To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3.
Střely mimo: 3:1.
Je dobojováno! Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec ovládlo domácí Monaco. První poločas patřil Zenitu. Monaco pouze bránilo, ale vyšlo mu to a branku domácí celek neinkasoval. Ve druhém poločase francouzský celek zabral, dvakrát se trefil a po vítězství 2:0 si vybojoval postup do jarní části Ligy mistrů. Nutno dodat, že Monaco vstřelilo jen čtyři branky, což je nejméně ze všech postupujících týmů. Zároveň ale Monaco pouze jednou inkasovalo, což je ze šesti zápasů skvělá vizitka. Leverkusen na Benfice remizoval a Monaco tak vyhrálo skupinu C!
90+3
90+2
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Lucas Ocampos.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal dvě minutky.
90
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nabil Dirar, přichází Bernardo Silva.
89
Monaco právě vstřelilo branku!
Je hotovo, protože Monaco jde do vedení 2:0. Hosté otevřeli hru, po rychlé kombinaci se do šance dostal FABINHO, který nezaváhal a umístěnou střelou překonal Lodygina. Monaco si tedy Ligu mistrů zahraje i v jarní části.
87
Hulk to zkoušel na pravé straně, ale i s míčem byl vytlačen do zámezí a rozehrávat tak bude Subašič.
86
Po centru měl práci Lodygin, ale s centrovaným míčem si v pohodě poradil.
86
Hulk se nyní dohadoval s rozhodčím, ale nic nevyprosil a rozehrávat tak bude domácí celek.
85
Zenit se snaží, bojuje, ale směrem dopředu se trápí. Monaco ale potvrzuje, že obrana mu funguje na jedničku.
84
Abdennour fauloval a u míče jsou tedy hostující fotbalisté...
84
Domácí celek hraje hodně v klidu a kontroluje konec zápasu. Zenit se asi do žádného velkého tlaku nedostane.
82
Žlutou kartu dostává Jérémy Toulalan (AS Monaco FC).
81
Domácí drží míč na polovině ruského celku, což jim samozřejmě maximálně vyhovuje.
80
Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, co hosté vymyslí. Každopádně je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
79
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Igor Smolnikov, přichází Alexandr Rjazancev.
78
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Zenit tak stále prohrává o jednu branku.
78
Rohový kop pro celek z Ruska.
77
Zenit bojuje a snaží se vyrovnat, ale zatím se hostům ve finální fázi příliš nedaří a za postupem kráčí Monaco.
76
Na centrovaný míč si nabíhal Hulk, ale domácí obránce Abdennour byl opět na správném místě a Brazilce hlavičkovat nenechal.
75
Lodygin nyní špatně vyběhl, ale domácí hráči toho nedokázali využít. Dirar to zkusil z dálky, ale míč skončil těsně vedle tyče!
74
Do velké šance se dostával hostující Danny, ale skvělým skluzem vše přerušil Aymen Abdennour!
73
Zenit je u míče a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně. Nutno dodat, že Monaco stále výborně brání.
72
Yannick Ferreira-Carrasco bojoval u rohového praporku, ale vytouženého rohu se nakonec nedočkal.
71
Domácí po vstřelení brance kontrolují konec zápasu a kráčí za postupem. Vypadá to, že Zenit do další fáze Ligy mistrů nepostoupí.
70
Ze sedmadvaceti metrů to zkusil Hulk, ale po jeho dělovce skončil míč nad břevnem domácí branky.
69
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Viktor Fajzulin, přichází Oleg Šatov.
69
Po rohu se k míči dostal Aymen Abdennour, který vstřelil druhou branku, ale ta kvůli ofsajdu neplatí.
68
Po ošetření se domácí vydali dopředu a vybojovali rohový kop.
67
A také se přitvrdilo. Po ostrém zákroku Garaye je na řadě ošetřování domácího hráče.
65
Hostující fotbalisté jsou v šoku a vůbec neví, co mají hrát. Uvidíme, zda Zenit ještě tento duel zdramatizuje a popere se o postup.
63
Nakonec ale domácí rozehráli a je z toho úvodní branka. Na skvělý centr si na malé vápno naběhl AYMEN ABDENNOUR, který přesnou hlavičkou překonal Lodygina a poslal Monaco do vedení. Domácí se hodně přiblížili postupu do další fáze.
63
Domácí vybojovali standardní situaci z poloviny Zenitu a s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
62
Žlutou kartu dostává Viktor Fajzulin (FK Zenit Petrohrad).
61
Akci Monaca zastavil pomezní rozhodčí, protože Ferreira-Carrasco byl v ofsajdu.
60
Witsel si počkal za obranou na dlouhý míč, ale okamžitě u něj byli dva domácí hráči, takže hostující borec nic nevymyslel.
59
Na druhé straně měl práci Šubašič, ale i on byl pozorný a dlouhý míč pohodlně sebral.
58
Ten rozehrál João Moutinho, ale pro centrovaný míč si skvěle došel pozorný Lodygin.
58
Domácí celek vybojoval rohový kop.
57
Domácí jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním. Zatím se ale ani jeden celek úvodní branky nedočkal.
56
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Dimitar Berbatov, přichází Anthony Martial.
55
Na druhé straně si na centr z levé strany nabíhal Rondón, ale nakonec z malého vápna zakončit nedokázal.
54
Z rohu ale domácí nevymysleli vůbec nic a stav zápasu se tedy stále nemění.
54
Po skvělé přihrávce zakončoval z hranice penalty Berbatov, ale branku Zenitu netrefil! Míč byl tečován a je z toho roh.
52
Hulk poslal míč na zadní tyč, kam si nabíhal Witsel, ale kulatý nesmysl netečoval a ten spadl do náruče Subašiče.
51
Aktivního Hulka zastavili domácí borci pouze za cenu faulu. Standardní situace pro Zenit.
50
Ojedinělou akci domácího celku zakončil Ferreira-Carrasco, ale jeho hlavička byla hodně nepřesná.
49
Monaco skvěle brání. Domácí celek zatím v Lize mistrů inkasoval pouze jednou a dnes potvrzuje, že obrana funguje na výbornou.
47
Hulk připravoval míč na hranici velkého vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů zakončit nedokázal.
46
Zenit rozehrál druhý poločas a hned se samozřejmě vydal dopředu. Obraz hry se zřejmě ve druhém poločase nezmění.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas.
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém je lepší hostující Zenit, který se stále tlačí dopředu a jde za první brankou, které se ovšem v prvním poločase nedočkal. Domácí zahrozili pouze jednou, ale nic z toho nebylo a stav zápasu je tedy stále 0:0. Ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé, protože vše hře je stále postupové místo do další fáze Ligy mistrů.
45+2
45+1
Domácí zahrávali rohový kop, ale nic z něho nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Danny poslal míč do branky, ale žádný z jeho spoluhráčů ho nedokázal tečoval a v pohodě ho tak sebral Subašič.
43
Zbytečně nyní fauloval Dirar a nabídl tak hostům zajímavou standardní situaci z levé strany.
42
Ani z další akce hostující celek nic nevytěžil, protože finální přihrávka na Dannyho neprošla.
41
Po centru se k hlavičce dostal Nicolas Lombaerts, ale Subašič vytasil dobrý zákrok a stav zápasu se nemění!
40
Po rychlé akci je tu rohový kop pro Zenit.
39
Nyní určitě ne, protože domácímu hráči se centr nepovedl a míč proletěl celým pokutovým územím a skončil v zámezí.
38
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro domácí celek. Dočkáme se první branky?
37
Držení míče: 35% – 65%.
36
Už se opět hraje. Zenit se tlačí dopředu, ale Monaco stále odolává a drží nerozhodný výsledek.
36
Na trávníku zůstal ležet opět Wallace a i nyní je ošetřován. Uvidíme, zda bude pokračovat.
35
Poprvé zahrozilo také Monaco. Zkušený Jérémy Toulalan se prodral přes dva hráče do vápna, ale jeho přízemnímu pokusu scházela přesnost.
33
Už se opět hraje. Domácí obránce je na nohou a duel tedy může pokračovat. Obraz hry je stále stejný, Zenit se tlačí dopředu.
32
Z úvodního rohu ale nic nebylo. Domácí obránci byli u míče jako první a poslali ho do bezpečí. Na zemi navíc zůstal ležet Wallace a musí být ošetřen.
32
První rohový kop pro Zenit.
31
Opět se hraje na polovině domácího celku, který se stále pouze brání, ale zatím úspěšně. Při tomto výsledku by do další fáze postupovalo právě Monaco.
29
Hosté kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Danijel Subašič.
28
Monaco v klidu kombinovalo na své polovině, nakonec z toho byl dlouhý nákop, ale ten byl hodně nepřesný a u míče jsou opět hráči Zenitu.
27
Z Hulkova centru ale nebylo vůbec nic. Domácí obraně pomohl i Berbatov, který se na standardní situaci skvěle vrátil.
27
Hosté vybojovali zajímavou standardní situaci, téměř z rohu velkého vápna.
26
Žlutou kartu dostává Andrea Raggi (AS Monaco FC).
26
Hosté se dostali ke dvěma centrům, ale ani z jednoho nic nebylo. Zenitu nelze nic vytknout.
25
U míče jsou opět hostující fotbalisté, kteří se tlačí před domácí branku.
25
Po stříleném centru musel zasahovat Subašič, ale zvládl to skvěle a míč před hostujícími hráči sebral.
23
Berbatov bojoval na levé straně, ale v tvrdém souboji se neprosadil a domácí borci o kulatý nesmysl přišli.
22
Tentokrát hosty zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Obrana Monaca zatím funguje na výbornou.
21
Domácím se zatím příliš nedaří a na to zareagoval i trenér Monaca, který poslal rozcvičovat několik hráčů.
20
Je za námi úvodních dvacet minutek a na první branku stále čekáme. Zenit je aktivnější, ale domácí dobře brání. Nutno dodat, že žádná velká ofenzivní show to zatím není, ale to se čekalo.
19
Skvělou přihrávku do vápna dostal Viktor Fajzulin, ale zpětnou přihrávku nezvládl a ani tentokrát Zenit neohrozil domácí branku.
17
V posledních minutách se Monaco pouze brání. Zenit je jasně lepší, ale do žádné šance se hosté ještě nedostali.
16
Dimitar Berbatov si naběhl za obranu, skvěle si zpracoval míč, ale poté ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
15
Hosté se opět skvěle prokombinovali do vápna domácího celku, ale ani tentokrát se nedokázali dostat do zakončení.
14
Na zpětnou přihrávku na hranici penalty si naběhl Rondón, ale skvělým obranným zákrokem tento pokus zblokoval Wallace.
13
Ani tentokrát z toho nic nebylo. Monaco zatím velmi dobře brání a je jasné, že Zenit to nebude mít vůbec lehké.
12
Zenit se usadil na polovině domácího celku a snaží se něco vymyslet.
12
Monaco zahrávalo zajímavou standardní situaci z pravé strany, ale z centru nic nebylo, protože žádný z domácích hráčů se do zakončení neprotlačil.
11
Žlutou kartu dostává Nicolas Lombaerts (FK Zenit Petrohrad).
10
Za dlouhým míčem se hnal Hulk, ale nakonec míč na hrací ploše nezachytil a ten skončil v zámezí.
9
Skvělou práci odvedl domácí Berbatov, který obešel dva protihráče, ale na dalšího už nevyzrál a kulatý nesmysl ztratil.
8
Domácí to zkusili kombinační akcí, ale Fabinho se na pravé straně neprosadil a byl i s míčem vytlačen do zámezí.
7
A další faul. Tentokrát se provinil domácí střelec Berbatov, který si v souboji pomohl loktem, což hlavní rozhodčí velmi dobře viděl a také odpískal.
6
Aktivní Viktor Fajzulin byl nyní hodně důrazný, ale nakonec to přehnal a byl mu odpískán faul na polovině domácího celku.
5
Zenit je aktivnější a stále se tlačí dopředu. Zatím ale hosté nevymysleli vůbec nic a na první střelecký pokus tedy stále čekáme.
3
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten nebyl přesný a míč sebral pozorný Subašič, který vyběhl daleko ze své branky.
2
Ani Zenit z první akce nic nevymyslel. Stále se hraje hlavně uprostřed hřiště a už nyní je vidět, že domácí se nikam příliš hnát nebudou, což je zcela pochopitelné.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří to okamžitě zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a poprvé jsou u míče i fotbalisté ruského celku.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku. Na řadě jsou nezbytné oficiality a poté duel mezi Monakem a Zenitem začne.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Wallace, Abdennour, Raggi – Toulalan (C) – Dirar, Bakayoko, Moutinho, Ferreira-Carrasco – Berbatov.
Náhradníci: Stekelenburg – Silva, Thiam, Ocampos, Germain, Traoré, Martial.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Smolnikov, Garay, Lombaerts, Criscito – Fajzulin, García – Hulk, Danny (C), Witsel – Rondón.
Náhradníci: Malafejev – Aňukov, Neto, Rjazancev, Timoščuk, Šatov, Aršavin.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily na začátku října. Tehdy to byl vyrovnaný zápas, k vidění bylo pár šancí, ale branka nakonec nepadla a duel skončil nerozhodně 0:0. Dnes to bude také velký boj a dá se očekávat, že ani tentokrát příliš branek neuvidíme, protože ve hře je toho hodně.
FK Zenit Petrohrad

Ruský celek zatím vybojoval sem bodů a k postupu do další fáze dnes potřebuje vyhrát. Zenit má také problémy se střílením branek, protože zatím vstřelil pouze čtyři, což není mnoho. Stejný počet jich inkasoval. Hosty táhne především Brazilec Hulk, ale také kreativní záložník Danny.

Zenit bojuje každý rok v Lize mistrů, ale žádný velký výsledek zatím neudělal. Ruský celek má v kádru několik výborných hráčů, ale ti zatím kralují pouze v domácí soutěži, kterou i nyní vedou. Dnes chce ale Zenit vyhrát a postoupit, jiný cíl hosté nemají.

AS Monaco FC

Francouzský celek je unikátem letošní Ligy mistrů. Monaco totiž zatím vstřelilo pouze dvě branky a pouze jednu inkasovali. Se skóre 2:1 má ale domácí celek 8 bodů a k postupu do další fáze mu stačí remíza. Navíc pokud by dnes Monaco vyhrálo a Leverkusen by neporazil Benficu, tak by francouzský celek skupinu vyhrál.

Monaco si ale dnes nesmí dovolit prohrát, jinak by se Zenit dostal před něj a postoupil by do další fáze. Čeká nás tedy přímý zápas o postup do další fáze, ve hře je kromě prestiže také mnoho milionů eur.

4. Benfica 2:6 4 body
Zdravím všechny příznivce kopané. Prestižní Liga mistrů má na programu poslední zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi francouzským Monakem a ruským Zenitem Petrohrad. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.