La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Real - 24. září 2023   21:00

Atlético
4' Morata (Lino) • 18' Griezmann (Saúl) • 46' Morata (Saúl)
3:1
(2:1)
Real
35' Kroos
Atlético
Oblak – Molina (65. Azpilicueta), Savić, Giménez (86. Correa), Hermoso, Lino (87. Galán) – Llorente, Koke (C) (46. Witsel), Saúl – Griezmann, Morata (82. Depay).
Grbić, Gomis – Kostis, Riquelme.
J. Alberola – A. Rodríguez, T. Sobrino
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Real
Arrizabalaga – L. Vázquez (57. N. Fernández), Rüdiger, Alaba, F. García (57. Mendy) – Valverde, Kroos (70. B. Díaz), Camavinga (57. Tchouaméni) – Modrić (C) (46. Joselu) – Bellingham, Rodrygo.
Lunin, Fran González – Ceballos.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:10.
Druhá půle přinesla jeden gól, domácí se ani ne po minutě jejího trvání postarali o svoji třetí trefu a to se zřejmě ukázalo být rozhodujícím faktorem zápasu. Hostům se pak už nepodařilo dát byť jen kontaktní gól, kterým by duel zdramatizovali, v útoku se jim dnes střelecky vůbec nedařilo a Carlo Ancelotti má jistě o čem přemýšlet.
90+7'
90+5'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Jude Bellingham). Hráč Realu hodně tvrdě zajel do protihráče, Ángel Correa zůstává na trávníku a jeho spoluhráči, i ti na střídačce, se dožadovali přísnějšího potrestání.
90+4'
Atlético drží hru na útočné straně a jeho hráči si dlouho přihrávají mezi sebou.
90+3'
Domácí mohli přidat ještě jeden gól, Memphis Depay střílel dobře do pravého dolního rohu, avšak míč se nakonec zatočil do zámezí.
90+1'
Příliš dlouhý centr nedokázali hosté využít ve svůj prospěch, Oblak bude rozehrávat.
90'
Domácím se sice bránu Realu ohrozit nepovedlo, ušetřili však nějaký čas.
87'
Hosté se hodně zlobili nad pomalým střídáním hráčů soupeře, hlavní arbitr ukazuje, že ztracený čas rozhodně nastaví.
87'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Javier Galán.
86'
ze hřiště odchází José Giménez, přichází Ángel Correa.
85'
Domácí takticky zdržují, v krátké chvíli už třetí hráč, jenž leží na trávníku, v tomto případě Axel Witsel.
84'
Joselu se do šance v pokutovém území nedostal, od balónu byl odstaven v rámci pravidel.
83'
Oblak si zakřičel, César Azpilicueta mu míč připravil a domácí gólman je v klidu sebral do rukavic.
82'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
81'
Antonio Rüdiger si počínal nedovoleně, čímž připravil svůj tým o balón.
81'
Následoval centr do vápna, kde se o hlavičku snažil Joselu, ovšem neuspěl.
80'
Stejný hráč byl o chvíli později faulován a jeho tým bude rozehrávat na útočné polovině.
78'
Brahim Díaz vedl míč po pravé straně, nakonec se dokázal dostat až ke střele a přinutil Oblaka k zákroku, ten i trochu se štěstím míč vyrazil na svou bránu.
77'
Kepa Arrizabalaga měl co dělat, aby na letící balón dosáhl a vyboxoval jej do bezpečí.
76'
Na druhé straně si domácí špatně přihráli, bylo to ale s tečí a je tu šestý roh pro Atlético.
75'
Ferland Mendy zkoušel štěstí levačkou, balón ale odehrál příliš vysoko nad.
73'
Dva hráči se teď srazili před vápnem Atlética, byl to Axel Witsel a Rodrygo. Hodně nepříjemný zásah a prvně jmenovaný se těžce zvedá z trávníku.
72'
César Azpilicueta chtěl hlavou poslat míč svému brankáři, ale neudělal to moc dobře, balón končí v zámezí a následovat bude roh.
70'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Brahim Díaz.
70'
Antonio Rüdiger vyslal na bránu Atlética parádní ránu z dálky, kterou jen těsně minula pravou tyč brány. Velice slušný pokus.
68'
Domácí rozehráli rohový kop, nepříjemný centr před bránu hosté odvrací do bezpečí.
67'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Ferland Mendy).
65'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází César Azpilicueta.
64'
Rodrygo dostal připravený míč ve vápně, tvrdou ranou trefil jen protihráče. Vzápětí se k balónu dostal jeden z jeho spoluhráčů, jehož prudká rána z dálky jen o kousek minula vzdálenější tyč. To by byl hodně pěkný gól.
63'
Hosté po rohovém kopu míč na hrací ploše neudrželi, Oblak bude rozehrávat.
62'
Rodrygo střílel nebezpečně už v pokutovém území, trefil soupeřovo koleno, od nějž se míč odrazil do zámezí.
60'
Hosté si faul u pokutového území nevymodlili, domácím naopak pískán je.
59'
Marcos Llorente přenechal míč Griezmannovi, ten si jej zpracoval a vystřelil zpoza hranice vápna, ovšem pouze do protihráče.
58'
Samuel Lino padl k zemi po souboji s novým hráčem na hřišti Nacho Fernándezem. Na nohy se mu příliš nechce.
57'
ze hřiště odchází Fran García, přichází Ferland Mendy.
57'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Aurélien Tchouaméni.
57'
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Nacho Fernández.
54'
Míč po hlavičce jednoho z domácích fotbalistů olízl břevno hostující svatyně a doputoval do zámezí. Nechybělo moc a bylo to o tři góly.
53'
Antoine Griezmann se málem dostal do dobré příležitosti, míč mu v poslední chvíli ukopl jeden z obránců Bílého baletu.
50'
Prudkou ránu bez přípravy jednoho z hráčů Realu zastavila domácí obrana.
50'
Toni Kroos byl zatažen za dres a tady měla být udělena žlutá karta, leč neděje se tak.
49'
Mario Hermoso se skluzem snažil zabránit rohu, to se mu nepovedlo a Real tak rozehraje standardku.
46'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté zůstali zřejmě hlavami ještě v šatně, domácí po rozehrávce vyrazili do útoku, Saúl poslal centr na hranici malého vápna, kde obrana Realu nechala hlavičkovat ÁLVARA MORATU, který poslal míč na bližší stranu brány, kde bylo volné místo. Kepa Arrizabalaga toho moc dělat nemohl.
46'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Joselu.
46'
ze hřiště odchází Koke, přichází Axel Witsel.
46'
Viděli jsme slušný první poločas, domácí se rychle ujali vedení, které za necelou čtvrt hodinu ještě navýšili. Hosté se do utkání dostávali pomalu, ale i oni se nakonec radovali ze dvou gólů, ovšem zatímco ten první byl zcela regulérní, ten druhý vinou těsného ofsajdu neplatil. Povede se slavnému španělskému týmu vyrovnat ve druhém dějství?
45+5'
45+3'
Hlavní arbitr přerušuje útočnou akci hostů a dává míč soupeři. Přiznám se, že přesně nevím z jakého důvodu, zda vinou faulu či dalšího ofsajdu.
45+1'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (José Giménez). Domácí dvojka skluzem poslala k zemi unikajícího Camavingu, karta zcela zasloužená.
45'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Luka Modrić). Chorvatský hráč inkasuje kartu za poznámky, hlavní rozhodčí jej dlouho pouze napomínal, ovšem Chorvat si nedal říct a je potrestán po zásluze.
44'
Hráčům v bílém dresu se sice povedlo skórovat podruhé, avšak pro těsný ofsajd není gól uznán. To by byla hodně tvrdá rána pro domácí celek.
44'
Další možnost pro Real, jenž rozehrává roh.
42'
Hosté znovu zahrozili, obrana Atlética měla dost práce, ale situaci dokázala zvládnout.
40'
Pěkný pokus na vzdálenější tyč vyslal Toni Kroos, Oblak byl v tomto případě připraven a vyrovnání nepřipustil.
38'
Kepa Arrizabalaga si vyběhl až k levé hranici vápna, kde se sklouzl po zemi a míč ukryl do náruče.
35'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hostům se daří snížit ještě v prvním poločase. TONI KROOS si zpracoval míč, poté dobře obehrál bránícího Llorenteho a parádní přízemní ranou na bližší tyč nedal Oblakovi šanci.
35'
Samuel Lino neprošel přes bránícího soupeře, balón získává protivník.
33'
Rodrygo se snažil individuálně projít pokutovým územím, to se mu ale nepovedlo a ani penalty se nedovolal.
31'
Nechybělo moc a bylo sníženo. Federico Valverde se dostal k hlavičce, ovšem tu nasměroval přímo do rukou připraveného Oblaka.
30'
Eduardo Camavinga střílel z dálky, jeho pokus tečoval ještě José Giménez, míč pak doputoval na horní síť brány Atlética.
30'
Hráč domácího celku zůstal ležet na trávníku, hosté však míč nezakopli a hra pokračuje.
28'
Domácí se málem dostali do další velké šanci, nebezpečnou přihrávku do vápna stačil soupeř odvrátit v poslední chvíli.
26'
Hodně špatně si teď hosté přihráli před vápnem Atlética, vinou čehož přišli o balón.
24'
Samuel Lino se sesunul k zemi v šestnáctce Bílého baletu, penalty se ovšem nedovolal.
22'
Luka Modrić nejprve špatně centroval, míč se k němu vrátil a tak to Chorvat zkusil sám, avšak svou nepřesnou ránu poslal vysoko nad bránu.
21'
Domácí faulovali na své straně, čelit tak budou standardce.
18'
Atlético vede už o dva góly. Saúl odcentroval do pokutového území, kde se do míče hlavou opřel ANTOINE GRIEZMANN a zamířil k pravé tyči. Kepa Arrizabalaga se natahoval, co mohl, ale zbytečně. Hodně podobný gól, jako ten první.
17'
Antoine Griezmann se snažil dostat k přízemní přihrávce do vápna, to se mu však nepovedlo.
16'
David Alaba zkoušel štěstí, avšak trefil jen protihráče ve zdi, následuje roh.
15'
Po faulu bude Real rozehrávat přímý kop.
14'
Lucas Vázquez odcentrovat nedokázal, od míče byl čistě odstaven a rozehrávat od brány bude Oblak.
13'
Hosté drží míč na kopačkách, dlouho si přihrávají na útočné polovině, ale do šance se dostat nedokážou.
10'
José Giménez mohl zvýšit náskok svého celku, hlavou před malým vápnem ale tečoval balón mimo tři tyče.
9'
Přihrávka mezi dva hráče hostů byla dobře myšlena, ovšem Alaba v tomto případě stačil balón odehrát k brankáři.
8'
Přetažený centr Realu končí daleko za bránou Atlética.
6'
Rána jednoho z hostů z dálky byla zblokována domácí obranou, Oblak ještě zasahovat nemusel.
4'
Na první gól se dlouho čekat nemuselo. ÁLVARO MORATA si naběhl na centr před malého vápno a hlavou uklidil míč ze svého pohledu přesně k levé tyči, kam se Kepa Arrizabalaga jen ohlédl. David Alaba tu při bránění docela zaspal.
2'
Domácí drží hru u pokutového území Realu, do šance se zatím nedostali.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Giménez, Hermoso, Lino – Llorente, Koke (C), Saúl – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Azpilicueta, Galán, Kostis, Witsel, Depay, Correa, Riquelme.
Trenér: D. Simeone.

Real Madrid: Arrizabalaga – L. Vázquez, Rüdiger, Alaba, F. García – Valverde, Kroos, Camavinga – Modrić (C) – Bellingham, Rodrygo.
Náhradníci: Lunin, Fran González – N. Fernández, Mendy, Tchouaméni, Ceballos, B. Díaz, Joselu.
Trenér: C. Ancelotti.

Rozhodčí: J. Alberola – A. Rodríguez, T. Sobrino.
Atlético Madrid

Domácí Atlético Madrid je na tom mnohem hůře. V lize ve čtyřech duelech získalo jen sedm bodů a drží sedmou pozici ligové tabulky. Právě doma Simeoneho celek remizoval s Realem Sociedad a Sevillou. V posledním kole navíc domácí celek prohrál 0:3 ve Valencii. V týdnu v Lize mistrů celek z Madridu remizoval 1:1 na půdě Lazia.
Real Madrid

Hostující celek dosud prožívá skvělou sezónu. V lize v pěti duelech pětkrát zvítězil a získal patnáct bodů. Díky sobotnímu triumfu se před Real dostala Girona. Real dosud inkasoval jen tři branky. V týdnu v Lize mistrů po velkém boji gólem v závěru přehrál Union Berlín. V lize před týdnem otočil duel s Realem Sociedad. Bílý balet táhne Jude Bellingham, který už má na kontě pět gólů.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Atléticem a Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.