Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Bělorusko - 18. listopadu 2018   18:00

San Marino
San Marino
0:2
(0:1)
Bělorusko
Bělorusko
8' Dragun   • 53' Saroka
San Marino
E. Benedetinni – Ma. Battistini, Vitaioli, Simoncini (C), Palazzi – Gasperoni (62. Tomassini), A. Golinucci, E. Golinucci – Hirsch (90. Cesarini), Nanni (62. Giardi), Rinaldi
Kruašvili – Mentešašvili, Pipia (všichni Gruzie)
San Marino Stadium (Serravalle)
Bělorusko
Černik – Šitov, Politevič, Martynovič (C), Poljakov – Majevskij (80. Kisljak) – Savickij (66. Skavyš), Dragun, Hleb (70. Putsila), Stasevič – Saroka

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 0:9. Střely mimo: 0:7. Rohy: 0:13. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 19:11.
Je konec! Dnešní utkání končí očekávaným vítězstvím Běloruska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Hostující celek pochopitelně měl výrazně více ze hry, navíc hned ve dvou případech orazítkoval brankovou konstrukci. Naopak domácí celek se dlouho herně hledal, nakonec nejlepší pasáž zaznamenal po druhé brance soupeře, avšak San Marino ani jednou neprověřilo brankáře Černika. Bělorusko tak potvrdilo roli jasného favorita zápasu, skupinovou fázi zvládlo bez jediné porážky. Naopak San Marino nezískalo ani bod, dokonce nevsítilo ani jednu branku.
90+3'
90+2'
Nakonec se Šitov dostal k centrovanému pokusu, který na zadní tyči odklízel Simoncini. Míč navíc směřoval přím do náruče brankáře.
90+1'
Bělorusko i nadále kombinuje na útočné polovině, naopak soupeř na útočení rezignoval. V tuto chvíli má míč na kopačce Dragun.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Jose Hirsch, přichází Davide Cesarini.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Bělorusko celkem pohodlně kráčí za dalším vítězstvím, domácí by se rádi dočkali alespoň jedné branky.
88'
Už to vypadalo, že se domácí forvard Nanni dostane do vyložené šance, nakonec mu ale nevyšlo zpracování míče dle představ.
85'
Jeden z domácí byl udeřen do obličeje, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře. Bělorusko to zkouší trpělivou kombinací.
84'
O něco více prostoru měl před sebou střídající Kisljak, který ještě hledal volného Saroku, jehož ránu z otočky dokázal Benedetinni zneškodnit.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Bělorusko opět výrazně dominuje, naopak domácí marně napadají rozehrávku.
82'
Jenomže na pořadu dne byl rohový kop v podání Staseviče. Jeho centr našel úplně volného Savickiho, který hlavičkou o zem zamířil kousek vedle brány.
81'
Dalekonosná kolmice směřovala do míst, kam si nabíhal hostující Savickij. Ten se nakonec k míči nedostal, rychleji to zvládl Benedetinni.
80'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Ivan Majevskij, přichází Syarhey Kisljak.
80'
San Marino se ujalo další rozehrávky autového vhazování. Po ní to pohotovým centrem zkoušel Golinucci, který našel pouze protihráče.
79'
Zničehonic měl kolem sebe hodně prostoru Rinaldi, který se ale nedostal přes přehuštěný prostor. Posléze nevyšel centr Battistinimu.
78'
Žlutou kartu dostává Fabio Tomassini (San Marino).
77'
Stasevič si navedl míč na pravou nohu, načež to zkoušel střílenou nabídkou, která ale trefila pouze hlavu Simonciniho, jenž hraje velmi dobrý zápas.
76'
Benedetinni se nyní musel činit. Na vzdušnou nabídku se totiž vyhoupl Dragun, jehož hlavičku dokázal domácí brankář vyrazit do strany.
75'
Na pravém křídle kombinoval Šitov společně s Dragunem, kterému málem uskočil míč do zámezí. Bělorusko se nakonec dostalo k typické kombinaci.
74'
Už delší dobu čekáme na něco nebezpečnějšího. San Marino je v posledních vteřinách hodně vytažené, soupeř toho zatím nevyužil.
70'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Alexander Hleb, přichází Anton Putsila.
69'
San Marino se konečně dostalo k souvislejší práci s míčem. Navíc Battistini obstaral autové vhazování, po kterém centr zamířil pouze k Martynovičovi.
68'
Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Majevskij, který v souboji o míč fauloval Rinaldiho. Domácí okamžitě rozehráli po zemi.
67'
Bělorusko se chopilo rozehrávky dalšího rohového kopu, který mířil na přední tyč. Tam se zjevil pouze Rinaldi, jenž poslal balón do bezpečí.
66'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Pavel Savickij, přichází Maxim Skavyš.
65'
S míčem si pohrál také brankář Černik, který ihned oslovil vedle stojícího Politeviče. Hostující zadák celkem dlouho váhá s přihrávkou na kolegy.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Bělorusko stále drží nadějné dvoubrankové vedení, hosté navíc operují před šestnáctkou soupeře.
63'
Další šance Běloruska! Dostatek prostoru měl kolem sebe Saroka, jehož důraznou ránu dokázal Benedettini vyrazit do horní konstrukce.
62'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Alex Gasperoni, přichází Fabio Tomassini.
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Federico Nanni, přichází Matteo Giardi.
61'
Přihrávka pod sebe směřovala na Staseviče, který se ke střele vůbec nedostal. Obranný zákrok totiž předvedl pozorný Vitaioli.
60'
Už to vypadalo, že se Dragun dostane ke střele, nakonec mu ale míč uskočil daleko od kopačky, což dalekonosným odkopem vyřešil Simoncini.
59'
Stasevič pádil s míčem po levém křídle, odkud hledal lépe postaveného Hleba, který pro změnu otočil těžiště hry na druhou stranu.
58'
Martynovič si v souboji s Rinaldim pomáhal rukama, což ale faul nepřineslo. Naopak druhý jmenovaný zahrál rukou, volný kop pro Bělorusko.
57'
San Marino zahrávalo volný kop z vlastní poloviny. K rozehrávce se postavil kapitán Simoncini, který na hranici šestnáctky našel pouze Šitova.
56'
Na levé straně měl Rinaldi hodně prostoru na centr. Pro něj si vyběhl brankář Černik, který ho nakonec musel krotit nadvakrát.
55'
Tohle bude pro domácí celek hodně těžký úkol, prohrává už o dvě branky. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
54'
U postranní čáry zabojoval Savickij, kterému se nakonec nepodařilo zablokovat odkop Palazziho. Bělorusko se dostává k přízemní kombinaci.
53'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je tu druhá branka v domácí síti! Přenesení hry našlo na pravém křídle Savackiho, který přihrával pod sebe na Draguna, jenž ještě našel úplně volného ANTONA SAROKU, který už měl snadnou práci. Benedetinni byl v tomto případě zcela bez šance!
53'
San Marino se po hodně dlouhé době dostalo do opačné šestnáctky, kde si ale rukou pomohl Golinucci, čehož si všiml také hlavní rozhodčí.
52'
Následoval rohový kop, který tentokráte našel hlavu hostujícího Martynoviče. Zakončení hlavou ale skončilo vysoko nad horní konstrukcí.
51'
Šitov měl hodně času na centr, který nakonec poslal na hlavu Savitskiho, jehož hlavičku dokázal Benedetinni přizvednout nad branku.
50'
Do zakončení se natlačil hostující Martynovič, který ale nakonec nevyzrál na Benedetinniho. Míč totiž skončil několik metrů nad brankou.
49'
K rozehrávce od své branky se dostal brankář Benedetinni, který na druhé straně hledal Rinaldiho, jenž ale v hlavičkovém souboji proti Majevskimu neuspěl.
48'
Dragun z první narazil na pravou stranu Šitovovi, kterého celkem snadným způsobem odzbrojil jeden z protihráčů. Nakonec to bylo s faulem Hleba.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Dragun. Bělorusko pochopitelně mělo více ze hry, avšak se nakonec dostalo pouze k jedné brance. Hosté se většinu dobry drželi na útočné polovině, kde rozjížděli celkem zdlouhavé kombinace. San Marino toho směrem dopředu moc nepředvedlo, Černik nemusel zasahovat ani jednou. Pakliže domácí chtějí v dnešním zápase bodovat, budou muset výrazně zabrat.
45'
44'
Domácí reklamovali ofsajdové postavení, což posléze potvrdil pomezní sudí. Bylo to ale s hodně velkou časovou prodlevou.
43'
Savickij si hned několikrát vyměnil míč s vedle stojícím Stasevičem, načež se za obranu vydal Saroka, před kterým zasahoval Simoncini.
40'
Tohle už byl šance! S míčem se dokázal otočit Saroka, jehož rána z otočky mířila kousek vedle vzdálenější tyče. Benedettini se za míčem pouze ohlédl.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Poslední minuty skutečně nenabízejí nic moc závratného. San Marino i nadále hraje bez míče, což musí být hodně frustrující...
38'
Míč se přesunul na kopačku Poljakova, který měl na centr hodně prostoru, což mu naopak uškodilo. Centr se snesl až za branku soupeře.
37'
Politevič dlouho signalizoval Černikovovi, ať si dojde pro volný míč. Hostující brankář sice zareagoval pozdě, i tak to před napadajícím Nannim stihl.
36'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Bělorusko dlouho pracovalo s míčem na útočné přihrávce, nakonec Stasevič přihrával mimo dosah kolegy.
35'
Golinuccimu se nepodařilo poslat míč do bezpečí, naopak tu byla další akce Běloruska, na pravém křídle ale vzorně zasáhl Palazzi.
34'
Hosté měli k dispozici standardku z velké vzdálenosti od branky. Nakonec místo centrovaného míče, jsme sledovali přízemní rozehrávku do strany.
33'
Martynovič to zkoušel velice prudkou přihrávkou na Draguna, který nedokázal míč zpracovat. Ten pro změnu skončil až u Benedetinniho.
33'
Žlutou kartu dostává Manuel Battistini (Bělorusko).
32'
Posléze to byl právě Savickij, kdo obstaral další střelu. Do rány ještě strčil nohu Golinucci, od které se míč odrazil pouze na horní síť domácí branky.
31'
Gasperoni přiťukl k postranní čáře na Battistiniho, což ale přečetl hostující Savickij, který vypíchl míč do zámezí. Autové vhazování pro San Marino.
30'
Na následný rohový kop si na zadní tyči nabíhal Saroka, který byl poslán k zemi. O nedovolený zákrok se v žádném případě nejednalo.
29'
Rychlá akce v podání Běloruska nakonec přinesla střelu od Saroky, kterou Benedetinni dokázal vyrazit do tyče, od které se míč odrazil do zámezí.
24'
Jenomže přišla ztráta, po které se na druhou stranu vydal Rinaldi, který byl zastaven čistým zákrokem. I tak z toho bude autové vhazování pro San Marino.
23'
Poljakov si počkal na náběh Hleba, který dokázal pohlídat míč před napadající smečkou protihráčů. Bělorusku i nadále obléhá šestnáctku soupeře.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postarali hosté. San Marino stále marně hledá cestičku vpřed.
21'
Savickij se zmohl pouze na dalekonosný odkop, za kterým se hnal kolega Saroka. Jako první byl u míče Simoncini, kterému se ale nepodařilo kloudně rozehrát.
20'
Ven z branky musel brankář Benedetinni, který vyrazil centr před šestnáctku. Navíc se jeho kolegové dostali na útočnou polovinu.
19'
Na pořadu dne byl další rohový kop Běloruska. I tentokráte jsme sledovali nadýchaný centr, po kterém hlavičkoval doprostřed branky Politevič.
18'
Prudké přenesení hry našlo volného Šitova, který okamžitě cpal míč před branku. Tam se nejlépe zorientoval Vitaioli, který odvrátil míč do zámezí.
17'
Stasevič si nepohlídal náběh za obranu, avšak míč ještě stil na hrací ploše. Poté ale fauloval napadajícího protihráče, hlavní sudí neváhal ani chvíli.
16'
Na druhé straně to Dragunovi vyšlo přihrávkou Majevskiho, který ale nedokázal oslovit Hleba. Bělorusko ale i nadále zůstává u balónu.
15'
Hirsch si potáhl míč na pravou nohu a poté v útoku hledal Battistiniho, který byl u míče příliš pozdě. Navíc to bylo s faulem na hostujícího Poljakova.
14'
Míč proskákal až do zámezí, k autovému vhazování se tedy dostal domácí Palazzi, jehož nabídka směřovala do volnějšího prostoru, kde byl Golinucci.
13'
Nakonec jsme sledovali rohový kop, který z pravé strany obstaral záložník Stasevič. Jeho centr směřoval na Martynoviče, který ještě prodloužil na Saroku, jehož hlavička z dobré pozice směřovala nad branku.
12'
Majevskij to zkoušel přenesením hry na Staseviče, který ihned přihrával pod sebe na Hleba, jenž ještě roztáhl hru k levé postranní čáře.
11'
Nakonec jsme sledovali centrovanou nabídku, která zaplula pouze na hlavu protihráče. Následně si jeden z domácích pomohl útočným faulem.
10'
Na opačné straně budeme sledovat standardní situaci. Rinaldi si totiž dobrým pohybem řekl o faul, následnou standardku obstará tentýž hráč.
9'
Martynovič byl donucen ke zpětné přihrávce až na Černika, který poslal míč k levé postranní čáře. Bělorusko to zkouší trpělivou kombinací.
8'
První branka na sebe nenechala dlouho čekat! Hosté rozjeli velice rychlou kombinaci, následně na hranici pokutového území Saroka prostrčil balón na STANISLAVA DRAGUNA, který tváří v tvář brankáři Benedetinnimu, zamířil po zemi do protipohybu.
8'
Ve vlastním pokutovém území dobře zasáhl Simoncini, který odkopl míč do bezpečí. Poté se do těžké pozice dostal Hirsch, který ale ustrážil balón.
7'
Nanni si hrudí hodil míč na levou nohu, avšak poté fauloval jednoho z protihráčů. Rozehrávky se ujal Šitov, jenž rozehrál nakrátko na Politeviče.
6'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující Šitov, který nezachytil pohyb Golinucciho. San Marino bude rozehrávat z vlastní poloviny.
5'
Savickij nyní roztáhl hru na levou stranu, kde se k centru dostal Poljakov, který ale trefil pouze protihráče. Bělorusko se zmocní dalšího autu.
4'
Jenomže jeho pas hledal u postranní čáry stojícího Palazziho, který nedokázal míč zpracovat. Bělorusko se tak dostane k autovému vhazování.
2'
Hned v úvodu se do zakončení dostal hostující Savickij, který ale mířil vysoko nad branku. Benedetinni si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

San Marino: E. Benedetinni – Ma. Battistini, Vitaioli, Simoncini (C), Palazzi – Gasperoni, A. Golinucci, E. Golinucci – Hirsch, Nanni, Rinaldi
Náhradníci: S. Benedetinni, Mi. Battistini, Censoni, Cesarini, Cevoli, Giardi, Grandoni, Lunadei, Mularoni, Tomassini, Tosi, Zavoli

Bělorusko: Černik – Šitov, Politevič, Martynovič (C), Poljakov – Majevskij – Savickij, Dragun, Hleb, Stasevič – Saroka
Náhradníci: Gorbunov, Ščerbickij – Baga, Balanovič, Kisljak, Kovalev, Putsila, Rios, Signevič, Sivakov, Skavyš, Volodjko

Rozhodčí: Kruašvili – Mentešašvili, Pipia (všichni Gruzie).

Branky:
4. Stasevič, 26. a 87. Dragun, 67. Saroka (pen.), 90+1. Kovalev.
Žluté karty: Politevič, Laptěv – Vitaioli, Simoncini, Lunadei, Hirsch.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Bělorusko

S železnou pravidelností střídající se výhry s remízama. Taková je symbolika běloruské reprezentace, která by si dnes měla vybojovat postup do vyšší Ligy. A to s úplně čistým štítem, protože doposud neinkasovala ani jeden gól. Bělorusko bere jedině výhru, jakýkoliv jiný výsledek by se rovnal senzaci.
San Marino

Fotbalový trpaslík bude v posledním zápase hrát pouze o čest. Jeho bodové konto zeje prázdnotou, stejně jako kolonka počtu vstřelených branek. Svůj nejlepší zápas v Lize národů sehrálo San Marino v minulém kole, kdy v domácím prostředí podlehlo moldavskému nároďáku až gólem ze 78. minuty.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textové on-line reportáže z utkání Ligy národů mezi San Marinem a Běloruskem. Úvodní výkop je naplánován na 18 hodin.