Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Stade de Reims dnes nestačilo na GFC Ajaccio a podlehlo mu 1:2. Domácí tým prohrával už od 34. minuty, kdy se přesně trefil Boutaïb. Druhý poločas začalo lépe domácí Reims, které se snažilo o vyrovnávací branku, ale místo toho přišel v 71. minutě gól na 0:2 a zasloužil se o něj Zoua. Nicméně o 6 minut později už snížil na 1:2 Kyei, to však bylo vše, víc gólů nepadlo, a tak se z třígólového zisku raduje Ajaccio. Domácí Reims nezahrálo špatný zápas, trefilo i brankovou konstrukci, ale takový je fotbal. Ajaccio si za bojovou hru výhru zasloužilo, a slaví tak třetí vítězství v řadě za sebou.
90+3
90+2
V závěru se ještě do šance natlačil Traoré, ale pozorný obránce Mangane mu jeho ránu zablokoval.
90+1
Dia si navedl míč na střelu, ale Agassa svůj tým tentokrát podržel.
90+1
Devaux fauloval svého protihráče a sudí mu okamžitě ukázal žlutou kartu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Issiar Dia.
89
Jeden z domácích hráčů se dostal ke střele z dobré palebné pozice, ale Maury jeho pokus zneškodnil.
88
De Préville zahrával rohový kop, ale centrem našel pouze Mauryho, který balon vyboxoval do bezpečí.
85
De Préville fauloval a má štěstí, že neobdržel druhou žlutou kartu. Sudí mu však jasně domluvil.
84
Reims by rádo vyrovnalo na 2:2, což není úplně nemožné, ale v posledních minutách je k vidění řada faulů, a tak je hra často přerušována. To domácímu celku příliš nepomáhá.
83
Lemoigne chtěl Ajacciu vrátit dvoubrankové vedení, ale perzentoval se jen nepřesnou střelou.
82
Fauloval také de Préville a i on vyfasoval žlutý kartónek.
81
Syalla fauloval a byl potrestán žlutou kartou.
80
Kapitán Poggi opouští hrací plochu a místo něj přichází Mayi.
77
Reims právě vstřelilo branku!
Obránci Ajaccia nedokázali odkopnout míč do bezpečí a zaplatili za to gólem. P. Martinez už odkopával pozdě, když se na něj řítil Siebatcheu, od kterého se balon odrazil přesně do míst, kam si nabíhal GREJONH KYEI. Nový muž na hřišti, KYEI, si navedl míč až na hranici malého vápna a odtud pak vystřelil. Gólman Maury to měl složité, a tak inkasovanému gólu nezabránil. Nicméně tato branka nejde za brankářem, ale za obranou.
76
Na druhé straně nepřesně pálil N'Gog, který sebral odražený balón a okamžitě se do něj opřel. Gólman Maury vše jistil.
76
Kapitán Poggi vše uspěchal a prezentoval se nepřesnou střelou.
73
Aktivní Diego opouští hrací plochu a místo něj přichází N'Gog.
71
GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
Hosté ustáli standardní situaci soupeře a po získání míče okamžitě vyrazili do brejku, který táhl Sylla. Obránce Sylla nastartoval své rychlé nohy a utíkal podél levé postranní čáry. Do kombinace se mu nabídl JACQUES ZOUA, kterému Sylla okamžitě přihrál. ZOUA si balon ukázkově zpracoval. navedl si ho na pravačku a z ní pak vyslal nádhernou technickou ránu k pravé tyči, kam se gólman Agassa natahoval marně. ZOUA to trefil opravdu báječně a díky němu jdou hosté do dvoubrankového vedení.
71
Diego zahrával volný přímý kop, kdy se k jeho centru dostal jeden ze spoluhráčů a trefil břevno!
67
Volný přímý kop si vzal na starost Zoua, jenž vsadil na přímou střelu a nemyslel to vůbec špatně. Zoua parádně obstřelil zeď a jen těsně minul levou tyč!
66
Weber poslal svého protihráče k zemi a za tento faul vyfasoval právem žlutou kartu.
64
Domácí tým provedl dvojí střídání: hrací plochu opustil Bulot a Charbonnier, místo nich přišel Siebatcheu a Kyei.
64
63
Diego zahrával další ze standardních situací, ale Ajaccio se ubránilo a centrovaný balon odkoplo do bezpečí.
61
Na vlastní polovině hřiště byl faulovaný de Préville a Reims teď bude rozehrávat. Míč do hry uvede Agassa.
60
Zrovna druhý poločas k těm pohledným nepatří. Hraje se převážně mezi pokutovými územími a žádné šance k vidění nejsou. Navíc atmosféra na stadionu záživná také není.
57
De Préville si postavil míč k rohovému praporku a poté ho odcentroval do šestnáctky soupeře, avšak tam číhal pozorný Maury, který balon vyrazil do bezpečí.
57
Sylla zablokoval centr protihráče a následuje roh pro Reims.
55
Le Moigne se prezentoval ukázkovým centrem do vápna, ale gólman Agassa si stáhl míč do rukavic.
52
Hosté se prokombinovali na soupeřovu polovinu, kde se do zakončení prodral Ducourtioux, ale ten ze své kopačky vyslal velmi nepřesný pokus, který skončil vysoko nad bránou. Ducourtioux se svým spoluhráčům za tuto střelu omluvil.
51
Rohový kop si vzal na starost Diego, ale pro centrovaný míč si vyskočil pozorný Maury, který ho uklidil do náruče, a nikomu tak nedal šanci na střelu.
51
Sylla teď úplně dobře nezvládl defenzivní úkoly a po hloupé chybě nabídl soupeři rohový kop.
51
Na úvod druhého poločasu je aktivnější domácí Reims, ale na vyloženou šanci čeká.
49
Ajaccio vyrazilo do protiútoku, kdy přihrávku do běhu obdržel Sylla, ale míč si špatně předkopl a dostal ho až do zámezí. Následuje aut pro Reims.
49
Ve vápně si o přihrávku řekl Kankava, ale míč si nedokázal zpracovat a přišel o něj.
48
Diego vyslal parádní centr ke vzdálenější tyči, ale pozorný Maury míč vyrazil a poté byl faulován. Rozehrávat budou hosté.
47
Ajaccio se před rohovým kopem sice ubránilo, ale domácí fotbalisté u míče vydrželi a vybojovali další roh.
46
Poggi si připsal obranný zákrok a domácí Reims bude zahrávat rohový kop.
46
Po patnácti vteřinách hosté o balon přišli a nyní napadají rozehrávku soupeře.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří budou chtít napodobit výkon z první půle zápasu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Hlavní sudí ukončil první poločas za stavu 0:1. O zatím jediný gól zápasu se postaral ve 34. minutě Boutaïb, jemuž přihrál Mangane. Fotbalisté domácího týmu byli aktivnější, ale jsou to oni, kdo prohrává a pokud chtějí dnes bodovat, tak budou muset zabrat. To Ajaccio je určitě spokojené a o vedení nebude chtít přijít. Uvidíme, co nám druhý poločas přinese.
45+1
45
První poločas je nastaven o 1 minutu.
40
Rohový kop si vzal na starost Diego, ale on ani jeho spoluhráči nic zázračného nevymysleli.
40
Přihrávku do vápna obdržel de Préville, který obehrál svého protihráče a poté na gólmanovu bránu vyslal technickou ránu, se kterou si však Maury poradil a parádním zákrokem vyrazil míč do bezpečí.
37
Pro Reims mohlo být i hůř, ale gólman Agassa svůj tým v těžké chvíli podržel. Do centrovaného míče se jako tank vložil Zoua, jehož pokus Agassa nadvakrát zneškodnil.
34
Mangane ze své kopačky vyslal skákavou přihrávku, ale to vůbec nevadilo, protože KHALID BOUTAÏB si počínal jako zkušený mazák a nádhernou střelou z první nedal gólmanovi šanci.
32
Volný přímý kop si vzal na starost Diego, jenž přesným centrem našel ve vápně Kankavau, který se dostal do zakončení hlavou, ale balón skončil vysoko nad brankou.
31
Přísnou žlutou kartu teď vyfasoval Ducourtioux.
30
K centrovanému balonu se dostal Bulot, který chtěl zlomit dnešní střeleckou smůlu domácích, ale ani jemu se to nepodařilo. Ve 30. minutě je stav skóre stále bezbrankové.
29
Aktivní Diego se opět dostal do šance, ale ani tentokrát jeho pokus gólem neskončil. Diego tentokrát trefil brankovou konstrukci.
26
Sylla si navedl míč na střelu a zkusil to asi z dvaceti metrů, avšak jeho pokus branku o pořádný kus minul. Ve 26. minutě se stav skóre nemění.
23
Domácí fotbalisté si vytvořili další šanci, ale ani tentokrát ji neproměnili, protože sudí signalizoval ofsajd. De Préville se sice dobře uvolnil a pak už pokračoval jen sám na brankáře, kterého překonal a vstřelil gól, ale rozhodčí ho uznat nemohl, protože byl signalizován zmiňovaný ofsajd.
21
Domácí hráči vybojovali míč zpět pro sebe a šli do brejku. Finální přihrávku obdržel Diego, který vzal vše na sebe a střílel z větší dálky. Nicméně Diego branku asi o dva metry minul.
20
Volný přímý kop si vzal na starost Diego, jenž ze své kopačky vyslal dobrý cenr před bránu, ale nejlpépe se tam orientoval Maury, který parádně vyskočil do vzduchu a míč vyboxoval do bezpečí.
20
Standardní situaci má k dispozici také domácí tým, protože Poggi fauloval.
19
V blízkosti středového kruhu fauloval Signorino a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Rozehrávat budou hostéů.
17
De Préville se prodral ke střele, ale pozorný Mangane se do tohoto pokusu vložil a úspěšně ho zablokoval.
15
Hosté se podél levé postranní čáry dostali na útočnou polovinu, kde P. Martinez obehrál svého protihráče a poté se prezentoval dobrým centrem do pokutového území. Nicméně nikdo z jeho spoluhráčů se v těchto místech nevyskytoval.
13
De Préville si ve vápně nabíhal na centr, ale přihrávka byla velmi nepřesná a balon se dostal až do zámezí. Následuje aut pro Ajaccio.
11
Jeden z domácích hráčů dostal v hlavičkovém souboji naloženo a chvíli ležel na trávníku, teď už je v pořádku a vesele pobíhá po hřišti.
10
Útočnou akci domácího celku zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl Charbonnier.
10
Domácí Reims je teď u míče a k dispozici má autové vhazování, na starost si ho bere Bulot.
8
V úvodních minutách se toho na hřišti příliš neděje, zápas zatím probíhá převážně mezi pokutovými územími. Doufejme, že se výkon obou týmů zlepší a k vidění bude řada zajímavých momentů.
6
Do zakončení se dostal také Ducourtioux, ale ani on nemířil přesně, a tak se v 6. minutě stav skóre nemění.
5
Jeden z hostů si navedl míč na střelu a poté vypálil, ale tento pokus hlavou přizvedl ještě Boutaib, ale nemířil přesně.
3
Na druhé straně zahrávalo rohvoý kop i Ajaccio, ale to ze standardní situace nevytěžilo vůbec nic.
2
Rohový kop si vzal na starost Diego, jenž ze své kopačky vyslal povedený centr na přední tyč, kde se ke střele hlavou dostal Aissa Mandi, ale v dobré šanci branku netrefil.
2
Sylla si připsal úspěšný zákrok a nebezpečný centr odvrátil na roh.
1
To Ajaccio obléklo dresy tmavě modré.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří do zápasu nastoupili v červenobílých barvách.
1
-3
Hlavní sudí Ennjimi přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

Stade de Reims: Agassa – H. Traoré, Mandi (C), Weber, Signorino – Bulot, Kankava, Devaux, Diego – de Préville, Charbonnier.
Náhradníci: Placide – Tacalfred, Fortes, Peuget, Siebatcheu, N'Gog, Kyei.

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Mangane, Bréchet, P. Martinez – Poggi (C), Le Moigne, Ducourtioux – Boutaïb, Zoua, Larbi.
Náhradníci: Goda – Piereschi, Mayi, Dia, Tshibumbu, Biancardini, Vittini.

Rozhodčí: Ennjimi – Lamouche, Hebrard.
Reims prohrálo už čtyři zápasy v řadě a tuto nepříznivou bilanci by už rádo přerušilo. To Ajaccio se zvedá, v posledních dvou zápasech zvítězilo a chtělo by i dnes.
Ajaccio je v tabulce na 18. pozici a na svém kontě má pouhých 9 bodů. Hráči Ajaccia dvakrát zvítězili, třikrát remizovali a už sedmkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 9:16.
Reims se v tabulce nachází na 13. pozici a na svém kontě má 15 bodů. Reims čtyřikrát zvítězilo, třikrát remizovalo a pětkrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 11:12.
Příjemný večer všem fanouškům francouzského fotbalu. Ligue 1 má dnes na programu 13. kolo, ve kterém na sebe narazí mimo jiné i Stade de Reims a GFC Ajaccio. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.