Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Slovensko - 9. září 2018   15:00

Ukrajina
Ukrajina
80' Jarmolenko
1:0
(0:0)
Slovensko
Slovensko
Ukrajina
Pjatov (C) – Karavajev, Rakyckyj, Burda, Matvijenko – Jarmolenko, Jaremčuk, Stěpaněnko (86. Sydorčuk), Malinovskyj (71. Zinčenko), Konopljanka (78. Cygankov) – Marlos
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni GRE)
Arena. Lviv, Lvov
Slovensko
Dúbravka – Šatka, Škrtel (C), Lobotka, Škriniar, Hubočan – Mak, Kucka (78. Greguš), Hamšík, Weiss (70. Rusnák) – Nemec (65. Duda)

Slovenský tým sehrál na Ukrajině svůj první zápas v Lize národů. Prosadit se ovšem nedokázal. Naopak domácí Ukrajina proměnila hodně přísně nařízený pokutový kop. Výhru svého celku zajistil Jarmolenko. Jeho ránu Dúbravka sice tečoval, ale nezastavil.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 7:11.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Sydorčuk (Ukrajina).
90+4'
Marlos dobrou hrou vybojoval pro domácí rohový kop. Marlos sám rozehrával. Ke střele se Ukrajina nedostala.
90+3'
Ukrajina hraje velmi dobře takticky. Drží jednobrankové vedení a Slovensku nyní mnoho šancí nedovoluje.
90+2'
Další slovenská akce končí postavením mimo hru, ve ofsajdu byl nachytaný Škrtel.
90+1'
Čtyři minuty se budou nastavovat.
90'
Jarmolenko mohl navýšit vedení svého celku, ale výborný zakročil brankář Slovenska. Dúbravka nyní své spoluhráče podržel.
88'
Rohový kop pro hostující celek, Mak hledal před brankou spoluhráče. Následně zakončoval Hubočan. Jeho ránu kryje Pjatov.
87'
Škrtel rozehrával volný kop, následně se pokoušel zakončit Duda, jenže jeho projekil byl zblokovaný.
86'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Stěpaněnko, přichází Sydorčuk.
84'
Ukrajina se nyní dostala na útočnou polovinu, kde vybojovala díky své aktivitě rohový kop.
82'
Slovensko nyní musí užit. Zkoušel to Mak, ale jeho pokus končí mimo.
80'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Ukrajina se k radosti fanoušků vedle ve Fan zóně dostává do vedení. ANDRIJ JARMOLENKO poslal míč velmi důrazně. Gólman Dúbravka sice vystihl stranu, ale nedokázal míč zastavit.
79'
Škriniar fauloval v pokutovém území, penalta pro Ukrajinu.
78'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Cygankov, přichází Konopljanka.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Kucka, přichází Greguš.
77'
Slovensko se po delší době odhodlalo ke střele. Z velké dálky to zkoušel Marek Hamšík, jehož projektil končí nad.
74'
Žlutou kartu dostává Duda (Slovensko). Hodně zbytečný faul od hráče Slovenska.
73'
Stěpaněnko se dopustil faulu, rozehrávat tak bude slovenský Hamšík.
72'
Stěpaněnko centroval před branku, následně slovenský obránce nestihl míč na hrací ploše, a tak je z toho sedmý roh pro Ukrajinu.
71'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Malinovskyj, přichází Zinčenko.
70'
Centr se snesl před branku, ale hlavička Škrtela byla hodně nepřesná.
70'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Weiss, přichází Rusnák.
69'
Hráči v bílém nyní kombinují na útoční polovině, následně po rychlé akci vybojovali rohový kop. Nejprve ale střídání.
67'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení.
65'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Nemec, přichází Duda.
62'
Nyní se hraje před brankou Slovenska, jehož zadní řada musí být hodně pozorná.
61'
Slovenskou protiakci vedl Lobotka, jehož projektil končí mimo branku.
59'
Ukrajina nyní využila rychlé rozehrávky Slovenska, zakončoval Stěpaněnko, jehož projektil poměrně snadno kryje brankář Dúbravka.
58'
Dúbravka byl pozorný a poradil se se střelou, kterou z dobré pozice vyslal Rakyckyj.
56'
V tomto zápase aktivně hrající Nemec byl nyní nachytaný pomezním sudím v postavení mimo hru. Akce Slovenska tak končí.
54'
Jarmolenko zastavil v osobním souboji soupeře nedovoleně, rozehrávat tak bude hostující Hubočan.
52'
Slovenský Kucka na krátko rozehrával volný kop, následně akce ale končí, neboť byl Weiss nechytaný v postavení mimo hru. Míč má tedy Pjatov.
50'
Konopljanka centroval a Lobotka odhlavičkoval mimo. Rohový kop uvidíme znovu. Tentokrát je z toho po Nemcově odkopu autové vhazování.
49'
Volný kop rozehrával domácí celek. Malinovskyj centroval před branku a slovenská obrana si pomohla jen za cenu rohového kopu.
47'
Kucka byl faulovaný, Malinovskyj si počínal nedovoleně.
46'
Úvodní poločas přinesl aktivnější hru hostujícího celek. Slovensko mělo územní převahu, jednou vyzkoušelo pozornost brankáře Pjatova. To Dúbravka musel zasahovat dvakrát. Na gól čekáme.
45+0'
45'
Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat, nyní to zkoušel Weiss, jehož projektil končí mimo.
43'
Slovensko přečkalo tlak soupeře, samo se dostalo na útočnou polovinu. Tam vybojovali vhazování. Probíhají poslední minuty v prvním poločase.
41'
Pjatov rozehrává od své branky, jeho příliš dlouhý výkon končí u obránců Slovenska.
41'
Akce hostujícího celku končí pro hru rukou, provinil se Weiss.
40'
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu. Domácí fotbalisté hrají hodně na Jarmolenka, který však nedostává od slovenské obrany dostatek prostoru.
38'
Ukrajina rozehrává a kombinuje na útočné polovině. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Kucka se dopustil faulu. Prohřešek se obejde bez karty.
37'
Jarmolenko to zkoušel centrem před branku, ale jeden ze slovenských beků dokázal vybojovat míč.
36'
Slovenský celek má převahu, ale obrana Ukrajiny podává velmi dobrý výkon.
35'
Jarmolenko to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se ke střele nedostal. Směr hry se otáčí.
33'
Jarmolenko přenechal míč spoluhráči. Malinovskyj zakončoval a jeho rána končí mimo branku.
32'
Konopljanka hledal centrem spoluhráče, Škrtel odhlavičkoval mimo hrací plochu. Další roh. S tímto centrem neměl slovenský brankář problém. Následně rozehrává od své branky.
30'
Slovenský brankář musel být znovu pozorný. Ve velmi vyrovnaném zápase to zkoušel Jaremčuk, ale gólmana nepřekonal.
27'
Konopljanka centroval před branku, hledal spoluhráče, ale balon do bezpečí dostal Hubočan.
26'
Matvijenko centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit za cenu rohového kopu.
24'
Hubočan, majitel první žluté karty v zápase, dostal míč na útočnou polovinu. Následně nepřesně zakončoval Mak.
22'
Po bleskové akci Slovenska následoval centr před branku a hlavička, kterou to zkoušel Nemec. Jeho projektil byl nepřesný. Rozehrávat tak bude domácí brankář.
20'
Jaremčuk to nemyslel špatně, ale jeho rána končí mimo branku. Dúbravka zasahovat vůbec nemusel.
19'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se nyní spíše na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznějších šancí.
17'
Stěpaněnko to nemyslel vůbec špatně, jeho rána však končí mimo branku.
16'
Žlutou kartu dostává Hubočan (Slovensko). Slovenský hráč vidí žlutou kartu po faulu na Karavajeva.
15'
Tento duel se hraje bez fanoušků. Ti nejsou na stadionu, ale ve Fan zóně, která je za tribunou.
14'
Ukrajina se nyní vrátila k aktivní hře, má k dispozici rohový kop. Konopljanka centroval před branku, jeho projektil dokázala obrana snadno odvrátit.
11'
První práce také pro domácího brankáře. Pjatov musel zasahovat po rohovém kopu Slovenska. Hubočan centroval před branku, zakončoval Škrtel hlavou, ale snadno míč získal Pjatov.
9'
Slovenská akce končí postavením mimo hru, v něm byl hrotový útočník Nemec.
8'
Stěpaněnko vypálil z velké dálky, jeho projektil poměrně snadno kryje brankář Slovenska.
6'
Hráči ve žlutém nyní hrají aktivně. Stěpaněnko vymyslel další zajímavou střeleckou pozici. Jeho rána ale končí mimo branku. Ani teď nemusel Dúbravka zasahovat.
5'
Domácí Konopljanka jako první zakončoval. Jeho úvodní střelecký pokus končí mimo branku.
4'
Lobotka se dopustil faulu, rozehrávat tak bude Marlos. Následně se do zakončení dostal práce tento hráč, ale jeho projektil byl zblokovaný.
3'
Nyní domácí celek rozehrává od své branky, pokouší se propracovat na útočnou část hrací plochy, ale nedaří se to.
2'
Slovensko hraje aktivně, Mak centroval před branku, kde byl Weiss. Ten se však k hlavičce nedostal.
1'
Slovensko hraje v bílém, jeho soupeř pak ve žlutém.
1'

Ukrajina: Pjatov (C) – Karavajev, Rakyckyj, Burda, Matvijenko – Jarmolenko, Jaremčuk, Stěpaněnko, Malinovskyj, Konopljanka – Marlos
Náhradníci: Bojko, Lunin – Kravec, Kryvcov, Selezňov, Curikov, Bujalskij, Cygankov, Sydorčuk, Zinčenko, Makarenko, Dančenko.

Slovensko: Dúbravka – Šatka, Škrtel (C), Lobotka, Škriniar, Hubočan – Mak, Kucka, Hamšík, Weiss – Nemec
Náhradníci: Kozáčik, Šulla – Voljent, Gyömber, Greguš, Duda, Pačinda, Rusnák, Hrošovský, Mazáň, Sabo, Ďuriš

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni GRE).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase Ligy národů proti sobě nastoupí Ukrajina a Slovensko.

Slovensko v rámci této skupiny 1 zatím žádný zápas neodehrálo. Tento duel se pro Slováky vůbec premiérou. Ve skupině jsou tři týmy, vedle Slovenska také Česko a právě Ukrajina. Na bývalé federální derby dojde později, nyní čeká Slovensko Ukrajina.

Ukrajina zvládla velmi dobře úvodní duel ve skupině. V Uherském Hradišti dokázala poradil český tým 2:1. Česko se sice dostalo do vedení, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Konopljanka. Ve třetí nastavené minutě rozhodl o výhře svého týmu Zinčenko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.