To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání zvládli fotbalisté Bordeaux, kteří si po těsné výhře 2:1 připisují cenné body nad týmem, který potřebuje každý bod jako sůl v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. V první půli jsme sledovali hodně nudnou podívanou, ale v té druhé, jakmile začaly padat góly, se fotbal o několik stupňů "zvedl" a nakonec jsme byli svědky velmi dobrého zápasu, z něhož odchází jako vítězové fotbalisté Bordeaux.
90+3
Poslední vteřiny utkání, o výsledku a o vítězi je, zdá se, již rozhodnuto.
90+2
Domácí v klidu kombinují ve středu hřiště.
90+1
Ještě tři minuty nastavil sudí Lesage nad rámec základní hrací doby.
90
Je tu poslední minuta řádné hrací doby, domácí vedou a zatím srdnatě hájí svůj těsný náskok.
90
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Saliou Ciss, přichází Aurelian Chitu.
89
Jsme v samém závěru zápasu a ještě jedno střídání hostů.
89
Naštěstí pro Valenciennes domácí nedokázali "výlet" Penneteaua potrestat.
88
Napodruhé již Saivet centruje z levé strany, ale míč má Penneteau, který rozehrává... s míčem u nohy sprintuje po levé straně až téměř k půlící čáře, to je hodně velký risk!
88
Míč však znovu mají domácí, na levé straně pálí Saivet, ale pokus je zablokován.
87
Nafilmovaným pádem domácího N'Guéma končí akce Girondins.
86
Mariano s Diabatém podnikli rychlý protiútok, který Mariano přibrzdil, ale nakonec se přece jenom Diabaté dostal ke střele, jenže míč letí vysoko nad branku.
85
A rychlý protiútok hostů zastavuje taktickým faulem Mariano.
85
Domácí rozehrávají volný kop, ale míč letí přímo do rukavic Penneteaua.
85
Posledních pět minut utkání, hosté hrají velmi sympatický fotbal, za který by si alespoň bod zasloužili.
84
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jussiê, přichází Fahid Ben Khalfallah.
82
Carrasso má míč ve své moci a s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
81
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Francis Massampu, přichází Francis Massampu.
80
Doumbia se do zakončení nedostal, míč mají domácí, Carrasso bude vykopávat.
80
Rohový kop Valenciennes, hosté rozehrají z pravé strany.
80
Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního zápasu, hosté musí dohánět jednogólovou ztrátu, byť od 55. minuty vedli!
79
Na vstup na hrací plochu si ale musí náhradník hostujícího týmu počkat.
79
Také lavička Valenciennes připravuje střídání.
78
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Nicolas Maurice-Belay, přichází Vujadin Savić.
77
Ofsajd Valenciennes, domácí získávají míč.
76
Že se na hrací ploše konečně začalo něco dít, oceňují i fanoušci v hledišti a snad poprvé v zápase slyšíme nějaké pokřiky a fandění.
75
A mohlo ještě lépe, protože Diabaté po přesné přihrávce z levé strany zakončuje a posílá míč do sítě, jenže předtím je pískán faul právě Diabatého, gól neplatí!
74
Tak domácím se konečně musí lépe dýchat.
73
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Takhle se dávají góly! NICOLAS MAURICE-BELAY získal míč na levém křídle, postoupil s ním do vápna, když obránce před ním odcouval a přesnou střelou k tyči překonává Penneteaua, krásná akce Maurice-Belaye.
72
Dussevi měl na kopačce vedoucí gól svého týmu, ale z hranice pokutového území posílá míč příliš vysoko nad branku.
71
Probíhá poslední dvacetiminutovka tohoto utkání, které je v této fázi naprosto vyrovnané.
70
Ten však hosté v pohodě ubránili, střela Belaye končí hodně mimo branku FC.
69
Diabaté nedokázal vystřelit uvnitř pokutového území, ale domácí vybojovali alespoň rohový kop.
68
Domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
66
Gólman Penneteau se vydal až k pokutovému území soupeře a tam dostal žlutou kartu za nemístné protesty.
66
Cédric Carrasso nyní vychutnává ovace za chycenou penaltu! Bravo, parádní zákrok domácího gólmana, který vystihl směr míče a vyrazil ho!
65
Navíc za tento faul dostal Henrique žlutou kartu.
65
Pozor, Henrique fauluje v pokutovém území a je to pokutový kop!
64
Ano, oba góly hře prospěly, sledujeme dobrý fotbal!
63
Jussie sprintuje za míčem na levé straně, ale dřív je u něho Penneteau.
62
Ofsajd Valenciennes, domácí okamžitě přechází do protiútoku.
60
Po hodině hry je stav znovu vyrovnaný, tentokrát již ovšem 1:1, věřme, že oba góly přispějí k úrovni hry.
59
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Grégory Sertic, přichází Cheick Diabaté.
58
JUSSIÊ to kopl velmi dobře, gólman šel na druhou stranu, míč letí k opačné tyči a je vyrovnáno!
57
Ale pozor, je tu pokutový kop pro Bordeaux!
56
Těžká situace Girondins, vyrovnávat se s jednobrankovou ztrátou, to není nic snadného!
55
Valenciennes právě vstřelilo branku!
Na rohový kop Dosseviho si nejlépe naskočil TONGO HAMED DOUMBIA, který přesnou hlavičkou dává gól a hosté vedou 1:0.
54
A když už se do šancí dostanou, jako by hráčům míč překážel, podobně jako nyní hostujícímu Bahebeckovi, který alespoň vybojoval rohový kop.
53
Bohužel, i ve druhém poločase zatím sledujeme hodně podprůměrný zápas, oba týmy mají velké problémy s vypracováním si šance.
52
Mariano má míč na pravé straně, ale tam není místo na kombinaci.
50
Skvělým zákrokem se blýskl domácí gólman Carrasso proti centru z levé strany.
50
Masuaku faulován v dobré pozici, na levé straně, v blízkosti pokutového území Girondins.
49
Míč se ale vrací zpět do obrany, hosté nikam nespěchají, tento výsledek jim vyhovuje.
48
Doumbia faulován na polovině Girondins, hosté získávají míč.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 15:02 hodin.
V poměrně nudném prvním poločase branka nepadla, ale blíže k ní byli domácí, kteří si připsali minimálně dvě dobré šance, ale ani z jedné neskórovali, a tak oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Doufejme, že ve druhé půli nás čeká lepší podívaná!
44
Obraniak rozehrává, obrana Valenciennes odvrací.
43
Rohový kop pro Bordeaux.
42
Centr Bordeaux z levé strany odkopává bránící hráč FC do autu.
41
Nepřesná přihrávka Sertica a hrají hosté.
40
Poslední pětiminutovka první půle, míč končí v autu, hosté jsou pod tlakem, dočkáme se gólu ještě do poločasové přestávky?
39
Pellenard centruje z levé strany, ale pro míč si "došel" Penneteau.
38
Další útočná akce Bordeaux končí neúspěchem.
37
Míč až u branky Bordeaux, Carrasso rozehrává.
36
Maurice-Belay na levé straně, centruje do vápna, ale obránce hostů odvrací do bezpečí.
34
Domácí rozehrávají rohový kop z pravé strany a výborně hlavičkuje Lamine Sané, míč prolétl těsně vedle branky!
33
Jussiê raději vrací míč zpět do zálohy, následuje centr z levé strany na Maurice-Belaye a je z toho rohový kop.
32
Obraniak na pravé straně, ale domácí se nedostali do koncovky.
31
Doumbia nyní doslova "tancoval" nad míčem na vlastní polovině, nakonec vše přerušuje hvizd rozhodčího, faul domácích.
30
Je za námi první půl hodina hry, hra je spíše podprůměrná, zatím jsme sledovali spíše hodně faulů, než pohledných akcí.
28
Jussiê vzápětí sráží k zemi Dosseviho ve vápně, to mohla být penalta! Další hraniční zákrok Girondins!
27
Carrasso nyní "šel" pro míč hodně důrazně, to bylo i na hranici faulu, ale sudí souboj s nabíhajícím Bahebeckem neposoudil jako nedovolený.
26
Jean-Christophe Bahebeck dostává žlutou kartu.
25
Domácí kombinují na půli a čekají na vhodný okamžik z útoku.
23
Spousta faulů na hrací ploše, což zatím sráží úroveň fotbalu.
22
Grégory Sertic posílá centr do vápna, ale obrana soupeře odvrací.
21
Po faulu budou domácí rozehrávat volný kop na polovině soupeře.
20
Odkop od branky Valenciennes, faul ve středu hřiště.
18
Obraniakovo průniku po pravé straně jsou hodně nebezpečné, všeobecně známý fakt.
17
Statistika držení míče: 70% : 30%.
16
Domácí rozehrávají z pravé strany, ale hosté se ubránili.
15
Po dobré akci Obraniaka vybojoval na pravé straně Mariano rohový kop pro Bordeaux.
14
Míč zatím převážně ve středu hřiště, domácí však mají mírnou převahu.
13
Další ofasjd Girondins a v něm na pravém křídle Maurice-Belay.
12
Hosté rozehrávají, ale po nepřesném nákopu končí míč u Carrassa.
11
Průnik Obraniaka zastavuje odpískaný ofsajd.
10
Míč má ve své moci Penneteau, který bude vykopávat.
9
Rozhodčí musel uklidňovat "kohouty" obou týmů.
7
Grégory Sertic posílá míč z levé strany, na zadní tyči naskakuje Jussie, kterému ale k zakončení chyběl pouze krok!
6
První rohový kop rozehrají domácí.
5
Henrique šel nedovoleně do souboje o míč a loktem fauluje, může být rád, že rozhodčí nevytáhl žlutou!
3
Obraniak centruje z pravé strany, ale Penneteau vyráží.
2
Ale Saivet nevyužil z této situace vůbec nic.
2
Míč končí u gólmana Peneteaua, který chybuje v rozehrávce.
1
Za zpoždění úvodního výkopu může menší oslava domácího týmu u postranní čáry.
Kapitány obou týmů jsou Carrasso (BOR) a Penneteau (VLN), tedy oba gólmani týmů.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání začne s malým zpožděním.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Pellenard – Obraniak, Sertic, Saivet, N'Guémo, Maurice-Belay – Jussiê.
Náhradníci: Olimpa – Savić, Bréchet, Chalmé, Planus, Ben Khalfallah, Diabaté.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Néry, Angoua, Kagelmacher, Ciss – Ducourtioux, Doumbia, Dossevi, Enza-Yamissi, Masuaku – Bahebeck.
Náhradníci: Novaes – Lala, Mater, Chitu, Camara, Saez, Massampu.

Rozhodčí: Lesage – Plancon, Denis.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Mikael Lesage. Na čarách mu budou pomáhat Fabrice Plancon a Sebastien Denis. Čtvrtým rozhodčím je Sebastien Moreira.
Vzájemné zápasy
V prvním utkání minulé sezóny se na podzim oba týmy utkaly ve Valenciennes, kde se hrálo nerozhodně a bez branek. V jarní odvetě pak Bordeaux vyhrálo 2:0 a ze vzájemných soubojů těchto dvou týmů tak Girondins vybojovalo tři body.
Girondins Bordeaux
Bordeaux vstupuje do dnešního utkání ze sedmé pozice po sedmnácti odehraných kolech, v nichž nasbíralo sedmadvacet bodů za sedm výher a šest remíz. V případě dnešního úspěchu mohou fotbalisté Girondins počítat s posunem tabulkou vzhůru, neboť ve vyrovnaném středu tabulky ztrácí pouze dva body na aktuálně čtvrté Nantes, které má však svůj zápas osmnáctého kola odehraný.

Poslední odehrané zápasy:
Girondins Bordeaux – FC Nantes 0:3
Stade Rennes – Girondins Bordeaux 1:1
Girondins Bordeaux – AC Ajaccio 4:0
EA Guingamp – Girondins Bordeaux 0:1
Girondins Bordeaux – Lille OSC 1:0

Nejlepším střelcem domácího celku je Malijec Cheick DIABATÉ, který má na svém kontě sedm branek.
Valenciennes FC
Hosté jsou na tom v pořadí Ligue 1 mnohem hůře, když po sedmnácti kolech bojují o záchranu na osmnáctém místě tabulky, tedy na první sestupové příčce! Na svém kontě má Valenciennes pouze jedenáct bodů, což je již o pět bodů méně, než sedmnáctý Montpellier a o devět méně, než šestnáctý Évian.

Valenciennes FC – Montpellier HSC 1:1
Olympique Lyon – Valenciennes FC 1:1
Valenciennes FC – Lille OSC 0:1
FC Nantes – Valenciennes FC 2:1
Valenciennes FC – EA Guingamp 1:1

Nejlepším střelcem domácího celku je Francouz Grégory PUJOL, který má na svém kontě tři góly.
Vítejte u onlajn přenosu utkání šestnáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí GIRONDINS BORDEAUX přivítá na Stade Jacques Chaban-Delmas v Bordeaux VALENCIENNES FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.