Štrasburk - Amiens | ONLINE | 9.9.2017 20:00 | Ligue 1 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Amiens - 9. září 2017   20:00

Ukončeno
0:1
(0:1)
Amiens
14' G. Kakuta  (Mou. Konaté)
Štrasburk
Sestavy:
Kamara – Lala, Mangane (C), Salmier, P. Martinez – Aholou, Martin, Corgnet (83. Gonçalves) – Sacko, Saadi (71. Terrier), Da Costa (67. Blayac).
Náhradníci:
Oukidja – Grimm, Blayac, Gonçalves, Terrier, Seka, B. Koné.
Rozhodčí
Brisard – Jeanne, Pages
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Amiens
Sestavy:
Gurtner – Gouano, Adénon, Dibassy, El Hajjam – Ielsch, Monconduit (C), N'Gosso (65. Zungu), G. Kakuta – Mou. Konaté (80. L. Traoré), Gakpé (59. Manzala).
Náhradníci:
Bouet – Manzala, Bourgaud, Cissokho, Avelar, L. Traoré, Zungu.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:14.
V souboji nováčků Ligue 1 se raduje na trávníku Štrasburku Amiens po jediné brance!

Štrasburk vstoupil do zápasu velmi aktivně, ale finální fáze domácím dnes nevycházela po celých devadesát minut. Z ojedinělé akce se podařilo hostům udeřit. Po dlouhém nákopu brankáře Regise Gurtnera vyhrál veledůležitý hlavičkový souboj Moussa Konaté. Míč spadl k nohám Gaëla Kakuty, který na nic nečekal a první dotekem poslal míč k pravé tyči. Bingourou Kamara v domácí brance lehce zaspal a poté musel balon lovit ze své sítě. Ani v druhé půli se domácí nedočkali výraznější gólové šance. Ještě více zkomplikoval domácímu týmu cestu k vyrovnání Kenny Lala, který si nechal během dvou minut udělit dvě žluté karty a Štrasburk tak musel dohrávat v deseti.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Domácím se nedaří získat balon, sil hráči Štrasburku již také nemají na rozdávání. Blayec přece jen ještě vyhrál hlavičkový souboj a získal balon pro svůj tým.
90+2'
V závěru zápasu se vytrácí potřebná přesnost na obou stranách. Amiens drží balon daleko od své branky a už to vypadá, že z dnešního zápasu si odnese všechny tři body.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Již ve devadesáté minutě zkoušel přízemní centr, který ale nakonec změnil ve střelu Aholou. Regis Gurtner drží pevně míč v náručí.
89'
Martinez měl dost času na přesný centr z levé strany. Ten také přišel, ale hlavička Terriera jde jen vedle pravé tyče. Gurtner se tak může postavit k rozehrávce.
88'
Ielsch sestřelil zezadu unikajícího Martina, ale tentokrát rozhodčí nepíská ani nedovolený zákrok. U balonu zůstávají domácí fotbalisté.
87'
Domácím již příliš mnoho času nezbývá. I s nastavením zhruba pět minut. I v oslabení se ale Štrasburk tlačí sympaticky do útoku.
86'
Po další odvrácené standardní situaci šli hosté ve třech do rozhozené obrany. Faulem musel zastavit rozběhnutého Kakutu Martin.
85'
Domácí se snaží i v deseti hráčích tlačit na obranu soupeře. Po rohovém kopu se ale mohl Gurtner jen opřít o tyč. Míč končí daleko za jeho brankou.
84'
Traoré se pokoušel vybojovat také pokutový kop, ale jeho skok přes brankáře rozhodčí neposoudil jako penaltu.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Anthony Gonçalves.
82'
A další faul tentokrát na Adénona. To hostům více než vyhovuje. Také hostující stoper si poležel na trávníku.
81'
A už to mohlo být o dvě branky. Střídající Traoré se mohl uvést na trávníku brankou, ale v důležitém momentu ztratil kontrolu nad míčem.
80'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Lacina Traoré.
79'
Kenny Lala přišlápl soupeře a je po druhé žluté ve dvou minutách vyloučen. Domácí to budou mít v závěru druhého poločasu hodně složité.
78'
Lala byl v souboji s Corgnetem pozdě, navíc se po něm ještě ohnal loktem a je tak dalším potrestaným zápasu. Corgnet se pěkných pár desítek sekund poleží na trávníku.
77'
Domácí nemohou zapomenout ani na bránění. Tentokrát se snadno dostal až do vápna hostující Ielsch, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.
75'
Tlak domácího týmu se stupňuje. Před vápnem však podklouzl Aholou a hosté se bez větších problémů znovu ubránili.
74'
Nedaří, nedaří se domácím finální fáze. Štrasburk šel v pěti hráčích do vápna, ale ani jednomu se nepodařilo vystřelit.
73'
Po vyhraném hlavičkovém souboji střídajícího Terriera mohl pálit zpoza vápna Sacko, ale také si příliš dlouho šteloval míč na pravačku, až jí nakonec nemusel ani použít.
72'
Nyní se hráči Amiens mohli dostat do zakončení. Konaté se dostal s míčem až do pokutového území, ale než se zorientoval, tak mu do střely vlétl Salmier.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Idriss Saadi, přichází Martin Terrier.
71'
Hosté se nesnaží příliš útočit, spíše drží míč daleko od své branky. Tato taktika by se jim ale také nemusela příliš vyplatit. Stále zbývá do konce dvacet minut.
70'
Několik desítek sekund opravdu trvala hostům rozehrávku po faulu na Dabissyho. Následně se ale k míči propracovali domácí. Aholou však přesné centr ani nyní nepřidal.
69'
U středové lajny byl faulován Dibassy. Hosté tak mají čas na odpočinek a mohou rozehrát svou útočnou šanci.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Blayac.
66'
Také Kamara se musel poprvé ve druhém poločase činit. Cetrovaný míč tečoval v pokutovém území Konaté. Míč šel jen do středu branku a tak měl Kamara práci ulehčenou.
65'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Guy N'Gosso, přichází Bongani Zungu.
64'
Také Da Costa se provinil proti pravidlům a je za to odměněn žlutou kartou.
63'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Jonas Martin. Jeho centr do středu vápna ale skončil jen na hlavě bránícího Dibassyho.
62'
Hra se začíná přesouvat ze strany na stranu. Martin měl proti sobě jen El Hajjima, který ale byl výrazně pomalejší a tak musel zatáhnout soupeře za dres. Je za to potrestán žlutou kartou.
61'
Ielsch se ocitl na zemi po nevybíravém souboji s Corgnetem. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře a tak mohou domácí vhazovat zpoza postranní lajny.
60'
Přesně po hodině hry šli domácí hráči tři na dva obránce. Saadi ale zcela zpackal vynikající příležitost k ohrožení branky. Alžířan hned první přihrávku poslal přesně k nohám bránícího Adénona.
59'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Harisson Manzala.
58'
Až nyní se musel Gurtner předvést. Střelu Corgneta viděl z velkým předstihem a dokázal jí bez větších komplikací vyrazit na rohový kop.
57'
Amiens se již nyní soustředí jen na obranu. Sacko měl na pravé straně spoustu času, ale jeho centr je hodně nepřesný a Gurtner znovu nemusí nic řešit.
56'
Jonas Martin byl v souboji pozdě, ale už nestačil skrčit nohu a tak je mu odpískán faul. Hostům ale příliš dlouho balon na kopačkách nevydržel.
55'
Po odraženém míči se hnal Gakpé společně s Konatém na dva obránce. Konaté vymyslel složité provedení, chtěl se před obráncem otočit a poté přihrát, ale přihrávku na zcela volného Gakpého nebyla z nejpřesnějších.
54'
Hráči východofrancouzského týmu se do toho nyní pořádně opřeli. Po dalším rohovém kopu hlavičkoval Da Costa jen do obránce před sebou.
52'
Zdálo se, že hostující obránce zahrál rukou. Rozčiluje se domácí publikum i hráči, ale je z toho jen rohový kop pro Štrasburk. Ten se však domácím vůbec nevydařil.
51'
Martin měl hodně volnosti ve středu pole, ale než se rozhodl vystřelit, tak mu balon sebral aktivní Adénon. Opět prováhaná příležitost domácího celku.
50'
A znovu velká nepřesnost v podání Aholoua. Znovu měl dostatek času na přípravu centru, ale opět míč končí jen v náručí hostujícího brankáře.
49'
Ani ve druhém dějství se hostům nedaří držet krok v držení míče. Aholou centroval z dobré pozice jen do středu vápna, kde byl pokrytý Saadi.
48'
Dlouhý pas za obranu Martinez přetáhl. Sacko se jen ohlédl za prudkou přihrávkou a ani se jí nesnažil zachytit na trávníku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. U míče se však příliš dlouho neohřáli. Po nepřesnosti mohl vyrazit do útoku Martin. Následně se u postranní lajny provinil faulem Da Costa.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a první pětačtyřicetiminutovka končí! Štrasburk byl po celý poločas lepším týmem, ale jedinou branku dali hosté. Amiens se k ničemu nedostávali, až přišel úder zničehonic. Po dlouhém nákopu Gurtnera přišel vyhraný hlavičkový souboj Konatého a poté střela z první od Gaëla Kakuty. Kamara se marně natahoval za nečekanou střelou k tyči. Ani po inkasované branky domácí nepolevili v útočné fázi, ale finální přihrávka nebo střela ne a ne přijít.
45'
První poločas skončil.
45'
Vypadalo to, že by se ještě mohlo před koncem poločasu dít v hostujícím vápně, ale Aholou nikým neatakován propustil pod kopačkou míč do autu.
44'
Minutu před pauzou se zmocnil balonu na pravé kraji Aholou. Záložník z Pobřeží slonoviny našel v pokutovém území Da Costu. Ten si ale pomohl faulem a musí se vracet do obrany.
42'
Gurtner má snad první zákrok. Idriss Saadi střílel z otočky před pokutovým územím, pokus byl z blokován, přesto šel přesně k tyči. Hostující brankář musel míč sebrat ze země.
41'
Ani hostům se v útočné fázi nedaří. Ielsch hledal v pokutovém území Konatého. Ten se však mohl jen smutně podívat na nepřesnou přihrávku, která končí v zámezí.
40'
První poločas pomalu míří ke svému konci. Štrasburk je více u balonu, ale ni z toho zatím nevytěžil. Regis Gurtner je více než v klidu v hostující brance.
39'
Perfektní dlouhou přihrávku předvedl až z vlastní poloviny Mangane. Da Costa mířil do vápna za nakopnutým balonem, ale těsně před ním ho dokázal schovat v rukavicích Gurtner.
38'
Domácím se nedaří finální fáze akce. Martin sice bojoval o míč i na zemi, ale Kakuta byl silnější v souboji a nedal domácímu záložníkovi šanci.
37'
Zdálo se, že by Monconduit mohl napřáhnout z třiceti metrů, podobně jako při první brance zápasu Kakuta. Zezadu byl ale lehce přistrčen a končí na trávníku. Hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
36'
Ani tentokrát se domácí hráči k hlavičce nedostali. Balon se stočil jen na první tyč a tam měli hosté výraznou převahu.
35'
Domácí mají stále více míč na kopačkách, ale do větší šance se ještě nepropracovali. Možná nyní! Lala vybojoval na pravé straně rohový kop.
34'
Julien Ielsch se pokoušel najít v pokutovém území Gekpého. Ten se ale k balonu nemohl dostat, centr totiž doletěl až za domácí branku.
32'
I přes nepříznivý stav se domácí fanoušci pokoušejí hlasivě povzbuzovat svůj tým. Saadi měl míč na kopačce ještě dva metry před vápnem, poté se ale v souboji s Dabissym nedobrovolně zbavil míče.
31'
Po rohovém kopu se dostal k balonu jen hostující brankář Regis Gurtnet. Hra se tak znovu přesune od hostující branky.
30'
Po půlhodině hry pálil z vápna Martinez. Jeho střelu zblokoval se štěstím na rohový kop skluzující Adénon.
29'
Tempo hry se od začátku zápasu výrazně zrychlilo. Domácí se snaží o přesnou kombinaci, ale do útoku se už tlačí i hráči Amiens. A právě nyní se opřel do balonu střelec zatím jediné branky Kakuta. Jeho pokus však mířil jen do středu branky, kde byl připravený Kamara.
27'
Sacko se už už rozbíhal s míčem u nohy na polovinu soupeře, ale při zpracování si pomohl rukou a musí balon odevzdat.
26'
Mangane chyboval při zpracování u postranní lajny, míč mu odskočil do zámezí a hosté se tak velmi lehce dostávají k balonu.
25'
Domácí měli velkou početní převahu ve svém vápně, ale přesto nechali NGossa zakončovat. Razantní střela však proletěla kolem břevna a končí na tribuně.
24'
Tentokrát byl faulován rozběhnutý Sacko a míč se tak dostane z volného přímého kopu do vápna Štrasburku.
23'
Pablo Martinez byl faulován ve středu trávníku a domácí tak mohou rozehrát útočnou akci z klidové pozice. Míč však dlouho neudrželi. Dlouhý aut hostujícího Gouana doletěl až do pokutového území, tam se ale faulem provinil útočící Gakpé.
22'
Štrasburk drží míč na kopačkách. Na pravé straně kombinoval Aholou s Lalem. A právě Aholou centroval poté do vápna z prvního doteku. Ani tentokrát se Gurtner nemusel v brance namáhal.
20'
Za dvacet minut hry se Amiens k ničemu nedostalo. Až na překvapivou branku Kakuty. Na útočné polovině jsou hosté zatím bez větší šance.
19'
A znovu se domácím nevydařila rozehrávka. Martin přetáhl svůj centr jen nad branku soupeře. Na zadní tyči přitom byl Da Costa i Sacko.
17'
Na trávníku se začíná výrazně přiostřovat. Tentokrát se poroučel k zemi Aholou, kterého skolil NGosso. Hostující záložník vidí od rozhodčího žlutý trest.
16'
Domácí pokračují i po obdržené brance v aktivní hře. Po faulu na Corgneta se kopal volný přímý kop. Martin centroval do pokutového území, ale na zadní tyči se provinil lehkým faulem Martinez a šance končí.
14'
Amiens právě vstřelilo branku!
Tak to je blesk z čistého nebe! Amies jde do vedení. Tři doteky stačily hráčům Amiens k překonání celé obrany i brankáře Kamary. Gurtner vykopl daleko za polovinu hřiště, Konaté vyhrál hlavičkový souboj a GAËL KAKUTA z první poslal míč z třiceti metrů k pravé tyči.
14'
Po dlouhé době se znovu hráči Amiens dostali na útočnou polovinu. Netrvalo to však dlouho. Gakpé nenašel volného Konatého a akce končí.
13'
Hlavičkový souboj Martina s Ielschem vyzněl lépe pro domácího středopolaře. Ani on však nepodpořil svůj vyhraný souboj přesnou přihrávkou na rozběhnutého Sacka.
11'
Nuno Da Costa si poradil jeden na jednoho s Kakutem. Následně ale nepřesně přihrál a celá akce tak rázem končí. Ani hostům se však nepodařilo projít až ke střele a tak mohou útočit znovu hráči Štrasburku.
10'
Až nyní se předvedli v kombinaci také hráči hostů. Kakuta našel na středu trávníku Konatého, ten se dostal s míčem u nohy až před vápno, ale tam skvěle zakročil Salmier. Konaté následně fauluje.
9'
Úvod zápasu probíhá v poklidném tempu. Amiens se ještě s balonem nedostalo do blízkosti domácí branky.
8'
A domácí nebyli daleko od vedoucí branky. Po nadýchaném centru hlavičkoval zcela sám domácí kapitán Kader Mangane. Zkušený stoper poslal míč z pěti metrů jen vedle pravé tyče.
7'
Je tady první žlutá karta zápasu. Thomas Monconduit byl pozdě v souboji a proto poté musel srazil rozbíhající se ho Martina. Je tady také nadějné pozice pro přímý volný kop.
6'
Kamara chtěl dlouhým nákopem najít rozběhnutého Da Costu, ale balon se od kopačky domácího brankáře dostal jen za postranní čáru.
5'
Také Sacko má již na svém kontě střelu. Po odraženém míči se opřel do balonu, ale pravačkou se mezi tři tyče netrefil a Gurtner mohl být v klidu.
4'
Pohledná akce Štrasburku končí ještě před pokutovým územím. Saadi měl kolem sebe dostatek volného prostoru, ale jeho střela končí jen na dobře postaveném Adédonovi.
3'
Kenny Lala si našel míč ve středu pole, poté se rozběhl po pravé straně, ale přesný centr do vápna již nepřidal. Aktivita v úvodu zápasu je jednoznačně na straně domácího týmu.
2'
Domácí fotbalisté Štrasburku rozehráli první poločas ze středového kruhu Ihned po rozehrávce se dostal k balonu na levém kraji Da Costa. Proti přesile však míč neudržel na svých kopačkách.
1'
Utkání právě začalo.
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pátého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.
Úvodní sestavy:

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Lala, Mangane (C), Salmier, P. Martinez – Aholou, Martin, Corgnet – Sacko, Saadi, Da Costa.
Náhradníci: Oukidja – Grimm, Blayac, Gonçalves, Terrier, Seka, B. Koné.

Amiens SC: Gurtner – Gouano, Adénon, Dibassy, El Hajjam – Ielsch, Monconduit (C), N'Gosso, G. Kakuta – Mou. Konaté, Gakpé.
Náhradníci: Bouet – Manzala, Bourgaud, Cissokho, Avelar, L. Traoré, Zungu.

Rozhodčí: Brisard – Jeanne, Pages.
Posledních pět vzájemných zápasů

14.01. 2017 Amiens – Štrasburk 4:3
06.08. 2016 Štrasburk – Amiens 1:0
13.05. 2016 Štrasburk – Amiens 0:1
18.12. 2015 Amiens – Štrasburk 2:0
08.05. 2015 Štrasburk – Amiens 2:1
RC Štrasburk Alsace

Tým z východu Francie se po dlouhé době probojovalo do nejvyšší francouzské soutěže. V extrémně vyrovnaném ročníku Ligue 2 dokázal Štrasburk zvládnout důležitý závěr sezony a po deseti neprohraných zápasech se vyhoupl po závěrečném kole do úplného čela. Letošní sezonu ale Štrasburk nezačal nejlépe, hned v prvním zápase schytal debakl 0:4 na trávníku Lyonu. Následně ale Štrasburk nečekaně doma porazil Lille. Před reprezentační přestávkou se nováček nejvyšší soutěže představil na půdě Guingampu a byla z toho porážka 0:2.
Amiens SC

Amiens v minulé sezoně dokázalo uhrát druhé místo v Ligue 2 a dostat se tak přímo do nejvyšší francouzské soutěže. V ní se ale týmu ze severu Francie nedaří. V prvních třech kolech dokonce nevstřelil ani branku. Nejdříve z toho byla prohra 0:2 na trávníku PSG, následně 0:3 na vlastním stadionu s Angers a před třetmi týdny se nováček Ligue 1 nevypořádal 0:2 se Saint-Étienne. Těsně před reprezentační pauzou ale přišla velmi nečekaná výhra na domácí půdě proti ambicióznímu Nice. Nice i s Wesleym Sneijderem ve středu zálohy prohrálo s nováčkem 0:3, pro Amiens to byly vůbec první tři vstřelené góly v sezoně.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. V rámci pátého kola Ligue 1 se střetnou dva nováčci v nejvyšší francouzské soutěži. Štrasburk přivítá na svém stadionu Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
4.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 4 3 1 0 8:2 10
2. Rennais 4 3 1 0 9:5 10
3. Montpellier 4 3 0 1 10:5 9
4. Lens 4 3 0 1 7:5 9
5. Lille 4 2 2 0 4:2 8
6. Monaco 4 2 1 1 6:5 7
7. Marseille 4 2 1 1 5:5 7
8. Paris SG 4 2 0 2 4:2 6
9. Nice 4 2 0 2 5:7 6
10. Stade Brest 4 2 0 2 7:9 6
11. Angers 4 2 0 2 3:6 6
12. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
13. Bordeaux 4 1 2 1 3:2 5
14. Nantes 4 1 2 1 5:5 5
15. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
16. Lorient 4 1 0 3 7:9 3
17. Metz 4 1 0 3 2:4 3
18. Štrasburk 4 1 0 3 2:7 3
19. Reims 4 0 1 3 3:6 1
20. Dijon 4 0 0 4 1:8 0
Články odjinud