La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Atlético - 16. září 2023   16:15

Valencia
5' Duro (Canós) • 34' Duro (Fran . Pérez) • 54' Guerra (Correia)
3:0
(2:0)
Valencia
Mamardašvili – Correia (82. Tarrega), Diakhaby, Mosquera, Gayà (C) (70. Özkacar) – Fran . Pérez, Guerra, Pepelu, Canós (59. Diego López) – Almeida (70. Amalláh), Duro (83. Guillamón).
Doménech, Rivero – Dominguez, Gozalbez, Iranzo, J. Vázquez, Jaremčuk.
Manzano – Nevado, Martínez
Estadio de Mestalla (Valencia)
Atlético
Oblak (C) – Azpilicueta, Savić (46. Correa), Witsel, Hermoso (62. Saúl) – Llorente, Barrios, Lemar (44. Galán), Riquelme (46. Molina) – Griezmann (62. Giménez), Morata.
Gomis, Grbić – Lino.

Netopýři se naprosto vysmekli všem predikcím a poráží Atlético Madrid drtivě 3:0. Byli přitom maximálně efektivní v zakončení, dvoubrankový Hugo Duro byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Třetí branka Javiho Guerreiry pouze potvrdila, že tři body zůstanou na domácí půdě.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 7:3.
Střely mimo: 1:3.
Rohy: 5:8.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 9:15.
90+6'
90+4'
Pablo Barrios se sice prodral ke střele zpoza vápna, kroutil ji však jen na tribuny.
90+3'
Atlético Madrid má k dispozici další rohový kop.
90+1'
Ángel Correa nedostal přesný oblouček za obranu, vykopávat bude Giorgi Mamardašvili.
89'
Pas Nahuela Moliny byl čitelný a v obraně dobře zapracoval Cenk Özkacar.
88'
Giorgi Mamardašvili musí být ve střehu, po zákroku Cenka Özkacara má Atlético k dispozici roh.
86'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Pablo Barrios).
85'
Vypadalo to na jasný roh Valencie, ale sudí píská pouze odkop od branky.
83'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Hugo Guillamón.
82'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází César Tarrega.
81'
Javier Galán vlétl do otevřené obrany soupeře a vybojoval roh na druhé straně hřiště.
80'
Hugo Duro centroval na přední tyč, kde míč odhlavičkoval na roh José Giménez.
78'
Po hlavičce Axela Witsela se míč odrazil na kopačku Saúla, jeho dělovka z první však končí až příliš vysoko.
77'
Nahuel Molina si po zákroku Cenka Özkacara pořádně zakřičel a vymodlil si faul.
76'
Giorgi Mamardašvili může být na chvilku v klidu, domácí vysunuli pressing vysoko do pole.
74'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Saúl).
72'
Hráči z hlavního města kombinují po pravé straně.
70'
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Cenk Özkacar,
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Selím Amalláh.
69'
José Gayà už těžko běhá, trápí jej zřejmě křeče.
67'
Dlouhý centr z křídla vyřeší vysoký gólman Giorgi Mamardašvili.
66'
Nebezpečný centr Correi zakončoval Morata, zboural při tom soupeře, ale rozhodčí nepískají faul.
64'
Čerstvý Diego López musel zahrát před napadajícím José Giménezem.
63'
Míč končí na střídačce Atlética, a tak si může zahrát i Diego Simeone.
62'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází José Giménez.
62'
ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Saúl.
60'
Ángel Correa zkoušel technickou ranou pod břevno překonat domácího gólmana, jenže ten si míč skvěle našel.
59'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Diego López.
58'
Ángel Correa propasíroval míč do malého vápna, jenže ještě před Moratou odvrací Cristhian Mosquera.
56'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Giorgi Mamardašvili).
54'
Valencia právě vstřelila branku!
Po sporném zákroku pokračovala hra dále, JAVI GUERRA převzal míč před vápnem, kličkou odmítl blok Hermosa a milimetrově přesnou ranou k tyči zvyšuje na 3:0! Asistence: Thierry Correia.
53'
Rozběhnutý Hugo Duro chtěl přihrát na spoluhráče na penaltovém puntíku, ale jeho pas neprošel.
52'
Mouctar Diakhaby zůstává po souboji ležet ve vápně a drží se za rameno.
51'
Prudký centr Llorenteho z pravé strany musel Giorgi Mamardašvili vyboxovat před sebe.
50'
César Azpilicueta s Molinou vysunuli Griezmanna, jeho zakončení ale nebylo přesné.
48'
Marcos Llorente se dobře vyšplhal do vzduchu a hlavičkou ohrozil branku Giorgie Mamardašviliho.
46'
ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Nahuel Molina.
46'
Domácí naprosto vyvrací všechny předzápasové prognózy a trápí favorizované Atlético. Po dvou brankách Huga Dura vedou dokonce 2:0! Dokáží náskok udržet až do závěrečného hvizdu?
45+6'
45+5'
José Gayà se prodral k dorážce z hranice vápna, jeho pokus však jen končí na bloku.
45+2'
Savić nezapracoval v obraně dobře, měl však štěstí, že kombinace Valencie nebyla přesnější.
45'
Axel Witsel přihrál malou domů na Oblaka velmi nebezpečně, nakonec si ale brankář hostů poradil.
44'
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Javier Galán.
43'
Na nosítkách je Thomas Lemar odnášen ze hřiště, Atlético se neobejde bez střídání.
41'
Thomas Lemar špatně dopadl a zůstává v bolestech ležet na trávníku. Do akce jdou lékaři.
40'
Rohový kop hostů končí pouze obrannou hlavičkou na další roh.
38'
Po standardce skončil přímý kop na zdi, následnou dorážku Gayi zablokoval ležící spoluhráč.
38'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Antoine Griezmann).
37'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Marcos Llorente).
36'
Tentokrát si mohl Hugo Duro zapsat hattrick, jenže Oblak byl proti.
34'
Rychlý protiútok končí v brance! Fran Pérez zatáhl balon z vlastní půlky až před vápno soupeře, kde prostrčil balon na HUGA DURA, jehož rána k pravé tyči končí i po teči v síti! 2:0. Asistence: Fran Pérez.
33'
Na pravé straně zkouší Atlético projít jen marně.
32'
Prostor na křídle u Césara Azpilicuety si domácí hlídají velmi dobře.
30'
César Azpilicueta je znovu na nohách a hra může pokračovat.
29'
V přestávce na ošetření hráče Atlética rozdává Diego Simeone svým svěřencům pokyny.
28'
Mouctar Diakhaby naskakoval na hlavičku, jenže ve vzduchu udeřil loktem do tváře Césara Azpilicuetu. Sportovně se nyní míří omluvit.
26'
Azpilicueta přes kapitána Gayu neprošel, a tak přihrává zpět.
24'
Po dalším centru to byl opět Mouctar Diakhaby, kdo nebezpečně ohrozil branku soupeře, Oblak však znovu míč vyráží.
23'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Mario Hermoso).
22'
Sergi Canós předvedl nádherné nůžky, které Oblak vyboxoval před sebe!
21'
Mouctar Diakhaby si naskočil pro hlavičku na zadní tyči, míč ale letěl až příliš vysoko pro kvalitnější zakončení.
20'
José Gayà se těžce zvedá ze země, zdá se ale, že už bude pokračovat ve hře.
18'
Tvrdý skluz Azpilicuety končí pouze domluvou od hlavního rozhodčího.
17'
Marcos Llorente ukázal své technické schopnosti a vysouvá vpřed Griezmanna.
15'
Pepelu ostrým skluzem sestřelil Griezmanna, jenž se po právu vzteká na rozhodčího.
14'
Mosquera si v souboji rameno na rameno poradil a odzbrojil Moratu.
12'
Griezmann si nerozuměl se spoluhráči a lacině zakopl míč za pomezní čáru.
11'
Centr na zadní tyč končí znovu v zámezí, rohový kop se tentokrát zopakuje z druhé strany.
10'
Oblak není příliš spokojený s obranou svého týmu, Valencie si vybojovala roh.
8'
Savićovu kolmici sklepává Griezmann pod sebe na spoluhráče.
7'
Atlético se snaží uklidnit přihrávkami v obranných řadách.
5'
Centr Canóse po teči přeci jen prošel do vápna, kam si nabíhal dravý HUGO DURO, jehož nekompromisní rána pod břevno klončí za zády Oblaka! 1:0. Asistence: Sergi Canós.
3'
Přihrávka Saviće na patičku Azpilicuety hostům příliš nevyšla.
2'
Sergi Canós zůstává po střetu ležet na zemi, sudí však faul nepíská.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Diakhaby, Mosquera, Gayà (C) – Fran . Pérez, Guerra, Pepelu, Canós – Almeida, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Amalláh, Dominguez, Gozalbez, Guillamón, Iranzo, Diego López, Özkacar, Tarrega, J. Vázquez, Jaremčuk.
Trenér: Ruben Baraja

Atlético Madrid: Oblak (C) – Azpilicueta, Savić, Witsel, Hermoso – Llorente, Barrios, Lemar, Riquelme – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Correa, Galán, Giménez, Lino, Molina, Saúl.
Trenér: Diego Simeone.
Valencia CF

Netopýři začali naprosto skvěle a dvakrát těsně vyhráli, následovala však další dvojice porážek, mezi nimiž byla i prohra 0:1 s nováčkem Alavésem. Valencia odehraje proti Atléticu nesmírně složitý zápas, naposledy se ve vzájemném duelu radovala z plného počtu bodů v roce 2014. Od té doby šestkrát remizovala a jedenáctkrát padla. Dokáže zlomit nepříznivou bilanci?

Atlético Madrid

Celek z hlavního města Španělska má zatím za sebou jen tři utkání, i tak se ale v tabulce nachází na páté příčce. Obzvlášť pozoruhodné bylo poslední vítězství Atlética, porazilo totiž momentálně čtvrté Rayo Vallecano drtivě 7:0, což přineslo nejvyšší venkovní ligový triumf v historii klubu. Dokáže na kvalitní výkony navázat i proti Valencii?

3:1 Granada
Betis 0:0 Atlético Madrid
Vallecano 0:7 Atlético Madrid
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny fanoušky fotbalu u pátého kola španělském LaLigy! Rozdají si to spolu Valencia CF s Atléticem Madrid. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.