La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Mallorca - 23. září 2023   14:00

Girona
26' D. López (Blind) • 33' Dovbyk  • 37' I. Martín (Sávio) • 45' Y. Herrera  • 57' Sávio (Dovbyk)
5:3
(4:1)
Mallorca
4' Muriqi   • 90' Prats   • 90+5' Prats  (Darder)
Girona
Gazzaniga – Couto, D. López, E. García (66. Juanpe), Blind – Y. Herrera (74. V. Fernández) – Cygankov (62. Portu), I. Martín, A. García (C), Sávio (75. Torre) – Dovbyk (61. Stuani).
Fuidias, Carlos – Gutiérrez, Kebe, A. Martínez, Solís.
González – Bárcena, Porras
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Nastasić, Van der Heyden (46. Ndiaye), J. Costa (65. Lato) – D. Rodríguez (C), Morlanes (65. Larin), S. Costa (78. Ant. Sánchez), Darder – Muriqi (78. Prats).
Greif, Cuéllar – Copete, G. González, Quintanilla, Lopez.

Dnešní zápas je u konce a nabídl nám solidní přestřelku. K vidění bylo hned osm branek. Girona se po výhře nad Mallorcou dostává na první místo celé ligy. Otázkou je, zdali tam zůstane po dohrání kompletního kola. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
90+6'
90+6'
Aleix García a Iván Martín se nyní dostali ke střelám, ale skóre už se měnit nebude.
90+5'
Mallorca právě vstřelila branku!
A další gól Mallorcy! Po rohovém kopu si cestu k míči našel ABDÓN PRATS, jenž přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády Gazzanigy.
90+4'
Přízemní centr z levé strany skončil pouze v rukavicích brankáře Girony.
90+3'
Mallorca hraje s míčem na útočné polovině.
90+1'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Matija Nastasić).
90'
Hosté snižují na rozdíl tří branek. ABDÓN PRATS se po centru z pravé strany dostal k odraženému míči a korigoval na dost možná konečných 5:2.
89'
Zápas se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik hlavní arbitr nastaví nad rámec základní hrací doby.
86'
Útočná akce Mallorcy zastavena pro ofsajdové postavení.
85'
Hosté zahrávali standardní situaci z půlící čáry, na centr si naskočil Abdón Prats, ale jeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.
83'
Girona drží míč na kopačkách, ale už rozhodně není nikterak hladová po gólech.
81'
Cristhian Stuani se dostal nikým nehlídaný k hlavičce, ale branku z velmi výhodné pozice vysoce přestřelil.
80'
Couto ukázal, jak moc šikovné nohy má, když se prosmýkl mezi třemi bránícími hráči, nacentroval, ale míč se odrazil pouze na roh.
79'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Iván Martín).
78'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
78'
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Antonio Sánchez.
77'
Po centru Rodrígueze se dostal ke střele Larin, ale střela hostujícího útočníka skončila hodně vysoko nad brankou.
75'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Pablo Torre.
74'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Valery Fernández.
74'
Domácí mají míč na kopačkách a snaží se o založení útoku.
73'
Můžeme pokračovat.
71'
Občerstvovací pauza.
69'
Predrag Rajković vyrazil střelu Aleixe Garcíi pohotově, následně obrana Mallorcy míč odklidila do bezpečné vzdálenosti od branky.
66'
ze hřiště odchází Eric García, přichází Juanpe.
65'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Cyle Larin.
65'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
65'
Eric García vyskočil nejvýše, ale jeho hlavička skončila nad brankou.
64'
Rohový kop pro Gironu.
62'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Portu.
61'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
61'
Muriqi dostal přihrávku za obranu, vypálil z první a donutil brankáře vytasit brilantní zákrok, ale všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť praporek pomezního byl nahoře.
59'
Prudký střílený centr si obrana Girony pohlídala, nyní už mají domácí míč na kopačkách a míří kupředu.
57'
Girona právě vstřelila branku!
Hrát se v Česku, už by možná zněla z reproduktorů písnička Pátá od Zuzany Norisové. SÁVIO si velmi dobře narazil s Dovbykem a brankáře následně prostřelil přesnou přízemní střelou.
56'
Samuel Costa si počínal nedovoleně, což neuniklo očím hlavního arbitra. Hostující záložník by si měl dávat pozor, neboť už hraje se žlutou.
54'
Muriqiho hlavička skončila pouze v rukavicích Gazzanigy, hosté vstoupili do druhého poločasu rozhodně dobře.
53'
Darder si naskočil na centr z pravé strany, ale svoji hlavičku nasměroval pouze nad branku soupeře.
51'
Vedat Muriqi si ve vápnu soupeře počínal nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul.
50'
Centr do vápna Girony nebezpečí nepřinesl, obrana míč odhlavičkovala daleko od vlastního vápna.
48'
Z rohového kopu se domácí neprosadili, nyní už drží míč Mallorca.
47'
Z pravé strany přilétl do vápna prudký centr Couta, ale obrana Mallorcy jej odvrátila na roh.
46'
ze hřiště odchází Siebe Van der Heyden, přichází Amath Ndiaye.
46'
Strkanice na středu hřiště mezi oběma tábory, na hostech je vidět obrovská frustrace. Máme se tak ve druhém poločase zřejmě na co těšit. Domácí v tom prvním jasně dominovali a i když inkasovali jako první, zaslouženě vedou hladce 4:1.
45+10'
45+8'
Aleix García se odhodlal ke střele z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho míč skončil vysoko nad břevnem.
45+7'
Teď už se poločas skutečně dohrává, Girona si přihrává po celé šíři hřiště a už se k brance soupeře nežene.
45+5'
Hosté se po delší době podívali na polovinu soupeře, ale útočná akce netrvala ani deset vteřin.
45+3'
Girona hraje s míčem a zřejmě nemá dost. Mallorca se snaží alespoň o nějaký pressing.
45'
Nastavovat se bude 9 minut.
45'
Mallorca je úplně odepsaná, čtvrtý gól Girony. Do vápna přilétl prudký pas, který obrana odvrátila pouze k YANGELU HERREROVI. Ten vyslal z hranice šestnáctky svižnou přízemní ránu, která zapadla přímo k tyčce.
44'
Do vápna Mallorcy přilétl prudký centr, jeden z domácích se dostal k zakončení, ale Rajković si hlavičku z úhlu pohlídal.
43'
Girona do rozehrávky zapojuje i brankáře a první poločas už zřejmě bude chtít dohrát v poklidu.
41'
Po rohu se k zakončení dostal Dani Rodríguez, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
40'
Rohový kop pro Mallorcu.
38'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Aguirre (trenér)).
38'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Dani Rodríguez).
37'
Na levé straně se uvolnil Sávio, jenž doběhl až do vápna, kde našel volného IVÁNA MARTÍNA, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Rajkoviće.
33'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Manu Morlanes).
33'
ARTĚM DOVBYK poslal střelu z penalty pouze do tyče, od ní se však míč odrazil do branky. Velké štěstí domácích, kteří jsou ve vedení 2:1!
32'
Žluté karty pro tým RCD Mallorca (Jaume Costa, Samuel Costa).
31'
Penalta pro Gironu!
29'
Hra je již několik minut přerušená, neboť sudí dostal do sluchátek informaci, že by se mohlo jednat o penaltu.
26'
Vyrovnáno! Po centrovaném balónu z pravé strany se míč dlouho odrážel v šestnáctce Mallorcy, než si k němu nalezl cestu DAVID LÓPEZ, jenž jej uklidil do šibenice.
26'
Stále ta stejná písnička, Girona se tlačí na balónu dopředu, nicméně zatím nenalezla recept, kterým by přelstila obranu soupeře.
25'
Mallorca už se snaží mírně tahat čas, což by se jí mohlo v pozdější fázi zápasu lehce vymstít.
23'
Girona nedokázala srovnat skóre z rohu, míč však má nadále ve své moci.
22'
Rohový kop pro domácí.
21'
Girona opět obléhá vápno svého soupeře, obrana Mallorcy však drží. Zatím.
19'
Brankář Rajković vyrazil centrovaný míč pouze před sebe, k dorážce se ještě dostal Alex García, ale Rajković vytáhl pohotový zákrok.
18'
Jeden z domácích se nyní dostal ke střele zpoza vápna, ale pokus prolétl pouze těsně vedle tyče.
16'
Girona je opět na míči, jenže Mallorca je zatažená u vlastního vápna hned v osmi lidech.
14'
Centr na přední tyčku nevyšel, míč odklidila pozorná obrana daleko od branky Gazzanigy.
13'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
11'
Z rohového kopu se domácím nepodařilo nic vytěžit, míč však mají znovu na kopačkách.
10'
Artěm Dovbyk si naskakoval na nadýchaný centr, ale těsně před zakončením jeden z hostů míč odhlavičkoval na roh.
9'
Cygankov upadl po kontaktu s obráncem, ale sudí ukazuje, že se o faul nejednalo.
8'
Girona drží míč a kombinuje na útočné polovině, zatím však pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
6'
Muriqi se hnal za obranu soupeře, ale na poslední chvíli jej čistě odstavil jeden z obránců.
4'
VEDAT MURIQI poslal míč na druhou stranu, než kam brankář Girony skočil, a tak posílá svůj tým do vedení!
4'
Je tomu skutečně tak, Muriqi už má postavený míč a je připravený kopat.
4'
Po dalším rohovém kopu zahrál Cygankov rukou ve vápně, vypadá to na penaltu!
3'
Centr od rohového praporku směřoval rovnou do brány, ale brankář Gazzaniga si tuto variantu pohlídal.
2'
Mallorca bude zahrávat rohový kop.
1'
Girona uvedla míč do hry, můžeme začít!
1'

Girona FC: Gazzaniga – Couto, D. López, E. García, Blind – Y. Herrera – Cygankov, I. Martín, A. García (C), Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Gutiérrez, Juanpe, Kebe, A. Martínez, Portu, Solís, Stuani, V. Fernández, Torre.
Trenér: Michel

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Nastasić, Van der Heyden, J. Costa – D. Rodríguez (C), Morlanes, S. Costa, Darder – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, G. González, Larin, Lato, Ndiaye, Prats, Quintanilla, Ant. Sánchez, Lopez.
Trenér: Aguirre

Rozhodčí: González – Bárcena, Porras.
Poslední vzájemný zápas spolu týmy sehrály v květnu 2023. Tehdy Girona porazila Mallorcu 2:1, rozhodující gól vstřelila v 84. minutě. I dnes je Girona považována za favorizovaný celek.
Mallorca je na tom o poznání hůře. Momentálně je patnáctá s pěti body a záporným skóre 4:5. V minulém kole však Mallorca zapsala první vítězství na hřišti Celta Vigo, kde zvítězila 1:0 po gólu Muriqiho.
Girona je momentálně na třetím místě ligové tabulky. Po pěti zápasech má na svém kontě třináct bodů, ke kterým patří kladné skóre 11:4. V posledním zápase vyhrála Girona na stadionu Granady 4:2.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu ze španělské LaLigy. Na programu je duel šestého kola, ve kterém změří síly Girona FC a RCD Mallorca. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 14:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.