La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Cádiz - 16. září 2023   14:00

Bilbao
67' Guruzeta (de Marcos) • 69' Villalibre  • 90' I. Williams (Villalibre)
3:0
(0:0)
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes (68. Y. Álvarez), Berchiche – Vesga, de Galarreta (81. U. Gómez) – I. Williams, Sancet (81. A. Herrera), Berenguer (63. Muniain) – Guruzeta (68. Villalibre).
Agirrezabala – Ares, D. García, I. García de Albéniz II, Raúl García, Lekue, Prados.
Fernández – Ayuso, Iglesias
San Mamés Barria (Bilbao)
42 881 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C), L. Hernández, Fali, J. Hernández – Alejo (60. Navarro), Alcaraz (78. Á. Fernández), Escalante, Sobrino (59. Ma. Gómez) – C. Ramos (78. Negredo), Martí (59. Machís).
Gil – Mari, Pires, Mbaye, Meré, San Emeterio, Zaldúa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:20.
Ze souboje mezi Bilbaem a Cádizem se vyklubala poměrně jednoznačná partie. Baskové celý zápas opanovali a jediným kamenem úrazu pro ně byla neplodnost v zakončení. Fanoušci na San Mamés se radovali až v 67. minutě. Guruzeta profitoval z centru de Marcose a bezprostředně po jeho odchodu se při prvním kontaktu s balonem střelecky prosadil také Villalibre. Konečný stav 3:0 v úplném závěru dotvořil Iñaki Williams.
90+6'
90+4'
Další práce pro Simóna. Machís ho levačkou prozkoušel zhruba z pětadvaceti metrů. Gólová nebyla ani dorážka Carceléna, které navíc předcházel ofsajd.
90+3'
Unai Simón se vyznamenal dost možná nejlepším zákrokem celého zápasu! Křížnou střelu volného Isaaca Carceléna vytáhl mimo prostor branky.
90+2'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Javi Hernández).
90'
Bilbao právě vstřelilo branku!
IÑAKI WILLIAMS je za vynikající výkon odměněn pozdním gólem! V souvislosti s výkopem Unaie Gómeze Villalibre přehlavičkoval Luise Hernándeze. Současně přihrál Williamsovi a ten s citem zakončil podél bezmocného Ledesmy.
89'
Ošetřování Daniela Viviana mělo šťastný konec. Poslední minuty zápasu rozehraje Unai Simón dlouhým nákopem.
87'
Maxi Gómez po masivním výskoku přistál na Vivianovi. Podle mínění rozhodčího šlo o faul se žlutými parametry.
86'
Herrera oslovil na pravé straně Unaie Gómeze. Ten pod sebou viděl volného spoluhráče, ale do cesty se mu postavil Fali.
85'
Yuri Berchiche perfektně zvládl defenzivní povinnosti vedle pokutového území. Navarro přes něj neprošel a ve finále fauloval.
84'
Příval útočných akcí Bilbaa se v posledním úseku hry trochu zpomalil. Baskové nemají kam spěchat. Zdá se, že je o výhru nemůže nic připravit.
83'
Zdravotně fit není Javi Hernández. Krajní obránce Cádizu má ale smůlu, jeho trenér už nemá k dispozici žádné střídání.
82'
Herrera o kousek přetáhl narážečku pro Iñakiho Williamse. Bude se kopat od branky Jeremiase Ledesmy.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Unai Gómez.
81'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Ander Herrera.
78'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Álvaro Negredo.
78'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Álex Fernández.
77'
Muniain našel na zadní tyči Villalibreho. Od toho přijal balon Williams a nadvakrát vypuštěnou střelu umístil přesně tam, kde stál Ledesma.
76'
Defenziva Cádizu od startu druhé půle vůbec nestíhá a její potíže se začínají stupňovat. Iñaki Williams se po pravé straně jednoduše posunul až do palebné pozice. Zprava chtěl napasovat balon k bližší tyči, kde jej Ledesma vyrazil na roh.
75'
Fali nepustil ke střele průbojného Villalibreho. Střídající útočník se rozhodl přihrát, ale Muniain z nulového úhlu rozvlnil jen boční síť.
74'
Dnešní utkání sleduje 42 881 diváků.
72'
Unai Simón byl na variantu přímé střely připraven a postaral se o to, že dobře zakroucený pokus Javiho Hernándeze proletěl nad břevnem.
71'
Sobrino byl podražen na samotné hranici pokutového území. Muniain může mluvit o štěstí, že je nařízen pouze volný přímý kop z těžkého úhlu na střelu.
69'
Iñaki Williams svým typickým způsobem zatáhl míč po pravé straně. Escalante jeho přihrávku do druhé vlny nepochopitelně posunul k ASIERU VILLALIBREMU, ten velmi rychle zareagoval a hlavičkou na zadní tyč přidal gól na 2:0.
68'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
68'
ze hřiště odchází Aitor Paredes, přichází Yeray Álvarez.
67'
Óscar de Marcos měl nekonečno volného prostoru k posunu po pravé straně. Obránci Cádizu při jeho centru trestuhodně zaspali a nechali hlavičkovat GORKU GURUZETU, jenž hlavou neomylně vsítil třetí gól v sezoně.
66'
Představila se také hostující ofenziva! Robert Navarro zaútočil po pravé straně a vhodně načasoval přihrávku do druhé vlny. Maximu Gómezovi šel míč krásně proti noze, ale tou vygeneroval jen nevýraznou střelu na Simóna.
65'
Masivní tlak baskického týmu pokračoval standardní situací. Střídající Muniain našel jen hlavy bránících fotbalistů a dalekonosný pokus Berchicheho Ledesmu zajímat taktéž nemusel.
63'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iker Muniain.
62'
Berenguer zahnal Berchicheho k zadní čáře. Přesto došlo k centru na zadní tyč a k hlavičce Guruzety, kterou Ledesma rukou zastavil.
61'
Držení míče: 67 % – 33 %.
60'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Robert Navarro.
59'
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Maxi Gómez.
59'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Darwin Machís.
58'
Guruzeta měl na noze vedoucí gól! Po Ledesmou zlikvidované střele Sanceta měl k dispozici dorážku, kterou u brankové čáry zneškodnil šťastně postavený Carcelén.
57'
Po změně stran je patrných více okének v obraně Cádizu. Možná i na to bude reagovat Sergio Sodiano, jenž chystá vícenásobné střídání.
55'
Fali ucpal prostor, kudy letěla přízemní finální přihrávka od Williamse. Domácí měli roh, ale hlavička Paredese šla hodně mimo.
54'
Iñigo Ruiz de Galarreta dostal ponechanou výhodu. Domácí útočili přes Williamsovi, kterému utekl míč k Ledesmovi.
53'
Javi Hernández vrhnul dlouhatánský aut do vápna. U bližší tyče ho sebral Simón, a tak se všichni hlavičkáři ve žlutém musí rychle vracet.
52'
Z vlastní půlky nakopnutý míč destabilizoval obranu Cádizu. V situaci tři na tři poskytl Sancet balon Williamsovi, z jehož tečované střely vznikl nevyužitý roh.
51'
Berenguerova standardní situace se stala snadnou kořistí pro Ledesmu. Hra je zpátky na půlce.
50'
Sancet se dostal s balonem před Rubéna Alcaraze. Ten ho zezadu podťal a jako druhý hráč Cádizu uviděl žlutou kartu.
49'
Fali se k centru od rohového praporku nedostal. V konfrontaci s Vesgou se zřítil k zemi, což nechalo rozhodčí klidné.
48'
Daniel Vivian se postaral o Martího střílenou přihrávku k malému vápnu za cenu rohového kopu.
46'
Iñaki Williams byl po distribuci přihrávky na Sanceta dohrán Falim, kterého sudí Fernández po dohrání akce odměnil žlutou kartou.
46'
První polovinu zápasu herně ovládli Baskové. Na podobě skóre to poznat nejde, jelikož Bilbao své šance nevyužilo. Blízko k otevření skóre byl Sancet, jenž si ve dvou případech vylámal zuby na Ledesmově horní tyči.
45+3'
45+3'
Na rozloučenou s prvním poločasem sehrálo Bilbao svůj druhý rohový kop. Centr zleva suverénně vyhlavičkoval Christopher Ramos.
45+2'
Rubén Sobrino byl během vyvážení míče zatažen za dres Aitorem Paredes. Ten sáhl ke žlutému faulu hlavně proto, že se v zárodku protiútoku nacházel mimo pozici stopera.
44'
Gorka Guruzeta přišlápl protihráčův nárt. Ernesto Valverde to asi neviděl nejlépe, jinak si nejde vysvětlit jeho vášnivou konverzaci s hlavním arbitrem.
43'
Iñaki Williams potáhl rychlý brejk po pravé straně. Přes dva oponenty doručil balon Sancetovi. Ten si ve změti obránců poradil, jenže z malého vápna prudce vypálil do břevna. Dorážka zleva od Berenguera zase šla do těla Ledesmy.
42'
Trochu se kupí domácí nedovolené zákroky ve středu hřiště. V tomto případě to byl de Galarreta, jenž dostal do nefotbalové pozice Alcaraze.
41'
Iñaki Williams sám proti třem neudržel míč ve vápně. Asi to chtělo výraznější podporu od de Marcose, jenž svého spoluhráče nehybně sledoval.
40'
Óscar de Marcos vypustil pohyb do křídla, kam servíroval přihrávku Iñaki Williams. Míč zarotoval za koncovou čáru.
39'
Ukvapená rána z dálky Javiho Hernándeze neměla šanci na úspěch. Spoluhráči čekající na nákop před Simónem mu asi nepoděkovali.
38'
Sobrino skončil na zemi za středovým kruhem. De Marcos podle Cuadry Fernándeze fauloval, takže se akce Cádizu ještě drží při životě.
37'
Christopher Ramos získal faul de Galarretovi. Sporadicky je k vidění souvislá šňůra hostujících přihrávek.
36'
Sancet se vlevo o nic nepokoušel a přenechal balon Berenguerovi. Ten si ho před vápnem navedl na pravačku, ale Ledesmovu branku s ní netrefil.
34'
Z důvodu nedovoleného zákroku na de Marcose nebylo Cádizu umožněno navštívit útočnou polovinu. Bilbao má hru jasně pod kontrolou.
33'
Iñigo Ruiz de Galarreta špatně přenášel těžiště k pravé lajně. De Marcos neudržel balon ve hřišti, a tak se vhazování chopí Javi Hernández.
32'
Ledesma pravou rukavicí vyboxoval de Marcosův centr co nejdál od své branky. V navazující akci zase úřadoval Fali.
31'
Přetížená defenziva Cádizu má na pár sekund pohov. Může za to sporně odmávaný ofsajd Gorky Guruzety.
30'
Držení míče: 69 % – 31%.
29'
Na Berchicheho centr byla hostující obrana připravená lépe. Do předbrankového prostoru pak neprošel ani přízemní pas Williamse.
28'
Berenguer si na křídle přehodil balon na pravačku. Bezvadně nacentroval a pak už držel palce Sancetovi, který ve velké příležitosti hlavičkoval do břevna.
26'
Opakovaně má jisté zdravotní trable hostující stoper Fali. Tentokrát se drží za bok, kterým se střetl s rukou Williamse.
25'
Óscar de Marcos hodil aut na Williamse. Ten míč přesměroval do pokutového území a Guruzeta v něm hlavičkoval vedle levé tyče.
24'
Cádiz si nedobře rozebral nabíhající hlavičkáře. Na základě standardky de Galarrety vyplaval v hlavičkovací pozici Guruzeta, nicméně dobře postavený Ledesma první střelecký pokus lapil.
23'
Píská se i na druhé straně. Po hezkém zpracování byl Sobrinem stržen k zemi Iñaki Williams, jehož mladší bratr sleduje zápas pouze z tribuny.
22'
Z několika vzdušných soubojů ale resultoval dalekonosný odkop Álexe Berenguera. Na první šanci stále čekáme.
21'
Guruzeta byl strůjcem faulu na Carceléna. Svěřenci Sergia Soriana budou moci poslat dlouhý pas do ohně.
20'
Sancet roztáhl hru na de Galarretu. Od toho kvalitní pas do šestnáctky ale nepřišel a Cádiz si pomohl vysvobozujícím odkopem.
19'
Hra byla vcelku rychle obnovena. Bilbao podle domluvy vrátilo míč ke kopačkám hostujícího gólmana.
18'
Srážku hlav odnesli Guruzeta a Fali. Rozhodčí Guillermo Cuadra Fernández neprodleně zavolal na hřiště doktory.
16'
Sancetovi nevyšel krok na centr. Míč měl pod sebou a poslal ho za branku Jeremiase Ledesmy.
15'
Iñigo Ruiz de Galarreta si netroufl na střelu z delší vzdálenosti Roztáhl hru doleva, načež Berenguer nebyls chopen sklepnout balon na Guruzetu.
14'
Berenguer byl vytlačen z vápna ven. Na půlce získali balon domácí zpět, ale stopku jim na pravé straně vystavil Fali.
13'
Ani v tomto případě nedokázal Christopher Ramos projít přes Paredese, který byl pevnější v souboji na pravém okraji pokutového území.
12'
Aitor Paredes si poradil v souboji s Ramosem. Nechal se faulovat a domácí v poklidu budují akci z vlastní půlky.
11'
Rubén Sobrino hlavou prodlužoval původní přihrávku na hrot, jenže Roger Martí byl spatřen v těsném ofsajdu.
9'
Berenguer si chtěl obhodit Carceléna, od jehož ruky se míč odrazil do autu. Pokračuje územní převaha Basků.
8'
Óscar de Marcos poslal oblouček z hloubi pole přímo do rukavic brankáře Ledesmy.
7'
Javi Hernández a Rubén Sobrino nenechali u lajny projít Williamse. Ten se po autovém vhazování prezentoval přetaženým centrem.
6'
Z Faliho zákroku vzešel domácí roh. Ujal se ho Iñigo Ruiz de Galarreta, ovšem Carcelén ho odvrátil ještě před bližší tyčkou.
5'
Útočný faul na Paredese.
4'
Po přihrávce Berchicheho dal Sancet míč z prvního doteku za pomezní čáru. Aut pro hosty.
3'
Martí měl v úmyslu vysunout Ramose, ale míč mu dal na paty. Cádiz přesto rychle zaútočil a získal roh, při kterém Simón nic závažného neřešil.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. Domácí jsou v červenobílém.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga, de Galarreta – I. Williams, Sancet, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, D. García, I. García de Albéniz II, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Lekue, Muniain, Prados, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), L. Hernández, Fali, J. Hernández – Alejo, Alcaraz, Escalante, Sobrino – C. Ramos, Martí.
Náhradníci: Gil – Á. Fernández, Ma. Gómez, Mari, Pires, Machís, Mbaye, Meré, Negredo, San Emeterio, Zaldúa, Navarro.
Trenér: Sergio Soriano

Rozhodčí: Fernández – Ayuso, Iglesias.
Vzájemné zápasy 2022/23

29.08.2022 Cádiz – Bilbao 0:4
03.02.2023 Bilbao – Cádiz 4:1.
Cádiz CF

Mužstvu z jihozápadního pobřeží Španělska vyšel začátek sezony nadplán. Během úvodních čtyř kol nebodovalo jen s Barcelonou, v ostatních případech remizovalo 1:1 s Almerií a hlavně dokázalo na domácí půdě porazit Alavés a Villarreal. S pozitivním skóre 5:4 najdeme Cádiz na pohárovém šestém místě. Jeho jediným dvougólovým střelcem je útočník Darwin Machis, který v létě přišel z Valladolidu. Dlouhodobá zranění nepustí do hry obránce Victora Chusta a útočníka Briana Ocampa.
Athletic Bilbao

Baskové se na startu sezony zdárně poprali s těžkým losem. V prvním kole podlehli Realu Madrid, ale potom naplno bodovali s Osasunou a Betisem. Před reprezentační pauzou Bilbao sehrálo bezbrankový duel na Mallorce a usídlilo se pátém místě tabulky. Dva přesné zásahy mají na kontě Mikel Vesga a Gorka Guruzeta. Ernesto Valverde se bude muset v ofenzivě obejít bez Nica Williamse, jenž se zranil v reprezentačním duelu s Kyprem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bilbaem a Cádizem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.