La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Getafe - 11. listopadu 2023   18:30

Granada
45+4' G. Villar (Neva)
1:1
(1:1)
Getafe
2' Mayoral  (Greenwood)
Granada
Ferreira – Manafá, Miquel, Torrente, Neva – G. Villar (84. Fernandez), Gumbau – Zaragoza (74. Callejón), Uzuni (84. Diédhiou), Melendo (65. Puertas) – Boyé (74. I. Ruiz).
A. López – Bosch, V. Díaz, Perea, Petrović, R. Sánchez.
Ruiz – González, Rodríguez
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Getafe
Soria – D. Suárez, G. Álvarez, Alderete, Rico – Carmona (46. J. Iglesias), Maksimović, Milla (86. D. Duarte), Aleñá (58. Ó. Rodríguez), Greenwood (86. Mata) – Mayoral (86. Latasa).
Benito, Fuzato – Angileri, J. Martín, Lozano, Mitrović.

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme už branku neviděli a utkání tak končí remízou 1:1. Druhý poločas nepřinesl ani zdaleka tak zajímavý fotbal, jako poločas první. Oba týmy se do pár šancí dostali, ale ani v jednom případě se nejednalo o vyloženou situaci. Oba týmy se tak rozdělí po bodu.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 13:9.
90+6'
90+6'
Na druhé straně se do dobré šance dostával Puertas, ale těsně před zakončením byl atakován hostujícím obráncem. Penalta se ale pískat nebude.
90+5'
Jenže domácí obrana byla pozorná a celou situaci si pohlídala.
90+4'
Hosté budou zahrávat rohový kop, jedna z posledních šancí na vstřelení branky.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o 4 minuty.
90'
Žádné velké nebezpečí ale nepřišlo, centr odvrátila hostující obrana, odražený míč zakončoval Manafá vysoko nad branku.
90'
Domácí budou mít zajímavou standardní situaci vhodnou na centr!
89'
Ferreira si sebral volný míč a s rozehrávkou příliš nespěchá.
86'
Hned tři střídání na straně hostí, odchází Greenwood, Milla a Mayoral, místo nich nastoupí Mata, Duarte a Latasa.
84'
Žlutá karta pro hostujícího Rodrígueze.
84'
Pro dnešek už má dohráno Villar a Uzuni, na hřišti je nahradí Diédhiou a Fernandez.
83'
Villar měl na hlavě další gól! Puertas se na levé straně skvěle zbavil protihráče a na jeho centr si naskočil Villar, který ale svou hlavou trefil jen prostředek branky!
81'
Milla byl uprostřed hřiště faulován ve výskoku.
80'
Žlutou kartu vidí domácí Manafá.
79'
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili, domácí obrana byla pozorná.
79'
Další dlouhý nákop domácích sbírá brankář Soria
78'
Oba dva týmy hrají nyní poměrně opatrně.
74'
Domácí kouč provádí hned dvojí střídání, odchází Boyé a Zaragoza, místo nic budou hrát Ruiz a Callejón.
70'
Dlouhý míč za obranu hosté na Puertase nakonec nevyšel, domácí hráč byl velmi tísněn obránci a nakonec je z toho jen míč v náručí Soria.
69'
Domácí hrají v posledních okamžicích velmi aktivně a dělají tím hostům značné problémy.
67'
Uzuni byl nyní na pravé straně nachytán v ofsajdu.
65'
První střídání domácích, místo Melenda přichází Puertas.
64'
Villar získal na polovině hostů míč, udělal pár rychlých kroků a zpoza vápna střílel. Jeho přízemní střela ale nenadělala brankáři žádné problémy.
61'
Hosté zahrávali rohový kop, ten ale žádné nebezpečí pro branku Ferreiry nepřinesl.
58'
Další střídání hostů, hřiště opouští Aleñá a přichází Rodríguez.
56'
Žádné nebezpečí z něho ale neplynulo a naopak na druhou stranu pelášil Greenwood, který nahrával ještě Aleñovi. Toho nedovoleně zastavil Neva a vidí za to žlutou kartu.
56'
Domácí si vybojovali první rohový kop!
54'
Domácí jsou hodně zalezlí a nejspíš budou chtít hrozit z brejků. Uvidíme, jestli jim tato taktika pomůže k bodům.
51'
Obrovská šance domácích! Uzuni dostal perfektní míč za obranu a i přesto, že byl tísněn dvěma obránci, dokázal zakončit! Bohužel pro domácí trefil jen brankáře, kterému sice míč vypadl, ale dokázal ho ještě před brankovou čárou znovu chytit!
50'
Hosté jsou na úvod druhé půle aktivnější, domácí se ale zatím dobře brání.
47'
Hned na úvod první poločasu měli hosté zajímavou šanci, rychlou akci zakončoval Aleñá jen doprostřed branky!
46'
Hosté do druhého poločasu vstoupili s jednou změnou, místo Carmony bude hrát Iglesias.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:40.
Máme za sebou první poločas! Hned zkraje utkání poslal hosty do vedení po skvělé práci Greenwooda Mayoral. Poté ještě mohli domácí přidat jednu branku při šanci Greenwooda a Maksimoviče. Ve druhé polovině poločasu se ke slovu začali dostávat také domácí, kteří byli za svou aktivitu odměněni ve čtvrté minutě nastavení, kdy se po zpětné přihrávce Nevy trefil Villar.
45+6'
45+4'
Granada právě vstřelila branku! Domácí před koncem prvního poločasu vyrovnávají! Dlouhý nákop na pravou stranu zpracoval Neva a z první předložil zpětný míč do vápna na GONZALA VILLARA, který střelou k bližší tyči nedal brankáři šanci!
45+1'
Perfektní míč poslal do pokutového území Neva, ale Boyému míč utekl!
45'
Sudí nastaví v prvním poločase navíc 5 minut.
45'
Domácí nyní svírají hosty kolem pokutového území, zatím ale bez náznaku šance.
43'
Při akci po pravé straně od domácích míč jen prosvištěl pokutovým územím. Uzuni se natahoval marně.
42'
Greenwooda zastavuje ofsajd.
41'
Aleñá si v souboji pomohl rukama a vidí za to taktéž žlutou kartu.
39'
První žlutá karta dnešního utkání náleží domácímu Boyému.
36'
Milla ve středu hřiště fauloval Uzuniho. Vše se ale obešlo bez žlutého napomínání.
34'
Hra se teď hodně kouskuje a málo se hraje. Další průtahy teď nastanou po Greenwoodově faulu.
31'
Alderete nyní nepříjemně po dohrání atakoval Villara. Ten ale zřejmě bude v pořádku a hraje se dál.
27'
Uzuniho střela zpoza vápna mířila jen doprostřed a nemohla Soriu ohrozit.
26'
Nyní se hra poněkud uklidnila a odehrává se převážně ve středu hřiště.
23'
Obrovská šance i na druhé straně, Boyé skvěle dostal míč do vápna, kde zakončoval Uzuni, ale v dobré pozici branku přestřelil!
21'
Mason Greenwood napřáhl ke střele, kterou pořádně protáhl domácího brankáře, míč poté ještě poskakoval na brankové čáře, ale Maksimovič ho nedokázal dostat do branky!
20'
Melendo už je za postranní čárou a bude se pokračovat ve hře. O penaltu se opravdu nejednalo.
19'
Melendo se nyní poroučel k zemi po souboji s jedním z obránců Getafe. Sudí jednoznačně ukázal, že pokutový kop pískat nebude. Melendo ale stále leží na hřišti a vypadá, že bude potřebovat ošetření.
18'
Přihrávku domácích za obranu pohlídal Alderete.
15'
Boyé se nyní zkoušel obtočit kolem protihráče, u čehož upadl na zem a hodně vyčítavě koukal po hlavním rozhodčím. Jeho píšťalka ale zůstala němá.
13'
Nepřesnost na domácích kopačkách vrací míč hostům.
10'
A stejným způsobem končí i dlouhý nákop domácího obránce.
9'
Boyé nyní u postranní čáry vymotal protihráče, jeho centr ale skončil jen v náručí brankáře Sorii.
8'
Zatím sledujeme hodně svižný začátek, oba týmy se tlačí dopředu a hraje se atraktivní fotbal.
2'
Getafe právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají velmi brzy do vedení zásluhou BORJI MAYORALA, který po skvělé práci Greenwooda zakončoval z malého vápna do odkryté branky!
1'

Granada CF: Ferreira – Manafá, Miquel, Torrente, Neva – G. Villar, Gumbau – Zaragoza, Uzuni, Melendo – Boyé.
Náhradníci: A. López – Bosch, Callejón, V. Díaz, Fernandez, Diédhiou, Perea, Petrović, Puertas, I. Ruiz, R. Sánchez.
Trenér: Lopez

Getafe CF: Soria – D. Suárez, G. Álvarez, Alderete, Rico – Carmona, Maksimović, Milla, Aleñá, Greenwood – Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Angileri, D. Duarte, J. Iglesias, J. Martín, Latasa, Lozano, Mata, Mitrović, Ó. Rodríguez.
Trenér: Bordalas Jimenez

Rozhodčí: Ruiz – González, Rodríguez.
Vzájemná bilance – Vzájemné souboje z poslední doby jsou velmi vyrovnané. V posledních čtyřech soutěžních utkání se každý z týmů radoval jednou z vítězství a dvakrát se remizovalo.
Getafe CF“ – Hosté jsou zatím po 12 odehraných kolech na 11. pozici se ziskem 15 bodů. V posledních 6 duelech nepoznali hořkost porážky. Nutno ale podotknout, že je v tom zahrnuto 5 remíz a pouze jedno vítězství. To přišlo v minulém kole, kdy na svém hřišti porazili Cádiz 1:0, a to i přesto, že od konce prvního poločasu hráli v deseti vinou červené karty Djeneho. Getafe se v letošní sezoně ještě ani jednou nepodařilo zvítězit na hřišti soupeře, uvidíme, jestli se jim dnes podaří tuto sérii zlomit.
Granada CF – Domácí fotbalisté se v tabulce krčí na 19. pozici se ziskem 6 bodů. V posledních třech utkáních nedokázali ani jednou bodovat, když postupně podlehli Osasuně (0:2), Villarealu (2:3) a v minulém kole Valencii (0:1). Nováček z Granady má v tomto ročníku problémy hlavně v defenzivě. Zatímco dopředu se jim relativně daří (ve 12 zápasech vstřelili 17 branek), směrem dozadu to velmi skřípe, o čemž svědčí fakt, že svěřenci Paca Lópeze inkasovali ve 12 utkáních celkem 29 branek.
Dobré odpoledne přeji všem fanouškům fotbalu. Španělská LaLiga má na svém programu 13. kolo a my se společně podíváme na utkání mezi Granadou a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.