Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Slavia - 27. března 2019   19:30

Bayern
Bayern
24' Rolföová  • 33' Leupolzová  • 41' Islackerová  • 55' Islackerová  • 83' Roordová
5:1
(3:0)
Slavia
Slavia
77' Svitková
Bayern
Zinsbergerová – Laudehrová (73. Roordová), Däbritzová, Henrichová, Demannová – Leupolzová (C), Islackerová, Schweersová – Rolföová (59. Beerensteynová), Škorvánková (46. Wenningerová), Magullová.
Mularczyková – Seniuková-Mikulská, Prusová (všechny POL)
FC Bayern Campus, Mnichov
Slavia
Votíková – Bartoňová, Bartovičová, Hasanbegovićová, Sjömanová – Divišová (57. Chlastáková), Svitková (C), K. Dubcová, Szewieczková, Černá (73. Pincová) – Herndonová (46. M. Dubcová).
Lukášová – Pincová, Pěničková, Veselá, Chlasttáková, Dědinová, M. Dubcová.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 13:6. Střely mimo: 10:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 8:11.
Je dobojováno! Favorizovaný Bayern na svém hřišti nedopustil žádné překvapení a po suverénním výkonu poprvé postupuje do semifinále ženské Ligy mistrů. Jasno bylo už ve 41. minutě, kdy Islackerová navázala na trefy Rolföové s Leupolzovou a stanovila výsledek první půle 3:0. Po změně stran se žádný slávistický zázrak nekonal, německý tým sice několikrát v obraně povolil, ale po druhém gólu Islackerové už nebylo o jeho postupu pochyb. Pražanky se dočkaly alespoň čestného úspěchu, když v 77. minutě dorazila střelu Kamily Dubcové Kateřina Svitková a dala svou druhou branku v dvojzápase. Ten nakonec skončil výsledkem 6:2 pro Bayern, neboť v závěru se ještě prosadila střídající Roordová.
90+4'
90+4'
Centr Svitkové však letěl příliš nízko. Bayern se snadno ubránil a po faulu Bartoňové může ještě podniknout nějakou tu útočnou akci.
90+3'
Diana Bartovičová předběhla stojící Magullovou, která ji chtě nechtě podrazila. Je z toho poslední standardní situace pro Sešívané.
90+2'
Islackerová roztáhla hru doprava na Däbritzová, která si přehodila balón na levačku, nicméně tečovaná střela skončila v moci dobře postavené Votíkové.
90+1'
Svitková se nedočkala podpory spoluhráček, a tak poněkolikáté napřáhla z obrovské dálky. V tomto případě trefila jen nejbližší soupeřku.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
89'
Beerensteynová si parádně kontrolovala míč na kopačce a zprava přihrávala k penaltovému bodu, kde byla právě Islanckerová a z otočky jen těsně minul branku Votíkové.
88'
Další ofsajd na domácí straně. Tentokrát v něm byla chycená Mandy Islackerová, které už nezbývá moc času na zkompletování hattricku.
87'
Snad poprvé domácí fotbalistky v poklidu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. O osudu celého dvojzápasu už je dávno rozhodnuto.
86'
Po čestném gólu Slávistická útočná aktivita zase opadla. V akci je hlavně obranná linie, která nyní vystavila do ofsajdu Henrichovou.
85'
Po souboji s autorkou poslední branky zůstává na trávníku ležet Eva Bartoňová, za kterou již spěchají členové slávistického realizačního týmu.
83'
Bayern právě vstřelil branku!
Hned další akce ale končí gólem na 5:1! Výkop Votíkové zkrotila Leupolzová a okamžitě přihrávala směrem dopředu. Střídající JILL ROORDOVÁ si v rychlosti vyměnila míč s Magullovou a v trochu nepřehledné situaci si ve vápně sama dorazila vlastní sraženou střelu.
82'
Bayern dal všechny čtyři góly po centrech ze stran. Popáté se tak prozatím nestalo, z rohu Leupolzové se zakončovat nedalo.
81'
Kathrin Hendrichová dostala krásný pas do pravého křídla. Její centr z hranice šestnáctky odvrátila na rohový kop Hasanbegovićová.
80'
Mnichovské fotbalistky několik desítek vteřin kombinovaly poblíž vápna, do kterého letěl centr z pravého křídla, ovšem dvougólová Mandy Islackerová na něj nedosáhla.
79'
Jitka Chlastáková u půlící čáry nestíhala Magullovou. Zezadu ji skluzem faulovala a taktéž dohrává se žlutou kartou.
77'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražanky jsou za svůj odvážnější výkon odměněny gólem! Kamila Dubcová vystřelila z ostrého úhlu poté, co pomohla vybojovat míč při aktivním presinku. Zinsbergerová vyrazila míč jen do tyče a KATEŘINA SVITKOVÁ už to měla při dorážce z malého vápna velmi jednoduché.
76'
A zase rána z dálky. Na týden starou trefu chtěla navázat Kateřina Svitková, jenže z přímého kopu vysoko přestřelila.
76'
Tereza Szweieczková se nebojácně rozběhla proti třem. Vynutila si faul Leupolzové, za který byla udělena i žlutá karta.
75'
Michaela Dubcová se svou hlavičkou skóre taktéž nezměnila. Hodně vysoký oblouček spadl do dlaní Mauely Zinsbergerové.
74'
Tvrdá dalekonosná střela Magullové letěla mezi tři tyče. Zároveň přesně na Votíkovou, která se při zákroku nemusela téměř vůbec hnout.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Franny Černá, přichází Veronika Pincová.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Simone Laudehrová, přichází Jill Roordová.
71'
Szweieczková si pomohla důrazem na ose hřiště a dostala se až ke střele. Míč každopádně proletěl hodně vedle levé tyče.
70'
Většina hostujících zakončení přichází ze střední a delší vzdálenosti. Z dobrých pětatřiceti metrů napřáhla Kamila Dubcová, ale míč se sotva došoural do náruče Zinsbergerové.
69'
Slávistický trenér Pavel Medynský i za rozhodnutého stavu vybízí své svěřenkyně k aktivitě. Určitě by na půdě Bayernu rád oslavil aspoň jeden gól.
68'
Přízemní centr čerstvé Beerensteynové byl o pár milimetrů delší hned pro dvě její spoluhráčky. Míč propadl až za koncovou čáru.
67'
Schweersová zleva přihrávala pod sebe, kde byla Islackerová. Tu dvě hostující obránkyně na hranici šestnáctky čistě odzbrojily.
66'
Slávistky se hodně zatáhly. Domácí fotbalistky zkusily prorazit centrem, ale ten byl odvrácen přesně ke Svitkové.
64'
Michaela Dubcová si u soupeřovy šestnáctky nebrala servítky s Hendrichovou, kterou nedovoleně poslala k zemi a vysloužila si i žlutou kartu.
64'
Franny Černá se prodrala k hlavičce a po centru z pravého křídla pořádně protáhla Zinsbergerovou, jež tečovaný balón vytěsnila.
63'
Svitková měla na pravé straně volnou Chlastákovou, kterou malinko zahnala k postranní čáře. Následný centr žádnou hráčku v sešívaném nenašel.
62'
Melanie Leupolzová byla natěsno bráněná a také proto ji příliš nesedla střela z necelých pětadvaceti metrů. Votíková z klidu vykopává.
61'
Další zákrok Barbory Votíkové! Česká reprezentantka skokem k pravé tyči zneškodnila dorážku Islackerové poté, co Demannova z dálky trefila břevno.
60'
Neúnavná Sara Däbritzová se otočkou odpoutala od Hasanbegovićové, ale pak zakončila jen doprostřed branky, kde byla Votíková připravená.
59'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Fridolina Rolföová, přichází Lineth Beerensteynová.
57'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petra Divišová, přichází Jitka Chlastáková.
56'
Málem se Pražankám podařilo šťastně snížit. Divišové se úplně nepovedl centr z rohu šestnáctky a míč se neplánovaně zakroutil do břevna domácí branky!
55'
Slávistky přišly o balón ve chvíli, kdy byly v hojném počtu na polovině Bayernu. Ten zahájil rychlý protiútok a přes Däbritzovou s Magullovou se míč dostal na úplně volnou MANDY ISLANCKEROVOU, jejíž střela z voleje proletěla mezi rukama Votíkové až do sítě.
54'
Votíková nemusela nijak řešit pokus ze střední vzdálenosti od Švédky Rolföové. Balón proletěl minimálně metr nad horní tyčkou.
53'
Melisa Hasanbegovićová zakřižovala Däbritzovou a ve spolupráci s Votíkovou akci Bayernu zkušeně zastavila.
52'
Schweersová zleva odcentrovala, ovšem před dalšími domácími fotbalistkami si balón přivlastnila pozorná Votíková.
51'
V úvodu druhého poločasu dostávají Slávistky poměrně dost prostoru k rychlým přechodům do útoku. Nyní znovu zahrozila Szweieczková, ovšem tečovaná střela zpoza vápna gólové parametry neměla.
49'
Tereza Szweieczková hodně nešetrným skluzem sestřelila Magullovou a může být ráda, že od polské sudí dostala jen žluté napomenutí.
48'
Szweieczková zachytila míč uprostřed hřiště a rychle se posunula až před šestnáctku. Tam ale nedala přesnou přihrávku a z protiútoku nebylo vůbec nic.
47'
Hned zkraje druhé půle je hra na nějakou dobu pozastavena. Kvůli zraněné pravé noze si vyžádala ošetření domácí kapitánka Melanie Leupolzová.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Dominika Škorvánková, přichází Carina Wenningerová.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ashley Herndonová, přichází Michaela Dubcová.
46'
Sen v podobě postupu do semifinále Ligy mistrů se Slávistkám v první půli rozplynul. Bayern na trávníku ve všech směrech dominoval a v rozmezí od 24. do 41. minuty nastřílel tři góly, o které se po centrech postaraly Rolföová, Leupolzová a Schwwersová. Slávistky měly šanci jen jednu, nicméně Svitková po domácí chybě v rozehrávce Zinsbergerovou neprostřelila.
45+1'
45'
Hasanbegovićová přes sebe nepustila prudký centr Rolföové. Hráčky Mnichova vhazovaly, načež byl Škorvánkové odmáván ofsajd.
44'
Málem to bylo o čtyři góly! Sara Däbritzová tentokrát utekla na pravé straně, odkud po zemi nacentrovala před Schweersovou. Ta přiběhla do volného prostoru z druhé vlny a ve vyložené šanci trefila pravou tyč!
43'
Svitková pokazila přihrávku na Divišovou. Po autovém vhazování se dopředu drala Magullová, proti které si Bartovičová pomohla faulem.
42'
A další rozborka slávistické obrany. Vícemistr české ligy měl tentokrát štěstí, že Škorvánková z penaltového bodu přestřelila.
41'
Domácí fotbalistky zvyšují už na 3:0! Sara Däbritzová se na levém křídle propracovala k centru přes nedůraznou Dubcovou a posadila balón na hlavu MANDY ISLACKEROVÉ, která byla ve vápně úplně sama a i tuto šanci s přehledem proměnila.
40'
Ojedinělý protiútok Mnichova do rozevřené obrany Slávistky zbrzdily prostřednictvím nedovoleného zákroku Kamily Dubcové.
39'
Zničehonic dobrá šance pro Pražanky! Domácí v nebezpečném prostoru závažně zachybovaly v rozehrávce. K míči se propracovala Svitková, avšak z dobré pozice trefila jenom Zinsbergerovou.
38'
Mandy Islackerová to přehnala s důrazem při napadání. Byl jí odpískán faul, po kterém vykopává Votíková.
36'
Krátce po hostujícím rohu pálila zpoza vápna Dubcová. Míč byl sražen k Hasenbegovićová a ta ho poslala vysoko nad.
35'
Verena Schweersová jednoduchými kličkami obešla dvě Slávistky. Navedla si míč na pravačku, nicméně Votíková střelu z dvaceti metrů u pravé tyče zlikvidovala.
34'
Až na konci čtyřiatřicáté minuty je pískán první slávistický faul. Uprostřed hřiště se provinila Kateřina Svitková.
33'
Německý celek podruhé skóruje z rohového kopu a míří za postupem! Centr z pravé strany se od ramena slávistické obránkyně odrazil přesně na MELANIE LEUPOLZOVOU. Te měla kolem sebe hodně prostoru a tvrdou ranou nedala Votíkové žádnou šanci.
32'
Centr Škorvánkové končí rohovým kopem Bayernu, který je pro domácí fotbalistky už sedmý v pořadí.
31'
A znovu v akci Sara Däbritzová, která nadvakrát pálila z hranice pokutového území a balón proletěl jen těsně nad břevnem.
30'
Sara Däbritzová se elegantně prokličkovala až do vápna. Z tečované střely vzešel roh, který Leupolzová velmi rychle rozehrála.
29'
Mandy Islackerová vystřelila z osy hřiště z nějakých pětadvaceti metrů. Míči ale nedala moc razance a Votíková ho skokem k levé tyči zastavila.
28'
Votíková si nebojácně došla pro nákop z hloubi pole. Její spoluhráčky o balón velmi rychle přišly a Slavia tak zůstává pod velkým tlakem.
27'
Centr Schweersovové Slávistky odvrátily pouze na Leupolzovou, která si míč rychle zpracovala, ale střelu poslala jen do míst, kam Votíková s přehledem zasáhla.
26'
A další vzrušení před Votíkovou. Slávistkám pomohla až pomezní rozhodčí, jež odmávala minimální ofsajd Däbritzové.
25'
Další útočná akce mnichovského klubu na sebe nenechala dlouho čekat. Däbritzová to zkusila zpoza šestnáctky a jen o kousek přestřelila.
24'
Domácí se na začátku čtyřiadvacáté minuty do vedení! Lina Magullová výtečně odcentrovala od rohového praporku. Jedna ze Slávistek míč podskočila a pustila ho k FRIDOLINĚ ROLFÖOVÉ, která z bezprostřední blízkosti snadno udeřila.
23'
Slávistky zatím nedávají favoritkám ani trochu prostoru k centrům nebo střelám. Islackerová vybojovala alespoň rohový kop.
22'
Votíková si sáhla na balón při snadné likvidaci centru z pravé strany. Domácí ale pokračují autem Magullové.
21'
Dlouhý pas Bartoňové domácí fotbalistky odvrátily a rychle pře přesunuly k druhému konci hřiště. Z celé akce ale resultoval ofsajd Däbritzové.
20'
Franny Černá netrefila balón ideálně při pokusu z nějakých dvaceti metrů. Rakouská brankářka Mnichova zasahovat nemusela.
19'
Poprvé se Slávistky na delší dobu usadily na polovině soupeře. Jen těžko ale hledají skulinky ve zformované obraně.
18'
Prakticky při každé akci hledají hráčky Bayernu Fridolinu Rolföovou. Ta si nyní pomohla při zpracování rukou, čehož si polské rozhodčí všimly.
17'
Černá se důrazně probíjela středem hřiště a vynutila si faul slovenské legionářky Škorvánkové. Následný nákop každopádně propadl až do náruče Zinsbergerové.
16'
Ani po této standardce nemusela Votíková nijak zasahovat, nicméně Bayern se po jejím výkopu k balónu rychle vrátil.
15'
Slávistky hrají velmi obětavě. Bartoňová dobře načasovala riskantní skluz ve vápně a srazila na roh střelu z úhlu od Rolföové.
14'
Magullová o chloupek později doběhla před malé vápno, kam letěl nebezpečný centr Rolföové. Botíková znovu vykopává.
13'
Petra Divišová chtěla napodobit týden starou trefu Svitkové. Střela z velké dálky ale letěla vysoko nad břevno.
12'
Centr Rolföové Slávistky zlikvidovaly. Divišová šla do rychlého protiútoku, jenže Laudehrová ji nekompromisním zákrokem za žlutou kartu zfaulovala
11'
Schweersová hodně nepřesně nakopávala na Islackerová. Balón doletěl až do rukavic Barbory Votíkové.
10'
A už se zase bojuje v těsné blízkosti hostujícího vápna. I střela Schweersové ale byla úspěšně zablokovaná.
8'
I Slávistky z nenápadné akce získaly rohový kop. Centr kapitánky Svitkové však byl hodně přetažený.
7'
Konečně si mohou Pražanky malinko oddechnout. Melanie Leupolzová na útočné polovině faulovala.
6'
Fridolina Rolföová se jednoduše uvolnila do šestnáctky, jenže trefila jenom jednu z mnoha clonících protihráček. Schweersová vzápětí neodcentrovala přes Sjömanovou.
5'
Nakonec hráčky německého týmu kopaly rohy hned dva. Ani z jednoho ale nevymyslely žádné ohrožení slávistické branky.
4'
Bayern od samotného úvodu diktuje tempo. Střelu Islackerové srazila na další rohový kop Diana Bartovičová.
3'
Další rychlý domácí výpad vyřešila Hasanbegovićová odkopem na roh. Ten rozehrála Däbritzová, ale Slávistky si ve vápně poradily.
2'
Mandy Islackerová odcentrovala z levé strany jen do zámezí. Zpět do hry uvede balón Barbora Votíková.
1'
Úvodní výkop zápasu obstaraly domácí fotbalistky, které nastupují v šedých, zatímco Slávistky v červenobílých dresech.
1'

Bayern Mnichov: Zinsbergerová – Laudehrová, Däbritzová, Henrichová, Demannová – Leupolzová (C), Islackerová, Schweersová – Rolföová, Škorvánková, Magullová.
Náhradníci: Weimarová – Lewadowskiová, Beerensteynová, Damnjanovićová, Roordová, Lohmannová, Wenningerová.

SK Slavia Praha: Votíková – Bartoňová, Bartovičová, Hasanbegovićová, Sjömanová – Divišová, Svitková (C), K. Dubcová, Szewieczková, Černá – Herndonová.
Náhradníci: Lukášová – Pincová, Pěničková, Veselá, Chlasttáková, Dědinová, M. Dubcová.

Rozhodčí: Mularczyková – Seniuková-Mikulská, Prusová (všechny POL).
1. zápas

Úvodní čtvrtfinále přilákalo na slávistický stadion rekordní návštěvu bezmála sedmi tisíců fanoušků. Ti podle očekávání viděli velkou převahu Bayernu, který se v 62. minutě ujal zásluhou Fridoliny Rolföové vedení. I přesto se ve Vršovicích urodil překvapivý výsledek 1:1. V den svých třiadvacátých narozenin se životní ranou z obrovské dálky prosadila slávistická kapitánka Kateřina Svitková.
Bayern Mnichov

Německý favorit se taktéž dostal do Ligy mistrů, aniž by v minulé sezóně ovládl tamní soutěž. Bayern podruhé za sebou nestačil na Wolfsburg, se kterým se přetahuje o první příčku i v probíhajícím ročníku. V nejprestižnější fotbalové soutěži jsou mnichovské fotbalistky zatím suverénní, přes Suboticu prošly s výsledkem 11:0 a přes švýcarský Curych 5:0. Celkově se Bayernu daří, od začátku sezóny prohrál jediný zápas, a to třicátého září právě proti lídrovi Bundesligy z Wolfsburgu. Během uplynulého vítězství s přehledem porazil Frankfurt 3:0.
SK Slavia Praha

Pražanky před rokem nedotáhly do úspěšného konce dobře rozehranou sezónu a ve skupině o titul skončily na druhém místě. Na tom se nachází i v těchto dnech, když na vedoucí Spartu ztrácí šest bodů. Mezi dvěma prestižními souboji s Bayernem Slávistky hostily Lokomotivu Brno a díky gólům z druhého poločasu vyhrály 2:0. V Lize mistrů sešívané fotbalistky odehrály už osm zápasů, ve vyřazovací fázi za sebou nechaly Litevskou Gintru i švédský Rosengard.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z odvetného čtvrtfinálového zápasu ženské Ligy mistrů. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na druhé vzájemné měření sil mezi Bayernem Mnichov a Slavií Praha!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.