Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji vám úspěšný vstup do nového pracovního týdne.
Zápas je u konce. Hosté nedokázali udržet slibné vedení 2:0 z úvodu zápasu, domácí se nakonec postarali o dělbu bodů, nejspíše hodnocenou.
Kapitolou samotnou zůstává výkon sudího Gautiera, který dnes velmi velkoryse věnoval penaltu hostujícímu PSG, na druhou stranu neodpískal faul před vyrovnávacím gólem Saint-Étienne. Nedá se tedy říci, že by někomu nadržoval.
Konec zápasu.
90+4
Beckhamův centr byl odvrácen Hamoumem na roh.
90+3
Po chybě Bayala budou hosté zahrávat přímý kop z pětadvaceti metrů. nejspíš poslední možnost v zápase ohrozit bránu soupeře.
90
Sudí nastaví tři minuty.
90
Matuidi neudržel nervy na uzdě a vykřikl cosi směrem k rozhodčímu, ihned vidí žlutou kartu. Kritizoval neodpískanou hru rukou. Na obranu hostujícího útočníka se však nejednalo o první nesprávné rozhodnutí sudího Gauitera.
88
PSG zahrávalo přímý kop z pětadvaceti metrů, brankou to ale neskončilo. Po ráně Beckhama končí míč těsně nad břevnem domácí branky.
87
Thiago Silva pod tlakem odvrací nebezpečí a posílá míč mimo zámezí. Toho se však zmocnil ještě domácí Cohade, jeho pumelenice ale končí na připraveném Siriguovi. Závěr je z obou stran poměrně nervózní, nikdo nechce udělat chybu.
84
Hosté se snaží o rychlý protiútok, míč se jim však od kopaček odráží mimo.
83
AS Saint-Étienne pokračuje v aktivní hře. Aubameyang adresoval z pravé strany centr na Hamoumu, toho však v hlavičkovém souboji předčil Thiago Silva. Tohle nebezpečí pro PSG je zažehnáno.
80
Hamouma brzdil nebezpečně unikajícího Pastoreho, po právu vidí žlutou kartu.
79
Ghoulam se vymotal z obležení hráčů PSG a dokázal odcentrovat. Jeho balon ale pokryla bez sebemenších problémů hostující obrana.
77
Aubameyang pálí z třiceti metrů, jeho pokus opět míří vysoko nad. Dnes již snad potřetí.
77
Střídají i domácí a to opět post za post. Přichází Ghoulam, který zabere místo po odcházejícím Brisonovi.
76
Hostující Lavezzi přenechá své místo náhradníkovi Gameirovi.
72
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí se nakonec dočkávají a ze své převahy ve druhé půli vyrovnávají skóre utkání. FRANCOIS CLERC se prosazuje z pravé strany hřiště nechytatelnou ránou do protipohybu Siriguy. Ovšem dle opakovaného záznamu by branka neměla být uznána kvůli faulu domácího Brandao na hostujícího Silvu. Velké pochybení rozhodčího Gautiera. Hostující PSG každopádně ztrácí své luxusně vypadající dvoubrankové vedení z úvodu zápasu.
70
Rána Ibrahimoviče byla sražena jedním z domácích obránců a nakonec skončila asi metr od pravé tyčky domácí brány.
68
Zajímavá příležitost pro domácí ASSE. Aubameyang se vymanil z kontroly Van der Wielu a z levé strany hřiště vyzkoušel pozornost Sirigua. Italský gólman však míč kryje a drží svůj tým ve vedení.
67
Aubameyang se snažil přerušit delší pasáž bez žádného výrazného momentu, jeho rána ovšem byla velmi nepřesná.
63
Domácí trenér ale možná překvapivě střídá i svého dnes velmi aktivního útočníka Molla. Místo něj přichází Romain Hamouma.
63
Další střídání. Chantôme opouští hřiště, místo něj za hostující PSG přichází Jallet.
61
Beckham zahrával přímý kop, hledal s ním dobře si nabíhajícího Alexe. K tomu ale míč nedoputoval, proti byla obrana zelených.
60
Z něj se ale domácímu celku ani nepodařilo ohrozit pařížskou bránu.
59
Clerc hledal u vzdálenější tyčky Cohada, do kombinace ale vstoupil Beckham a poslal míč do zámezí. Domácí tak budou zahrávat alespoň rohový kop.
58
Mollo se na pravé straně hřiště dostal do duelu s Ibrahimovičem, ze kterého odchází vítězně. Následně odcentroval míč do šestnáctky, kde si na něj sice nejvýše vyskočil domácí Brandao, již se mu ale nepodařilo balón umístit hlavou přesně.
56
První střídání v zápase. Ze hřiště odchází domácí Lemoine, jeho místa zaujme Bodmer.
55
Hostující Alex vidí žlutou kartu za připomínky směrem k rozhodčímu.
54
Mollo se dalším svým centrem snažil najít Aubameyang. Chybělo pár centimetrů a domácí útočník by na přihrávku dosáhl, takhle končí v náruči hostujícího gólmana Sirigua.
53
Alex odvrací hlavou nebezpečný centr od Cohada. Domácí začínají přidávat na obrátkách, ví, že mají na to se zápasem ještě něco udělat.
52
Mollo na levém křídle vybojoval rohový kop na úkor Van der Wiela. Bohužel pro domácí se jim však z rohu nepodařilo ohrozit bránu PSG.
50
Mollo podpořil na levém křídle svého parťáka Brisona v útoku, první jmenovaný pak centrem našel Brandaoa. Tomu však rána příliš nesedla, Sirigu nemusel zasahovat.
50
Ibrahimovič hledal dalším centrem nabíhajícího si Lavezziho, hlavou však nebezpečí odvrátil Bayall.
48
Lavezzi v další šanci na hranici šestnáctky, jeho pokus letěl těsně nad břevnem domácí svatyně.
48
PSG ve druhé polovině opět začalo aktivněji, Ibrahimovič v pokutovém území hledal svého spoluhráče Lavezziho, ten byl ale dobře pokryt.
47
Pastore se vymotal na pravém křídle a předložil míč Beckhamovi. Jeho pokus z dvaceti metrů ovšem mířil vysoko nad.
46
Začal druhý poločas.
Pro Zlatana Ibrahimoviče to byl již pětadvacátá branka v letošním ročníku Ligue 1.
Je za námi první půle, která nabídla několik zajímavých situací. Nejprve se hosté dostali do dvoubrankového vedení, když druhý gól přidal pěknou panenkou z velkorysé penalty švédský útočník Zlatan Ibrahimovič. Hosté drželi taktovku utkání ve svých rukou, po vlastním gólu Alexe se do hry dostali i domácí Saint-Étienne a v druhém poločase nás tak čeká jistojistě spousta zajímavých momentů.
První poločas skončil.
44
Nebude se nastavovat žádný čas v prvním poločase.
43
Clerc se z pravého křídla snažil centrem najít Brandaoa na penaltovém bodíku, ale svůj balón poslal nepřesně.
42
Cohade pálil z pětadvaceti metrů, rána mu ale příliš nesedla, Sirigu nemusel zasahovat.
40
Domácí branka nakopla a o několik stupňů přidali. Míč drží na svých kopačkách a dostávají PSG pod tlak.
37
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí korigují skóre utkání a dostávají se na dostřel. Aubameyang centroval z pravého křídla aniž by se podíval, kdo mu kam nabíhá. Míč dopadl přesně na nohu Brandaa, který se ale ke střele nedostal. Míč si nešťastně do vlastní brány srazil hostující COSTA ALEX.
35
Mollo hledal šikovný centrem Aubameyanga, míč však končí v rukavicích gólmana Sirigua.
34
Hosté hrozí i nadále. Ibrahimovič s Pastorem se vydali do ofenzivního útoku dva proti čtyřem. Ibrahimovič chtěl chytrou přihrávkou vyslat svého spoluhráče do lepší střelecké šance, jeho přihrávka byla ale moc prudká. Švédský útočník se svému kolegovi omlouvá, myslel to jinak.
33
Aubameyang zkusil vypálit na hostující bránu. Byl ale příliš daleko, navíc jeho pumelenice byla nepřesná.
33
Žádná větší a zajímaví šance na ani jedné straně. Týmy si zatím spíše mezi sebou předávají balón.
30
Lavezzi si nerozuměl s Pastorem, další útok se hostům nevydařil. U míče nyní domácí fotbalisté.
29
Hráči PSG pokračují v diktování tempa zápasu. Jejich hráči jsou hodně vytažení, pokud chtějí domácí z dnešního zápasu brát alespoň nějaký bod, čeká je velmi složitý úkol. Hosté hrají v pohodě, mají nahráno.
26
Rozehrávka Molla končí jen v rukavicích Sirigua.
25
Brandao dlouhým centrem hledal u vzdálenější tyče svého spoluhráče Lemoina, na kterého zapomněl pařížský obránce Van der Wiel. Lemoine ovšem se situací nenaložil nejlépe. Vybojoval ovšem rohový kop.
23
Hosté vstoupili do utkání velice povedeně, byť jim trochu pomohl i sudí Gautier, jehož penalta byla velmi velkorysá.
22
Ve vzdušném souboji se Brandao utkal s gólmanem hostí, úspěšný Sirigu.
19
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil švédský čahoun ZLATAN IBRAHIMOVIČ, který po vzoru českého fotbalisty Antonína Panenky přehodil domácího gólmana a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. To byla fotbalová lahůdka, Ibrahimovičovi se jeho "panenka" náramně podařila. Navíc proměnil penaltu dvakrát po sobě, na té první se totiž sudímu Gautierovi něco nelíbilo. Švédský útočník se ale ani napodruhé nemýlil.
17
Domácí gólman Ruffier inkasuje žlutou kartu za faul na hostujícího útočníka Lavezziho, kterého ve velké rychlosti poslal k zemi. Otázkou zůstává nakolik procent byl pád zapříčiněný domácím gólmanem. Penaltu každopádně už nikdo nezruší.
17
Ale pozor! Hosté budou mít navíc k dispozici penaltu! Za tenhle zákrok se ovšem pokutové kopy nevidí každý den.
14
Domácí do utkání sice vstoupili aktivněji, hosté ale využili svoji jedinou šanci a nyní drží tempo hry pevně ve svých rukou.
12
Clerc se zbavil svého strážce Maxwella a na penaltovém bodu našel svého spoluhráče Brandaoa. Hostující gólman však domácímu útočníkovi bleskurychle skočil pod nohy a situaci uhasil.
9
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté se z kraje zápasu dostávají do vedení. Ibrahimovič vyslal JAVIERA PASTORA do sprinterského souboje s Bayalem, který se díky zaváhání domácího hráče dostal sám před Ruffiera a nechytatelnou ránou se nemýlil.
8
Thiago Silva hledal dlouhým nákopem Ibrahimoviče, švédský útočník míč sice zpracoval, byl však dle sudího již v postavení mimo hru.
5
Matuidi leží na zemi uprostřed hřiště po kontaktu s domácím Mollem. Rozhodčí Gautier ovšem tenhle zákrok nepotrestá kartou.
3
Drobné zmatky před brankářem hostujícího týmu Siriguem, hostující obrana ale nakonec kličky Branday ustála. Postaral se o to velkým podílem Thiago Silva.
2
Domácí začali utkání aktivněji, drží míč více na svých kopačkách a tlačí se dopředu.
1
Ovšem pozor! V bráně domácího celku nastoupil náhradník Ruffier, protože Coulibaly se zranil na rozcvičce. Pokud se něco stane i s druhým gólmanem domácího celku, bude jeho místo muset zaujmout některý hráč z pole!
1
Utkání právě začalo.
Na soupisce registrujeme i Davida Beckhama v dresu hostí, který poprvé od svého přestupu do PSG nastoupí od začátku zápasu!
Hosté nastoupí v modrých dresech, na domácí čekají zelené barvy.
Úvodní sestavy:

AS Saint-Étienne: Ruffier - Clerc, Perrin, Bayal Sall, Brison - Lemoine, Guilavogui, Cohade - Aubameyang, Brandao, Mollo.

Paris Saint-Germain: Sirigu - Van der Wiel, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Beckham, Chantôme, Matuidi, Pastore - Ibrahimovič, Lavezzi.
AS Saint-Étienne však patří k letošním milým překvapením. Klub z malého městečka ležícího na východě země se netají svými ambicemi pro horní patra tabulky, momentálně má na svém kontě 48 bodů, což ho řadí na průběžnou čtvrtou pozici ve dvacetičlenné tabulce francouzské Ligue 1.
Hledat favorita duelu není obtížné. Pařížský velkoklub PSG vévodí se čtyřbodovým náskokem tabulce francouzské Ligue 1, navíc má právě zápas se Saint-Étienne k dobru. To ale není vše. PSG si zajistilo postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde vyzve španělskou Barcelonu. Tímhle střetnutím žije již teď celá Francie, zvláště kvůli Zlatanu Ibrahimovičovi. Švédský útočník aktuálně ve službách PSG v katalánském klubu působil a na jeden z nejlepších celků světa nemá dobré vzpomínky.
Pěkný nedělní večer u sledování online přenosu z utkání francouzské nejvyšší fotbalové ligy. V posledním zápase devětadvacátého kola hostí Saint-Étienne na svém ledě pařížské PSG. Úvodní výkop je naplánován na 21:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud