Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lille - 20. října 2018   20:00

81' Abeid
1:2
(0:2)
Lille
21' Pépé   • 43' Araújo  (Celik)
Dijon
Rúnarsson – Rosier, Ciman, Lautoa (77. Keita), Haddadí – Balmont (59. Gourcuff), Abeid, Loiodice – Amalfitano (C), Saïd (58. Slití), Jeannot.
Allain – Gourcuff, Chafik, Marié, Keita, Slití, Yambéré.
Léonard – Berchebru, Hebrard
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lille
Maignan – Celik, Fonte, Soumaoro (C), Ballo-Touré – Mendes (78. Soumaré), Maia – Pépé, Araújo (72. Ikoné), Bamba – Rémy (88. Dabila).
Jakubech – Edgar Ié, Ikoné, Dabila, Leao, Y. Koné, Soumaré.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lille, které nakonec porazilo svého soupeře poměrem 2:1. Velký podíl na vítězství měl první poločas, ve kterém hosté vstřelili hned dvě branky. Ve druhém dějství měl navrch Dijon, který dlouhou dobu narážel na pozornou obranu nebo brankáře Maignana. Kontaktí branka nakonec přišla necelých deset minut před koncem, následně si ale Lille mohlo vzít dvoubrankové vedení zpět, což se ale nepodařilo. Lille tak i nadále zůstane na druhé pozici, naopak Dijon klesl na pozici šestnáctou.
90+5'
90+4'
Do konce nezbývá už moc času, Dijon se nemůže dostat k ničemu nebezpečnějšímu. Domácí jsou v tuto chvíli v oblasti středového kruhu.
90+3'
Lille dohrává koncovku utkání velice zkušeně, neboť kombinuje s míčem na útočné polovině. Nyní navíc atakující Bamba vybojoval autové vhazování.
90+2'
Žlutou kartu dostává Usáma Haddadí (Dijon FCO).
90+2'
Nakonec to byl Gourcuff, který si navedl míč na pravou nohu a poté vypálil. Jeho rána nebyla vůbec přesná, Maignan se zhostí rozehrávku od branky.
90+1'
Haddadi si gestem ruky řekl o přihrávku, která se nakonec k němu vůbec nedostala. Dijon ale pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Kouadio-Yves Dabila.
88'
Po něm se k ráně z pětadvaceti metrů dostal právě Rosier, který svůj projektil namířil pod břevno, kde ale číhaly rukavice hostujícího brankáře.
87'
Rosier se rychlostním způsobem dostal až k centru z pravé strany, který musel odvracet Fonte. Je tu další rohový kop pro domácí celek.
86'
Bamba unikal po levém křídle, jeho přihrávka mu vrátila míč zpět, následná rána pro změnu směřovala vedle brány. Nakonec to bylo s drobnou tečí.
85'
Tam se do zakončení dostal střídající Slití, jehož rána se otřela o kopačku Fonteho, aby posléze skončila za brankovou čárou. Rohový kop pro domácí.
84'
Lille si ještě vybojovalo standardní situaci, při které si v šestnáctce počínal nedovoleně Rémy. Hostující hráči se okamžitě vrací zpět za balón.
83'
Lille si mohlo vzít dvoubrankové vedení zpět! Střídající Ikoné se hezkým způsobem dostal až před brankáře, kterého trefil přízemní střelou do nohy.
82'
Koncovka zápasu bude jistě hodně zajímavá, domácím chybí už jen jedna trefa. Lille je navíc ve druhém poločase hodně pasivní, což se ale dalo čekat.
81'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají zpět do zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil MEHDI ABEID, který zvolil podobné zakončení jako střelec úvodní branky Pépé. Jeho rána směřovala k levé tyči, Maignanovi příliš nechybělo.
81'
Žlutou kartu dostává Mike Maignan (Lille OSC).
80'
Je tu pokutový kop pro Dijon, rukou totiž zahrál obránce Fonte.
80'
Nedovoleným zákrokem si pomáhal hostující Bamba, který u postranní čáry zavadil o nohu Rosiera. Dijon okamžitě přenesl hru k opačné šestnáctce.
79'
Hodně neohroženě se směrem kupředu probíjel Pépé, který nakonec narazil až na třetího protihráče, kterým byl dnes velice aktivní Haddadi
79'
Žlutou kartu dostává Loïc Rémy (Lille OSC).
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Boubakary Soumaré.
77'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Jules Keita.
76'
Nyní se na zemi ocitl hostující záložník Thiago Maia, který si vyžádal lékařské ošetření. Na nic vážného to ale v žádném případě nevypadá.
75'
Nakonec z toho byl zisk autového vhazování, který si vzal na starost Celik. Hostující obránce si vybral Pépého, kterému ale uskočil míč daleko od nohy.
74'
Lille se už delší dobu nedostalo k ničemu nebezpečnějšímu. Nyní ve středu hrací plochy zabojoval Ikoné, který ale nepřešel přes domácího Haddadiho.
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
69'
Přihrávka pod sebe našla aktivního Jeannota, který ale opět trefil pouze protihráče. Poté se ještě ke střele dostal Abeid, který pro změnu napálil rukavici brankáře.
68'
Hlavní sudí se ještě musel poradit s videorozhodčím, nezdála se mu totiž situace v hostující šestnáctce, ve které skončil na zemi Jeannot.
67'
Domácí najednou ožili, do další zajímavé příležitosti se dostával Slití, který ale trefil obětavého protihráče, který mu zablokoval prudkou střelu.
66'
Gourcuff nejprve naznačil centr, posléze ještě spolupracoval s vedle stojícím Jeannotem, který svojí střelou pořádně protáhl brankáře Maignana.
65'
Nakonec se hosté přeci jenom dostali k centru, ten ale odvracel pozorný Lautoa. Dijon na nic nečeká a okamžitě se vrhá do protiútoku.
64'
Jeannot se pokoušel probít přes přehuštěný prostor, přes který se nakonec nedostal. Na opačné straně zablokoval centr domácí Ciman.
63'
Abeid chytře roztáhl hru na pravou stranu, kde měl dostatek času na centr Amalfitano. Jeho nabídka ale proletěla přes celé pokutové území.
62'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Amalfitano, který hodně nešťastně přišlápl Thiaga Maiu. Lille ale rozehrávku standardky zpackalo.
61'
Nyní velmi dobře zasáhl Soumaoro, který odvrátil balón před střídajícím Slitím. Posléze to nevyšlo Rosierovi, který svým centrem našel pouze brankáře.
60'
K míči se dostal také brankář Rúnarsson, který si musel dát s rozehrávko naspěch. Napadal ho totiž Rémy, který nakonec odkop nezablokoval.
59'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Yoann Gourcuff.
58'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Najím Slití.
57'
Celik se vyhoupl do vzduchu, nicméně hlavičkový souboj proti Jeannotovi nedokázal zvítězit. Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání.
56'
Rosier se s trochou štěstí dostal ke zakončení, které ale směřovalo zhruba dva metry nad branku. Maignan nemusel ani v tomto případě zasahovat.
55'
Nyní to Araújovi nevyšlo s přihrávkou na Rémyho, k míči se tak opět dostává domácí celek, konkrétněji se ve středu hrací plochy dostal k balónu Loiodice.
54'
Opět to byl Haddadi, který se od postranní čáry postaral o autové vhazování, po kterém se jeho celek nedostal k ničemu vážnějšímu.
53'
Posléze se do akce opět zapojoval Jeannot, který si ale nepohlídal náběh za obranu. Domácí forvard se v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
52'
Haddadi se ujal autového vhazování, kterým v pokutovém území našel Jeannota, jehož pohotová nabídka skončila na hrudi Soumaora.
51'
Na opačné straně se k rozehrávce dostal brankář Maignan, který posílal míč ke středovému kruhu, kde ve vzduchu uspěl domácí Balmont.
50'
Nyní se domácí dostali ke zdlouhavé kombinaci na vlastní obranné polovině. U balónu se vystřídala kompletní čtyřčlenná obranná linie.
49'
Jeho nabídku se snažil Rúnarsson vyboxovat za sebe, což se povedlo. Tam ale číhal pozorný Bamba, jehož dělovka skončila na jednom z protihráčů.
48'
Hned v úvodu se hosté dostávají k rohovému kopu. Na pravém křídle ho vybojoval Pépé, k samotné rozehrávce se naopak postaví Mendes.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který dopadl lépe pro Lille. Hostující hráči totiž vstřelili hned dvě branky, o které se postaral dvojice Pépé – Araújo.. Aktivnějším týmem byl ale domácí celek, který ale většinu času narážel na pozornou obranu soupeře. Naopak Lille se pokoušelo hrozit z rychlých protiútoků, které měly něco do sebe. Jeden takový málem skončil třetí brankou, avšak Pépé zakončoval kousek vedle. Každopádně domácí budou muset zabrat, Maignan totiž neměl moc práce.
45+1'
45+1'
Před koncem prvního poločasu budou hráči Lille rozehrávat volný kop z hlouby pole. Zřejmě se bude jednat o rozehrávku nakrátko.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Lille právě vstřelilo branku!
S domácím celkem to nevypadá moc dobře, soupeř se dostává do dvoubrankového vedení! Lille rozjelo velice dobrou kombinaci, následně Celik načasoval přihrávku na LUIZE ARAÚJA, který se dostal do vyložené šance. Hostující záložník nezazmatkoval, naopak hravě obstřelil brankáře Rúnarssona.
42'
Ciman prodlužoval míč za sebe na Rúnarssona, který byl málem nemile zaskočen. Hlavička jeho kolegy málem skončila v síti, míč ale doskákal vedle brány.
41'
Posléze to narážečkou nevyšlo ani Rémymu, který je od začátku utkání hodně nevýrazný. Dijon započne další útočný výpad od vlastní svatyně.
40'
Celik si tentokráte chtěl narazit s vedle stojícím Mendesem, který svojí přihrávku poslal pouze do nohy Haddadimu. Lille ale zůstává u balónu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Touré musel pořádně zabrat, neboť ho při rozehrávce napadal Balmont. Hostující obránce nakonec zahrál na jistotu vysoko na tribunu.
37'
Obrovská šance Lille! Hosté totiž po rohovém kopu podnikli rychlý kontr, do úniku se dostal Pépé, jehož kostrbatá střela se nakonec snesla těsně vedle.
36'
Balmont měl na pravém křídle dostatek prostoru na centr, který i přesto otřel o jednoho z protihráčů. Dijon si vyzkouší rozehrávku dalšího rohu.
35'
Fonte přenášel hru k pravé postranní čáře, kde se k míči dostával Celik, který ale fauloval Jeannota. Hlavní sudí okamžitě odpískal nedovolený zákrok.
34'
Na rohový kop si naskakoval Lauota, který ale hlavičkoval hodně vedle brány. Nakonec z toho bude další roh, opět z pravé strany hrací plochy.
33'
Akrobatickým způsobem se vrhl proti míči Jeannot, jehož střelu nakonec byla přihrávkou na Amalfitana, který nechal doskákat míč za brankovou čáru – roh.
32'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Celik, který na pravém křídle zastavil aktivního Jeannota. Lille se ale záhy zbavilo hracího předmětu.
31'
Žlutou kartu dostává Enzo Loiodice (Dijon FCO).
30'
Nakonec to byl defenzivní záložník Maia, kterého skluzem dohrál jeden z protihráčů. Nevypadá to na nic vážného, bude se pokračovat ve hře.
29'
Haddadi se nyní dostal do přehuštěného prostoru, ze kterého odešel jako vítěz. Posléze ale na zemi skončil jeden z hostujících hráčů.
24'
Málem se do zajímavého postavení dostal Said, kterého na poslední chvíli zradilo zpracování míče. Maignan nemusel zasahovat, naopak bude vykopávat.
23'
Rosierova přihrávka směřovala na Amalfitana, který zkoušel ještě nahrávat pod sebe, kde se ale nenacházel nikdo v červeném kompletu.
22'
Nyní to budou mít domácí složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, Dijon klidně může výsledek otočit.
21'
Domácí se dostávají do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil NICOLAS PÉPÉ, který zamířil k levé tyči. Brankář Rúnarsson sice uhádl směr letu balónu, avšak střela byla natolik přesná, že putovala kolem jeho rukavice.
21'
Jeden z domácích zahrál rukou, je tu pokutový kop pro Lille!
20'
Sledujeme velkou řadu nedovolených zákroků. Ten další vytasil hostující Pépé, který zkoušel zakončovat nůžkama, nicméně místo míče trefil Haddadiho.
19'
U postranní čáry si taktickým faulem pomohl Balmont, který tak dlouho kopával Tourého, až sudí odpískal faul. K rozehrávce se postavil tentýž hráč.
18'
Nyní se k autovému vhazování dostali hráči Dijonu. Posléze to Lautoa zkoušel dlouhým pasem na Jeannota, na kterého byla přihrávka příliš dlouhá.
17'
Posléze se ke středovému kruhu dostal obránce Soumaoro, který se dostal do obležení několika protihráčů. Hostující záložník nakonec přišel o balón.
16'
Said prodlužoval míč za sebe, kde se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů. K balónu se tak dostal Fonte, který nyní čeká s rozehrávkou.
15'
Tam ale číhal již zmiňovaný Rosier, který to zkusil pohotovou ránou ze vzduchu. Tento projektil nakonec doputoval do náruče Maignana.
14'
Abeidova druhá rozehrávka byla o dost horší, tentokráte míč našel pouze hlavu protihráče. Souamaoro nakonec odvracel ven ze šestnáctky.
13'
Kulatý nesmysl se opět dostal na domácí polovinu. Posléze Abeid chytře prodlužoval na Rosiera, jehož přihrávku zablokoval za brankovou čáru Touré.
12'
Dijon měl k dispozici úvodní rohový kop, který z pravé strany obstaral Abeid. Ten svým centrem našel Cimana, jehož hlavička nebyla prudká.
11'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Araújo, který šel do souboje s Loiodicem nohou napřed. Domácí okamžitě rozehráli.
10'
Rosier musel zpět na obrannou polovinu, kde ukázkovým způsobem zpracovával míč. Posléze se ke střele dostal Jeannot, který mířil do náruče Maignana.
9'
Celik si počkal na náběh Mendese, který ale nestačil odehrát míč před brankovou čárou. Toho si všimlo velice pozorné oko hlavního sudího.
8'
Fonté nyní vyvezl míč až k půlící čáře, odkud zkoušel přenést hru na Pépého. Toho ale vzorně ubránil Haddadi, který ale přišel o balón.
7'
Posléze se za padajícím míčem vrhal Said, kterému opravdu moc nechybělo. Nakonec se k hracímu předmětu dostal hostující brankář Maignan.
6'
Amalfitano táhl velice nadějnou akci svého celku, kterou náramně čistým zákrokem zastavil vracející se Thiago Maia. Akce Dijonu je tak u konce.
5'
Za nákopem za obranu se řítil rychlonohý Pépé, který nakonec zachytil míč na hrací ploše. Budeme sledovat první odkop od domácí svatyně.
4'
Posléze si s míčem zahrál také domácí brankář Rúnarsson, který rozehrál na jistotu do strany. Momentálně se o rozehrávku stará obrance Ciman.
3'
Nyní se k autovému vhazování dostal hostující Touré, který si vybral vedle stojícího Bambu. Druhý jmenovaný ale nepřešel přes Balmonta.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Ciman, Lautoa, Haddadí – Balmont, Abeid, Loiodice – Amalfitano (C), Saïd, Jeannot.
Náhradníci: Allain – Gourcuff, Chafik, Marié, Keita, Slití, Yambéré.

Lille OSC: Maignan – Celik, Fonte, Soumaoro (C), Ballo-Touré – Mendes, Maia – Pépé, Araújo, Bamba – Rémy.
Náhradníci: Jakubech – Edgar Ié, Ikoné, Dabila, Leao, Y. Koné, Soumaré.

Rozhodčí: Léonard – Berchebru, Hebrard.
Lille OSC

Na druhé straně se nachází Lille, které v loňském ročníku uteklo hrobníkovi z lopaty, neboť se o jeden jediný bod vyhnulo sestupu do druhé ligy. Lille je v letošní sezóně jako vyměněné, po devíti zápasech se totiž nachází na druhé pozici, avšak na vedoucí PSG ztrácí propastných osm bodů. Lille zatím ztratilo body pouze ve třech případech, naposled tomu bylo před třemi koly, když na půdě Bordeaux nestačilo na tamní Girondins poměrem 0:1. Lille se ale opírá o velice kvalitní obranu, která inkasovala pouze sedm branek. Velmi dobře se jeví také útočná vazba, která je zároveň třetí nejproduktivnější v celé lize.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu rozhodně neprožívání povedený vstup do letošního ročníku, po devíti odehraných zápasech se ocitli až na šestnácté pozici, trdy pouhé dvě místa od sestupového pásma. Přitom ale Dijon nevstoupil do ligové scény vůbec špatně, po třech odehraných zápasech měl na kontě plný počet bodů, což určitě nikdo nečekal. Poté se ale forma rapidně změnila, Dijon totiž prohrál pět z posledních šesti zápasů. Zároveň se tento celek už čtyři zápasy po sobě střelecky neprosadil, poslední branku vsítil před více než měsícem, v tu dobu stejně na domácím stadionu prohrál s Angers poměrem 1:3. Dijon by určitě bral jakýkoliv bodový zisk, Lille v letošní sezóně předvádí oku lahodící podívanou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.