La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Girona - 18. září 2023   21:00

Granada
63' Uzuni  • 85' Boyé (Diédhiou)
2:4
(0:3)
Girona
22' Cygankov  (Sávio) • 31' Sávio   • 35' D. López  (Dovbyk) • 89' Couto  (Stuani)
Granada
R. Fernández – Ri. Sánchez, V. Díaz (C) (61. Torrente), Miquel, Neva (83. Diédhiou) – Callejón (62. G. Villar), Melendo (75. Puertas), Gumbau, Zaragoza (83. Fernandez) – Uzuni, Boyé.
Ferreira – Bosch, Manafá, Perea, Petrović, S. Ruiz, Weissman.
Díaz de Mera – Santaursula, Hernández
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
17323 diváků
Girona
Gazzaniga – Couto, Blind (90+2. Juanpe), E. García, Gutiérrez – Cygankov (68. Portu), I. Martín (71. Y. Herrera), D. López, A. García (C), Sávio (90+2. V. Fernández) – Dovbyk (71. Stuani).
Fuidias, Carlos – Espinosa, Solís, Torre, Jastin.

Girona potvrdila roli mírného favorita a porazila v pořádné přestřelce Granadu 4:2. V prvním poločase nebylo o čem, v tom druhém však se domácí zvedli a dali ještě soupeři pocit, že není dohráno. V 89. minutě dal zápasu poslední tečku Couto.
90'
90+7'
Herrera vidí žlutou kartu po faulu před vápnem.
90+5'
Gerard Gumbau to vzal na sebe, ale vysoce přestřelil branku.
90+4'
Juanpe fauloval soupeře a vidí žlutou kartu. Standardní situace pro Granadu.
90+2'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández.
90+2'
ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Juanpe.
90'
Nastavovat se bude 6 minut.
89'
Girona právě vstřelila branku!
A je pravděpodobně rozhodnuto! Sávio si doběhl s míčem do vápna, přihrál Stuanimu, jenž z první míč přiklepl YANU COUTOVI, který si obhodil obránce a prostřelil brankáře Granady.
87'
Hosté nyní hodně zdržují čas, brankář rozehrával míč do hry snad dvacet, třicet vteřin.
85'
Granada právě vstřelila branku!
A je tu drama! Hostující obrana jak kdyby přestala hrát, míč propadl vápnem až na LUCASE BOYÉE, který prostřelil brankáře Girony!
83'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Bryan Zaragoza, přichází Alvaro Fernandez.
83'
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Famara Diédhiou.
82'
Dnešní utkání sleduje 17323 diváků.
82'
Jenže po nepřesné kolmé přihrávce útočná akce domácích končí.
81'
Portu nedokázal vybojovat roh, naopak, Granada se žene kupředu.
80'
Nepřesnosti na útočné polovině, míč končí u Fernándeze, který rozehrává útočnou akci.
77'
Girona utlumila tlak svého soupeře. Nyní se snaží držet míč co nejdelší dobu a už se rozhodně netlačí k zakončení, kde by o něj mohla přijít.
75'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Antonio Puertas.
73'
Domácí nyní pochybili v rozehrávce, Cristhian Stuani se dostal k míči a střílel do prázdné, ale jeho pokus měl nulovou razanci, a tak jej ještě Raúl Fernández stihl zachytit.
72'
Couto vidí za nafilmovaný pád po kterém vyslal několik ostrých slov k rozhodčímu žlutou.
71'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
71'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Yangel Herrera.
70'
Torrente byl až příliš důrazný na středu hřiště, žlutá karta je na místě.
70'
Do vápna Girony přilétl svižný centr, ale pozorná obrana jej odvrátila do bezpečné vzdálenosti od branky.
69'
Domácí se nyní opět díky aktivnímu presssingu dostali na míč. Girona to bude mít ještě hodně složité.
68'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Portu.
66'
Domácí jsou nyní všude. Girona má obrovské problémy s rozehrávkou.
63'
Domácí přidávají na otáčkách a nese to ovoce! Po rohovém kopu se k odraženému míči na zadní tyčce dostal MYRTO UZUMI a z bezprostřední blízkosti jej poslal do branky Girony.
62'
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Gonzalo Villar.
61'
ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Raúl Torrente.
59'
Sávio proklouzl z levého křídla až do vápna, ale střílená přihrávka nenalezla nikoho v černém.
57'
Nepřesné. Granada si ihned přebrala míč a tlačí se vpřed.
56'
Domácí budou zahrávat standardní situaci po lehkém faulu Garcíi.
54'
Uzuni se dostal k zakončení, vypálil, ale brankář Paulo Gazzaniga si s jeho střelou poradil. Granada působí ve druhém poločase mnohem nebezpečněji.
52'
Ani hosté z rohu nedokázali udeřit. Granada je znovu na míči.
51'
Girona se dostala po rychlém kontru do přečíslení tři na dva, ale finální přihrávku srazil jeden z obránců do zámezí.
49'
Po rohovém kopu se nikdo z domácích hráčů k zakončení nedostal, Girona je již na míči.
48'
Obrovská šance domácích zůstala nevyužita! Po hraničním zákroku ve vápně se dostal k hlavičce Uzuni, přeloboval brankáře, ale trefil pouze břevno!
46'
45'
45+2'
Hosté drží míč na kopačkách a první půle se už spíše dohrává. Domácí se snaží mírně pressovat, ale zatím marně.
43'
Domácí to rozehráli na krátkou vzdálenost, ale nedokázali z toho nic vytěžit.
42'
Nedovolený zákrok na polovině hostů, Granada bude rozehrávat.
40'
Málem to bylo o čtyři branky! Cygankov si hezky narazil se spoluhráčem, obhodil si brankáře, ale při střele do prázdné trefil pouze tyčku!
37'
Hosté nemají dost a nadále se tlačí kupředu. Přidají do konce první půle čtvrtý gól?
35'
Třetí gól Girony! Po centru Garcíi sklepl hlavičkou míč Dovbyk přímo na DAVIDA LÓPEZE, který už z malého vápna zakončoval do prázdné branky.
33'
Melendo za šlapák sklízí žlutou kartu, zajímavá pozice pro Gironu.
31'
Sávio po asistenci přidává také gól. Po mírně sporném zákroku se hosté dostali k míči na útočné polovině, SÁVIO na nic nečekal a vyslal ránu, na kterou Raúl Fernández sice dosáhl, ale vyrazit ji už nedokázal.
28'
Hosté opět kombinují s míčem po celém hřišti, domácí mají však dobře rozestavěné řady, a tak nenabízejí moc prostoru.
26'
Callejón nyní jasně fauloval Garcíu, ale rozhodčí byl až příliš daleko a tento prohřešek mu unikl.
25'
Sávio stažen k zemi na pravém křídle, Girona bude rozehrávat standardní situaci.
23'
Uzuni byl až příliš důrazný ve vzdušném souboji, trestem je žlutá karta.
22'
Hosté otevírají skóre dnešního zápasu! VIKTOR CYGANKOV dostal přihrávku na hranici velkého vápna, míč si dobře nachystal na levačku a vymetl šibenici Fernándezovy branky.
20'
Callejón centroval do vápna, Uzuni se natahoval po míči, ale chyběly mu centimetry na to, aby zakončil.
18'
Další rohový kop Girony nabídl zakončení Blinda, ale jeho ránu z první zblokoval jeden z bránících.
17'
Hosté zahrávali rohový kop, míč se po centru odrazil od Miquela směrem do branky, ale Raúl Fernández vytáhl reflexivní zákrok a míč vytěsnil!
15'
Nedovolený zákrok na středu hřiště, Óscar Melendo byl tvrdě sražen Martínem. Vše se obejde bez karty.
14'
Girona si již delší dobu přihrává na vlastní polovině, do rozehrávky zapojuje i brankáře.
13'
Hosté opět drží míč na kopačkách a postupným útokem se tlačí kupředu.
11'
Girona měla k dispozici rohový kop, ale nedokázala z něj otevřít skóre dnešního zápasu.
9'
José María Callejón vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus skončil nad brankou.
7'
Miguel Gutiérrez přebíral míč v ofsajdovém postavení, což neuniklo očím čárového rozhodčího.
6'
Granada zahrávala rohový kop, ale nedokázala z něj udeřit.
5'
Ze strany přilétl do vápna prudký centr, Paulo Gazzaniga jej nedokázal udržet v rukavicích, ale nikdo z domácích nebyl poblíž, aby míč uklidil do branky.
4'
Domácí zkusili nákop za obranu, ale Uzuni si míč nezpracoval dobře. Útočná akce tak neměla dlouhého trvání.
2'
Girona kombinuje s míčem po celé šíři hřiště, k vápnu soupeře se však zatím příliš netlačí.
1'
Hosté drží míč na kopačkách a míří směrem dopředu.
1'

Granada CF: R. Fernández – Ri. Sánchez, V. Díaz (C), Miquel, Neva – Callejón, Melendo, Gumbau, Zaragoza – Uzuni, Boyé.
Náhradníci: Ferreira – Bosch, Diédhiou, Manafá, Perea, Petrović, Puertas, S. Ruiz, Weissman, G. Villar, Torrente, Fernandez.
Trenér: Lopéz

Girona FC: Gazzaniga – Couto, Blind, E. García, Gutiérrez – Cygankov, I. Martín, D. López, A. García (C), Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Espinosa, Y. Herrera, Juanpe, Portu, Solís, Stuani, Torre, V. Fernández, Jastin.
Trenér: Michel

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaursula, Hernández.
Naposledy se dnešní soupeři potkali v roce 2011, tehdy zvítězila Girona 2:0. I dnes je považována za mírného favorita. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Granada je po čtyřech zápasech osmnáctá. Zatím vytěžila pouze tři body za výhru s Mallorcou, kterou doma přestřílela 3:2.
Girona je po čtyřech zápasech na čtvrté pozici se ziskem deseti bodů, ke kterým patří kladné skóre 7:2. V minulém zápase zvítězila Girona s Las Palmas 1:0 po gólu Portua.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu ze španělské La Ligy! Na programu je duel pátého kola, ve kterém změří síly Granada CF a Girona FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.