Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Malta - 7. září 2018   20:45

Faerské ostrovy
31' Edmundsson  • 38' Joensen  • 52' Hansson
3:1
(2:1)
Malta
Malta
42' Mifsud
Nielsen – Vatnhamar, Gregersen (C), Nattestad, Davidsen – Vatnhamar (90. Baldvinsson), R. Joensen, Hansson, Sørensen (81. Bartalsstovu) – Hendriksson (86. Justinussen) – Edmundsson.
Nevalainen – Aravirta, Lamppu (všichni Finsko).
Tórsvøllur (Tórshavn)
Malta
Hogg – Borg, Agius, Z. Muscat (73. Farrugia) – Mbong, Effiong (84. Cohen), R. Muscat (60. Pisani), P. Fenech, Zerafa – Mifsud (C), Schembri.

To je ode mě vše, na počtenou.
Reprezentace Faerských ostrovů vkročila do nově vzniklé Ligy národů tou správnou nohou, v domácím prostředí porazila 3:1 Maltu a ve své skupině výkonnostně nejslabší ligy se ujala prvního místa.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:14.
90+5'
90+4'
Mrzet je to ale nemusí, protože za okamžik oslaví své premiérové vítězství v Lize národů.
90+2'
Následný roh domácí zkazili.
90+1'
Baldvinsson (Faerské ostrovy) ukázal, že si v závěrečných desítkách vteřin nepřišel jenom zaběhat. Na zadní tyči si naskočil na Bartalsstovův pas z přímého kopu a takzvaným koníčkem o zem pořádně protáhl Hogga.
90'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Vatnhamar, přichází Baldvinsson.
89'
Žlutou kartu dostává Nattestad (Faerské ostrovy).
88'
Několik metrů před hranicí pokutového území čekající René Joensen (Faerské ostrovy) využil přihrávku proti noze k ohrožení brankáře Hogga.
87'
Velice tvrdě si v souboji o balon počínal Cohen (Malta), skluzem zasáhl Vatnhamara a nevyhnul se trestu.
86'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hendriksson, přichází Justinussen.
85'
Překvapivá rána. Z uctivě vzdálenosti střílející Agius (Malta) napálil balon někam na tribunu.
84'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Effiong, přichází Cohen.
83'
Líbí se mi, že Malta stále nesložila zbraně, přestože k bodování má poměrně daleko.
81'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sørensen, přichází Bartalsstovu.
80'
Domácí spolehlivě odbránili rohový kop.
78'
Edmundsson (Faerské ostrovy) si teď po svém faulu pěkně od plic něco vyříkával s Borgem a dokonce mezi něma došlo i k tělesnému kontaktu. Oba kohouty musel od sebe oddělit až sudí Nevalainen.
76'
Čas mezitím neúprosně pádí vpřed. Do závěrečného hvizdu zbývá přibližně patnáct minut.
74'
Rozvážnou kombinací ve vlastním území si Faerské ostrovy hlídají vypracovaný náskok.
73'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Zach Muscat, přichází Farrugia.
70'
Borg (Malta) si v pravém rohu malého vápna naskočil na přetažený centr, sevřený mezi dvěma strážci ovšem nebyl schopen přesně zacílit.
68'
Přiznám se, že teď neznám přesný důvod udělení žluté karty. Zřejmě v tom bude nějaká horlivá diskuze s rozhodčím. Svědomí zpytuje Zerafa (Malta).
65'
O něco dál pronikl Hansson (Faerské ostrovy) a dokonce nastřelil jednoho z obětavých beků.
63'
Individuálně se prosadit zkoušel René Joensen (Faerské ostrovy), leč marně.
62'
Řada hlavičkových bitev odehrávajících se ve středu pole poznala vítěze v domácím týmu.
60'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Pisani.
59'
Bez zjevné snahy zahrát míč šel Zach Muscat (Malta) do kontaktu s Vatnhamarem. Rozhodčí nemohl jinak, než hříšníka potrestat za pomoci karty.
57'
Agius (Malta) nadělal Nielsenovi menší problémy skákavou střelou z přímého volného kopu.
55'
Ofsajd! Zapomněl se v něm Mifsud (Malta).
53'
Jako utržený od řetězu vlétl Borg (Malta) do souboje s Hendrikssonem a tohle muž v modrém nemohl nechat bez povšimnutí – žlutá karta.
52'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Při tomto gólu ostrované těžili ze zmatku, který způsobili svým vniknutím do pokutového území. Ve správný čas na správném místě stál HALLUR HANSSON, zakončující k levé tyči.
50'
Malta svého soka vytlačila zpátky a trpělivě vyčkává, s čím novým na ni vyrukuje.
48'
Domácí ekipa vyvezla balon za půlící čáru.
47'
Do druhého dějství hosté vstoupili s úmyslem co nejdříve vyrovnat. Splnit plány chtěl zpoza vápna střílející Mifsud, ale neprokázal přesnou mušku.
46'
Ve vzájemných utkáních obou reprezentací padá hodně gólů a nouze o ně nebyla ani tentokrát. Poté, co na Edmundssonovu trefu ze 31. minuty navázal Joensen, vedli domácí 2:0. Malťané se však z tohoto deficitu rychle otřepali a zásluhou Mifsuda se vrátili do zápasu. Druhá půle tak slibuje napínavou podívanou!
45+1'
45'
Ville Nevalainen nastavil jedinou minutku.
44'
Před odchodem do kabin si Effiong (Malta) ještě prohlédl žlutou kartu. Osudným se mu stal faul na Vatnhamara, kterého bezohledně atakoval.
42'
Malta právě vstřelila branku!
Po chirurgicky přesném pasu za obranu a nechytatelnému zakončení zblízka se hosté vracejí do zápasu. Schembri nastartoval MICHAELA MIFSUDA a ten si tváří v tvář Nielsenovi věděl rady.
40'
Během krátkého časového sledu se maltská reprezentace ubránila dvěma rohovým kopům.
38'
Favorit si vytvořil dvugólový náskok! Hendriksson vysunul RENÉHO JOENSENA, ten po vniknutí do šestnáctky nechal chytrou kličkou přeběhnout vracejícího se Borga, aby levačkou mohl obstřelil brankáře Hogga.
36'
V tuto chvíli se hraje uprostřed hřiště.
34'
Ten byl v režii bratrů Muscatových. Zach (Malta) našel nad břevno hlavičkujícího Rowena.
33'
Po Vatnhamarově faulu rozehrají hosté přímý kop.
31'
Po půlhodině otevřel skóre JOAN EDMUNDSSON! Pomohla mu k tomu soupeřova chyba v rozehrávce, kdy se na hranici pokutového území zmocnil volného míče a poté ho kopl kolem vyběhnuvšího Hogga.
28'
Na soupeřovu polovinu se vrátil Sørensen (Faerské ostrovy), bohužel se nevyhnul ofsajdu.
26'
Hendriksson (Faerské ostrovy) se rozhodl zakroutil balon přímo na bránu, tam stál připravený Hogg.
25'
Faerské ostrovy rozehrají rohový kop.
22'
Prvním karetně potrestaným hráčem je Vatnhamar (Faerské ostrovy), vyšlápl si na Effionga.
21'
Až později z přímého kopu zahrozil Hendriksson (Faerské ostrovy). Ze střední vzdálenosti vyslal pokus, který Hoggem pořádně otřásl.
19'
S odpovědí na soupeřovu šanci přispěchal Edmundsson (Faerské ostrovy). Uvnitř vápna si naskočil na centr, aby zamířil doprostřed brány.
17'
Z něj už hosté nezahrozili.
16'
Domácí defenziva pustila za svá záda přihrávku, kterou přijal Mifsud. Tento fotbalista pak zcela sám postupoval na Nielsena a zkoušel ho chytře obstřelit. Gólman ale včasným vyběhnutím zmenšil střelci úhel a vyrazil míč na roh.
13'
Výborná obranná práce. Rowen Muscat (Malta) se položil do Edmundssonovy tvrdé střely a dokázal tím, že obětavost mu rozhodně není cizí.
12'
Rychlý brejk zastavil ofsajd. Na porušení pravidel by si příště měl dát větší pozor Mifsud (Malta).
10'
Odpověď zní: Edmundsson. Domácí hráč nejprve vyvezl míč a pak ho rozhodil mezi spoluhráče.
8'
Po gólmanově výhozu se válčí kolem středového kruhu. Kdo se stane konečným vítězem soubojů?
7'
Hra se tak logicky otočila. Zprava centrující Borg (Malta) našel akorát Nielsenovu náruč.
5'
Znovu se domácí tlačili do útoku. Zavelel k němu Hendriksson, ale vypálit se neodvážil.
4'
Zach Muscat (Malta) je naštěstí v pořádku.
3'
Odnesl to Zach Muscat (Malta), který musí být po předchozím střetu s Vatnhamarem ošetřen.
2'
A když se Vatnhamar (Faerské ostrovy) provinil útočným faulem, ztratili balon úplně.
1'
S míčem na kopačkách začali domácí a hned se dostali na dostřel branky, Hansson a po něm ani Nattestad však pevnou obranu Malty neprostřelili.
1'
Nyní už můžeme přejít k samotnému zápasu. Domácí ho odehrají v bílých dresech a modrých trenýrkách, zatímco hosté oblékli červeno-bílé oděvy.
A poslechly si melodie národních hymen. Nejprve maltskou, poté faerskou.
Reprezentanti nastoupili na hrací plochu.

Faerské ostrovy: Nielsen – Vatnhamar, Gregersen (C), Nattestad, Davidsen – Vatnhamar, R. Joensen, Hansson, Sørensen – Hendriksson – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Egilsson, Bartalsstovu, Mellemgaard, Faerø, Davidsen, Baldvinsson, Jensen, Olsen, Justinussen. Trenér: Lars Olsen.

Malta: Hogg – Borg, Agius, Z. Muscat – Mbong, Effiong, R. Muscat, P. Fenech, Zerafa – Mifsud (C), Schembri.
Náhradníci: Bonello, Sultana – Johnson, R. Fenech, Pisani, Farrugia, Corbolan, Apap, Camilleri, Bezzina, Cohen, Briffa. Trenér: Raymond Farrugia.

Rozhodčí: Nevalainen – Aravirta, Lamppu (všichni Finsko).

Poslední vzájemné utkání

Společný duel sehrály obě reprezentace naposledy téměř před pěti lety. Tehdy domácí Malta si v úvodním poločase přátelského klání vytvořila zdánlivě pohodlný náskok. Podceňované Faerské ostrovy však v závěrečné desetiminutovce pořádně zabraly a chyběl jim kousek, aby třígólovou ztrátu úplně smazaly.

Malta – Faerské ostrovy 3:2 (3:0)
Branky: 18. R. Fenech, 20. Mifsud, 41. Caruana – 80. Hansson, 87. Baldvinsson.

Liga D – skupina 3, složení týmů

Nejvyšší šance na postup přisuzují bookmakeři Ázerbájdžánu s Kosovem, na třetí místo staví Faerské ostrovy a jako naprostého outsidera skupiny vidí Maltu.
Po čtvrteční premiéře pokračuje Liga národů. V Tórshavnu si to mezi sebou rozdají reprezentace Faerských ostrovů a Malty. Zápas má výkop ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.