Rozhodčí Duhamel ukončuje utkání, ve kterém padly 2 branky a obě do sítě Valenciennes. Nejprve v 5. minutě otevřel brankový účet Feret a v 72. minutě Pitroipa tento účet uzavřel. Po konečném výsledku 2:0 všechny 3 body zůstávají v Rennes a stejný bodový zisk dělí dnešní soupeře po tomto utkání. Já Vám děkuji za pozornost, přeji krásný zbytek pátečního večera a u dalšího přenosu na viděnou!
90+3
Zápas se v klidu dohrává na obou stranách.
90+1
Obě dvě mužstva hrají v plném počtu.
90
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90
Po hlavičkovém souboji mezi Diallou a Materem, musí být oba dva hráči ošetřováni na hlavách. Pokračuje se 10 na 10.
89
Pískán faul na Pitroipu, kterého se dopouští Kadir.
87
Pitroipa je při chuti, po svém předchozím solu mezi tři obránce hostů i tentokrát to zkouší se svoji technikou do stejného počtu protivníku a dokonce končí stejně jako minule, tedy bez úspěchu.
85
První žluté napomenutí pro Rennes vidí za faul na Matera Abdoulaye Sadio Diallo.
83
Míč míří na přední tyč, kde Apam odkopává pryč.
82
Těsně před Kadirou, který dostal krásnou kolmici od Sancheze, na roh zakopává míč Apam.
81
Velký závar před brankou Rennes hasí svými vynikajícími zákroky Costila, nejprve vyráží střelu Sancheze a poté posílá na roh šanci Nguetteho.
80
Sanchez se pokoušel najít Kadira, ale Apam přihrávku vystihuje a odkopává do zámezí.
78
Po faulu Sancheze na Diallu poprvé rozhodčí Duhamel vytahuje žlutý kartonek pro prvně jmenovaného.
77
Kadirovu střelu blokuje Apam na rohový kop.
74
Trenér hostů ihned reaguje dvojitým střídáním. Hřiště opouštějí Vincent Aboubakar a Mathieu Dossevi. Nahradí jej Opa Nguette a Anthony Le Tallec.
74
72
Rennes právě vstřelilo branku!

Feret krásně uvolňuje přihrávkou JONATHANA PITROIPU, který mazácky posílá míč šajtlí k pravé tyči Penneteauvi branky a navyšuje skore na 2:0 pro domácí.
69
Pitroipa míří sám mezi tři obránce Valenciennes. V tísnivém prostoru vysílá střelu, která nemá potřebné parametry a pro Penneteaua je lahůdkou.
67
Costil svým nákopem posílá míč až na útočnou polovinu, ale Dialla útočným faulem nabízí míč na kopačky hostujícího družstva.
65
Kapitán hostů Mater fauluje Diallu a dává velkou šanci domácím pro navýšení náskoku, ale sám postižený posílá míč vysoko nad branku.
63
Druhé střídání na straně domácích. Hřiště opouští Romain Alessandrini, místo něj se na zeleném pažitu objeví Abdoulaye Doucoure.
62
Poprvé v akci se nachází Diallo, ale jeho střela je blokována na roh.
61
Díky Saezovi se bude zahrávat rohový kop, který obstará Kadir.
59
Costil vybíhá daleko z branku a skluzem obehrává Kadira.
57
Ze hřiště odchází Cheick Fanta Mady Diarra, místo něj ho na hrotu střídá Abdoulaye Diallo.
56
O nohu Denzea padá k zemi Dossevi. Rozhodčí dává jen ústní varování.
55
Saez se přiřítil k vápnu jak "velká voda" a bodlem posílá míč těsně vedle branky.
53
Po postranní čáře se řítí Mavunga, ale jeho přihrávka na Alessandriniho je zakopnuta do zámezí.
52
Po tlaku hostí ze začátku druhého poločasu, se domácí dostávají častěji k míči.
50
Také Pajot si připisuje do statistik faul ze skupiny taktických.
49
A následně ten samí hráč nachytán v postavení mimo hru.
49
Taktický faul Pujola na půlící čáře.
48
Sanchez to zkouší z dálky, ale netrefuje branku.
46
Začátek druhé půle ve velkém stylu! Kadirův centr nachází hlavu Aboubakary, který mijí jen o pár centimetrů pravou tyč Costilovi branky!
46
Skončil nám první poločas, ve kterém byli o pověstný fous lepší domácí. Ti se také ujali vedení, a to hned ze začátku zápasu. Mavunga našel v druhé vlně Juliena Fereta, který poslal v 5. minutě míč za záda Penneteaua. Doufejme, že druhý poločas, který začne okolo 21.45, přinese další branky.
45
Nastavuje se 1 minuta.
45
Přihrávka po zemi v podání Alessandriniho končí v rukavicích hostujícího brankaře.
44
Diarra se dostává k odraženému míči a akrobaticky ho posílá na branku. Po teče hostující obrany se kope roh, který hostující obrana odkopává.
42
Theophile posílá dlouhou přihrávku na Pitroipu, který se řítí sám na branku, ale bohužel pro něj volí střelu a ta míří hodně vedle.
40
Rennes se snaží o pressink na půlící čáře, a to velmi úspěšně. Hosté se těžko dostávají ke kloudné přihrávce směrem dopředu, a proto musí rozehrávat až od svého brankaře.
39
Domácí začínají rozehrávku až od Costila.
37
Feret spolu s Pajotem se snaží o kombinaci v okolí hranice vápna, avšak jejich poslední přihrávka je nepřesná a dává šanci hostům.
35
Issimat chybuje a k míči se dostává Alessandrini, který spolu s Diarrou běží na osamoceného obránce hostí. Alessandrini nahrává Diarrovi, který při střele z první posílá míč vysoko nad branku!
34
První roh zápasu a to v podání hostí. Sanchéz nahrává na Kadira, ale tomu je míč ustřelen od nohy. Následný roh je pro domácí obranu bez problémů.
32
A mohlo být vyrovnáno! Po nahrávce Sancheze se k míči dostává Pujol , ale Costil pravou nohou vykopává míč! Následně je pískán offside hostům.
30
Feret posílá míč Pánu Bohu do oken.
29
Hosté zahrávájí volný přímý kop, avšak k centru do vápna se dostávají domácí, kteří po založení protiútoku dostávají také šanci k zahrávání přímého kopu.
27
K Feretovi se šťastným odrazem dostává míč, okamžitě přihrává na Diarru, ale ten je ihned po obdržení přihrávky o míč připraven Mirinem.
25
Nery posílá na svého brankáře přihrávku, Diarra je však poblíž a málem zachytává míč, který těsně před ním odkopává Penneteau
23
Po srážce mezi Pajotem a Sanchezem dochází k ošetření zranění u obou hráčů.
22
Pitroipa se zkouší prodrat mezi obránce hostí, ale je o míč připraven a Valenciennes zakládá protiútok.
20
Costil skvělým výběhem kazí tutovou šanci Dosseviho, který míč posílá přímo do brankaře!
18
Míč končí v síti. Díky Pitroipovi střílí Rennes druhou branku utkání, ale jejich radost kazí asistent rozhodčího, který mává ruku Pitroipimu při zpracování.
17
Pitroipa vysílá střelu mimo.
16
Díky Dossevimu se hosté dostávají na útočnou půli. Vybojovaný míč se dostává k Saezovi, který ho posílá na Pujola, který z velkýho úhlu posílá míč do boční sítě!
15
Postavení mimo hru pískáno Alessandrinimu.
14
Další akce domácích po trase Mavunga - Diarra končí v zámezí.
12
Diarra se dere mezi oba dva stopery Valenciennes a při střele je stažen k zemi. Hlavní arbitr dnešního utkání nechává hru pokračovat.
10
Souboj mezi Pujolem a Theophilim končí odpískáním faulu na domácího hráče.
9
Hosté se na útočné půli moc dlouho neohřáli. Po špatné přihrávce se díky autovému vhazování vrací k míči domácí.
8
Apam nachází krásným lobem Diarru a ten ze vzduchu pokouší míč namířit do branky, ale přestřeluje.
6

Druhá střela v zápase mezi tři tyče už končí v síti! Diarra u rohového praporku vybojoval míč na Mavungu, který tentokrát přihrával n volného JULIENA FERETA, který přesnou střelou k levé tyči nedává šanci Penneteauovi a otevírá skore zápasu.
4
Mavunga krásnou kolmicí nasměřoval míč na Diarru, který po krátkém běhu s míčem přihrává do druhé vlny na Alessandriniho, který střílí míč doprostřed branky!
3
I hosté se pomalu osmělují, Dossevi nezachytává přihrávku.
2
První náznak šance zápasu v podání dua Diarra - Mavinga, druhý jmenovaný se snaží centrovat do vápna, ale jeho pokus je blokován.
1

Stade Rennais FC: Costil - Danze, Theophile, Apam, Mavinga - Pajot, Mvila - Pitroipa, Feret, Alessandrini - Diarra
Tr.: Frédéric Antonetti

Valenciennes FC: Penneteau - Mater, Mirin, Angoua, Nery - Saez, Sanchez - Dossevi, Kadir - Pujol, Aboubakar
Tr.: Daniel Sanchez

Rozhodčí: Laurent Duhamel - Christophe Capelli, Guillaume Debart.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se naposledy utkaly v březnu letošního roku. Tedy se hrálo na hřišti Valenciennes a domácí vyhráli 1:0. Jedinou branku vstřelil z penalty Danič.
VALENCIENNES FC

Hosté jsou na tom o něco lépe. Po 17 zápasech mají stejný počet bodů, tedy 26 ale díky lepšímu skóre jsou na místě sedmém. Valenciennes dokázalo sedmkrát vyhrát, pětkrát remizovalo a stejný počet utkání prohrálo. V posledním zápase Valenciennes podlehlo na svém hřišti PSG 4:0.

Valenciennes FC patří k předním klubům Francie. Klub byl založen roku 1915. Hřištěm klubu je Stade du Hainaut s kapacitou 25 000 diváků. Trenérem mužstva je Antoine Kombouaré.
STADE RENNAIS

Domácí mají na svém kontě po 17 odehraných zápasech 26 bodů a nachází se na devátém místě tabulky. Zatím dokázali osmkrát vyhrát, dvakrát remizovali a sedmkrát prohráli. Rennes dokázalo vyhrát například na hřišti hvězdného PSG, a to 2:1.

Klub byl založen roku 1901 a hraje na stadionu Route de Lorient s kapacitou 31 127 diváků. V barvách Stade Rennais FC dosud nastoupilo devět českých fotbalistů, Bohumil Klenovec (oba 1929-1932), Jaroslav Bouček (oba 1932-1933), Vladar Prosek (oba 1932-1932), Václav Mrázek (oba 1932-1933), Georges Séfelin (oba 1932-1934), Jaroslav Vojta (oba 1933-1933), Joseph Navra (oba 1945-1945), Vladimir Steigl (oba 1946-1947) a Petr Čech (oba 2002-2004).
Přeji krásný večer všem fanouškům dobrého fotbalu. Francouzská Ligue 1 má na programu další kolo a my budeme sledovat utkání mezi Rennes a Valenciennes. Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem tohoto zápasu domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.