Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Amiens - 5. srpna 2017   17:15

Paris SG
42' Cavani (Dani Alves) • 81' Pastore (Cavani)
2:0
(1:0)
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva (46. Kimpembe), Kurzawa – Verratti, Motta (67. Matuidi), Rabiot – Di María, Cavani (86. Guedes), Pastore.
Trapp – Kimpembe, Matuidi, Guedes, Berchiche, Lo Celso, Nkunku.
Lesage – Denis, Pages
Parc des Princes, Paříž
Amiens
Gurtner – Gouano, El Hajjam, Cissokho, Adénon – Bodmer, Monconduit – Manzala (69. Bourgaud), Fofana, NDombèlé (57. Charrier) – Koita (77. Labeau).
Bouet – Labeau, Bourgaud, Dompé, Charrier, Ielsch, N'Gosso.

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je dobojováno. Svěřenci Unaie Emeryho vstoupili do nové ligové sezóny očekávanou výhrou 2:0 nad nováčkem z Amiens. Domácí se na oba góly dost nadřeli, po celý zápas ale měli jednoznačnou převahu a i bez čerstvé posily Neymara, jehož transferkarta ještě nestihla dorazit, byli o dvě třídy lepší.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:12.
90+4'
90+4'
Ještě jsme byli svědky nedovoleného zákroku napadajícího Alvese na Issu Cissokha, nic dalšího už se ale s nejvyšší pravděpodobností nestane.
90+3'
Nastavení už se přechýlilo do své druhé poloviny a na trávníku už se v podstatě nic neděje, domácí fotbalisté drží míč na vlastní polovině hřiště.
90+2'
Pařížané vybojovali už svůj sedmý rohový kop, po němž se ke střele z velké vzdálenosti dostal Dani Alves, jeho pokus ovšem postrádal přesnost.
90+1'
Sudí Lesage nastavil hned čtyři minuty!
90'
Presnel Kimpembe to schytal od napadajícího Labeaua, hra je tak v probíhající poslední minutě základního časového rámce přerušena.
89'
Zpět na hrací plochu, na které se toho ale moc neděje a za rozhodnutého stavu se utkání pouze dohrává. U míče jsou nyní po nějaké době fotbalisté Amiens.
88'
Zatímco Guedes má stále šanci na setrvání v kádru PSG, loňské posily pařížského celku Grzegorz Krychowiak a Hatem Ben Arfa už prý vedení klubu požádali o přestup.
87'
Právě střídající Gonçalo Guedes se nyní zapojil do akce, nic světoborného ale s míčem nevymyslel. Guedes přišel do PSG v lednu z Benfiky Lisabon a bude se muset ukázat, aby nebyl ještě v průběhu srpna odeslán na hostování.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Gonçalo Guedes.
84'
Ojedinělou protiakci hostů zastavil čistým obranným zákrokem Presnel Kimpembe, Alphonse Aréola tak mohl i tentokrát zůstat v klidu.
83'
Právě Pastore nakonec povedenou kolmicí oslovil Edinsona Cavaniho, Régis Gurtner ale vyběhl včas a uruguayského střelce nepustil do zakončení.
82'
Prince-Desiré Gouano nic nevymýšlel a zakopl míč k půlící čáře, tam se ale balonu ujali opět hráči PSG, jmenovitě Javier Pastore.
81'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto. Domácí se dočkali zasloužené druhé branky a o jejich vítězství už asi nikdo nepochybuje. Cavani se po přihrávce od Verrattiho po pravé straně vřítil do šestnáctky a poté předložil balon do stoprocentní pozice JAVIERU PASTOREMU, který už měl úlohu snadnou.
79'
Svěřenci Unaie Emeryho prakticky neustále kombinují na útočné polovině a ženou se za vstřelením druhého gólu, dočkají se?
77'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bachibou Koita, přichází Brighton Labeau.
75'
Dani Alves přišel o míč po souboji s Cissokhem a volného míče se poté zmocnil zkušený Mathieu Bodmer, čtyřiatřicetiletý středopolař, který do Amiens přišel v létě jako volný hráč po vypršení smlouvy v Guingampu.
74'
Régis Gurtner s rozehrávkou vůbec nespěchá, zhruba čtvrthodinku před koncem sledujeme hlušší pasáž hry.
73'
Uruguayský snajpr Edinson Cavani si naběhl do šestnáctky na Pastoreho přihrávku, střela mu ale nesedla podle představ a Gurtner si připsal snadný zákrok.
71'
Ať už utkání dopadne jakkoliv, naprostá většina z nezkušeného kádru Amiens na něj do konce života nezapomene. Dvacet minut před koncem navíc hosté stále drží naději na bodový zisk.
70'
Další zajímavý příběh píše Oualid El Hajjam, který začal před šesti lety v béčku Amiens v páté nejvyšší soutěži a dnes hraje v základní jedenáctce na hřišti Paris Saint-Germain.
69'
Žlutou kartu dostává Guessouma Fofana (Amiens SC).
69'
Devětadvacetiletý Emmanuel Bourgaud sice právě poprvé v kariéře nastoupil do zápasu Ligue 1, do klubové kroniky Amiens ale bude navždy zapsán tučným písmenem jako muž, který v 6. minutě nastavení posledního utkání sezóny proti Remeši vystřelil Amiens postup do nejvyšší soutěže.
69'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Harisson Manzala, přichází Emmanuel Bourgaud.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Blaise Matuidi.
66'
Rychlonohý Harisson Manzala poté založil rychlou protiakci Amiens, ta ale k ničemu nevedla a hráči v tmavěmodrých dresech mohou uklidnit hru.
65'
Adrien Rabiot šikovně roztáhl hru na Kurzawu, jehož následný centr do předbrankového prostoru ale zamýšleného adresáta Cavaniho nenašel.
63'
PSG vstoupilo do dvou posledních ligových ročníků hubenou výhrou 1:0 a k podobnému vstupu do sezóny mají svěřenci Unaie Emeryho našlápnuto i dnes proti nováčkovi z Amiens.
62'
Bachibou Koita se dostal k ojedinělé střele Amiens na branku, hostující útočník ale zpoza hranice šestnáctky zamířil přímo do nastavené Aréolovy náruče.
61'
Di Maríův centr adresovaný Marquinhosovi ale postrádal přesnost a střídající Charly Charrier může uklidnit hru.
60'
Hodina hry je za námi a defenzíva Amiens po nějaké době znovu zazmatkovala, z čehož pramení další rohový kop pro PSG.
58'
V posledních minutách velmi aktivní Ángel Di María se dostal k další střele, argentinský křídelník ale z ostrého úhlu těsně minul bližší tyč.
57'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Charly Charrier.
56'
Na dva protihráče Ángel Di María vyzrál, na toho třetího už ne a hosté poté odkopli míč alespoň k Thiagu Mottovi.
55'
Svěřenci Unaie Emeryho mají dění na trávníku zcela pod kontrolou, jistotu vítězství ale stále nemají, a tak se aktivně ženou za druhým gólem.
54'
Marco Verratti geniálním nákopem našel úplně volného Di Maríu, jeho střelu z první ale Régis Gurtner reflexivně polapil!
52'
Aréola se teď musel mít na pozoru. Amienští měli k dispozici ojedinělou standardku, s tou ale hosté naložili velmi ledabyle.
51'
Jeho exekuce se ujal Ángel Di María, argentinský reprezentant ale svůj centr zakroutil jen k hostujícímu Koitovi.
50'
Kurzawův následný centr z levé strany si beninský zadák Khaled Adénon málem srazil do vlastní sítě! Následovat bude rohový kop pro PSG.
49'
Guessouma Fofana na nepřesnou kolmici ze středu hřiště nedosáhl a na opačnou stranu už peláší Layvin Kurzawa.
48'
Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. PSG má jasnou územní převahu a kombinuje na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Presnel Kimpembe.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:15.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se obešla bez nastavení, sudí Lesage ihned po vypršení času první půli ukončil. Fotbalisté PSG měli jasně navrch a dostali se do mnoha střeleckých příležitostí, ligový nováček se ale srdečně bránil až do 42. minuty, kdy otevřel skóre Edinson Cavani.
45'
43'
Jen tři hráči v základní jedenáctce Amiens měli před tímto utkáním na kontě alespoň start v Ligue 1, nezkušený nováček ale bránil bezbrankový stav opravdu dlouho.
42'
Domácí se nakonec přeci jen dočkali! Dani Alves z pravé strany parádně nacentroval míč na EDINSONA CAVANIHO, který se zbavil svého strážce Adénona a poté se trefil přesně k levé tyči. Gurtner se po balonu natahoval marně!
40'
Nechme se překvapit, zdali z toho hosté z Amiens vytěží i nějaký ten bodík, nicméně domácí mají na vstřelení vedoucího gólu stále spoustu času.
39'
Zatím sledujeme zápas typický pro první kolo soutěže. Jasný favorit tlačí a má jednoznačně navrch, v předfinální a finální fázi to ale hráčům PSG stále poněkud vázne.
38'
Na druhou stranu se poté vydal Guessouma Fofana, daleko se ale nedostal a Javier Pastore už po levém křídle míří vpřed.
37'
Pastore s Di Maríou se vydali do rychlého protiútoku, druhý jmenovaný ale celou akci zbrzdil a domácí se nakonec do zakončení nedostali.
35'
Po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal Layvin Kurzawa, jeho pokus ale o nějaký ten decimetr minul levou šibenici!
34'
Zkušený Dani Alves snadno vybojoval rohový kop, který domácí rozehráli na krátko, ale nakonec se do zakončení nedostali, jelikož Silvův pas do šestnáctky skončil jen u Khaleda Adénona.
33'
Právě Rabiot spolu s Marquinhosem nyní kombinují ve středu hřiště a pomalu zakládají další akci PSG.
32'
Na opačné straně hřiště se k zajímavé střele odhodlal Adrien Rabiot, jehož přízemní pokus na bližší tyč si ale Régis Gurtner pohlídal.
30'
Alphonse Aréola měl ale úlohu snadnou a okamžitě po zachycení centru od rohového praporku rozehrál protiakci Paris Saint-Germain.
29'
Hosté vystrkují růžky. Harisson Manzala utekl po levém křídle a Dani Alves zblokoval jeho následný centr do zámezí, Amiens tak bude mít k dispozici rohový kop.
28'
Nyní se Amienští dokonce podívali na útočnou polovinu. Harisson Manzala z pravé strany nacentroval míč přesně na hlavu Koity, jeho hlavička ale postrádala přesnost i razanci.
26'
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je minulostí a hosté stále drží bezbrankový stav.
25'
Alves s Di Maríou zakombinovali na pravém křídle a pramenil z toho centr z kopačky prvního jmenovaného, který ale postrádal přesnost a míč skončil v zámezí.
24'
Pastoreho zradilo zpracování a balonu se poté ujal Thomas Monconduit, ligový nováček ale o míč zase velmi rychle přišel.
22'
Edinson Cavani na sebe navázal pozornost na hranici pokutového území a poté roztáhl hru na volného Rabiota, tomu ale vletěl do střely Gouano a ránu francouzského záložníka zblokoval!
21'
Di María to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho střela ale byla zblokována El Hajjamem a kulatý nesmysl skončil v autu.
20'
Zkušený Prince-Desiré Gouano šikovně odstavil od míče Kurzawu, nicméně svěřenci Unaie Emeryho stále pokračují v akci.
19'
Centr od rohového praporku propadl až na vzdálenější stranu pokutového území, kde stál Marquinhos, brazilský bek však netrefil balon podle svých představ.
18'
Amienští zastavili další akci PSG jen za cenu rohového kopu pro domácí tým.
16'
To byla šance jako hrom. Alvesova rána z hranice pokutového území byla několikrát tečována a balon doletěl až na hlavu nikým nehlídaného Rabiota, ten ale těsně minul odkrytou klec Amiens!
15'
Cavaniho centr do předbrankového prostoru byl zblokován. Následně se Issa Cissokho pravděpodobně dotkl míče rukou, píšťalka sudího Lesage ovšem mlčí.
14'
Hra se nyní trochu uklidnila, fotbalisté PSG však i nadále mají jasně navrch a kombinují na útočné polovině.
12'
Edinson Cavani si nepohlídal ofsajdovou linii a omylem tečoval Rabiotovu střelu, hra tak byla znovu přerušena.
11'
Po následném autovém vhazování svěřenci Unaie Emeryho o balon přišli a ten skončil v moci hostujícího brankáře Régise Gurtnera.
10'
Pastore s Verrattim si několikrát náramně vyměnili míč a druhý jmenovaná se ocitl až v pokutovém území, ke střele se však nakonec nedostal.
9'
Thiago Silva si v hlavíčkovém souboji s Cissokhem pomohl nedovolenými prostředky, hráči v bílých dresech tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
7'
Di Maríův centr z pravé strany skončil pouze u Mathieua Bodmera, čerstvá posila Amiens z Guingampu ovšem poté jen vrátil míč fotbalistům PSG.
6'
Hráči Amiens se ještě nedostali k souvislé kombinaci, domácí si zatím se svým soupeřem hrají jako kočka s myší.
5'
Ángel Di María náramnou kolmicí našel v pokutovém území pozapomenutého Cavaniho, jehož následná střela z voleje ale proletěla těsně vedle levé tyče!
4'
Na konci rychlé kombinační akce domácího celku stál Marco Verratti, jehož střela z hranice pokutového území ovšem letěla příliš vysoko.
3'
Thiago Motta našel na pravé straně volného di Maríu, který si poté narazil míč s Edinsonem Cavanim, fotbalisté PSG však o míč nakonec přišli.
2'
Výkop utkání byl z původních 17 hodin o 15 minut posunut, poněvadž od 16 hodin bylo na programu oficiální představení Neymara, který do dnešního utkání ale ještě nenastoupil.
1'

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva, Kurzawa – Verratti, Motta, Rabiot – Di María, Cavani, Pastore.
Náhradníci: Trapp – Kimpembe, Matuidi, Guedes, Berchiche, Lo Celso, Nkunku.

Amiens SC: Gurtner – Gouano, El Hajjam, Cissokho, Adénon – Bodmer, Monconduit – Manzala, Fofana, NDombèlé – Koita.
Náhradníci: Bouet – Labeau, Bourgaud, Dompé, Charrier, Ielsch, N'Gosso.

Rozhodčí: Lesage – Denis, Pages.
AMIENS SC

Amiens loni v Ligue 2 bojovali o titul do posledního kola, nakonec ale o bod zaostali za Štrasburkem. Spolu s ním a také s Troyes se však severofrancouzský celek dokázal probojovat do nejvyšší soutěže a v premiéře Amiens hned čeká asi největší favorit na titul. Les Licornes jdou do ligy s vesměs mladým kádrem, který byl po postupu doplněn o pár zkušených jmen: Mathieua Bodmera z Guingampu, Issy Cissokha z Angers či Sekoua Baradjiho, který v loňské sezóně nehrál.
PARIS SAINT-GERMAIN

V minulém ročníku Ligue 1 skončilo bohaté PSG druhé za suverénním vítězem z Monaka, a tak se letos vedení klubu rozhodlo plácnout se přes kapsu. Z Barcelony totiž za neuvěřitelných 196 milionů liber pořídilo Neymara, jenž ovšem dnes proti Amiens hrát ještě nebude, poněvadž jeho transferkarta ze Španělska nestačila přijít do páteční půlnoci. I tak ale bude pařížský celek jasným favoritem.
Vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z duelu francouzské Ligue 1, která má dnes na programu převážnou část prvního kola. Od 17:15 přivítá Paris Saint-Germain F.C. nováčka Amiens SC, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.