Fauly: 13 – 14
ŽK: 3 – 2
ČK: 1 – 0
To je ode mě vše, přeji hezký večer.
Také druhý poločas vyhrála Bastia 1:0, celkově tedy v zápase vítězí dvoubrankovým rozdílem. Šance domácích prakticky zhasly při vyloučení Aristeguiety, který na hřišti pobyl pouhé čtyři minuty. Dest minut nato přidala Bastia druhou trefu a bylo rozhodnuto.
90+2
Zápas už se jen dohrává. Bastia nic neriskuje a míč drží na svých kopačkách, evidentně se ale nikam za každou cenu nehrne.
89
Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje čtyři minuty.
87
Střelec úvodního gólu zápasu Sio mířil od půlící čáry na branku Nantes osamoceně, avšak evidentně čekal na nabíhajícího spoluhráče, na něhož už ale přes vracejícího se obránce domácích míč neprocpal. Tomu se říká zazděná tutovka!
85
O vítězi dnešního zápasu je pět minut před jeho koncem nejspíše rozhodnuto. Nantes se ani v době, kdy mělo několikrát solidní tlak, nedokázalo prosadit, Bastia zápas zvládá na jedničku. Nyní navíc hraje přesilovku.
81
Bastia byla nedaleko třetí branky. Střela z velkého vápna ale minula pravou tyč Riouovy branky asi o metr.
80
Žlutou kartu dostává Lucas Deaux (FC Nantes).
80
Poslední střídání také v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Romaric.
75
Bastia právě vstřelila branku!
FLOYD AYITÉ si ve středovém pásmu narazil s Boudebouzem, navedl si míč do středu hřiště na hranici šestnáctky a střelou doprostřed branky dopravil míč do sítě. Nic na tom nezměnila ani teč brankáře Rioua. Tohle vedení je pro hosty už hodně slibné.
74
Přímý kop pro Nantes z více než třicetimetrové vzdálenosti.
73
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kian Hansen, přichází Lucas Deaux.
72
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gaël Danic, přichází Floyd Ayité.
71
Držení míče: 52% – 48%
70
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází François Kamano, který byl před pár minutami nepěkně zkosen domácími, přichází Guillaume Gillet.
68
Rozhodčí teď rozhodně nemá záviděni hodnou roli. Hráči se mu na hřišti kosí a domácí gólman zamířil ze své klece rázně protestovat proti jednomu rozhodnutí sudího, za což následně viděl žlutou kartu.
67
Žlutou kartu dostává Rémy Riou (FC Nantes).
64
Červenou kartu dostává Fernando Aristeguieta (FC Nantes), který před pouhými čtyřmi minutami přišel na hřiště! Doplatil na skluz pod nohy centrujícího Squillaciho.
62
Po faulu u postranní čáry se míče znovu zmocňuje Nantes.
62
Rohový kop vybojovala Bastia.
60
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Vincent Bessat, přichází Georges-Kévin Nkoudou.
60
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Fernando Aristeguieta.
59
Vykopává Alphonse Aréola.
59
Po faulu hostů se na tom nic nezmění.
57
Stále stejný obraz – Nantes u míče, Bastia se převážně brání.
55
Navrch v tuto chvíli mají rozhodně domácí.
53
Míč se před branku Bastie brzy vrátil, nikterak prudkou hlavičku skryl v náručí Aréola.
53
Hostující obrana situaci zvládla na jedničku.
53
Po dalším faulu na Veretouta bude Nantes zahrávat standardku.
50
Zatím se ani jedna ze stran nedokáže s akcemi dostat až do zakončení.
49
Na zemi skončil Cissokho poté, co mu snahu o odehrání míče překazil faulem střelec gólu Sio.
48
Žlutou kartu dostává Giovanni Sio (SC Bastia).
47
Po centru se k zakončení hráči Nantes nedostali, míč hlavou lízl jeden z hostujících beků, rozhodčí to ale zřejmě neviděl, protože se vykopává právě od branky Bastie.
46
O výkop druhého poločasu se postarali hráči Bastie, kteří nyní útočí na branku po levé straně.

Druhý poločas začne přibližně v 21.01.
První půli výsledkově ovládla Bastia, nicméně herně na tom byly oba celky naprosto vyrovnaně. Před gólem bylo lepší Nantes, po něm Bastia.
45
45
Běží poslední minuta první půle.
44
Po útočném faulu Bastie dostávají míč do držení hráči Nantes.
43
Rohový kop pro Bastiu.
43
41
V závěru první půle to ještě zkoušel Serge Gakpe, jeho stoupavá střela ovšem minula břevno o několik čísel.
39
O kontaktní hru rozhodně není nouze. Na zemi skončil Vincent Bessat.
38
Po čase se před brankou soupeře ukázali hráči Nantes, po nepřesnosti ale míč ztrácí.
36
Žlutou kartu za sražení Francoise Kamana dostává Papy Mison Djilobodji (FC Nantes).
35
Vstřelený gól dodal hostům kuráže, najednou jsou aktivnější, nyní navíc budou zahrávat přímý kop od pravé lajny.
34
Žlutou kartu za zmaření výkopu brankáře Rioua dostává Sébastien Squillaci (SC Bastia).
30
Po ukázkovém protiútoku jdou hosté překvapivě do vedení. Palmeiri protáhl míč kolem obránce a namazal osamocenému GIOVANNIMU SIOVI, který přeloboval vyběhnuvšího brankáře Rioua a dopravil míč do sítě.
28
Výhodu přímého kopu dostávají žluté dresy. Vzdálenost k brance je velká.
25
V největší šanci dosavadního průběhu zápasu se ocitl domácí Issa Cisokho, jeho prudká střela ovšem minula Aréolovu branku o několik centimetrů!
23
Po menším vzrušení před Aréolou, které se ovšem obešlo bez zakončení, bude na druhé straně hřiště vhazovat Marange.
23
Domácí gólman zatím nemusel řešit žádnou ožehavou situaci, obrana zatím funguje spolehlivě.
22
Rukou zahrál Bedoya, kopat se bude na branku Nantes.
22
Další dění se bude odehrávat před brankou Riouovou, vhazuje Bastia.
19
Hráči Nantes se nyní prokombinovali do pokutového území Bastie, rozhodčí ale akci utnuli pro ofsajd.
18
Střílený míč ovšem de facto ani neprostřel zdí.
17
Napodobuje ho však Ryad Boudebouz, jemuž uštědřil ránu loktem do hlavy Kian Hansen. Bastia bude kopat proti brance domácích z přibližně 28 metrů!
17
„Osmnáctka" hostí už je ale na nohou a pokračuje ve hře.
16
Po srážce se soupeřem skončil na zemi kapitán hostů Yannick Cahuzac.
14
Až napotřetí se Nantes dostalo do zakončení. Centr do šestnáctky i první střelu obránci zblokovali. Nakonec míč ukryl do rukavic Areola.
12
S rozehrávkou spoluhráčům pomůže Rémy Riou.
11
Po delší době už chvíli úspěšně kombinují fotbalisté v modrých dresech, zápas ale stále postrádá jakoukoliv šanci.
9
Po prvotním párminutovém tlaku Bastii už není ani památky, tempo diktuje Nantes.
8
Největší nebezpečí hosté odvrátili, u míče ale zůstávají kanárci.
7
Rozhodčí ještě sjednává v šestnáctce pořádek.
7
Přímý kop pro Nantes v podobě zkráceného rohového kopu.
4
Osmělují se také domácí.
2
Po útoku krátkého trvání v provedení Nantes se před pokutovým územím soupeře usadila Bastia.
1
-1
Domácí Nantes nastupuje v klasické žluté barvě dresů, Bastia v modrých dresech. Domácí celek bude v prvním poločase útočit na branku po levé straně.
-3
Utkání za malý okamžik začne.

FC Nantes: Riou – Hansen, Djilobodji, Vizcarrondo (C), Cissokho – Alhadhur, Bedoya, Bessat, Veretout – Gakpé, Bammou.
Náhradníci: Dupé – Dubois, Gomis, Nkoudou, Deaux, Iloki, Aristeguieta.

SC Bastia: Aréola – Marange, Squillaci, Modesto, Diakité – Boudebouz, Palmieri, Cahuzac, Sio – Kamano, Danic.
Náhradníci: Leca – Peybernes, Cioni, Romaric, G. Gillet, Ongenda, Ayité.

Rozhodčí: Mikael Lesage – Saint Crico Lompre, Aube.
Naopak Bastia, ač se snaží především odlepit ode dna, má z posledních zápasů poměrně dobrou bilanci. V posledním kole si doma vyšlápla na poslední Méty 2:0 a o pouhé tři dny dříve vyřadila v semifinále Ligového poháru Monako! V lize je Bastia neporažena od 6. prosince, v lednu si připsala například cenný skalp za vítězství 4:2 nad Paris Saint-Germain! Pomalu ale jistě tak stoupá tabulkou vzhůru a spoléhá přitom na Ryada Boudebouze, s pěti góly nejlepšího střelce týmu. V případě vítězství, které rozhodně nelze vyloučit, by se rozdíl mezi oběma soupeři stáhl na tři body.
Nantes jistojistě touží po spravení chuti. Před třemi dny totiž skončili v osmifinále Coupe de France s Paris Saint-Germain a ani předešlá utkání v lize se moc nevyvedla. Dvě remízy a předtím porážky 4:0 s Montpellierem a 1:0 s Monakem nejsou zrovna ukázkovou vizitkou. Na vítězství v lize Nantes čeká od 20. prosince! A to především proto, že tým trápí velmi mizerná koncovka, ve 24 zápasech dali hráči pouhých 20 gólů. Téměř třetinu těchto gólů obstaral nejlepší střelec týmu, šestigólový Jordan Veretout.
V tomto přenosu se zaměříme na 25. kolo francouzské Ligue 1 a zápas mezi Nantes a Bastií. Nantes se nachází v klidném středu tabulky s osmibodovou ztrátou na evropské poháry, pokud ale tým nezlepší výsledky, brzy bude počítat spíše náskok na sestupové pozice, než dosah evropských pohárů. Bastia měla doposud spíše opačné starosti, tedy uniknout ze sestupových příček, na něž má momentálně náskok jen čtyř bodů. To se ji i s ohledem na poslední výsledky docela daří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.