Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : AC Milán - 15. září 2021   21:00

Liverpool
9' Tomori(vl.) (Alexander-Arnold) • 49' M. Salah (Origi) • 69' J. Henderson
3:2
(1:2)
AC Milán
42' Rebić  (Leão) • 44' B. Díaz  (Hernández)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Joe Gomez, Robertson – Keïta (71. Th. Alcântara), Fabinho, J. Henderson (84. Milner) – M. Salah (84. Oxlade-Chamberlain), Origi (63. Mané), Diogo Jota (71. Jones).
S. Marciniak (Polsko)
Anfield Road, Liverpool
AC Milán
Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir (72. Tonali) – Saelemaekers (62. Florenzi), B. Díaz, Leão (62. Giroud) – Rebić (83. Maldini).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.
Dnešní střetnutí Liverpoolu a AC Milán je u konce. Ve druhém poločase hned minutu po jeho startu dokázal Kjaer vstřelit míč do branky, bohužel pro něj a jeho tým z ofsajdu. Jen o dvě minuty později se však Salah dokázal vykoupit za neproměněnou penaltu a byl to už regulérní gól. A další přidal stylově kapitán Henderson. A to už byl gól vítězný. Reds tak berou tři body a ujímají se prvního místa v tabulce.
90+5'
90+4'
Sandro Tonali si na bedra vzal volný přímý kop, ale nasměroval ho přímo na kopačky soupeřů. Následně Calabria ještě fauluje a Liverpool je blízko vítězství.
90+3'
Žlutou kartu dostává James Milner (Liverpool FC). Tady nebylo co řešit. Tvrdý zákrok, po kterém musel být soupeř rychle ošetřen.
90+2'
Liverpool už drží míč většinu času v posledních minutách a dlouhými přihrávky kombinuje kolem vápna. Vypadá to, že si zápas již pohlídá.
90+1'
Oxlade-Chamberlain vybojoval míč a šel do šance jeden na jednoho. Následně předal Manému, který už byl ve střelecké pozici, ovšem doběhli ho dva hráči AC a perrfektně ho odzbrojili.
90'
Sudí k tomuto bláznivému zápasu nastaví ještě pět minut.
89'
Trent Alexander-Arnold si vzal na starost rozehrávku volného přímého kopu. Ten zatočil do vápna, kde ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
88'
Alexander-Arnold se rychle řítil do vápna. Jeho šanci ale zlikvidoval zkušený matador Florenzi, který ještě minulý rok působil v pařížském PSG.
87'
Co všechno Kessiemu ještě projde? Nyní se zezadu ve sprintu navezl do Robertsona, který se proletěl asi dva metry. A stále se nebude žlutit.
86'
AC Milán vybojoval rohový kop. A byla z toho velmi nebezpečná šance! Kjaer totiž dokázal na rohu malého vápna míč hlavičkovat, ale trefil se těsně vedle levé tyčky branky brazilského brankáře.
85'
Jeden z hráčů Rossoneri vyslal docela jistě přihrávku na vlastního gólmana. nevšiml si ale, že Maignan byl hodně venku z branky a tak se francouzský gólman musel za míčem pořádně prohnat.
84'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.
83'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Daniel Maldini.
82'
Míč v posledních minutách drží více hráči Rossoneri, kteří si s ním však pouze a jen přihrávají mezi sebou před brankou Maignana.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá už jen deset minut. Tedy samozřejmě bez nastavení, které asi minimálně tři minuty přidá. Tempo zápasu ale opadlo.
79'
Kjaer prohrál souboj s protihráčem. Míč chtěl vybojovat Calabria, do kterého ale jiný hráč Liverpoolu tvrdě narazil a poslal ho k zemi. Fotbalista Milána je nyní ošetřován.
78'
Giroud se po stříleném centru Rebiće spal na hlavičku, přeskočil obránce, ale míč poslal na opačnou stranu, než potřeboval.
77'
Franck Kessie se s tím opět nemazal a bez milosti zajel do svého protihráče. Možná je i s podivem, že Szymon Marciniak, jakožto hlavní arbitr, ještě Kessiemu neukázal žlutou barvu.
76'
Theo Hernández poslal do vápna načechraný centr, který však nenašel jediného z jeho spoluhráčů. A tak si Reds přebrali míč a už zase upalují vpřed.
74'
Curtis Jones si vyžádal míč na hranici šestnáctky. Následně vypálil velmi pohlednou zatočenou ránu, která ale nakonec skončila těsně vedle pravé tyče.
73'
Další rohový kop už Liverpool rozehrál nakrátko. Míč se dostal k Thiagovi, který ho ale rychle posunul na Hendersona. Ten zkusil zase tvrdou střelu, kterou však namířil do soupeře.
72'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Sandro Tonali.
71'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Curtis Jones.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Thiago Alcântara.
69'
Liverpool opět otáčí vedení na svou stranu! Po střele Joty získali Reds rohový kop. Ten byl rozehrán na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který ale míč vyhlavičkoval přímo k JORDANu HENDERSONOVI, který míč okamžitě tvrdou ránou uklidil do branky. Bez asistence.
67'
Theo Hernández nestíhá na levé straně Salaha a obránci ho musí vždy zdvojit. Pak ale jeden hráč v obraně AC chybí, což jde poznat.
66'
Sadio Mané získal míč, oběhl s ním celou pravou část vápna a přichystal si střelu. Ta ale byla katastrofální, míč mířil někde do 30. rady sedadel.
65'
Salah doběhl až ke konci hřiště a následně poslal patičku zpět do vápna. Vůbec se ale nepodával, kam vlastně přihrávku posílá a podle toho to také vypadalo.
64'
Oba týmy tedy trochu obměnily své sestavy. Divock Origi pravděpodobně nestřídal kvůli únavě, taktice nebo špatnému výkonu, ale asi si přivodil nějaké zranění ze souboje.
63'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Sadio Mané.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Olivier Giroud.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Alessandro Florenzi.
62'
Žlutou kartu dostává Brahim Díaz (AC Milán). Ten neměl navrch v souboji s Origim a proto ho několikrát postrčil k zemi.
61'
Robertson se poprvé v zápase trochu výrazněji ukázal. Krásně si navedl míč až do vápna a z jeho hranice nakonec i pálil. Maignan však jeho míč jednoduše pokryl.
60'
Hodina hry je za námi, máme zde vyrovnaný stav 2:2 a hra začíná pomalu zase připomínat tu z prvního poločasu, tedy předtím, než domácí obdrželi branky.
59'
Alexander-Arnold kombinoval s Jotou, ten mu pak míč přenechal na hranici vápna, ale anglickému bekovi se vypálit přes hradbu těl soupeře nepodařilo.
58'
Brahim Díaz viděl nabíhajícího si Rebiće, jenže zakopl a tak se jeho přihrávka do běhu dostala pouze ke Joe Gomezovi.
57'
Za postranní čarou se rozcvičuje Olivier Giroud. Mezitím se Keita po levé straně bez problémů dostal až k Maignanovi, kterého ale ránou do rukavic moc nepřekvapil.
56'
Na druhou stranu za míčem naopak sprintoval Ante Rebić, který dokonce unikl Alexi-Arnoldovi, jenže jeho následná střela byla mizerná, bez sebemenší šance na úspěch.
55'
Salah předal míč do vápna Origimu, jenže před něj se postavil Tomori a vykopl ho až na druhou stranu hřiště. Takže akce liverpoolských skončila.
54'
Liverpool si stáhl míč do obrany a snaží se trochu uklidnit hru. A tak si přihrává a přihrává mezi třemi hráči – Matipem, Gomézem a Robertsonem.
52'
Alex-Arnold si zahrál na stopera, přebral míč a přesunul ho do útoku na Keitu, který ho však jen posunul k rukavicím Maignana.
51'
Divock Origi se opět dostal až k vápnu a následně vypálil. Jeho pozemní střela ale nebyla ani přesná, ani dostatečně silná a dostala se jen za vnější brankovou čáru asi tři metry od tyče.
49'
Co vše se v tomto zápase dnes ještě stane? Tři minuty stačily, by Reds srovnali krok. Divock Origi poslal krásný dloubáček za obranu na egyptského snajpra MOHAMEDA SALAHA, který si skvěle naběhl a špičkou ve vzduchu poslal míč za Maignana. Asistence: Divock Origi.
48'
Milánští skórovali hned z úvodu druhého poločasu, do pravé části branky míč zasunu Kjaer, jenže sudí měl zvednutý praporek a tak byla radost dánského fotbalisty předčasná.
47'
Druhý poločas odstartoval ve středovém kruhu AC Milán. Ten jde s míčem okamžitě dopředu. Liverpool stále vypadá opařeně.
46'
Máme za sebou neskutečný, neuvěřitelný, bláznivý, atraktivní poločas. Mohli bychom najít i více přídavných jmen. Liverpool v prvních deseti minutách soupeře skoro nepustil k míči a vyvíjel na něj brutální tlak, který proměnil taky ve vstřelenou branku. Následně dostal k dispozici ještě penaltu a nad AC se stahovaly mračna. Jenže Salah penaltu neproměnil. I tak ale až do čtyřicáté minuty Rossoneri neměli absolutně nic a několikrát málem lovili z branky další míč. Pak se ale stalo něco, co nečekal vůbec nikdo. Liverpool dvakrát chyboval a v průběhu dvou minut dokázalo AC dvěma góly otočit vedení. Nyní tak v zápase vede 2:1.
45+2'
45'
Sudí k poločasu nnstaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Neuvěřitelné! AC Milán je ve vedení! Jeden z liverpoolských obránců udělal velkou chybu a povolil soupeři nacentrovat, čímž odstavil vlastně i brankáře Alissona.. První ránu pak sice na brankové čáře Trent Alexander-Arnold zablokoval, ovšem připravený BRAHIM DÍAZ doběhl pro odražený míč a zasunul ho do volné branky. Neskutečné, neuvěřitelné, ale je to realita a AC Milán odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Bez asistence.
42'
Tak toto je hodně nečekané! AC Milán po poločasu, ve kterém zatím ani jednou nevystřelil na branku a byl pod brutálním tlakem dokázal skórovat. Leao skvěle našel úplně volného ANTE REBIĆE, který okoamžitě po zemi zasunul míč pod padajícího Alissona. Asistence: Rafael Leão.
41'
Milánští konečně začali vyvíjet známky nějakého tlaku a přes minutu drží útočnou polovinu, což se jim zatím ještě nepovedlo.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut a zatím vůbec nic nenaznačuje tomu, že by se obraz hry měl nějak změnit. AC je bezzubé, Liverpool dominuje.
39'
Origi byl faulován Tomorim, který mu zajel do špičky nohy a to strikera Liverpoolu úplně vyvedlo z rovnováhy. Liverpool získal míč.
38'
Alexander-Arnold nyní dost ponížil Leaa, kterému nasadil výstavní jesličky. Leao se na něj jen nevrle podíval. Nálada hráčů AC a hlavně jejich fanoušků, kteří cestovali na dnešní zápas až do Anglie opravdu není dobrá.
37'
Hrací míč se musel vyměnit, ten dosud používaný byl pravděpodobně nějak poškozený. Získal ho jeden z fanoušků, který se nyní na tribunách hodně raduje. Hra pokračuje míčem rozhodčího.
36'
Pokud se nyní podíváme na ukazatel střel, uvidíme děsivý poměr 14:1. Sice pouze pět ze střel domácího celku šlo na branku, ty ostatní, nebo alespoň většina z nich byla velice těsná.
34'
Alexander-Arnold zase prošel kolem několika soupeřů s lehkostí a bez jakýchkoliv problémů. Následně vypálil zatočenou ránu, která ale byla sražena.
33'
Reds dostali k dispozici velice laciný roh, protože Maignan nechtěně propustil prudkou přihrávku svého spoluhráče za vnější brankovou čáru.
32'
Další nákop hostů, který nic neřešil, skončil jen u obrany Gomez-Matip. Ta rozjela okamžitě další akci a Liverpool je zase v útoku.
31'
Půl hodina hry je za námi a sledujeme dva totálně rozdílné týmy. zatímco Liverpool hře dominuje, a to i přestože už trochu ulevil z tempa, AC se zmůže jen na občasné odebrání míče a bezvýznamný nákop na druhou stranu hřiště.
30'
Míč se dostal po rohovém kopu k Salahovi, který ho skvěle zpracoval a následně z halvoleje vypálil dělovku, kterou musel Maignan pod břevnem rukou vyrazit.
29'
Henderson si přihrával s Origim a postupoval na soupeřovu svatyni proti třem obráncům. Jeden z nich pak míč poslal za vnější brankovou čáru a bude z toho rohový kop.
28'
innásir to zkusil dlouhým nákopem na Leaa. Ten od rohového praporku zase centrem hledal Saelemaekerse, který ale míč nedokázal dohonit.
27'
Z neznámého důvodu sudí naznačil faul a AC Milán dostal míč k volnému kopu z vápna Maignana. Ten míč přeposlal na druhou stranu trávníku.
26'
Henderson sprintoval s míčem kolem levé lajny, následně ho poslal centrem na Alexe-Arnolda na druhou stranu. Ten ho ale propustil za vnější brankovou čáru.
25'
AC Milán se konečně trochu dostává k míči, ale zatím není schopen přejít půlící čáru. Dnes to nevypadá na jeho zápas. Zatím může být rád, že dostal jen jednu branku.
23'
Naby Keita šel do souboje až přespříliš tvrdě. Skluzem navíc podrazil protihráče k zemi. Hlavní arbitr zápasu Szymon Marciniak okamžitě odpískal faul a hráči domluvil.
22'
Trent Alexander-Arnold opěr zahrál rohový kop, jenže nedokázal nacentrovat míč na kopačky žádného ze svých spoluhráčů.
21'
Liverpool vyvíjí na soupeře drtivý tlak a hraje stále na jeho obranné polovině. AC Milán se k míči skoro nedostává.
20'
Po Alexandrově-Arnoldově nahrávce opět hlavou vystřelil Joel Matip. Toho zase vychytal Maignan, ovšem sudí viděl faul hráče Liverpoolu a píská.
18'
další roh pro Reds. Tentokrát ho Alexander-Arnolds rozehrál nakrátko pro Salaha, který obešel několik hráčů, ale vystřelit už nedokázal.
17'
Robertson si vzal na starost rozehrání rohového kopu, což se mu ale moc nepovedlo. Míč skončil přímo v náruči Maignana, který je snad nejčastějším majitelem míče.
16'
Hned v následující minutě měl velkou příležitost Diogo Jota, který se procpal na odražený míč, jenž pak zblízka poslal k tyči, ovšem Maignan opět nezklamal a zatím drží svůj tým od pohromy.
15'
Maignan hrdinou okamžiku! Salah poslal penaltu mírně doleva, kam ale brankář Rossoneri skočil a následně ještě vychytal dorážku jednoho z dalších Angličanů.
14'
Další pohroma pro milánský celek! Jeden z jeho hráčů totiž ve vápně zahrál rukou a Liverpool bude mít k dispozici pokutový kop!
13'
Žlutou kartu dostává Ismaël Binnásir (AC Milán). Jeho hra rozhodně nebyla v rámci fair-play.
11'
Maignan musel zasahovat proti další střele domácího týmu. Tentokrát si ale poradil a další míč za svá záda nepustil.
9'
Tak tohle bylo opravdu rychlé, ale nutno říct, že AC Milán si o branku opravdu koledoval. Trent Alexander-Arnold se prezentoval vynikající individuální akcí, při níž se nejprve zbavil ve sprintu Leaa a následně přehodil Fikaya TOMORIHO, který míč srazil nad padajícího Maignana. Krásná akce mladého Angličana. Bez asistence.
8'
Joel Matip se dostal ve vápně k hlavičce z velmi dobré pozice. Maignan si ale vyskočil a míč bezpečně zachytil. Zatím to vypadá velmi špatně pro italský celek.
7'
Theo Hernández nabíhal na přihrávku za obranu, sudí mu ale odpískal ofsajd a tak ani tento pokus o útok AC Milán nedojde k brance.
6'
Rohový kop se Liverpoolu moc nepovedl, míč zachytil Saelemaekers a vyvezl ho až na útočnou polovinu. Jenže tam nikdo z Rossoneri nevěděl co s ním.
5'
Kessie udělal obrovskou chybu a míč naservíroval přímo Robertsonovi. Ten ho jen posunul na Jotu, který vypálil střelu, jenž byla jedním z milánských sražena mimo.
4'
Joe Gomez zachytil dlouhý nákop AC, následně míč předal Robertsonovi. Ten ho posunul dlouhou přihrávkou na Origiho, který okamžitě vypálil, ale úspěšný nebyl.
3'
U míče je zatím pouze Liverpool, který kombinuje okolo celého vápna soupeře. Ten není schopný míč odebrat a zatím to vypadá, že dnes bude hrát spíše defenzivně.
2'
Po úvodním pokleku se už rozehrálo. O to se v první půli postaral Liverpool, který dnes oblekl klasické červené dresy. Jeho soupeř je oblečen v bílé variantě.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Joe Gomez, Robertson – Keïta, Fabinho, J. Henderson – M. Salah, Origi, Diogo Jota.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Th. Alcântara, Jones, Konaté, Mané, Milner, Minamino, N. Phillips, Tsimikas, V. van Dijk, Oxlade-Chamberlain.

AC Milán: Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu, Jungdal – Ballo-Touré, Florenzi, Gabbia, Giroud, Kalulu, Maldini, A. Romagnoli, Tonali.

Rozhodčí: S. Marciniak (Polsko).
Vzájemné zápasy

Oba týmy spolu sehrály v historii pouze čtyři vzájemné zápasy, ze kterých třikrát vítězil Liverpool. Nejstarší se datuje do roku 2005 a je to památné finále Ligy mistrů, kdy o poločase vedl Milán 3:0, ale Liverpool srovnal a otočil na penalty. Poslední utkání bylo odehráno roku 2016 v rámci International Champions Cup, kdy brali Reds výhru 2:0.
AC MILÁN

AC Milán je zatím v lize stoprocentní. A to už sehrál i zápas s Laziem. Kromě toho se mu do cesty postavila ještě Sampdoria a Cagliari. Devět bodů, sedm gólů vstřelených a jen jeden inkasovaný, to je dosavadní ligová bilance červeného týmu ze San Sira.

Poslední zápasy
AC Milán – Lazio 2:0
AC Milán – Cagliari 4:1
Sampdoria – AC Milán 0:1
LIVERPOOL FC

Liverpool může být se vstupem do nové sezóny spokojen. Ač neposílil mančaft, daří se mu, momentálně je třetí, ovšem se stejným bodovým ziskem jako první Manchester United a dokonce i stejným skóre jako druhá Chelsea. Je ale pravdou, že zatím nenarazil na skutečného soupeře, kromě právě Chelsea, se kterou sehrál remízu. Norwich, Burnley ani Leeds jeho sílu nijak zásadně neprověřili.

Leeds – Liverpool 0:3
Liverpool – Chelsea 1:1
Liverpool – Burnley 2:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.