Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Marseille - 19. listopadu 2017   21:00

Bordeaux
3' de Préville
1:1
(1:0)
Marseille
90+4' M. Sanson
Bordeaux
Costil – Sabaly, Lewczuk (80. Verdon), Toulalan (C), Pellenard – Santos – Lerager, Sankharé – Malcom, de Préville (76. A. Mendy), Kamano (89. J. Cafú).
Prior – Gajić, Verdon, Plašil, A. Mendy, J. Cafú, Vada.
Millot – Lombard, Pacelli
Matmut Atlantique, Bordeaux
Marseille
Mandanda – Sakaj (81. B. Sarr), Rami, Rolando, Amavi – Anguissa (74. Germain), M. Sanson – Thauvin, Payet (C) (46. Maxime López), Ocampos – Mitroglu.
Pelé – Abdennour, M. Dória, Germain, Maxime López, N'Jie, B. Sarr.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
Dnešní utkání je za námi. Hosté byli po většinu utkání lepším týmem, ale nakonec se musí spokojit jen s remízou 1:1, o kterou se postaral z poslední šance utkání Morgan Sanson. Za domácí se dnes už ve třetí minutě trefil de Préville. Oba týmy si tak připíší do tabulky po jednom bodu za remízu 1:1.
90+5'
90+4'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté v poslední nastavené minutě utkání vyrovnávají na 1:1! Mandanda poslal do vápna centr z poloviny hřiště, který skončil na hlavě Rolanda. Ten míč poslal na hranici vápna k Amavimu, který hlavou poslal míč do vápna. Tam se odrazil od jednoho z obránců k volnému MORGANU SANSONOVI, a ten následně propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Costila!
90+3'
Hosté se stále snaží, ale vypadá to, že dnes vyrovnat nedokáží.
90+1'
Mitroglu se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus skončil jen vysoko nad brankou.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.
89'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Jonathan Cafú.
88'
Tento rohový kop ale skončil jen v rukavicích Costila.
88'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
87'
Hosté dobívají hráz domácích obránců, ale zatím se jim to příliš nedaří.
85'
Sankharé se dostal ke střele z hranice vápna, ale svou technickou střelou netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
84'
Domácí nyní už jen pouze brání a snaží se nedostat vyrovnávající branku.
83'
López se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.
82'
Míč však od rohového praporku skončil jen na hlavě jednoho z domácích hráčů.
82'
Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na pravé straně hřiště Sarr.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Bouna Sarr.
80'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Igor Lewczuk, přichází Olivier Verdon.
79'
Thauvin poslal do vápna skvělý centr z pravé strany, který ale skončil od jednoho z obránců jen v rukavicích Costila.
78'
Germain poslal míč jen do zámezí a Costil tak bude odkopávat od branky.
77'
Sakaj poslal do vápna centr z pravé strany, který ale skončil jen v moci Costila.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Alexandre Mendy.
75'
Ocampos dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
74'
Centr do vápna ale nenadělal domácím větší potíže.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Valère Germain.
73'
Hosté budou zahrávat opět zajímavý přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Lukas Lerager navíc vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu.
72'
Tento rohový kop ale nenadělal hostům větší potíže.
71'
Sabaly přízemním centrem našel jen Rolanda, který míč následně poslal do zámezí. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
70'
Ocampos svou střelou z hranice vápna trefil pouze jednoho z obránců.
69'
Sankharé se dostal k hlavičce po centru z levé strany. Jeho slabý hlavičkový pokus ale nenadělal Mandandovy větší potíže.
67'
Centr do vápna ale dokázal Costil vyboxovat mimo něj.
66'
Hosté budou zahrávat slibný přímý kop zhruba z jednadvaceti metrů. Francois Kamano navíc vyfasoval od rozhodčího za svůj faul žlutou kartu.
65'
Igor Lewczuk se dopustil faulu na polovině soupeře, za který vyfasoval od rozhodčího žlutý kartónek.
65'
Sankharé střelou z hranice vápna protáhl Mandandu, který ale míč dokázal vyrazit mimo vápno.
64'
Ocampos se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
62'
Kamano zůstává po jednom ze soubojů na polovině soupeře ležet na trávníku a bude tak muset být ošetřen.
61'
Hosté si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
59'
Domácí se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.
58'
Domácí momentálně jen bránějí, což pro ně nemusí být příliš dobré.
57'
Rami se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
56'
Thauvin vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou ale zablokoval Toulalan.
55'
Sanson poslal do vápna nadýchaný centr z levé strany, který skončil na hlavě Mitroglua. Ten ho však následně poslal svou hlavou jen nad branku.
54'
Maxime López se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a od rozhodčího následně za svůj faul uviděl žlutou kartu.
53'
Hosté si mezi sebou špatně přihráli zhruba na polovině hřiště a míč tak od jednoho z nich skončil jen v zámezí.
52'
Hosté jsou i nadále aktivnějším týmem směrem dopředu, ale vyrovnat se jim zatím nedaří.
51'
López poslal do vápna skvělý centr z levé strany, který doplachtil až k Thauvinovi. Ten však svou následnou střelou z první poslal míč jen vedle Costilovy branky.
50'
Mitroglu si neporozuměl ve vápně soupeře s jedním ze svých spoluhráčů a míč tak ukořistil pouze Lewczuk.
49'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
48'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
47'
Thauvin to ale i přesto zkusil přímo na branku. Jeho razantní střelu k bližší tyči ale Costil vyboxoval mimo vápno.
47'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z jednadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu. Na přímou střelu na branku to tak zřejmě nebude.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Maxime López.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas je za námi. Hosté byli v první půli aktivnějším týmem směrem dopředu, ale přesto zatím prohrávají 1:0. Jediný gól zápasu zatím vstřelil ve 3. minutě de Préville, který potrestal chybu v obraně hostů. Následně měl ještě velkou šanci Sankharé, který z hranice pokutového puntíku přestřelil soupeřovu branku. Ve 40. minutě mohl srovnat Mitroglu, ale po skvělém centru Sansona poslal míč svou hlavou jen těsně vedle. Stav utkání je tak po prvním poločase 1:0.

Držení míče: 34% – 66%
Střely celkem: 5 – 6
Střely na branku: 1 – 1
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.
45'
Florian Thauvin tvrdě fauloval Otávia a od rozhodčího tak následně uviděl žlutou kartu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Domácí se po delší době usadili s míčem na polovině soupeře.
43'
Míč od rohového praporku sice skončil na hlavě Ramiho. Ten ho však svou hlavou poslal vysoko nad branku.
43'
42'
Kamano dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
41'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
40'
Sanson poslal do vápna skvělý centr, na který si naskočil Mitroglu. Jeho následný hlavičkový pokus ale skončil jen těsně vedle Costilovy branky.
39'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil jen v rukavicích Mandandy.
38'
Payet to tentokrát zkusil přímo na branku. Jeho pokus sice skončil mezi třemi tyčemi, ale jen v rukavicích připraveného Costila.
37'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů. Lewczuk ještě dostává od rozhodčího důrazné napomenutí.
37'
Nyní si ale mezi sebou neporozuměli u levé postranní čáry a míč tak skončil od jednoho z nich jen v zámezí.
36'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
35'
Sankharé poslal nepřesnou přihrávku za obránce na de Prévilleho a míč se tak dostal pouze k Mandandovi.
34'
Payet poslal do vápna centr, který skončil u Ramiho. Ten se však následně snažil vrátit míč do malého vápna, ale to se mu vůbec nepovedlo a kulatý nesmysl poslal jen do zámezí.
33'
Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
32'
Sankharé se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí rozpažuje a pokutový kop tak neodpíská.
31'
Sakaj nedokázal odcentrovat z pravé strany přes Pellenarda.
30'
Payet svým ne příliš povedeným centrem z levé strany našel ve vápně pouze Pellenarda.
29'
Payet poslal do vápna velmi dobrý centr, který ale neskončil u nikoho z jeho spoluhráčů.
28'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.
27'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
26'
Sabaly centrem z pravé strany nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
25'
24'
Payet poslal do vápna skvělý centr z pravé strany, který mířil na Ocampose. Ten však v záklonu nedokázal umístit míč mezi tři tyče.
23'
Amavi se snažil poslat do vápna centr z levé strany. Míč však napálil jen do Kamana, od kterého se ještě odrazil do Amaviho a následně do zámezí.
22'
Nicolas de Préville fauloval ve středu hřiště Anguissa a od rozhodčího následně vyfasoval žlutou kartu.
21'
Míč však od rohového praporku skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v bílém dresu, který ho poslal svou hlavou mimo vápno.
20'
Domácí budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na levé straně hřiště Pellenard.
19'
Sankharé teď spálil obrovskou šanci, když od Malcoma dostal skvělou přihrávku na hranici pokutového puntíku, odkud ale svou razantní střelou přestřelil Mandandovu branku.
19'
Tento rohový kop ale nenadělal domácím větší potíže.
18'
Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval pro svůj tým Ocampos.
17'
Amavi v souboji se Sabalym bohužel pro svůj tým poslal míč jen do zámezí. Costil tak bude odkopávat od branky.
16'
Thauvin dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
15'
Hosté si mezi sebou špatně přihráli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
14'
Hosté se nyní dostali do nadějného protiútoku. Payet však tak dlouho držel míč, až ho o něj čistým zákrokem připravil Toulalan. Payet to nevyřešil příliš dobře, neboť měl po své levé straně úplně volného spoluhráče, kterému mohl přihrát.
13'
Malcom se už už dostával z s míčem podél pravé postranní čáry do vápna. Amavi však svými rychlými nohami ho doběhl a míč mu čistě odebral.
12'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
11'
Nepřesná střela Ocampose z velké dálky znamená jen to, že Costil bude odkopávat od své svatyně.
10'
Míč však od rohového praporku skončil jen u Otávia, který ho následně poslal daleko od své branky.
9'
Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
8'
Centr do vápna ale nepřinesl pro hosty větší nebezpečí.
7'
Sakaj se dopustil faulu zhruba třicet metrů od vlastní branky a domácí tak budou zahrávat přímý kop.
6'
Míč se od rohového praporku dostal od jednoho z obránců na hranici vápna, kde stál připravený Otávio. Jeho následný střelecký pokus z první ale skončil daleko vedle soupeřovy branky.
6'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
5'
3'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení! Hosté hrubě chybovali poblíž vlastního vápna a k míči se tak dostal NICOLAS DE PRÉVILLE, který následnou střelou k levé tyči nedal Mandandovi sebemenší šanci zasáhnout.
2'
Kamano poslal do vápna přízemní centr z levé strany, který však skončil jen u Ramiho.
2'
1'
Domácí rozehráli první poločas a s míčem se ihned ženou směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Lewczuk, Toulalan (C), Pellenard – Santos – Lerager, Sankharé – Malcom, de Préville, Kamano.
Náhradníci: Prior – Gajić, Verdon, Plašil, A. Mendy, J. Cafú, Vada.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, M. Sanson – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Abdennour, M. Dória, Germain, Maxime López, N'Jie, B. Sarr.

Rozhodčí: Millot – Lombard, Pacelli.
Poslední vzájemné zápasy

Bordeaux – Marseille 1:1
Marseille – Bordeaux 0:0
Bordeaux – Marseille 1:0
Olympique Marseille je na tom o neco lépe. Hostující si také prošel merní krizí, ale ta je už pryč a nyní má celek Marseille 24 bodů a v tabulce je na výborné čtvrté pozici. Hostující celek naopak z posledních peti utkání ani jednou neprohrál, hned třikrát vyhrál a tři body by chtel získat také dnes.
Girondins Bordeaux FC zatím získalo 16 bodů a v tabulce mu patří devátá pozice. V posledních týdnech se ale domácím vůbec, ale vůbec nedaří, protože z posledních peti kol získali pouze jeden bod. Také proto domácí dnes neberou nic jiného, než všechny body, ovšem proti Marseille to nebude vůbec jednoduché.
Zdravím všechny přízvnice mých analýz. Francouzská liga má na programu poslední zápas 13. kola, ve kterém vyzve Bordeaux celek Marseille, který je mírným favoritem tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.