Gurtner – Dibassy, Gouano (C), Adénon, Cissokho – Avelar (67. Gakpé), Monconduit – Zungu, G. Kakuta, Mendoza (82. Manzala) – Mou. Konaté (85. Fofana).

Tohle bude z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělního večera a u dalšího textového přenosu zase někdy na počtenou.
Lille OSC - 7. dubna od 20:00 proti Bordeaux (V)
Amiens SC - 7. dubna od 20:00 proti Caen (D)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:15.
Je dobojováno! Zápas sice nepřinesl mnoho fotbalové krásy, ale aspoň padla branka, která celé utkání rozhodla. Tím střelcem rozhodující branky byl v 53. minutě John Mendoza, který potrestal zaváhání domácího stopera při zpracování. Amiens tedy dnes udělalo větší krok k vytoužené záchraně a připsalo si důležité tři body. Naopak v Lille bijí na poplach, protože jejich situace je sedm kol před koncem vážná.
90+4'
90+3'
Lille prostě v dnešním zápase nemá štěstí. Thiago Mendes se v pokutovém území dostal ke střele, která orazítkovala tyčku hostující branky.
90+2'
Lille by mělo v této fázi hry jenom nakopávat míč do vápna soupeře, ale stále se domácí snaží o kombinační hru, která nikdy nevede.
90+1'
Rozhodčí prodlouží tento duel o tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Luiz Araújo se ocitnul na trávníku, Lille má na polovině hřiště volný přímý kop. Všichni domácí hráči se stěhují do vápna soupeře.
89'
Nicolas Pépé zablokoval výkop z rukavic hostujícího brankáře, tak ten si tedy svůj odkop zopakuje, tentokrát ze země.
88'
Konec zápasu se jistě blíží, Lille je nastěhování na polovině soupeře a stále vymýšlí něco kloudného na hostující obranu.
87'
Domácí tým si zatím ví s protiútoky rady, proto stále živí naději na potencionální vyrovnání průběžného stavu tohoto zápasu.
86'
Máme před sebou závěrečné minuty základní hrací doby tohoto zápasu. Lille stále prohrává s Amiens těsně 0:1.
85'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Guessouma Fofana.
84'
I tento protiútok do otevřené obrany dokázalo Lille pokrýt a ihned vrací míč na polovinu svého soupeře.
83'
Domácí tým začíná otevírat vrátka ve své obraně. Amiens se toho bude snažit využít a zároveň se také bude snažit o pojištění své výhry.
82'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází John Mendoza, přichází Harisson Manzala.
82'
Thiago Mendes si skvěle naběhnul na centr z rohového kopu a hlavičkou orazítkoval horní tyč hostující branky.
81'
Lille utahuje šroubky kolem pokutového území svého soupeře, ale zatím bez střeleckého pokusu.
80'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Fares Bahlouli.
79'
Régis Gurtner prokázal velmi dobrou hbitost, když vystartoval po míči na hranici svého pokutového území.
78'
Thomas Monconduit zatáhnul za ruční brazdu a stáhnul Benziu na trávník. Rozhodčí k hráči přibíhá a rázně mu domlouvá.
77'
Mohlo být rozhodnuto! Moussa Konaté se zjevil na zadní tyči úplně sám, ale branku netrefil.
76'
Jenže hráči Amiens si nedokáží udržet míč pod svou kontrolou. Bude to Lille, které v závěru utkání bude na míči.
75'
Nicolas Pépé se diví verdiktu rozhodčího, který mu odpískal nedovolený zákrok. Lille tedy přišlo o míč a bude se muset zase bránit.
74'
Čas na vyrovnání se domácím bude čím dál více krátit. Lille musí v závěrečných minutách zjednodušit svou hru.
73'
Rozhodčí nejprve signalizoval rohový kop pro Lille, který po krátké poradě s asistentem zrušil. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.
72'
Lebogang Mothiba se prokličkoval přes tři hráče až ke střele, která byla zablokována. Régis Gurtner tedy opět bez práce.
71'
Průběžný výsledek tohoto zápasu nezmění ani střela Thiaga Mendese, který poslal míč vysoko nad branku.
70'
Dvacet minut do konce základní hrací doby tohoto utkání. Lille na svém hřišti stále prohrává o jeden gól.
69'
Lille chce stále hrát kombinační fotbal, ale hostující napadání drží její kombinaci na vlastní polovině.
68'
Mike Maignan zabrnkal na nervy svého trenéra, když si ve svém pokutovém území dovolil kličku před dotírajícího hráče.
67'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Danilo Avelar, přichází Serge Gakpé.
66'
Žlutou kartu dostává Khaled Adénon (Amiens SC).
65'
Régis Gurtner dnes působí velmi jistým dojmem. Tento brankář zatím drží svůj celek nad vodou.
64'
Moussa Konaté se snažil vymodlit volný přímý kop, ale rozhodčí nechává hru pokračovat dál.
63'
Benzia se teď může zlobit na svého spoluhráče, který se mu v zásadní moment nerozběhnul. Míč skončil u brankáře hostů.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Junior Alonso Mujica, přichází Luiz Araújo.
61'
Lille prozatím v tomto zápase chybí potřebné fotbalové štěstí. Domácí se dostávají do zakončení, ale netrefují zařízení.
60'
Parádní centr z pravé strany od Mujicy. Lebogang Mothiba byl blízko k vyrovnávací brance.
59'
Hostující tým nemusí v tuto chvíli vůbec spěchat, proto s rozehrávkou autu nikde nespěchá.
58'
Domácí trenér nechal rozcvičovat své ofenzivní žolíky. Uvidíme, kdy dojde k okysličení domácího útoku.
57'
Lebogang Mothiba vybojoval míč u vápna soupeře a byl poslán na trávník. Rozhodčí v tom neviděl faul, proto hra pokračuje bez přerušení.
56'
Tlak domácích je ovšem i nadále bez nebezpečného zakončení. To nezměnil ani Lebogang Mothiba, který pálil vedle branky.
55'
Amiens se po vstřelené brance na chvíli zatáhlo na vlastní polovinu. To může tento tým mrzet.
54'
Lille bude pomalu sázet všechno do útoku, dnešní prohra by mohla domácím dost uškodit. Aspoň tedy co se týče v boji o záchranu.
53'
Amiens právě vstřelilo branku!
Až ve druhém poločase jsme se konečně dočkali úvodní branky tohoto utkání. JOHN MENDOZA využil zaváhání domácího obránce a tím otevřel gólový účet tohoto utkání. Mike Maignan dělal co mohl, ale hostující střelce nevychytal. Bez asistence.
53'
Hostující tým vytahuje drápky na domácí polovině. Lille musí být v následujících minutách v pozoru.
52'
Rychlý protiúok domácím nevyšel podle představ. Amiens se dokázalo vrátit a míč poslat aspoň do zámezí.
51'
V hlavní roli opět domácí Benzia, který si vyšlápnul na jednoho z hostujících hráčů. Sám Benzia se při tomto faulu lehce zranil.
50'
Domácí Lille začalo druhou polovinu zápasu tam, kde první skončilo. Jejich hra je opět velmi aktivní.
49'
Yassine Benzia byl opět střelecký aktivní, ale tentokrát branku vůbec netrefil. Régis Gurtner bude odkopávat od své branky.
48'
Musím také podotknout, že tento zápas se hraje bez diváků. Lille bylo potrestáno za incident po utkání s Montpellierem.
47'
Druhý poločas nám před malou chvíli začal. Tak dočkáme se dnes vítěze nebo se týmy rozejdou smírně? To všechno se dozvíme v následujících 45 minutách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
První poločas nám tedy žádné brankové hody nepřinesl. Lille bylo v prvním dějství více aktivní, ale nic z této aktivity nevytěžilo. Za zmínku stojí pouze jediná tutovka, kterou měl na svědomí ve 41. minutě Yassine Benzia. Na druhé straně hostující tým byl aktivní na začátku, ale postupem času jejich ofenzivní činnost upadala. Kdybych měl ukázat na nejaktivnějšího hráče, tak zřejmě ukážu na Gaëla Kakutu.

Fauly: 5 – 8
45+2'
45+1'
Benzia je v prvním poločase velmi aktivní, tentokrát vybojoval rohový kop, který vytouženou první branku nepřinesl.
45+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil v prvním poločase pouze minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
První poločas se už zřejmě bude pouze dohrávat. Ani jeden tým nechce v závěru udělat chybu a obdržet branku do šatny.
44'
Yassine Benzia se opět dostal v pokutovém území ke střele, ale ta byla skvěle zablokována.
43'
Hráči Amiens volí kombinace nakrátko. Domácí napadání je tak účinné, že míč putuje až k brankáři hostů.
42'
Nicolas Pépé si pohrál s dvěmi obránci a následně vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
41'
První vyložená šance v tomto utkání! Junior Alonso Mujica se prodral v pokutovém území k přízemnímu centru, kterým našel volného Benziu. Jenže ten si vylámal zuby na skvělém Gurtnerovi.
40'
Právě nám začalo posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Na časomíře nám stále svítí bezbrankový stav.
39'
Diagonální přihrávka, kterou vyslal Khaled Adénon skončila v zámezí. Moussa Konaté mu ovšem na dálku děkuje.
38'
Hostující obrana byla pozorná a rychlou akci přes střed hřiště zastavila. Navíc Benzia se provinil proti pravidlům, když fauloval.
37'
Horlivý Junior Alonso Mujica se dral k míči, ale přitom také fauloval. Rozhodčí neváhal odpískat útočný faul.
36'
Nicolas Pépé se snažil udržet míč na hrací ploše, ale to se nepodařilo. Domácí hráč se pouze doklouzal do zámezí.
35'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a pořád čekáme na úvodní branku, která by dozajista tento zápas oživila.
34'
Zaváhání domácí obrany mohl potrestat Gaël Kakuta, ale jeho přízemní střela neměla potřebnou razanci.
33'
Régis Gurtner je u míče a snaží se rozehrávat, jenže nemá nikoho volného. Všichni hostující hráči jsou výborně pokryti.
32'
Nicolas Pépé si nabíhal do uličky na přihrávku od spoluhráče, ale při zpracování podklouznul a z domácí šance tedy nic nebylo.
31'
Ani tato výhodu rohu nebyla po zásluze využita. Domácí obrana pracuje zatím opravdu výborně.
30'
Hostující tým bude ve třicáté minutě rozehrávat další rohový kop v prvním poločase. Domácí obrana v čele s brankářem je opět v pernamenci.
29'
První poločas je stále velmi opatrný, protože ani jeden z týmů se nechce dopustit výrazné chyby, která by vedla k inkasované brance.
28'
Přímá střela na domácí branku nepřišla, nýbrž centr na Thomase Monconduita, který ovšem branku v záklonu netrefil.
27'
Amiens bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci z výborné vzdálenosti od branky. Mike Maignan musí být připraven na možnou střelu.
26'
Domácí tým se pokusil o rychlý přechod do vápna soupeře, ale jejich kombinace na jeden dotek byla ve finále nepřesná.
25'
Yassine Benzia neuspěl v hlavičkovém souboji a o míč přišel. Amiens mělo k dispozici aut.
24'
Hostům nevyšel signál po rohovém kopu, domácí obrana se dokázala ubránit této šanci. Stav zůstává i nadále stejný.
23'
Gaël Kakuta upadnul před pokutovým územím, ale rozhodčí nechává hru pokračovat. Amiens je stále na míči.
22'
Zápas se začíná přiostřovat. Je až s podivem, že rozhodčí stále nevytáhnul nějakou kartu.
21'
Hosté zatím volí dlouhé nákopy na polovinu Lille, jenže s tím si domácí dokáží poradit. Pro jejich obranu jsou tyto nákopy úplné laskominy.
20'
Máme za sebou úvodních dvacet minut tohoto utkání a stále jsme neviděli vyloženou brankovou situaci. Ofenzíva je sice slabá, naopak defenzívy pracují na výbornou.
19'
Další hrubý faul na polovině hřiště, tentokrát od domácí hráče. Thiago Mendes dostal od sudího varování.
18'
Amiens je co se týče ofenzívy zatím bezzubé. To můžeme také říct i o domácím útoku. Oba brankáři zatím zažívají poklidný zápas.
17'
Gaël Kakuta se zbavil svého strážce a vystřelil. Mike Maignan mohl být v pohodě, jelikož jeho střele končí vysoko nad brankou.
16'
Lille bude opět sázet na postupnou kombinaci a postupný postup na polovinu soupeře. Hostům nezbývá nic jiného než napadat.
15'
Yassine Benzia se na tuto hru už nemohl dívat, a proto také z necelých třiceti metrů vypálil. Régis Gurtner si připsal úspěšný zákrok.
14'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Kouadio-Yves Dabila.
14'
V domácí kombinaci se začínají množit nepřesnosti. Trenér Lille stojí u postranní čáry a horlivě gestikuluje.
13'
Lille tedy v tuto chvíli hraje o jednoho hráče méně a musí se bránit, jelikož u míče je soupeř.
12'
Hra byla na malý moment přerušena kvůli nutnému ošetření jednoho z domácích hráčů. Ten se musí odebrat za postranní čáru.
11'
Bakaye Dibassy může být rád, že za tento zákrok nebyl karetně potrestán. Rozhodčí v tuto chvíli pouze domluvu.
10'
Pro centr z pravé strany hřiště si v pohodě došel hostující brankář, který s rozehrávkou moc nespěchá.
9'
Ovšem musíme podotknout, že tento zápas má prozatím velké tempo. Hra se přelívá z jedné strany na druhou.
8'
Na začátku utkání se Lille snaží hrát aktivně, na druhé straně hráči Amiens působí takovým statickým dojmem.
7'
Thomas Monconduit se prodral ke zakončení na přední tyč, ale nedokázal z voleje trefit domácí zařízení.
6'
I hosté si zkusí jaké je to rozehrát rohový kop. Uvidíme, co z této situace tento tým vytěží.
5'
Domácí tým se po rohovém kopu dostal ke zakončení, ale to bylo vzápětí zablokované pozornou obranou.
4'
Thiago Mendes se protáhnul po pravé straně do pokutového území a vybojoval zisk rohového kopu.
3'
Lebogang Mothiba si naběhnul na přihrávku za hostující obranu, jenže míč byl rychlejší než on.
2'
Dnešní utkání mezi Lille a Amiens před malou chvílí začal. Domácí tým měl k dispozici úvodní výkop zápasu.
1'

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou (C), Maia – Pépé, Benzia, Mendes – Mothiba.
Náhradníci: Kouakou – Araújo, Faraj, Dabila, Soumaré, Bahlouli, Droehnle.

Amiens SC: Gurtner – Dibassy, Gouano (C), Adénon, Cissokho – Avelar, Monconduit – Zungu, G. Kakuta, Mendoza – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Manzala, Fofana, El Hajjam, Ielsch, L. Traoré, Gakpé.

Amiens SC
Hostující tým je naopak na tom o něco lépe, protože je zatím na průběžném 16. místě se ziskem 31 bodů. Když si to spočítáme, tak jejich nedělní vzájemný zápas je zápas sousedů v tabulce. Na Lille mají náskok tří bodů. Amiens má poměrně lepší formu než jejich soupeř, protože z pěti zápasů dokázal tento tým nasbírat šest bodů.

Lille OSC
Domácí tým rozhodně letos nenaplňuje své předsezónní ambice. Lille se krčí s 28 body na předposledním místě, horší už jsou pouze Méty, které mají o sedm bodů méně. Navíc ani jejich forma není nějak skvostná. Z posledních pěti zápasů získali pouze dva body, takže v domácím zápase s Amines se hráči Lille budou snažit odrazit k lepším zítřkům.

Monako – Lille 2:1
Lille – Montpellier 1:1
Nice – Lille 2:1
Lille – Angers 1:2
Lille – Lyon 2:2
Francouzská Ligue 1 pokračuje po reprezentační pauze svým dalším kolem. Tento víkend je na programu 31. kolo ve kterém se domácí Lille utká s týmem Amiens SC. Jan Mládek vás mile rád provede tímto zajímavým zápasem, zároveň vám taky přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.