La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Mallorca - 16. září 2023   18:30

0:1
(0:0)
Mallorca
86' Muriqi  (D. Rodríguez)
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza, Núñez, Starfelt, Domínguez (90. Tapia), Ristić – Aspas, Beltrán (90. M. Rodríguez), de la Torre (77. Sotelo), Bamba – Larsen (67. Douvikas).
Marchesín – Aidoo, Dotor, C. Pérez, Swedberg, K. Vázquez, M. Sánchez.
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Nastasić, Van der Heyden (90+8. G. González), Lato (76. J. Costa) – D. Rodríguez (90+1. Ant. Sánchez), Morlanes, S. Costa, Darder – Muriqi (90+1. Ndiaye).
Greif, Cuéllar – Larin, Llabrés, Luna, Prats, Quintanilla.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:15.
Je konec! Mallorca nakonec poráží Celtu Vigo 1:0. Po obrovském boji o každý metr měl ve 25. minutě obrovskou šanci Valjent, jehož hlavičku na brankové čáře vyrazil obránce. V závěru poločasu na opačné straně hrozil Aspas, který těsně minul zadní tyč. V 71. minutě se domácí radovali, když se trefil Bamba, jenže VAR odhalil, že míč nebyl celým objemem za brankovou čárou. V 86. minutě pak z nenápadné akce udeřil Vedat Muriqi, který rozhodl o prvním triumfu Mallorcy v sezóně.
90+10'
90+8'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Siebe Van der Heyden, přichází Giovanni González.
90+8'
Málem se to domácím povedlo! Na centr od rohového praporku si naskočil Unai Núñez, jehož hlavičku na brankové čáře zlikvidoval Rajkovič!
90+7'
Další průnik Aspase skončil střelou sraženou do zámezí. Domácím už moc času na vytoužené vyrovnání nezbývá.
90+6'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr z pravé strany měl sice dobrý směr, jenže letěl příliš vysoko.
90+5'
Pablo Maffeo dohrál souboj na polovině hřiště, kde se dopustil nedovoleného zákroku. Celta Vigo bude rozehrávat.
90+4'
Ndiaye se uvolnil v pokutovém území a dostal se do zakončení. Jeho rána nártem se však vznesla vysoko nad horní tyč.
90+3'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Jaume Costa).
90+2'
Po ostrém zákroku u hostující střídačky zůstává na trávníku ležet Samuel Cost, který toho v dnešním duelu schytal opravdu hodně.
90+1'
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Amath Ndiaye,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Antonio Sánchez.
90'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Renato Tapia,
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Miguel Rodríguez.
89'
Mallorca se znovu dostala na polovinu domácího celku, jenže tam se hosté moc dlouho neohřáli. Vigo potřebuje vrhnout všechny síly do ofenzivy.
88'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Dani Rodríguez).
86'
Mallorca právě vstřelila branku! Mallorca se v závěru jako blesk z čistého nebe dostává do vedení! VEDAT MURIQI si v pokutovém území naběhl na Rodríguezův prudký centr z levé strany a špičkou kopačky posunul míč k zadní tyči!
85'
Jaume Costa prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, přenesl hru na pravou stranu, odkud centroval Maffeo, ale ve vápně hlídkoval Carl Starfelt.
84'
Ani po dalším rohovém kopu domácí nezměnili bezbrankový stav. Hostující brankář si tentokrát dokráčel pro míč.
83'
Domácí zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč se snesl k zadní tyči, jenže Oscar Mingueza nedokázal zareagovat na teč obránce.
81'
Fran Beltrán kouzlil s míčem v pokutovém území, nicméně podle rozhodčího se právě on dopustil nedovoleného zákroku.
80'
Další akci Celty táhl Iago Aspas, jenže ten byl lapen snad ve dvoumetrovém ofsajdu.
79'
Domácí celek zahodil obrovskou šanci! Z úhlu šel sám na branku Sotelo, jenže jeho projektil Predrag Rajković vyrazil na roh!
78'
Carl Starfelt se skvěle stáhl na vlastní polovinu a zablokoval přihrávku na rozběhnutého soupeře. Defenziva Celty pracuje na výbornou.
77'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Hugo Sotelo.
76'
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Jaume Costa.
75'
Po tvrdé srážce s Aspasem zůstává na trávníku ležet hostující Siebe Van der Heyden, který potřebuje ošetření.
73'
Nebyl! Branka nakonec neplatí, jelikož míč nebyl celým objemem za brankovou čárou!
72'
Tak pozor! VAR ještě zkoumá, zda byl míč za brankovou čárou!
71'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Domácí celek prolomil gólové mlčení a dostává se do vedení! Po rychlém protiútoku si na centr do vápna naběhl JONATHAN BAMBA, jehož zakončení se od břevna odrazilo za brankovou čáru! VAR ale branku odvolal, neboť míč nebyl celým objemem za brankovou čárou!
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a stále platí bezbrankový stav. V posledních minutách se navíc vytratily i šance.
69'
Aspas vnějším nártem směřoval přihrávku za obranu Mallorcy, jenže obránce v červeném dresu obětavým skluzem odehrál míč do autu.
67'
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Tasos Douvikas.
66'
Bamba byl tvrdě atakován v souboji na hranici velkého vápna a dožadoval se odpískání penalty. Sudí nechává pokračovat ve hře.
65'
Manu Morlanes poslal do vápna krásný centr z levé strany, jenže osamocený Vedat Muriqi se v tísni k zakončení nedostal.
64'
Siebe Van der Heyden akrobatickým obranným zákrokem zastavil pobídku směřující do běhu Aspasovi. Skvělý moment!
63'
Mallorca v posledních minutách zvýšila aktivitu a dostává se do blízkosti pokutového území soupeře. Centr z pravé strany zablokoval první soupeř.
62'
Další ofenzivní výpad domácího mužstva zastavuje útočný faul, kterým byl trefen Siebe Van der Heyden. Ten potřebuje ošetření.
61'
Toni Lato zbytečně dohrál souboj s domácím obráncem, kterému přišlápl achilovku.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního střetnutí. Domácí se přitom po změně stran dostávají do nebezpečných pozic.
59'
Výbornou práci v defenzivě odvedl hostující Manu Morlanes, který vybojoval pro Mallorcu alespoň vhazování.
58'
Ani další standardní situace změnu ve skóre nepřinesla. Pro nepovedený centr si hravě dokráčel hostující brankář.
57'
Domácí útočili po levém křídle, kde se před svého strážce dostal Ristič, který pro Celtu získal přímý kop. Tlak domácího celku postupně sílí.
56'
Domácí celek nadále kombinuje na polovině soupeře, nicméně Mallorca zuby nehty drží čisté konto. Čeká nás dramatická druhá půle.
55'
Po rohovém kopu se k zakončení hlavou dostal Carl Starfelt, jehož pokus orazítkoval břevno!
54'
Domácí celek měl k dispozici další přímý kop. Centrovaný míč z kopačky Beltrána přiletěl na malé vápno, kde hlídkovala defenziva.
53'
Jenže rozehrávka standardní situace v podání domácích byla tragická. Přenesení na pravou stranu skončilo v zámezí.
52'
Nedovoleným zákrokem se provinil hostující Maffeo, který soupeři přišlápl kopačku. Domácí mužstvo bude mít přímý kop z dobré pozice.
51'
Domácí mají v posledních minutách menší tlak, nicméně defenziva Mallorcy zatím srdnatě odolává.
50'
Domácí málem udeřili střelou z velké vzdálenosti. Do míče se opřel Fran Beltrán, jehož projektil hostující gólman přizvedl nad břevno!
49'
Domácí celek se ubránil výpadu hostů po pravém křídle. Stopeři Celty Vigo nyní uklidňují hru postupnou kombinací v zadních řadách.
48'
Stopeři hostující Mallorcy potáhli míč na polovinu domácího mužstva, nicméně jejich akce skončila faulem na Dardera.
47'
Hostující brankář si pohlídal nákop směřující na Bambu, počkal si na odražený míč a ukryl jej do rukavic.
46'
Domácí celek se hned po výkopu do druhého poločasu tlačil vpřed, jenže útok vedený po pravé straně zastavil důrazný Darder.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme mnoho fotbalové nádhery neviděli. Po obrovském boji o každý metr měl ve 25. minutě obrovskou šanci Valjent, jehož hlavičku na brankové čáře vyrazil obránce. V závěru poločasu na opačné straně hrozil Aspas, který těsně minul zadní tyč.
45+2'
45'
Vedat Muriqi sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, ale Carl Starfelt se s ním skvěle stáhl a hlavou zahrál malou domů.
43'
Samu Costa vyvezl míč na polovinu hřiště, kde byl faulován jedním z domácích fotbalistů. Mallorca může v závěru poločasu uklidnit hru na polovině soupeře.
42'
První velká šance domácích! Aspas se tělem uvolnil v pokutovém území, jenže přízemní střelou těsně mionul zadní tyč!
41'
Ristič měl na levé straně prostor k odcentrování, jenže jeho přetažená pobídka neoslovila nikoho v modrém dresu Celty Vigo.
40'
Domácí mužstvo v závěru prvního poločasu zvyšuje svou aktivitu. Do vápna se hnal Beltrán, nicméně jeho průnik zastavili stopeři.
39'
Aspas zbytečně dohrál souboj na pravém křídle, kde soupeře trefil ostrým šlapákem. Domácí legenda může být ráda, že neviděla žlutou kartu.
38'
Mallorca okamžitě rozehrála, jenže pokus o zaskočení domácího celku se nepovedl. Hráči Viga se stačili srovnat a hosté musí kombinovat v zadních řadách.
37'
Domácí celek měl k dispozici přímý kop. Aspas odcentroval k zadní tyči, kde byl Unai Núñez, jenže v tísni dvou bránících soupeřů zakončil vysoko nad branku.
36'
Larsen sprintoval za míčem na polovinu soupeře, jenže balón se po trávníku svezl do rukavic připraveného gólmana.
35'
Mihailo Ristić na levé straně prošel do blízkosti velkého vápna, jenže si netroufl na centr do vápna a raději rozehrál do kombinaci.
34'
Další míč směřující za obranu Mallorcy si pohlídal brankář Rajkovič, který si zatím skvěle diriguje defenzivu.
33'
Stopeři Mallorcy uklidňují dění na trávníku kombinací na polovině hřiště. Hráči Celty se sice snaží soupeře presovat, ale hosté si vědí rady.
32'
Na pravé straně se k míči dostal Aspas, který chtěl soupeře oklamat stahovačkou, jenže získal pro Vigo pouze autové vhazování.
31'
Před branku hostů se snesl vysoký centr z pravé strany, jenže z domácích byl v pokutovém území pouze Larsen, který neměl proti přesile šanci.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku. Dosud jedinou velkou šanci měli hosté.
29'
Jonathan Bamba zabojoval o míč u rohového praporku, nicméně obránce Mallorcy měl lepší postavení a pohlídal cestu balónu do zámezí.
28'
Vedat Muriqi se stáhl na vlastní polovinu, kde spoluhráčům pomohl v kombinaci. Směrem vpřed zatím hostující útočník nedostává míče.
27'
Domácí opět zaútočili po pravém křídle, jenže přízemní centr směřoval jen do míst, kde stál pozorný stoper Valjent.
25'
Hosté zahrávali svůj úvodní rohový kop. Centr se snesl k zadní tyči, kde byl Valjent, jehož prudkou hlavičku odvrátil obránce na brankové čáře!
24'
Mallorca se dostala na polovinu soupeře, nicméně kombinace hostujícího celku je zatím hodně kostrbatá. Na pravé straně byl v souboji s Rističem o krok později Maffeo.
23'
Hosté se dostali do vápna, jenže Morlanes z ostrého úhlu vůbec netrefil branku. Domácí brankář situaci jistil pohledem.
21'
Z hranice velkého vápna odkopl odražený míč Morlanes. Defenziva Celty míč získala hned na polovině hrací plochy. Mallorca je zatím bezzubá.
20'
Mihailo Ristić si splnil své defenzivní povinnosti na levém kraji domácí defenzivy a před rozběhnutým soupeřem uklidil míč do autu.
19'
Aspas sice upadl v pokutovém území, jenže obránce trefil míč. Sudí dal domácímu střelci najevo, že pokutový kop pískat nebude.
18'
Sudí po předchozí situaci uklidňoval dění na trávníku. Nakonec rozehrávala Mallorca, která se míče vzdala nepřesnou kolmicí.
17'
Jonathan Bamba zůstává po souboji pořádně otřesený a potřebuje ošetření. Úvodní minuty dnešního duelu připomínají spíše válku o střed hřiště.
16'
Matija Nastasić fauloval unikajícího soupeře a vysloužil si žlutou kartu.
15'
Na stadionu od úvodních minut panuje fantastická atmosféra, o kterou se starají domácí příznivci. Dění na hřišti zatím tak zábavné není.
14'
Domácí brankář Iván Villar si pokryl centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Celta s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
13'
Sergi Darder si pokryl míč tělem na polovině hřiště a následně si pomohl rozehrávkou do zadních řad. Sledujeme hodně opatrný úvod utkání.
12'
Po rohovém kopu se do zakončení hlavou dostal Unai Núñez, jenže ve výskoku si neseřídil mířidla a branku Mallorcy o dobré dva metry minul.
11'
Valjent se dostal k volnému míči, výborně si jej převzal a rozehrál na pravou stranu hřiště. Mallorca má problémy s přechodem na polovinu soupeře.
10'
Iago Aspas při napadání rozehrávky soupeře fauloval stopera Valjenta, který zůstává ležet na trávníku. V úvodu se rozhodně nehraje v rukavičkách.
9'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Luca de la Torre).
8'
Domácí se vydali vpřed po levé straně hrací plochy, jenže jejich kombinace vyústila jen v nepřesnou přihrávku na statického Bambu.
7'
Stopeři hostující Mallorcy se nyní vysunuli vysoko na polovinu soupeře, jenže jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou za obranu.
6'
Jörgen Larsen si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování. Defenziva Mallorcy ihned získala odražený míč.
5'
Zpoza velkého vápna natáhl ke střele Fran Beltrán, jenže domácí středopolař střílel ze záklonu a jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.
4'
Z levého křídla se do pokutového území dostal Jonathan Bamba, jehož centr srazil soupeř skluzem na rohový kop.
3'
Na levé straně vhazoval Ristič. Na jeho pobídku si naběhl Fran Beltrán, jenže po nepovedeném zpracování byl předskočen soupeřem.
2'
Domácí celek zaútočil po pravé straně hrací plochy, nicméně nikdo v modrém si neseběhl na přihrávku na hranici velkého vápna.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Mallorca se ihned vydala vpřed, nicméně první nákop uhlídal Ristič.
1'

Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Núñez, Starfelt, Domínguez, Ristić – Aspas, Beltrán, de la Torre, Bamba – Larsen.
Náhradníci: Marchesín – Aidoo, Dotor, Douvikas, C. Pérez, M. Rodríguez, Swedberg, Sotelo, Tapia, K. Vázquez, M. Sánchez.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Nastasić, Van der Heyden, Lato – D. Rodríguez, Morlanes, S. Costa, Darder – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, G. González, Larin, Llabrés, Luna, Ndiaye, Prats, Quintanilla, Ant. Sánchez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.