Pro dnešek je to ode mě vše a někdy příště na shledanou.
Je za námi konec zápasu 5. kola nejvyšší francouzské soutěže , ve kterém vítězí Lille OSC.

Domácí hráči do druhé půle doslova vlétli a hned ve 46. minutě se mohli radovat z vedení!
Skvěle hrající Divock Origi si skvěle naběhl na centr Rouxe a z malého vápna nemohl přestřelit!
O pár minut později na Grand Stade Lille Métropole bylo veseleji, když si střídající Marcos Lopes skvěle naběhl a osamocený před brankářem se nemýlil! Zbytek zápasu se odehrál v režii domácího týmu.
Hosté z Nantes si dokázali vybojovat více větších šancí v prvním poločase, ale bohužel pro ně je nedokázali proměnit a mohou toho tak litovat.
90+2
Míč míří ale do zámezí a rozhodčí každým momentem ukončí zápas.
90+1
Poslední šance pro hosty alespoň snížit na jednogólový rozdíl po faulu domácího kapitána.
90+1
Domácí hrají uvolněně a zkouší střílet i ze 30 metrů. Střela míří vysoko nad.
90
Rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby 2 minuty.
89
Sidibé po odpískání odkopl míč daleko z místa přestupku a rozhodčí toto ocenil žlutou kartou.
88
Jsou to právě domácí, kteří se hrnou do útoku a hosté z Nantes pouze míč odkopávají.
87
Hosté se snaží ještě něco vymyslet ale domácí kontrolují hru a nikam nepospíchají.
87
Domácí by do příštích zápasů měli natrénovat centry. Už po několikáté dnes po rohovém kopu míč nenašel žádné hráče v červeném.
86
Roh pro domácí po střele Gueye.
84
Domácí měli možnost rozehrát přímý kop ale ten opět skončil na prvním hostujícím obránci.
83
Ze hřiště odchází Roux a jeho místo nahradí Frey
83
Míč končí na první obránci a hosté tak odkopávají míč do bezpečí.
82
Lopes napřáhl ke střele a hostující brankář s problémy vytáhl míč na roh!
82
Poslední střídání hostujícího týmu. Ze hřiště odchází v druhém poločase Gakpé a jeho místo nahradí Nkoudou.
81
Roux opět byl faulován, kdy pocítil loket v obličeji od Vizcarronda.
80
Do konce zápasu zbývá posledních deset minut a domácí vedou dvoubrankovým rozdílem. Od hostí z Nantes jsme ve druhém poločase neviděli nic, coby stálo za zmínku a možná i proto prohrávají tímto rozdílem.
79
Na zemi se Roux po Gakpeho zavinění.
78
Hosté zatím jakoby nevěděli jak se dostat přes pevnou obranu domácího Lille.
77
Domácí trenér připravil druhé střídání svého týmu ze hřiště odchází Balmot jeho místo nahradí Gueye.
76
Bammou napálil míč z voleje a málem bylo veselo!!! Míč těsně prolétl okolo břevna!
75
Rozehnal si mazácky počínal při bránění protiútoku a míč poslal na rohový kop pro hosty.
75
Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině a pomalu se snaží dostat na polovinu soupeře.
74
Balmot fauloval před pokutovým územím a zastavil tak možnost domácího týmu na skórování
73
Roux se v úniku snažil nastartovat do brejku Origiho ale pozorný Vizcarrondo zabránil možnému průniku.
72
Hosté z Nantes zvyšují aktivitu a více se tlačí dopředu. Bohužel pro ně vždy to skončí díky nepřesné přihrávce.
70
Origi si chytře došel pro faul a Veiganeau dostává žlutou kartu.
69
Do konce druhého poločasu zbývá zhruba 20 minut a na stadionu Grand Stade Lille Métropole panuje dobrá atmosféra, díky početnému kotli domácího týmu.
68
Hosté s nepříznivým výsledkem chtějí něco udělat. Snaží se zakládat útoky dlouhými nákopy ale ty vždy sebere ze vzduchu domácí brankář nebo jeho obránci.
67
Domácí již hrají na klid a nikam nepospíchají navíc po faulu hostujícího hráče získali volný kop přesně na polovině hřiště.
67
Hostující trenér připravil hned dvojí střídání. Ze hřiště odchází Bedoya a Deaux, jejich místa nahradí Shechter a Audel.
67
65
Bammou se nakonec dostal do zakončení ale střela míří vysoko nad.
64
Ti se snaží založit útok postupnou kombinací a míč si přihrávají na polovině hřiště.
63
Origi při snaze získat míč fauloval hostujícího Vizcarronda a míč získali jednoduše hosté.
62
Závar v hostující obraně hráči Lille nedokázali potrestat a Djilobodji odkopává míč daleko pryč.
61
Roh pro domácí.
60
Domácí kontrolují hru a postupně se dostávají až k Dupemu území.
60
Do zakončení hlavou se dostal hostující Bammou, pro míč si došel v pohodě Enyeama.
59
Domácí drží míč na útočné polovině a hostům dochází trpělivost. Souboje se přiostřují.
58
Míč ale našel prvního hostujícího obránce.
58
Hansen fauloval na vlastní polovině a je tu další nepříjemnost pro hosty.
57
Sidibe si udělal útočný výlet a zkusil i zakončit. Jeho střela ale míří několik metrů vedle branky.
56
Roux se ocitl na zemi, kdy po souboji s Gakpem dostal šlapák na pravý loket. Nepříjemná záležitost ale Roux pokračuje ve hře.
55
Domácí drží míč.
54
Veigneau čistě odzbrojil Origiho o míč a zabránil tak jeho průniku do svého vápna.
53
Teď je tedy na hostech z Nantes aby se pokusili hru zdramatizovat. Bedoya se ale jednoduše nechal připravit o míč a domácí jdou tak dopředu.
52
Další útočnou snahu domácích ukončuje Origiho ofsajd.
51
Domácí jsou posilněni dvoubrankovým náskokem a jejich hra je uvolněná.
50
Tak to je šok pro hostující tým. V prvním poločase jasně lepší tým nyní prohrává o dva góly.
49
Lille právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelný nástup do druhého poločasu! Domácí šli do otevřené obrany hostí a je z toho gól! Střídající MARCOS LOPES si naběhl na ideální přihrávku a sám před brankářem se nemýlil!!!
48
Míč ale také ztrácí a domácí mají tak možnost jít do otevřené obrany.
48
Míč ale po špatné kombinaci ztrácí a dopředu mohou jít hosté z Nantes.
47
Domácí se po vstřeleném gólu tlačí do dalšího útoku!
46
DIVOCK ORIGI si naskočil na přesný centr Rouxe a Origi posílá tak domácí tým do vedení!! Tak to je neuvěřitelný start do druhého poločasu!
46
Do druhého poločasu se nepodívá Martin, jeho místo nahradí Lopes.
45
Domácí získali rychle míč a tlačí se do útoku.
46
O rozehrání druhého poločasu se postaral hostující Bammou s Bedoyou.
46
Druhý poločas každým momentem začne. Hráči jsou nastoupeni a čeká se na rozhodčího.
V prvním poločase 5. kola nejvyšší francouzské ligy mezi Lille OSC a FC Nantes branka nepadla.
Blíže ke vstřelení gólu měli hosté z Nantes, kdy nejdřív Bedoya nedokázal trefit odkrytou branku po skvělém centru Gakpeho. Další velká šance hostů skončila na pravé tyči Enyeamovi branky, kdy ze 30 metrů napřáhl Veretout.

Druhý poločas začne zhruba v 15:01
45
Rozhodčí nechá dohrát akci a pískne do píšťalky.
44
Uvidíme kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.
44
Bedoya centroval do vápna Enyeama, centr ale přešel brankovou čáru a domácí budou odkopávat od brány.
43
Origi se na druhé straně také ocitl na zemi ale opět rozhodčí nepíská.
42
Hosté okupují polovinu Lille a drží míč na svých kopačkách. Nyní byl ostře dohrán Bammou ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
41
Zbývají nám poslední minuty prvního poločasu. Zatím ze hry více mají hráči Nantes. Uvidíme v jakém tempu se dohrají zbylé minuty.
40
Hosté z Nantes napadají rozehrávku domácích vysoko a daří se jím takto získat míč.
39
Na domácí hráče přichází z hlediště hlasitý pískot. Domácím fandům se nelíbí, že jejich hra bezzubá.
38
Veretout napřáhl ke střele z dobrých 30 metrů a trefil tyč!
37
Hostující borci jsou neproměněnou šancí nabuzení a rozvíjejí další útoky.
36
I domácí si udělali výlet na útočnou polovinu ale špatná střela končí vysoko nad.
36
Gakpe se uvolnil po levé straně a dokázal nacentrovat a teď při domácích stálo štěstí! Bedoya se dostal k míči a střílel do odkryté brány! Domácí Enyeama reflexivně vyrazil míč před sebe!
34
Hosté se pokoušejí kombinovat na polovině Lille.
34
Martin zatáhl za ruční brzdu a raději zvolil zastavení Bammoua i za cenu žluté karty.
33
Dalaplace se dostal za obranu a poté dokázal i dobře nacentrovat, míč nenašel žádného spoluhráče.
32
U míče stále domácí borci.
31
Origi ukázal u autové čáry i nějaké dovednosti. Na nejmenším prostoru dokázal žonglovat s míčem a ještě v pohodě přihrát na volného spoluhráče.
31
Hostující brankář poslal míč dopředu ale našel pouze Rozehnala, který si teď přihrává s Kjaerem a nikam nepospíchají.
30
Origi ve snaze zpracovat míč zahrál rukou a rozhodčí po právu píská.
29
Na zemi leží hostující Bammou, který dostal nakopáno od Mavuby.
28
Bammou zabojoval a získal možnost vhazovat míč v blízkosti pokutového území. Z autového vhazování ale těží domácí a jdou dopředu.
27
Domácí jakoby zatím nevěděli jak se dostat na polovinu soupeře a většinou hledají své spoluhráče dlouhým nákopem.
26
Bammou ve snaze získat míč fauloval domácího obránce a tímto ukončuje možnost pokračovat ve hře svého mužstva.
25
Bedoya se ocitl na zemi a pro hosty je tu další možnost jak ohrozit domácího brankáře.
24
Bohužel pro Sidibeho míč nenašel žádného spoluhráče a míč tak drží v moci hráči oblečení ve žlutozelených dresech.
23
Sidibe si udělal útočný výlet a nacentroval nebezpečně do pokutového území Dupeho.
23
Hosté ovšem po špatné kombinaci míč ztrácí a tak domácí mají možnost jít dopředu.
22
Hosté u míče.
21
Míč prolétl celým vápnem a končí tak v zámezí.
21
Domácí vybojovali přímý kop blízko rohového praporku a všichni se tak stěhují do pokutového území hostí.
20
Hra ztratila na tempu.
19
Roux dostal těžký balón ale i přesto ho zpracoval, bohužel pro něj i jeho kolegy už za autovou čárou.
19
Domácí u míče. Snaží se uklidnit hru a proto kombinují na vlastní polovině.
18
Roux mohl jít sám na brankáře ale předtím mu je pískán ofsajd.
18
Z rohu nebylo nic, jelikož Bammou fauloval.
17
Míč opět našel jen hlavu prvního domácího obránce ale míč doputoval až za autovou čáru a je z toho další roh pro hosty.
16
Útok však hostů pokračoval a získali teď zajímavou pozici po faulu Rozehnala.
15
Míč našel pouze hlavu domácího obránce.
15
U míče hosté a navíc teď Bammou vybojoval rohový kop.
14
Na zemi byl malý moment český krajánek Rozehnal ale už je v pohodě a pokračuje ve hře.
13
Gakpe byl faulován a všichni v zeleném dresu se dožadují penalty! Rozhodčí zůstává klidný, hra pokračuje.
12
Hra zatím nabízí dobré tempo.
11
Faul Sidibeho zastavil rozvíjející se útok hostů.
11
Domácí po krátké kombinaci ztrácí míč na polovině soupeře a míč drží hostující borci.
10
Ouuu Bammou zakončoval nůžkami ale míč netrefil ideálně a ten skončil v autu.
9
Bammou si pohrál s domácí obranou a získal navíc roh pro svůj tým.
9
Ruka Corchia zastavuje útok domácích.
8
Brankář Dupe si v pohodě došel pro centr.
7
Origi byl na druhé straně hřiště faulován a tak domácí si zkusí rozehrát míč ze stejné pozice jako mělo před chvilkou Nantes.
7
Kjaer byl navíc faulován a míč tak získali opět domácí.
6
Míč ovšem končí na prvním obránci, který míč posílá daleko od své brány.
6
Rozehnal fauloval a pro Nantes vznikla celkem zajímavá pozice na ohrožení branky.
5
Poklidná výměna míče domácích borců na vlastní polovině končí, kdy Kjaer špatně rozehrál.
4
Hosté faulovali a domácí tak lacino získali míč.
3
Celkem vtipná situace nastala, kdy rozhodčímu upadl vyznačovací sprej a nešel mu skoro minutu připevnit na pásek.
3
Posledních pět vzájemných zápasu těchto týmu vyznívá jednoznačně pro domácí 3 výhry a dvě remízy. Nantes jednoznačně dnes ale nepřijelo hrát druhé housle.
2
Nyní se do zakončení dostal i hostující kapitán ale ten míří vysoko nad.
2
Míč skončil v náručí připraveného Dupého.
1
Domácí mají možnost rohového kopu.
1
Zatím domácí borci vyčkávají s útokem a přihrávají si míč na své polovině.
1
Domácí od začátku drží míč na svých kopačkách.
1
Domácí Mavuba vyhrál los a domácí tak budou mít míč.
Oba dnešní aktéři nastupují na hrací plochu.
Domácí Lille nastupuje v tradiční červené barvě dresů, hosté mají také své tradiční dresy tedy žluté se zelenými doplňky.
Hráči se schází v koridoru hřiště a za malou chvilku je rozhodčí přivede na zelený pažit.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Kjaer, Sidibé, Rozehnal – Balmont, Delaplace, Martin, Mavuba – Roux, Origi.
Náhradníci: Elana – Soumaoro, Souaré, Gueye, Lopes, Rodelin.

FC Nantes: Dupé – Hansen, Djilobodji, Vizcarrondo, Veigneau – Alhadhur, Bedoya, Deaux, Veretout – Gakpé, Bammou.
Náhradníci: Badri – Cissokho, B. Touré, Nkoudou, Shechter, Aristeguieta, Audel..
V 5. kole nejvyšší francouzské ligy se střetnou týmy ze středu tabulky. Lille OSC přivítá na domácí půdě FC Nantes. Pojďme si představit oba dnešní aktéry.

Lille OSC
Domácí Lille se nachází po čtyřech odehraných kolech na 6. místě se ziskem 8 bodů. V případě dnešního zisku tří bodů by se mohli domácí usadit na prvním místě. Jelikož největší aspirant na zisk titulu a obhájce zároveň PSG ztratilo další body je tady možnost pro domácí Lille. Nutno podotknout že první Bordeaux má také zápas k dobru.

FC Nantes
Hosté z Nantes po odehraném 4. kole se nachází na desátém místě se ziskem 7 bodů. I pro hosty je dnes možnost, při zisku tří bodů dostat se na horních příčky. Hráči FC Nantes góly moc nestřílí, o tom vypovídá i statistika vstřelených gólů. Za čtyry odehraná kola dokázali hostující borci vstřelit pouhé tři góly.

Poslední zápas dnešní aktéři odehráli 15.3.2014 tento zápas skončil nerozhodně 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.