La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Cádiz - 6. listopadu 2023   21:00

Getafe
76' Mayoral (Greenwood)
1:0
(0:0)
Getafe
Soria – D. Suárez, Dakonam (C), G. Álvarez, Alderete, Rico – Carmona, Maksimović, Greenwood (86. J. Iglesias) – Mayoral (89. Latasa), Mata (46. Milla).
Fuzato – Ó. Rodríguez, Mitrović, D. Duarte, Aleñá, Lozano, Angileri, J. Martín.
De Burgos – De Francisco, Núñez
Estadio Coliseum (Getafe)
9853 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C), Chust, J. Hernández, Pires – Machís, Alcaraz (62. Escalante), Kouamé (84. Negredo), Navarro (46. Á. Fernández) – C. Ramos (75. Ma. Gómez), Martí (75. Guardiola).
Gil, Aznar – Meré, Mbaye, Mari.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:12.
Fotbalisté Getafe vítězí nad Cádizem 1:0, přestože hráli od konce prvního poločasu o deseti! Ve 44. minutě jim byl vyloučen po druhé žluté kartě kapitán Dakoman.

Domácí však v oslabení předvedli heroický výkon, když soupeře po většinu času nepouštěli do žádného výraznějšího tlaku. Cádiz neměl ve druhé půli ani žádnou gólovou příležitost. V 76. minutě naopak hráči Getafe zužitkovali rohový kop, když se po prodloužení od Greenwooda prosadil hlavou Borja Mayoral. Poté mohl dokonce zvýšit Maksimović, jenž měl na kopačce tutovku po chybě soupeře v rozehrávce. Navýšení náskoku však nedovolil brankář Ledesma.

Hráči Getafe přerušili dlouhou sérii bez vítězství. Po pěti remízách v řadě zapsali také plný počet bodů. Cádiz zůstává těsně nad pásmem sestupu.
90+6'
90+5'
Sergi Guardiola spíše ze zoufalství vystřelil z levé strany a za pokutovým územím a míč se snesl za bránu domácích. To už bude zřejmě konec duelu!
90+5'
Juan Iglesias pošetřil pro domácí nějaký čas u rohového praporku soupeře. Tam ho nakonec nastřelil Pires a Cádiz vhazuje. Čas ale rychle ubíhá.
90+3'
Darwin Machís si zabíhal na pravé křídlo, kam posílal míč Chust. Jeho pokus o přenesení hry byl ale moc dlouhý a balón končí až v zámezí.
89'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Juan Latasa.
89'
Žlutá kartu obdržel domácí Gastón Álvarez, který se dopustil ostřejšího zákroku.
88'
Křečovitě hrajícím hostům dochází čas. Stále se jim nedaří dostat míč do šestnáctky soupeře.
86'
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Juan Iglesias.
86'
Po následném rohu se hosté ubránili.
85'
Mohlo to být o dva góly! Velkou chybu udělal Isaac Carcelén, který z vlastní šestnáctky směřoval přihrávku na střed hřiště. Chtěl oslovit zřejmě Chusta, ale balón sebral Nemanja Maksimović, který měl před sebou jen Jeremíase Ledesmu. Hostující gólman druhý gól ve své síti odmítl, když ránu srbského záložníka vytáhl nad!
84'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Álvaro Negredo.
82'
Damián Suárez nehodil technicky správně aut a balón byl tedy přisouzen hostím.
81'
Fanoušky Getafe gól hodně nabudil a nyní panuje v hledišti výborná atmosféra.
80'
Domácí navíc zůstávají aktivní a strávili další čas na útočné polovině Luis Milla nyní odcentroval do rukavic Ledesmy.
78'
Nutno říci, že Cádiz si za celý druhý poločas žádný větší tlak nevytvořil, byť hraje proti deseti. Fotbalisté Getafe bojují srdnatě a sahají dokonce po vítězství.
76'
Getafe právě vstřelilo branku!
Obrovská radost v ochozech! O deseti hrající Getafe jde do vedení! Hosté udělali obrovskou chybu při obsazování hráčů při rohovém kopu. Na přední tyči míč prodlužoval Mason Greenwood a hrací předmět se dostal přímo na hlavu na malém vápně úplně osamoceného BORJI MAYORALA. Na jeho hlavičku si sice Ledesma sáhl, ale vytěsnit balón mimo nedokázal.
75'
Hostující trenér vyměnil dvojici útočníků. Uvidíme, zda tam duo Maxi Gómez – Sergi Guardiola proti oslabenému soupeři nějaký gól dotlačí.
75'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergi Guardiola,
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Maxi Gómez.
73'
Spolupráci Ramose s Martím ukončil praporek pomezního rozhodčího. Ramos byl v ofsajdu.
71'
Machís byl rozběhnutý na pravém křídle. Hledal do šestnáctky nabíhajícího Ramose, před kterým balón odkopl Álvarez.
70'
Borja Mayoral byl faulován ve středovém kruhu. Tohle není hezký fotbal, je to přetlačovaná.
69'
Greenwood, který byl před chvílí ožlucen, přišlápl Carceléna. Příště už si musí dávat domácí útočník na takové zákroky velký pozor. To už by také mohl doplnit Dakomana, který duel po červené kartě dokoukává zřejmě v šatně.
68'
Hosté to zkoušeli na své pravé straně, kde ale zůstal v ofsajdu Darwin Machís.
66'
Mason Greenwood chytil Escalanteho rukama za trenýrky. Za tento z dálky viditelný zákrok musel dostat anglický fotbalista Getafe žlutou kartu.
66'
Christopher Ramos utíkal do domácí šestnáctky a křižován byl Omarem Alderetem. V souboji tělo na tělo útočník Cádizu upadl, ale také tady se penalta pískat nebude.
63'
Z rohu domácí šanci nevytěžili, ale ještě pak pokračovali ve snaze. Centr Borji Mayorala byl dobrý a Ledesma musel míč boxovat. Následně už byla hra přerušena po útočném faulu Gastóna Álvareze na Rogera Martího.
63'
Diego Rico svým průnikem na levé straně získal pro Getafe třetí roh v zápase.
62'
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Gonzalo Escalante.
61'
Dnešní utkání sleduje 9853 diváků.
59'
Emoce planou. Damián Suárez šel házet aut, ale také měl nějaké průpovídky a prohlédl si žlutou kartu.
58'
Rozhodčí mírnil vášně žlutou kartou pro domácího náhradníka Carlese Aleñu, který byl z lavičky zřejmě nejvíce slyšet.
57'
Právě Carmona kolidoval na hranici šestnáctky s protihráčem a skončil na zemi, což vyvolalo velké protesty domácích! Sudí to neposoudil ani jako nedovolený zákrok a už vůbec ne jako důvod k penaltě, které se fotbalisté Getafe dožadovali.
56'
Na pravé straně pospíchal dopředu domácí José Ángel Carmona. Toho zakřižoval Fernández, který odklidil míč do autu. Getafe každopádně pokračuje i v oslabení aktivně.
54'
Mason Greenwood si chtěl na levém křídle zaseknout míč kolem Carceléna. Při rychlé změně směru však podklouzl.
53'
U střídačky hostí se rozcvičuje náhradní brankář David Gil. Nezdálo se ale, že by měl mít Jeremías Ledesma nějaké problémy.
53'
Kolem pravé postranní čáry postupoval dopředu Darwin Machís. Míč ale srazil do zámezí bránící Diego Rico.
52'
V ofsajdu byl chycen hostující útočník Christopher Ramos.
51'
Domácí zatím nehrají oslabení špatně. Nyní zahrávali standardku. Centr Luise Milly odvrátili obránci soupeře.
50'
Po nepřesné střele Josého Ángela Carmony se domácí domáhají nařízení rohového kopu. Sudí ale rezolutně ukazuje, že tam teč nebyla.
49'
A do jednoho vyrážel zleva Mason Greenwood. Ten se dostával i do koncovky, která však byla včas zablokována.
48'
Cádiz hraje proti deseti domácím. Hosté by tedy měli mít územní převahu a Getafe naopak spíše vyčkávat na brejky.
48'
Darwin Machís se na pravé straně uvolnil a odcentroval. Míč si stáhl do rukavic brankář Soria.
46'
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Álex Fernández.
46'
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Luis Milla.
46'
První poločas souboje Getafe s Cádizem nepřinesl gól. Byl to spíše bojovný fotbal s množstvím faulů a tvrdých zákroků. Hosté měli dvě velké šance. Nejprve hlavičkoval Navarro po rohovém kopu do břevna. Později poslal Martí do úniku Ramose, který neprostřelil brankáře Soriu. Před přestávkou pak přišla velká komplikace pro domácí celek. Kapitán Djené Dakoman totiž před exekucí rohového kopu zasáhl loktem do obličeje Hernándeze a po zásahu VAR a druhé žluté kartě byl vyloučen. Getafe tedy čeká po celý druhý poločas hra o deseti.
45+7'
45+6'
Roger Martí hledal na pravém křídle nabíhajícího Navarra, který špatně zpracoval míč.
45+4'
Do brejku se vydal Jaime Mata. Domácí hráč, který po vyloučení Dakomana převzal kapitánskou pásku, si balón u šestnáctky přehodil na pravačku. Zamířil vedle vzdálenější tyče.
45+4'
Hostující Rúben Alcaraz dostává žlutou kartu za faul po odehrání míče.
45+1'
Po Machísově rohu hlavičkoval Roger Martí, který těsně minul pravou tyč Soriovy svatyně!
44'
Pozor! Tak vše je ještě jinak! Djené Dakoman udeřil Hernándeze ještě před rozehráním rohového kopu. Platí tedy jen červená karta, ale pokutový kop to nebude. Hosté jdou rozehrávat pouze roh.
44'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).
44'
Rozhodčí si zavolal oba trenéry, kterým zřejmě sdělil své rozhodnutí a pak svůj verdikt vyřkl také veřejně! Penalta pro Cádiz a Djené Dakoman navíc bude vyloučen po druhé žluto kartě! Tak to je velký problém pro Getafe.
43'
Pan De Burgos se jde podívat na monitor! Ve hře je penalta pro Cádiz.
42'
Po následném rohu ukazuje Javi Hernández, že schytal ránu do obličeje od Djeného Dakonama. Sudí je v kontaktu s kolegy u videa...
41'
Šance hostí! Roger Martí vysunul krásnou přihrávkou Christophera Ramose, který postupoval z pravé strany na bránu. Jeho přízemní střelu však vyrazil pravou nohou David Soria!
40'
Zase několik ostřejších soubojů. Darwin Machís nejprve atakoval domácího Carmonu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Vzápětí už byl faulován hostující Roger Martín. Cádiz na chvíli ještě dostal výhodu, kterou ukončil pro změnu nedovolený zákrok Dakomana na Navarra.
39'
Pokračuje především bojovný fotbal. Hraje se spíše mezi šestnáctkami.
37'
Už se zase hraje. Pokračují oba fotbalisté.
36'
Rico je zřejmě v pořádku. Už odchází z místa srážky po svých. Navarro má asi vyražený dech. Možná to dostal do žeber.
35'
Nezaviněná srážka domácího Diega Rica s Robertem Navarrem vedla k přerušení hry. Oba fotbalisté totiž zůstávají ležet na hrací ploše.
34'
Střely na bránu – 0:1
32'
Utkání je hodně soubojové. Některé hraniční zákroky na obou stranách rozhodčí pouští.
30'
Isaac Carcelén se u postranní čáry ocitl pod tlakem napadající dvojice domácích hráčů. Mohl být rád, že ho Mason Greenwood přišlápl a tak musel být odpískán faul.
29'
Jeho exekutorem Damián Suárez. Domácí ale výrazněji nezahrozili.
29'
Další zablokovaný pokus domácích hráčů. Po něm bude následovat rohový kop.
27'
Mason Greenwood se to snažil změnit a kolem pravého rohu šestnáctky si hledal střeleckou pozici. Jeho pokus byl sražen a José Ángel Carmona se následně zapojil do hry z ofsajdové pozice.
25'
Je znát, že se oba týmy nacházejí ve druhé polovině tabulky, kde je třeba každý bod. Sledujeme tedy opatrnější fotbal.
24'
Machís zkusil signál s přízemní přihrávkou na bližší tyč, což úplně nevyšlo. Balón se pak ještě dostal k Rominiguemu Kouamému, jehož centr sice vedl k přetlačované v pokutovém území, k zakončení však ne.
23'
Hosté zahrávali standardku. Centr Darwina Machíse byl sražen na roh.
22'
Omar Alderete fauloval v hlavičkovém souboji Ramose a to už sudí žlutou kartu vytáhl.
20'
Domácí kapitán Dakoman fauloval ve středu hřiště Kouamého. Už přitom má žlutou kartu a to také fotbalisté z Cádizu reklamují. Rozhodčí ale zatím přimhouřil oči a nechává obránce Getefe v utkání pokračovat.
19'
Z pravé strany zkoušel centrovat José Ángel Carmona. Míč ale přilétl do míst, kde byli jen hráči Cádizu.
18'
Jaime Mata si v pokutovém území našel míč, který k němu odvrátil Pires. Kopem přes hlavu ale mířil nepřesně.
16'
Darwin Machís přistrčil Masona Greenwooda. K faulu došlo ještě na domácí polovině.
14'
Další roh hostí. Centr Darwina Machíse vyboxoval David Soria. Pak přišel ještě jeden nákop stejného hráče do šestnáctky, který přinesl pro změnu nepřesné zakončení.
13'
Domácí Djené Dakonam dostává žlutou kartu.
12'
Z domácí strany je to zatím takové opatrnější. Hráči v modré, nyní drží míč a snaží se kombinovat na půlce.
10'
Tento roh mohl domácí přijít skutečně draho! Centr na bližší tyč byl prodloužen až k Robertovi Navarrovi, který hlavou zasáhl břevno Soriovy brány!
9'
Dlouhý míč hledal Rogera Martího. Hostující útočník špatně zpracoval a bránící Alderete pak balón napálil do zámezí. Trošku zbytečný roh z pohledu Getafe.
8'
Po rohovém kopu se hosté ubránili.
7'
Borja Mayoral centroval z pravé strany na nabíhajícího Nemanju Maksimoviće. Jeho hlavička skončila vedle, ale byla tam teč. Sudí totiž ukazuje na rohový kop.
6'
Oproti původním sestavám registrujeme změnu v hostující základní jedenáctce. Místo stopera Jorgeho Merého nakonec nastoupil Víctor Chust. Pravděpodobné je zranění na předzápasové rozcvičce.
5'
Djené Dakonam zkontroloval v souboji s hostujícími hráči míč až za brankovou čáru. Kope se od brány Getafe.
3'
Do útoku vyráželi hráči Getafe. Mason Greenwood balón vyvezl dopředu. Poté se hrálo přes Jaimeho Matu, který zkoušel přenést hru doprava na Damiána Suáreze. Tahle spolupráce už ale nevyšla.
1'
Úvodní výkop měl k dispozici hostující tým.
1'

Getafe CF: Soria – D. Suárez, Dakonam (C), G. Álvarez, Alderete, Rico – Carmona, Maksimović, Greenwood – Mayoral, Mata.
Náhradníci: Fuzato – Ó. Rodríguez, Mitrović, D. Duarte, Aleñá, Lozano, Angileri, Latasa, J. Iglesias, Milla, Martín.
Trenér: José Bordalás

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), Meré, J. Hernández, Pires – Machís, Alcaraz, Kouamé, Navarro – C. Ramos, Martí.
Náhradníci: Gil, Aznar – Chust, Mbaye, Ma. Gómez, Mari, Escalante, Negredo, Á. Fernández, Guardiola.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
Getafe CF

Domácí celek je na tom o něco lépe. Getafe má po jedenácti odehraných kolech dvanáct bodů a zatím mu patří dvanáctá pozice ligové tabulky. S tímto ziskem to zatím rovněž není na vyskakování a slavení. Getafe má velké problémy strhnout duel na svou stranu. Pětkrát za sebou dokonce v lize remizovalo. Naposledy hrálo bez branek na Mallorce. Doma však přehrálo Osasunu nebo Deportivo Alavés.
Cádiz CF

Hostující Cádiz v letošním ročníku odehrál dosud jedenáct utkání, ve kterých získal deset bodů. S tímto ziskem patří celku z jihu Španělska až šestnáctá pozice. Na sestupové pásmo má Cádiz k dispozici náskok čtyř bodů. Z posledních pěti utkání vybojoval jen dvě remízy s Vallecanem a se Sevillou. Venku navíc dosud vybojoval jediný bod za remízu na půdě Realu Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.