To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 55 % : 45 %
Střely celkem: 17:4
Střely na branku: 8:1
Rohy: 6:5
Fauly: 6:11
Rozhodčí ukončil zápas a ten tak končí dělbou bodů po výsledku 1:1. Domácí sice vstoupili do druhého poločasu podobně aktivně, jako v první části, jenže udeřilo na druhé straně, když se po centru prosadil hlavou Gradel. Oba týmy pak mohly strhnou výhru na svou stranu, každý tým mohl skórovat z penalty, ale jak Origi na straně Lille, tak Gradel u hostů neuspěli a dali vyniknout gólmanům.
90+3
90+2
Vzal to na sebe Gradel, jeho rána Enyeamu vyděsila, přesto ji domácí gólman zvládl vyrazit!
90+1
Hosté budou moci rozhodnout, neboť mají k dispozici přímý kop z velice zajímavé vzdálenosti.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Střídají i hosté, zahrát si jde Florentin Pogba, z trávníku odchází pomalým krokem Romain Hamouma.
88
Tak nakonec nic, Corchia pouze trefil dvoučlennou zeď.
88
Utkání graduje, je tu zajímavý přímý kop pro Lille. Bude to centr z pravé strany.
86
Domácí vystřídali, odešel Michael Frey, na závěrečné minuty nastoupil Nolan Roux.
85
K penaltě se postavil Gradel, jenže ani on neuspěl! Enyema zvolil tu správnou stranu a ránu vyrazil!
84
Penalta tentokrát pro Saint-Étienne! Hamouma se vřítil do vápna, byl podražen Souarém a sudí neváhal!
82
Přesto Michael Frey zajel do gólmana a po zásluze obdržel žlutou kartu.
82
Frey šel neohroženě do souboje s Ruffierem, jenže zbytečně, neboť míč přebíral v ofsajdovém postavení.
81
Je tu závěrečná desetiminutovka utkání, těšme se na dramatický závěr.
79
Rohový kop tentokrát pro hostující barvy, Hamouma se snažil ukličkovat soupeře, jenže to zvládl sám na sobě. Je tu odkop od branky Lille.
78
Po něm se už Kjaer do zakončení dostal, svou hlavičku však nasměroval nad břevno.
78
Roh pro Lille, centr mířil na Kjaera, hosté odvrátili na další roh.
76
Žlutou kartu dostal domácí Pape Souaré.
75
Střídání v dresu Saint-Étienne, odešel Ricky van Wolfswinkel, novou tváří se stal Mevlüt Erdinç.
74
Hosté se snaží uklidnit hru, poslední minuty byly opravdu hektické.
72
K penaltě se postavil Origi, předvedl poměrně prudkou střelu, ale Ruffier vystihl směr a ránu vyrazil!
71
Penalta pro Lille! Gueye potáhl po levé straně, po zemi nacentroval do vápna, přes Origiho se míč dostal k Freyovi a toho u brankové čáry srazil Ruffier. Sudí chvíli váhal, ale pak ukázal na penaltový puntík.
69
Na Corchiův centr na bližší tyč si naběhl Mendes, jeho volej ovšem skončil o notný kus mimo...
69
Akce domácích vypadala nadějně, bylo tam mírné přečíslení, nakonec je z toho jen rohový kop.
68
Nejprve ale střídání Lille. Odchází Ronny Rodelin, místo něj nastupuje Ryan Mendes.
67
Théophile-Catherine se snažil odcentrovat, nohu do centru vložil Souaré a míč srazil. Hosté budou pokračovat v rozehrávce.
65
Domácí zakombinovali na pravé straně, na střed se s míčem dostal Gueye, levačkou vyslal po zemi štiplavou ránu, pro Lille ale bohužel krapet nepřesnou.
63
Dlouhé přípravy nakonec k ohrožení branky Lille nevedly, celá akce skončila ofsajdem...
62
Hosté jsou najednou v ráži, k dispozici mají rohový kop.
60
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A najednou je srovnáno! Hosté podnikli akci po levém křídle, po centru se k hlavičce dostal volný MARK ALAIN GRADEL a zamířil mimo Enyeamův dosah!
59
Málem to bylo 2:0. Na centr si totiž nejvýše naskočil Baša a jeho hlavička prolétla pouze kousek vedle tyče branky Saint-Étienne!
58
Další roh pro domácí. Z hranice pokutového území střílel Martin, jeho ránu přizvedl Tabanou a míč skončil na horní síti Ruffierovy branky.
57
Corchia našel od rohového praporku pouze rukavice gólmana Ruffiera.
56
Po rychlém přenesení na levou stranu a centru na malé vápno tu je roh pro Lille.
56
Lille u míče, další útok začínají domácí z hloubi vlastní poloviny, akci táhne Kjaer.
54
Saint-Maximin se probil až do vápna, už natahoval ke střele, na poslední chvíli jej odzbrojil Kjaer.
52
Centr na malé vápno odvrátil Rodelin, dostal míč daleko od vápna, v útoku však pokračuje hostující mužstvp.
52
Přímý kop tentokrát na druhé straně, u míče je připraven Hamouma.
50
K míči se postavil Kjaer, krásně překonal zeď, jeho rána mířila k tyči, ale Ruffier se natáhl a střelu vyrazil!
49
Centr se domácím nevyvedl, je tu ale další možnost, nyní z daleko lepšího úhlu.
49
Faul Lemoineho na Origiho, domácí rozehrají přímý kop z pravé strany.
47
Rozhodčí musí uklidňovat domácího Martina a hostujícího van Wolfswinkela, kteří si při hře trochu vjeli do vlasů. Zvládl to i bez karet.

Fauly: 4:7
První půle je zdárně za námi a do kabin odchází týmy za stavu 1:0 pro domácí Lille. To vstoupilo do utkání velmi aktivně a tento tlak byl zúročen v 16. minutě, kdy se přesně trefil Frey. Domácí měli po celou půli mírnou převahu, málem však v závěru o svůj náskok přišli. Mohlo být vyrovnáno, to by ale Tabanou musel hlavou lépe zamířit.
45+1
45+1
Málem bylo srovnáno, neboť po pěkném centru se v pokutovém území zjevil Tabanou a hlavou zamířil jen o kousíček mimo!
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
Přímý kop tentokrát pro hosty, centr se ovšem zastavil o dvoučlennou zeď.
43
K přímému kopu se postavil Corchia, zkusil to přímo, jeho pokusu ale scházela razance. Ruffier neměl při zákroku problémy.
43
Ještě před rozehráním standardní situace dochází ke střídání na domácí straně, odchází právě Marcos Lopes, místo něj nastupuje Marvin Martin.
42
Několik metrů před pokutovým územím byl sražen domácí Lopes, Ismael Diomande za tento zákrok obdržel žlutou kartu.
41
Ruffin musel z brankové čáry, ale vyplatilo se, má míč ve své náruči.
40
Z rohu ni nebylo, Lille však pokračuje náporem. Z pravé strany přichází přímý kop.
38
Origiho střelu zablokoval Perrin, je tu rohový kop pro Lille.
36
Žlutou kartu za hru vysokou nohou dostal Moustapha Bayal Sall. Byla zasloužená, kopačka zasáhla Freye do oblasti krku.
35
Théopile-Catherine přihrál Saint-Maxilinovi na hranici ofsajdu, ten se snažil protlačit míč na malé vápno, tam ale zapracovala domácí obrana a odvrátila rodící se nebezpečí.
33
Centr v podání Théopile-Catherineho skončil u Enyeamy, tohle byla pro domácího gólmana lahůdka.
31
Faul v podání Freye, zezadu srazil Diomandého.
29
Na druhé straně v podobné situaci neuspěl Théopile-Catherine.
29
Origi dokázal na pravém křídle vybojovat míč, prošel přes dva protihráče, zpětná přihrávka však svého adresáta nenašla.
28
Lille kombinuje u středové čáry, vpředu se ale nikdo nenabízí...
26
Frey si zpracoval míč na prsa, pak mu ale odskočil a Perrin odvrátil do bezpečí.
24
Po velmi aktivních minutách nám teď přišlo klidnější období, hraje se převážně okolo středu hřiště.
22
Frey umí nejen dopředu, ale i v obranné činnosti, což dokázal čistým skluzem, kterým odebral soupeři míč od kopaček.
21
Souaré se snažil doběhnout prudkou přihrávku, neuspěl, přesto si za snahu vysloužil potlesk tribun.
20
Saint-Étienne je velmi zaskočené, prakticky se v posledních minutách nedostalo za půlící čáru.
19
Vzrušení bylo zbytečné, centr pouze neškodně prolétl pokutovým územím.
18
Domácí pokračují v náporu, nyní mají k dispozici přímý kop z pravé strany.
16
Lille právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení. Do vápna přilétl další centr z pravé strany, MICHAEL FREY přihrál do druhé vlny, míč se k němu znovu odrazil a jeho následný střelecký pokus byl bezchybný!
15
Lille je v úvodu nezastavitelné, je tu útok z pravé strany.
13
Je tu první střídání. U hostujícího týmu nemůže pro zranění pokračovat Benjamin Corgnet, místo něj se do utkání zapojuje Allan Saint-Maximin.
13
Domácí Origi poslal do vápna vysoký centr, na který si neuvěřitelně vyskočil Lopes, nedokázal však správně zamířit.
12
Ani tento roh hostům nevyšel, nyní jej nikdo nebyl schopen zasáhnout, míč tak skončil na druhé straně.
12
Rohový kop pro hosty.
10
Je z anámi deset minut hry, zatím vypadá zápas zajímavě, doufejme, že to vydrží i do dalších minut.
9
Obrovská šance na otevření skóre! Po centru z pravé strany se míč dostal k volnému Rodelinovi, ten si bleskově zpracoval a po zemi nebezpečně vystřelil. Ruffier jen tak tak míč lapil.
8
Tohle se mužstvu Saint-Étienne moc nepovedlo, centr se stočil přímo do rukavic gólmana Enyeamy.
7
Přímý kop pro hosty, uvidíme centr z pravé strany.
6
První střela utkání. Domácí Lopes předvedl slušný slalom mezi protihráči a střelou po zemi se snažil zamířit k tyči. Ruffier byl pozorný a ránu chytil.
5
Hosté lákají svou rozehrávkou u vlastní branky soupeře k vlastnímu vysunutí a otevření cesty, Lille se chová hodně obezřetně.
4
Centr skončil u domácího Kjaera, ten míč i bez problémů odhlavičkoval.
3
Hosté se po pravé straně dostali k vápnu a vybojovali svůj první rohový kop.
2
Hned v úvodu dopadl tvrdě na trávník domácí Rodelin, je tu tak krátké přerušení hry.
1

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Kjaer, Souaré, Baša – Rodelin, Gueye, Mavuba (C), Lopes – Frey, Origi.
Náhradníci: Elana – Béria, Rozehnal, Martin, Traoré, Mendes, Roux.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal Sall, Perrin (C), Tabanou – Diomande, Lemoine – Hamouma, Corgnet, Gradel – van Wolfswinkel.
Náhradníci: Moulin – Brison, Baysse, Pogba, Saint-Maximin, Mollo, Erdinç.

Rozhodčí: Benoît Bastien – Matthieu Lombard, Hicham Zakrani.
Oba týmy jsou již připraveny na trávníku, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Pierre-Mauroy začne ve 20 hodin, tudíž si v tuto hodinu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Hlavním sudím tohoto duelu bude Benoît Bastien, kterému budou asistovat Matthieu Lombard a Hicham Zakrani.
Poslední vzájemné zápasy

V loňské sezóně se v obou případech radoval domácí tým, nejprve Lille vyhrálo 1:0, v odvetě se radoval tým Saint-Étienne v poměru 2:0.
AS Saint-Étienne

Hostům patří daleko lepší postavení, jsou na čtvrtém místě s 20 body a poslední dva ligové duely skončily výhrou. Sice těsnou v poměru 1:0, ale i toto skóre přináší tři body. Saint-Étienne tímto výsledkem zdolalo Lorient na jeho půdě a Méty na svém hřišti.

Lille OSC

Domácí jsou zatím na 11. místě tabulky s 15 body na kontě a v současné době nezažívají zrovna úspěšné ligové období, neboť v posledních třech utkáních nezískali ani bod! Naposledy Lille prohrálo na půdě Rennes 2:0. Tuto nelichotivou bilanci bude Lille chtít prolomit dnes na domácí půdě, nicméně budou čelit velice silnému soupeři.

Nice – Lille 1:0
Lille – Bastia 1:0
Lyon – Lille 3:0
Lille – Guingamp 1:2
Rennes – Lille 2:0
Dobrý sobotní večer u francouzské Ligue 1. Ta má na programu své 12. kolo a v jeho rámci i zápas mezi týmy Lille OSC a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.