili. Nejprve zneškodnil střelu Garcíi, poté i jeho dorážku a nakonec i parádní pokus po odraženém balonu od Treja.
15'
Dlouhý nákop Valentína měl najít střelce zatím jediné dnešní branky. Palazón však neměl potřebnou rychlost a míč odskočil do zámezí.
14'
Mírný tlak Vallecana pokračoval rohovým kopem. Balon se nebezpečně pohyboval v malém pokutovém území, ale domácí se k zakončení neprosadili.
13'
Hned proti třem protihráčům udržel balon Santi Comesaňa. Domácí mohli zamířit do otevřenější obrany Valencie, avšak střelu Palazóna nyní zblokoval Paulista svým tělem.
12'
Svěřenci Gennara Gattusa měli nyní autové vhazování blízko domácího vápna. Po kombinaci však byli vytlačeni až na vlastní polovinu trávníku.
11'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe domácímu celku. Po standardní situaci poslal Vallencano do brzkého vedení Isi Palazón.
10'
Nebezpečný balon kroutil do šestnáctky Álvaro García. Před Camellem dokázal hrozbu hlavičky odstranit obranným zákrokem Paulista.
9'
Hosté mají obrovské potíže s rozehrávkou přes agresivně napadající soupeře. Nyní musel nastřelit před sebou stojícího Palazóna Gayá.
8'
Diakhaby podklouzl u postranní lajny a posunul míč jen k napadajícímu Valentínovi. Domácí se opět přesunuli blíže k vápnu soupeře, ale ke střele tentokrát nedošlo.
7'
Valencia se snaží o rychlou odpověď. Kličky Yunuse Musaha však dokázal přidržením zastavit Comesaňa. Hosté budou moci rozehrávat ze středového kruhu.
6'
Domácí se dostávají z první střely do vedení! Balon si na místo přestupku postavil kapitán Óscar Trejo. Prudkým nástřelem našel na první tyči ISU PALAZÓNA, který usměrnil balon za záda hostujícího gólmana.
5'
Correia při změně směru běhu podklouzl a domácí se mohli přesunout blíže k brance Valencie. Až Musah lehce fauloval vedle vápna a domácí mohou zahrávat volný přímý kop.
4'
Už už to vypadalo, že přetaženou nahrávku přes celou šířku trávníku dokáže Lino ještě zpracovat hrudníkem, ale nakonec vycestoval mimo hrací plochu.
3'
Také Vallecano poprvé zamířilo na útočnou polovinu. Garcíova nahrávka měla ve vápně najít Treja, kterého ale dokázal tělem odstavit Paulista a míč doskákal za koncovou čáru.
2'
Valencia se pustila do útoku po pravém kraji. Gayá přihrával podél lajny Gonzálezovi, kterému ale utekl balon až do autu.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García X – Palazón, Valentín, Comesaña, García VI – Camello, Trejo (C).
Náhradníci: Morro – López III, Nteka, Chavarria, Ciss, Ma. Suárez, Saveljich, Bébé, Falcao, J. Pozo, M. Hernández, Mumin.
Trenér: Andoni Iraola

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Gayá I (C) – Musah, Guillamón, N. González – Castillejo, Duro, Lino.
Náhradníci: Rivero, Bernard Sánchez – Cömert, André, Foulquier, Mosquera, F. Pérez, J. Vázquez, Özkacar, Kluivert, Lato, Almeida.

Valencia CF

Valencia v minulém ročníku nejvyšší španělské soutěže dlouho bojovala o postup do evropských pohárů, ale 15 nerozhodných výsledků bylo až příliš a Valencia skončila na deváté příčce. Ani finále Copa del Rey nedokázala Valencia dotáhnout do vítězného konce a po penaltách Betisu podlehla.

Úvodní tři duely v rozehrané sezoně rozhodl vždy pouze jeden gól. Nejprve Valencia porazila na domácí půdě 1:0 Gironu i když dohrávala téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Comerta. Následovaly však dvě porážky 0:1, nejprve s Bilbaem a poté i před domácím publikem s Atleticem Madrid. Před týdnem se Valencia rozstřílela a pěti góly deklasovala Getafe.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana zakončili loňské ročník La Ligy třemi prohrami v řadě a propadli se tak na konečné dvanácté místo jen se čtyřbodovým polštářem před sestupovými pozicemi.

Do aktuální sezoně vstoupilo Vallecano velmi cennou remízou z trávníku slavné Barcelony. Následně dokonce přišlo vítězství v duelu na hřiště Espanyolu 2:0, když se prosadili Palazon a Ciss. První domácí utkání ve sezoně však nedopadlo podle představ. Vallencano s průměrnou Mallorcou padlo 0:2, následně v minulém týdnu přišla další porážka s Osasunou 1:2 a tak týmu z Madridu aktuálně patří až čtrnácté místo.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již pátým kolem a my se společně zaměříme na duel Vallecana, které přivítá na domácím trávníku Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.