Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : St. Etienne - 6. dubna 2019   20:00

Amiens
23' Mou. Konaté (Gnahoré) • 61' Mou. Konaté (Mendoza)
2:2
(1:1)
St. Etienne
16' Kolodziejczak  (Chazrí) • 90+5' Cabella  (Chazrí)
Amiens
Gurtner – Krafth, P-D. Gouano (C), Lefort (73. Otero), Pieters – Monconduit (36. Dibassy), Gnahoré (82. Zungu), Blin – Timite, Mou. Konaté, Mendoza.
Dreyer – Adénon, Cornette, Dibassy, El Hajjam, Zungu, Otero.
Wattellier – Zitouni, Berthomieu
Stade de la Licorne, Amiens
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić (80. Polomat), Kolodziejczak, Perrin (C) – M'Vila, Vada (68. Diony) – Chazrí, Cabella, Nordin (59. Hamouma) – Berić.
Moulin – Abi, Diony, Hamouma, Polomat, Saliba, Rocha Santos.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 0:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Druhé dějství sice nabídlo jednostrannou záležitost, neboť domácí pokračovali bez vyloučeného Leforta, což dlouho dobu moc nevadilo. Překvapivě to bylo právě Amiens, které se ve druhém dějství dostalo do překvapivého vedení, jenž drželo celkem dlouho. V poslední minutě nastaveného času ale vyrovnal hostující Cabella, který tak rozhodl o dělbě bodů. Domácí si určitě zaslouží pochvalu, více než hodinu hry hráli v deseti.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Régis Gurtner (Amiens SC).
90+5'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté to přeci jenom dokázali! Dlouhé obléhání pokutového území nakonec nabídlo technický projektil RÉMYHO CABELLY, který po výměně míče s Chazrím zamířil ke vzdálenější konstrukci. Gurtner byl bez šance, za míčem se pouze ohlédl.
90+4'
Hosté se sice drží s míčem na útoční polovině, do konce nezbývá moc času. Před malým momentem navíc musel zasahovat také Ruffier.
90+3'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil jeden z domácích hráčů. Ochozy zaplněného stadionu jsou ve varu, vítězství je hodně blízko.
90+2'
Tohle už volalo po vyrovnání! Na hranici malého vápna si na centr naskakoval hostující Kolodziejczak, který prudkou hlavičkou protáhl Gurtnera.
90+1'
Hodně obětavým způsobem šel proti míči jeden z domácích hráčů, který hlavou odvracel střelu na rohový kop. Jedna z posledních šancí pro hosty.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Chazrí rozehrál volný kop cvičeným signálem, avšak to vedlo k protiútoku domácích. Velmi dobře zasahoval Debuchy, jenž dokázal ubránit přesilu.
87'
Jenomže jeho dalekonosný nákop směřoval ven z hrací plochy, což přisuzuje autové vhazování soupeři. Perrin pochopitelně na nic nečekal.
86'
Svůj náběh za obranu nedokázal načasovat hostující Berić, který tak byl přichycen v ofsajdovém postavení. Gurtner bude i tentokráte odkopávat.
85'
Po odpískání skončil na zemi forvard Konaté, který si nedovolený zákrok nevymodlil. Už předtím totiž bylo pískáno, hosté tak budou moci vhazovat.
84'
Domácí pochopitelně nikam nespěchají, Pieters si dával s provedením autového vhazování celkem dost načas, hlavní sudí nakonec přisoudil aut soupeři.
83'
Gurtner si tak po kratší době vyzkoušel další odkop od své svatyně, přičemž se pokoušel zapojit Dibassyho. Před ním ale zasahoval Debuchy.
82'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Eddy Gnahoré, přichází Bongani Zungu.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deseti minut, hostující celek se dostává k sympatickému náporu. Před malým momentem trefil horní tyč.
80'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Neven Subotić, přichází Pierre-Yves Polomat.
76'
Nyní ve vlastním pokutovém území dokázal s obrovským přehledem zasáhnout Gouano, který prudkou hlavičkou odvrátil míč ze šestnáctky.
75'
Ke střeleckému pokusu se dostal Cabella, jehož velice pohotová rána nakonec směřovala daleko vedle branky. Gurtner tak nemusel zasahovat.
74'
Stále sledujeme marné dobývání domácí šestnáctky, nicméně Saint-Étienne se stále nedostalo k ničemu nebezpečnému. Nyní to zkouší Diony.
73'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Jordan Lefort, přichází Juan Ferney Otero.
72'
Cabella upadl v pokutovém území, pokutový kop si ale nevymodlil. Hlavní sudí gestem ruky ukázal, ať se hostující středopolař okamžitě postaví na nohy.
71'
Následovalo přenesení hry na levou stranu, kde se s těžkou přihrávkou tentokráte vypořádal Mendoza. K němu ale dokázal včas přistoupit Perrin.
70'
Na opačné straně se Konatému podařilo zalepit těžkou přihrávku, po kterém roztáhl hru na pravou stranu. Amiens se konečně drží na útočné polovině.
69'
Diony se ihned po svém příchodu na hrací plochu dostal k centru, který směřova přímo k brankáři Gurtnerovi. Ten si dává s rozehrávkou celkem načas.
68'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Valentin Vada, přichází Loïs Diony.
67'
Na řadu přišlo autové vhazování pro Amiens, o které se postaral obránce Krafth. Jeho celek si míče moc dlouho neužil, v tuto chvíli ho má na noze Vada.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Amiens se nyní snaží soustředit na obranu, což zatím stále vychází.
65'
Saint-Étienne se nyní usadilo na polovině soupeře, kde neustále naráží na pozornou obranu. Chazrí tentokráte chyboval, neboť nenašel protihráče.
64'
Vada nyní přenášel hru na pravou stranu, kde číhal jeho kolega Debuchy. Po krátké kombinaci se hosté dostali k centru, který nebyl nebezpečný.
61'
Amiens právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají zpět do vedení! Přihrávka směřovala do pokutového území, kam si nabíhal MOUSSA KONATÉ, jenž střelou o brankovou konstrukci dopravil míč do sítě. Domácí tak skórují i v početní nevýhodě, ještě to bude hodně zajímavé.
59'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Romain Hamouma.
58'
K rozehrávce standardní situace se postavil Blin, který to rovněž zkoušel centrovanou nabídku, jenž se ani v tomto případě nemohla ujmout šance.
57'
Žlutou kartu dostává Timothée Kolodziejczak (AS Saint-Étienne).
56'
Krafth dokázal u postranní čáry zachytit hrací předmět, načež si jeden z domácích pomohl nedovoleným zákrokem. Následovat bude standardní situace.
55'
Subotić se celkem snadným způsobem dostal na útočnou polovinu, kde jeho kolmice proletěla kolem jednoho ze spoluhráčů. S míčem hraje brankář.
54'
Před malým momentem se po míči vrhal jeden z hostujících hráčů, avšak mnohem dřív se k němu dostal brankář Gurtner, který okamžitě rozehrál po zemi.
53'
Na řadu přišla standardní situace pro domácí celek. K rozehrávce se postavil Gnahoré, jehož nadýchaná nabídka skončila na hlavě Perrina.
52'
Hostující brankář rozehrával po zemi do strany, u postranní čáry se totiž nacházel Kolodziejczak, kterému ale uskočil míč daleko do zámezí.
51'
Posléze se k autovému vhazování dostal Pieters, který vhazoval podél autové čáry. Krátce poté se ale míč snesl přesně k brankáři Ruffierovi.
50'
Následně se míč ocitl v zámezí, Gurtner tak mohl odkopávat od své branky. Jeho nákop směřoval na levou stranu hrací plochy, kde číhal Blin.
49'
Hosté kombinovali na vlastní polovině, načež se s míčem přesunuli na druhou stranu hrací plochy, kde se k zakončení daleko vedle branky dostal Berić.
48'
Nyní se k míči dostal domácí Mendoza, který posléze přesunul míč ke středu hrací plochy, kde číhal Gnahoré, jenž celkem rychle přišel o balón.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou tentokráte hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dvě branky. Lépe do utkání vstoupil hostující celek, kterému ale vedení moc dlouho nevydrželo. Amiens si totiž připravilo rychlou odpověď, což bylo z hlediska branek vše. Následovala červená karta pro domácího Leforta, díky čemuž bude Saint-Étienne dohrávat v početní výhodě. Domácí to budou mít hodně složité, zkrátka budou muset ukázat bojovnost.
45+3'
45+2'
Debuchy celkem dlouho operoval s míčem, načež ho přeposlal na Nordina. Jeho zpětná přihrávka měla najít Chazrího, což ale přečetl Gnahoré.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Co scházelo! Na pořadu dne byl další rohový kop, po kterém hosté rozezvučeli bližší brankovou konstrukci.
44'
Vzápětí si nedovoleným zákrokem pomohl Berić, který zcela jasně fauloval protihráče. Hlavní sudí okamžitě odpískal, domácí rozehrávku příliš uspěchali.
42'
K velice pohotovému zakončení se dostal hostující Cabella, jehož rána vystoupala vysoko nad branku. Gurtner nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Domácí brankář to zkoušel dalekonosným výkopem, který se snášel na Konatého. Toho v souboji přetlačil Perrin, který se postaral o odklizení míče.
38'
Až nyní se hosté dostali k souvislejšímu držení míče, přičemž jsme sledovali dlouhou kombinaci. Perrinova kolmice skončila pouze u Gurtnera.
37'
Amiens se ještě přeci jenom udrželo před velkým vápnem, avšak tam si obrannou povinnost splnil Perrin. I tak budou domácí hráči zahrávat rohový kop.
36'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Bakaye Dibassy.
35'
Vzápětí si domácí hráči vybojovali volný kop kousek od středového kruhu. Rozehrávku si vzal na starost Gouano, kterému se nepodařilo najít Timiteho.
34'
Nakonec to na sebe vzal Chazrí, který to zkoušel skutečně hodně zajímavě. Gurtner si na míč sáhl, díky čemuž ho vyrazil na horní brankovou konstrukci.
33'
Pro Amiens se jedná o velký malér, neboť více než hodinu hry budou dohrávat v početní nevýhodě. Navíc bude následovat standardní situace.
32'
Pokutový kop to nebude, místo něj bude následovat standardní situace kousek před pokutovým územím. Navíc je tu přímá červená karta pro Leforta.
31'
V pokutovém území skončil na zemi Nordin, avšak pokutový kop se nakonec konat nebude. Hlavní sudí přeci jenom celou situaci projednává.
30'
Navíc jeho celek to mohlo skutečně mrzet. Berić totiž dokázal načasovat průnikovou přihrávku na Cabellu, který ale přehodil brankáře Gurtnera.
29'
Nyní se nám hra trochu uklidnila, což vedlo k zdlouhavé kombinaci domácího celku. Krátce po ní ale zbytečně v rozehrávce chyboval Monconduit.
24'
Roztažení hry směřovalo na levou stranu, kam si nabíhal křídelník Cabella. Jeho okamžitý centr byl příliš přetažený, míč tak skončil za postranní lajnou.
23'
Přeci jenom máme vyrovnáno! Přihrávka za obranu směřovala na MOUSSU KONATÉHO, který pelášil sám na brankáře. Ruffier doslova zbaštil náznak manévru na pravou nohu, načež Konaté zasekl míč na druhou nohu a poté zakončil do prázdné branky.
23'
Cabella chtěl roztáhnout hru na vedle stojícího Chazrího, který na prudkou přihrávku nakonec nedosáhl. Krafth tak obstará autové vhazování zprava.
22'
Mohlo být vyrovnáno! Před Ruffiera se snesl nadýchaný centr, na který dokázal zareagovat forvard Konaté, jenž pouze trefil brankáře do hrudníku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jedinou branku. Hosté zahrozili ze své první šance, v tuto chvíli je na tahu Amiens.
20'
Na řadu přišel další rohový kop pro Saint-Étienne. Rozehrávka se nyní vůbec nepovedla, centrovaná nabídka se totiž snesla daleko za brankovou čáru.
19'
Ve středu hrací plochy měl celkem dostatek času Vada, který okamžitě přenášel hru na pravou stranu, kde se Debuchymu nepodařilo zpracovat balón.
18'
I tentokráte jsme sledovali centrovanou nabídku, která měla směřovat na M´Vilu. Před ním zasahoval Gnahoré, Amiens se bude bránit dalšímu rohovému kopu.
17'
Vzápětí se na zemi ocitl Berić, který si doslova vymodlil standardní situaci. Lefort to neudělal moc dobře, jeho celek se bude muset bránit standardní situaci.
16'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Chazrí dokázal zakroutit rohový kop přesně na hlavu urostlého TIMOTHEEHO KOLODZIEJCZAKA, který prudkou hlavičkou překonal brankáře Gurtnera, jenž byl v tomto případě zcela bez šance na zákrok.
15'
Nyní se domácí hráči dožadovali další žluté karty, nedovoleným zákrokem si totiž pomohl zkušený Perrin, jenž nakonec vyvázl bez žlutého ocenění.
14'
Vzápětí to po levém křídle zkoušel Kolodziejczak, který se prodral až k hranici pokutového území, odkud odcentroval pouze na nohu obránce Leforta.
13'
Ten od pravého rohového praporku rozehrával středopolař Chazrí, který centr stáčel směrem od branky. Nejvýše do vzduchu vyšplhal Monconduit.
12'
První šance tohoto zápasu! M´Vila dokázal uspět v hlavičkovém souboji, poté za obranou našel kolegu Beriće, jenž nevyzrál na vyběhnuvšího Gurtnera.
11'
Vzápětí to neudělal vůbec dobře domácí Lefort, kterému se nepodařilo trefit padající míč. K němu se dostal Nordin, který pro změnu vybojoval rohový kop.
10'
Vzápětí se Mendoza dokázal na levém křídle dostat k centru, který nebyl vůbec špatný. Na malém vápně zasahoval Kolodziejczak, který odvrátil na jistotu.
9'
Sledovali jsme autové vhazování z pravé strany, o které se postaral obránce Krafth. Domácí zadák zkoušel dalekonosný aut, který skončil u Perrina.
8'
Kolmice za obranu měla směřovat na Konatého, avšak rychlostní souboj dokázal lépe zvládnout Debuchy. Hosté se osvobodili dalekonosným odkopem.
7'
Na opačné straně to chytrým způsobem zkoušel Chazrí, jehož lob nakonec zaplul do rukavic brankáře Gurtnera, který se včas vrátil do své svatyně.
6'
Nyní si domácí hráči pohrávali s míčem na vlastní polovině, načež Gouano oslovil naprosto osamoceného Gnagorého, který nedokázal kloudně přihrát.
5'
Individuálním způsobem to zkoušel Konaté, kterému ale utekl míč daleko do zámezí. Bylo to bez teče protihráče, následovat bude odkop od branky.
4'
Amiens si ještě vybojovalo autové vhazování z pravé strany, o které se postaral obránce Krafth. Krátce poté se do vápna málem dokázal probít Timite.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali standardní situaci pro domácí celek. K rozehrávce se postavil Mendoza, jehož centr odvracel pozorný Kolodziejczak.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Žlutou kartu dostává Neven Subotić (AS Saint-Étienne).
1'

Amiens SC: Gurtner – Krafth, P-D. Gouano, Lefort, Pieters – Monconduit, Gnahoré, Blin – Timite, Mou. Konaté, Mendoza.
Náhradníci: Dreyer – Adénon, Cornette, Dibassy, El Hajjam, Zungu, Otero.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Kolodziejczak, Perrin – M'Vila, Vada – Chazrí, Cabella, Nordin – Berić.
Náhradníci: Moulin – Abi, Diony, Hamouma, Polomat, Saliba, Rocha Santos.

Rozhodčí: Wattellier – Zitouni, Berthomieu.
AS Saint-Étienne

Na opačné straně stojí Saint-Étienne, které se nachází na druhé straně tabulky. Saint-Étienne v tuto chvíli okupuje čtvrtou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo skupinovou fázi Evropské ligy. Hostujícím tým tohoto zápasu navíc zvládl poslední dva ligové zápasy, nejprve doslova rozstřílel Caen poměrem 5:0, posléze zvládl také domácí utkání, tentokráte si s Nimes poradil výsledkem 2:1. Saint-Étienne to na venkovních stadionech jde kolísavě, z celkových patnácti zápasů totiž vyhrálo pouze čtyřikrát, navíc hned dalších šest zápasů přineslo porážku.
Amiens SC

Fotbalisté Amiens letos nepředvádějí zrovna dobré výkony, ty totiž stačí až na sedmnáctou pozici, tedy poslední nesestupové místo. Amiens má na svém kontě třicet bodů, přičemž náskok na osmnáctý Caen činí už sedm bodů. Domácí tým tohoto zápasu se v posledních týdnech výsledkově zlepšil, navíc neprohrál ani jeden z posledních pěti zápasů. V tom posledním dokázal na vlastním stadionu uhrát bezbrankovou remízu proti Bordeaux. Amiens se na domácím stadionu moc nedaří, z celkových patnácti zápasů zvítězilo pouze šestkrát, dalších sedm zápasů přineslo porážky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Amiens SC a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.