To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Do dnešního zápasu sice lépe vstoupili hosté, kteří se ujali vedení, to ale bylo z jejich strany všechno. Pak již dávali góly jenom domácí. Ve druhém poločase navýšili vedení Lyonu Grenier, který se trefil přímo z volného kopu v 55.minutě a Briand, jenž překonal gólmana Rioua v 73. minutě po dobře rozehraném rohovém kopu. Hosté byli téměř celý druhý poločas pod velkým tlakem Lyonu a zaslouženě dnes nezískali ani bod.
90+3
Poslední minuta nastaveného času, poslední vteřinky dnešního utkání, ještě domácí útočí.
90+2
Na zadní tyči hlavičkuje Deaux, ale posílá míč vedle branky, hostům již není souzeno dát gól.
90+1
Rohový kop pro Nantes, to vše v první minutě nastaveného času. Sudí Delerue se rozhodl nastavit celkem tři minuty.
90
Začala devadesátá minuta dnešního utkání, hosté odjedou z Lyou s prázdnou a navíc se musí ještě bránit v pohodě hrajícím domácím fotbalistům.
89
Peřd Gomisem, který si nabíhá na přihrávku od Ferriho, odehrává poslední obránce Nantes v řadě, to byl výtečný obranný zákrok!
88
Před nebezpečným Đorđevićem, kterému ještě pomáhal ve vápně Aristeguieta, chytá míč spolehlivý Lopes, který bere hostům jednu z posledních naději na snížení.
87
Gomis to zkouší ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, míč letí vysoko nad branku Nantes.
86
Mvuemba nachází na pravé strany Fofanu, který centruje do vápna, ale Cissokho odhlavičkovává do bezpečí.
85
Gomis fauluje v hlavičkovém souboji ve středovém kruhu, ač se to vlasaté hvězdě Lyonu vůbec nelíbí.
84
Mvuemba přihrává Lacazettovi, ale postup Lyonu zastavuje odpískaný ofsajd Gomise.
83
Souboj na polovině hřiště, vítězí domácí hráč, Lyon útočí.
81
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Arnold Mvuemba.
80
Lyon rozehrával rohový kop z pravé strany, ale tentokrát se domácí fotbalisté nedostali ke střele.
79
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Alejandro Bedoya, přichází Trebel.
78
Gomis hlavičkuje uvnitř pokutového území, míč prolétl jen těsně vedle branky Nantes!
77
Hraje se převážně ve středu hřiště, úroveň hry padá do průměru.
76
O osudu utkání je již zřejmě rozhodnuto, domácí diktují tempo hry.
75
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Jordan Ferri.
73
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují z rohového kopu, na bližší tyči si na centr Greniera nabíhá JIMMY BRIAND a lehkou hlavičkou usměrňuje míč do branky!
72
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Bessat, přichází Fernando Aristeguieta.
71
Rohový kop pro Lyon, Gernier rozehraje z levé strany.
70
Je před námi poslední dvacetiminutovka dnešního zápasu, domácí vedou 2:1, na tlak hostů zatím však marně čekáme.
68
Bedimo skluzem zastavuje pronikajícího Fofanu.
66
Skvělá atmosféra na Stade de Gerland, domácí fans si zápas užívají.
65
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Serge Gakpé.
64
Lopes si došel pro míč, hosté se do zakončení nedostali.
63
Hosté se v pohodě ubránili a sami mohou zaútočit.
62
Grenier si jde pro míč a bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
61
Domácí kombinují na polovině Nantes.
60
Po hodině hry vedou domácí 2:1 a vypadá to, že dnešní utkání by měl Lyon zvládnout!
58
Lacazette přihrává na Brianda, ten je ale v ofsajdu.
57
Nepřesný centr hostů z levé strany, domácí získávají "zadarmo" míč.
56
Probudili se i diváci, kteří nyní ženou svůj tým do útoku.
55
Z volného kopu po faulu na Gomise se prosazuje parádní trefou CLÉMENT GRENIER, který se trefuje přesně k tyči a domácí vedou!
54
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mouhamadou Dabo, přichází Gueïda Fofana.
53
Gomis se před pokutovým územím nedostal k míči, přesto si za okamžik vybojoval faul.
52
Hosté rozehrávají volný kop na polovině soupeře, tak ve druhé půli je to spíše urputná bitva, než pohledný fotbal.
51
Série ostrých zákroků na obou stranách, Lopes opět vykopává.
50
Odkop od branky Lyonu.
49
Dobrá střela z pravé strany, gólman Lopes pozorný a chytá.
48
Bedimo fauluje na vlastní polovině, hosté rozehrávají volný kop.
47
Opatrný vstup do druhého utkání z obou stran.
46
Fotbalisté Lyonu se již trousí na hřiště.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 18:01 hodin.
Z rohového kopu se již domácí prosadit nedokázali, první poločas tak končí nerozhodným výsledkem 1:1, z něhož mají zatím více radosti hosté. Těm se sice povedlo dát vedoucí gól, když se ve 24. minutě trefil Veretout, ale hned o tři minuty později dokázal vyrovnat Gomis, po parádní individuální akci za obranou soupeře a stanovil tak konečné skóre první půle.
45
Míč je však znovu na kopačkách domácích hráčů, kteří vybojovali rohový kop z pravé strany.
44
Briand nedosáhl na centr z levé strany, odkop od branky Nantes.
44
Blíží se závěr prvního poločasu, domácí mají územní převahu.
43
Domácí kombinují na polovině soupeře. Ostrý skluz Cissokha v blízkosti středového kruhu.
42
Bedimo nepřesně na Lacazetta, přesto domácí vybojovali míč zpět na své kopačky.
41
Lopes si došel pro míč po nepovedené přihrávce hostů z levé strany.
40
Přetažený centr, to nebyl dobře zahraný roh, domácí rozehrávají.
39
Rohový kop Nantes z levé strany.
37
Míč končí u Lopese, který neváhá a okamžitě rozehrává.
36
Ale centr se Bedimovi vůbec nepovedl. Odkop od branky Nantes.
36
Bedimo zachytil pas na levém křídle.
35
Hosté ale dlouho míč na svých kopačkách neudrželi.
35
Autové vhazování Nantes z pravé strany, na polovině Lyonu.
34
Před Lacazettem zasahuje gólman Nantes Riou, který včas vyběhl.
33
Đorđević nedosáhl na dlouhý míč na prvé straně, Lopes okamžitě vykopává.
32
Lyonu se daří postoupit s míčem až před šestnáctku soupeře, dokáží dát domácí vedoucí gól?
31
Grenier střílí z nějakých pětadvaceti metrů, míč prolétl zhruba dva metry vedle branky Nantes.
30
Je za námi půl hodina utkání, Issa Cissokho byl faulován a těžce se zvedá z trávníku. Na světelné tabuli svítí skóre 1:1, když sledujeme velmi dobré utkání!
29
Đorđević se dostává ke střele uvnitř pokutového území Lyonu, Lopes výtečným zákrokem chytá.
28
Máme opět vyrovnané skóre, oba týmy dokázaly vstřelit po jednom gólu, doufejme, že to ještě více pozvedne již tak velmi dobrou úroveň zápasu.
27
A je vyrovnáno! BEFATIMBI GOMIS parádně zpracoval dlouhý nákop za obranu soupeře a ač bráněne jedním z obránců, dokázal ještě vystřelit z pravé strany a překonat Rioua!
26
Domácím odpískán ofsajd, hosté mohou zaútočit.
26
Lacazette postupuje z pravé strany k pokutovému území, ale nedostal se do zakončení.
25
Tak to je studená sprcha pro Lyon!
24
Nantes právě vstřelili branku!
Ale je z toho pouze rychlý protiútok hostů, který "táhne" po pravém křídle rychlý Cissokho, ten centruje před branku a tam parádní "rybičkou" zakončuje JORDAN VERETOUT, krásná hlavička!
24
Lyon má autové vhazování z pravé strany na polovině Nantes.
23
Míč však na polovině Lyonu získávají domácí fotbalisté.
23
Odkop od branky Nantes.
22
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, naprosto vyrovnané utkání dvou sousedů v tabulce.
21
Standardní situace se ale zatím ani jednomu týmu nedaří.
21
Đorđevićovi se ocitl na zádech domácí Grenier, kterému musí rozhodčí domlouvat.
20
Cissokho posílá přihrávku před branku soupeře, tam ale není nikdo, kdo by ji zpracoval, Lopes bude rozehrávat.
19
Ne, ani domácí se nyní nemohou radovat z gólu, zakončující Gomis byl v ofsajdu.
18
Narážečkami se domácí dostali před pokutové území soupeře, na víc to ale nestačilo.
16
Veretout fauluje na polovině Lyonu, domácí mohou rozehrát.
15
Začínají se množit nedovolené zákroky, sudí Delerue důrazně napomíná Lacazetteho, příště to již bude karta!
14
Veretout kop z levé strany, z velké dálky, hodně dobrý centr, ale na vzdálenější tyči vyboxovává Lopes na roh.
13
Volný kop Nantes na polovině Lyonu.
12
V posledních minutách získávají více ze hry domácí fotbalisté, dokáží se prosadit i před brankou soupeře?
11
V podání Lyonu by to potřebovalo více přesnosti.
10
Přihrávka z pravé strany na Lacazetteho neprošla, hosté se ubránili.
10
Takový úvod čekal asi málokdo, hosté si vypracovali již dvě čisté gólové šance!
9
Další dobrá šance hostů, ve vápně se dostal ke střele Déaux, ale dal míči opačnou rotaci, ale i tak letí jen těsně vedle branky!
8
Další odkop od branky Nantes, hraje se "nahoru – dolů".
7
Míč má Riou, který vykopává. Navíc Malbranque fauluje.
6
Lacazette faulován, dostal úder loktem, Lyon rozehrává.
6
Domácí vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
5
Ouu, to si domácí oddechli, domácími gólmanovi Lopesovi vypadl míč z ruky a Đorđević doklepl míč do branky, ale rozhodčí píská a gól neuznává!
4
Veretout si staví míč na pravé straně, a polovině Lyonu, publikum píská.
3
Đorđević v ofsajdu, tím útočná akce hostů končí.
2
Hned od úvodních vteřin je patrné, že dnešní utkání bude hodně bojovné, hostující Veretout fauluje na půli.
1
Kapitány obou týmů jsou dnes Gonalons (LYO) a Đorđević (NAN).
Oba týmy právě přichází na hrací plochu.

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, Umtiti, Koné, Dabo – Grenier, Gonalons, Malbranque – Lacazette, Gomis, Briand.

Náhradníci: Gorgelin – Zeffane, Pléa, Fofana, Ferri, Fékir, Mvuemba.

FC Nantes: Riou – Alhadhur, Djilobodji, Vizcarrondo, Cissokho – Veretout, Deaux, Touré – Bessat, Đorđević, Bedoya.

Náhradníci: Zelazny – Djidji, Trabelsi, Nkoudou, Aristeguieta, Gakpé.

Rozhodčí: Delerue – Ocak, Daumas.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Amaury Delerue. Na čarách mu budou pomáhat Husseyin Ocak a Julien Daumas. Čtvrtým rozhodčím je Florent Batta.
Vzájemné zápasy
V loňské sezoně skončil první vzájemný zápas v Nantes těsným vítězstvím 2:1 domácího FC. V odvetě se také radoval domácí tým, Olympique zvítězil jasně 3:0.
Olympique Lyon
Lyon neprožívá povedený vstup do nové ligové sezóny. Po pěti odehraných ligových kolech je zatím na jedenáctém místě ligové tabulky se ziskem sedmi bodů za dvě výhry a jednu remízu. Pro bývalého ligového krále to není zrovna nejlepší vizitka. Navíc se Lyon nedokázal probojovat ani do Ligy Mistrů, kde ve 4. předkole nestačil na španělský Real Sociedad.

Odehrané zápasy:
Olympique Lyon – OGC Nice 4:0
FC Sochaux – Olympique Lyon 1:3
Olympique Lyon – Stade Reims 0:1
Évian Thonon Gaillard – Olympique Lyon 2:1
Olympique Lyon – Stade Rennes 0:0

Nejlepším střelcem domácího celku je Alexandre Lacazette, který má na svém kontě tři branky.
FC Nantes
Hosté jsou na tom v ligové tabulce obdobně, jako Lyon. Ač je Nantes o příčku níže, tedy dvanáctý, má stejný počet bodů se stejnou bilancí, jako Lyon, jen o tři góly méně nastřílených branek. V posledním kole Nantes vybojovalo velmi důležité vítězství nad zatím posledním Sochaux, jak se mu povede dnes na hřišti silného Lyonu?

FC Nantes – SC Bastia 2:0
FC Lorient – FC Nantes 2:1
FC Nantes – Paris SG 1:2
Stade Reims – FC Nantes 0:0
FC Nantes – FC Sochaux 1:0

Nejlepším střelcem hostujícího celku je Filip Đorđević, který má na svém kontě dvě branky.
Vítejte u onlajn přenosu utkání šestého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí OLYMPIQUE LYON přivítá na Stade de Gerland FC NANTES. Odborná veřejnost favorizuje jednoznačně domácí Lyon, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.