Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Montpellier - 17. února 2019   15:00

0:0
(0:0)
Lille
Maignan – Pied, Fonte (C), Gabriel, Y. Koné – Mendes, Xeka (66. Maia) – Pépé, Ikoné, Bamba (55. Araújo) – Leao (77. Rémy).
Jakubech – Fonte, Dabila, Araújo, Rémy, Soumaré, Maia.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Pierre-Mauroy, Lille
36 967 diváků
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Ristić (46. Lasne), Schirí, Le Tallec, Oyongo, Mollet (79. Píriz) – Laborde, Škuletić (60. Sambia).
Ligali – Lasne, Passi, Camara, Sambia, Píriz.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou zápas 25. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Lille pouze remizovalo s Montpellier 0:0. Sledovali jsme velmi nezáživné utkání, v jehož průběhu byl nejblíže brance Nicolas Pépé, jeho střelu v 67. minutě ale zastavila pravá tyč. Lille tak přichází o pětizápasovou sérii vítězství, avšak na třetí Lyon má stále ještě čtyřbodový náskok, Montpellier zůstává na šestém místě.
90+4'
90+3'
Hráči Montpellier se už s míčem nikam neženou, očividně jsou naprosto spokojeni s jedním bodem, který si ze zápasu nejspíše odvezou.
90+2'
Daniel Congré hrubě podcenil zpracování poměrně lehké přihrávky, míč skončil až za autovou čárou.
90+1'
Naivně zkoušel nasimulovat penaltu Nanitamo Jonathan Ikoné, rozhodčí mu jeho herecký výkon "nezbaštil".
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Pedro Mendes ne úplně ideálně odkopl další centr Arauja, hráči Lille zůstanou v blízkosti soupeřové šestnáctky.
88'
Nanitamo Jonathan Ikoné místo střely ještě volil zbytečnou přihrávku na Koného, kterého skluzem obral o balón Daniel Congré.
87'
Další centr Arauja, tentokráte ale příliš dlouhý, Loïc Rémy na něj neměl šanci dosáhnout.
86'
Luiz Araújo ve vápně hledal hlavu Pépého, ten se však po souboji s obráncem znovu ocitl na zemi.
85'
Nicolas Pépé tvrdě dohrál Oyonga, zřejmě mu oplácí veškeré okopávání v průběhu celého zápasu od tohoto hráče.
84'
Hodně špatná přihrávka Jeremyho Pieda, kterou bez větších problémů sebral Gaëtan Laborde.
83'
Vitorino Hilton nešetrně podrazil Pépého, rozhodčí ovšem k překvapení domácí fanoušků a hráčů nepíská nedovolený zákrok.
82'
Nově příchozí hráč, Facundo Píriz, si neporadil dobře se zpracováním balónu, čistě ho odebral Youssouf Koné.
81'
Rychlým výhozem rozehrál Mike Maignan brejk, který vyvrcholil střelou nad branku v podání Pépého.
80'
Florent Mollet to zkusil poslat přímo na branku, mířil ovšem pouze do středu, lehký zákrok pro Maignana.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Facundo Píriz.
78'
Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC).
77'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Loïc Rémy.
76'
Rafael Leao dnes neprožívá vydařený zápas, při zpracování balónu podklouzl, míče se okamžitě chopil Daniel Congré.
75'
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště, oba týmy předvádějí plno nepřesností v rozehrávce.
74'
Junior Sambia se elegeantně protáhl po levé straně, následně nahrál Molletovi, jehož střelu ukryl Mike Maignan.
73'
K tomuhle centru se Rafael Leao nedostane, ze vzduchu totiž sebral míč Benjamin Lecomte.
72'
Lille se nadále snaží vstřelit úvodní branku zápasu, avšak hostující obrana nadále zuby nehty odolává.
71'
Rychlý brejk domácích zakončil střelou z poměrně velké dálky Luiz Araújo, domácí křídelník jen těsně minul horní tyč.
70'
Centr z leevé strany v podání Koného se stal lahůdkou pro brankáře Lecomteho.
69'
Pedro Mendes se ještě snažil udržet balón na hrací ploše, to se mu už ale nepovedlo.
68'
Rafael Leao se sice dostal k míči, bylo to ovšem za použití nedovolených prostředků.
67'
Parádní střela Pépého na zadní tyč překonala Lecomteho, avšak míč se od pravé tyče odrazil zpátky do hry!
66'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Thiago Maia.
65'
Tentokráte už domácí středopolař Xeka faulován byl, provinil se Paul Lasne.
64'
První dotyk Juniora Sambii s míčem nedopadl příliš slavně, jeho pokus o střelu zblokoval výborným skluzem Youssouf Koné.
63'
Hostující obránci dostali Xeku do kleští, od míče ho navíc odstavili naprosto čitým způsobem.
62'
Damien Le Tallec hlavou sklepnul míč Labordemu, ten však nedokázal prostřelit dvojici protihráčů.
61'
Máme za sebou hodinu utkání a sále čekáme na úvodní branku zápasu. Dočkáme se jí vůbec?
60'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Petar Škuletić, přichází Junior Sambia.
59'
Youssouf Koné se lacině nechal obrat o balón Labordem, hostující hráč ale vyslal příliš prudký centr do vápna.
58'
Výborná práce Pieda, pravý bek domácích nenechal projít Labordeho a odehrál míč do zámezí.
57'
Mendesova přihrávka na Pépého byla příliš prudká, domácí křídelník ji zpracoval až napodruhé.
56'
Žlutou kartu dostává Daniel Congré (Montpellier HSC).
55'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Luiz Araújo.
54'
Pěkná kombinace na jeden dotyk zakončená přihrávkou po lajně na Bambu, ten už však míč na hrací ploše nezastihl.
53'
Petar Škuletić pěkně odstavil od balónu Gabriela, jenže pak trefil míč pouze holení, i proto netrefil Maignanovu svatyni.
52'
Paul Lasne si neporadil se zpracováním tak, jak by potřeboval, jinak měl otevřenou cestu až k brankáři.
51'
Přímý kop znovu rozehrál Pépé, jeho střela se od zdi odrazila do rukou Lecomta.
50'
Nicolas Pépé v těžké pozici vybojoval faul na svojí osobu, přímý kop z poměrně slibné vzdálenosti od branky.
49'
Nanitamo Jonathan Ikoné na hranici šestnáctky obehrál protihráče, ve stoprocentní šanci poté zakončil jen kousek vedle pravé tyče Lecomteho brány!
48'
Centr ze záklonu v podání nově příchozího Lasneho šanci nepřinesl, míč si pro sebe stáhnul Mike Maignan.
47'
Labordova přihrávka sice prošla skrze nohy protihráče, u balónu byl však jako první José Fonte.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Paul Lasne.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Skončil první poločas utkání mezi Lille a Montpellier, který branku nenabídl. Nejblíž byl vstřelení gólu José Fonte, domácí kapitán ale tváří v tvář Lecomtovi neuspěl. Jinak se hraje velmi průměrně utkání, snad oba celky předvedou ve druhém poločase o poznání lepší podívanou.
45+2'
45+1'
Krásný balón za obranu si zpracoval Nicolas Pépé, od míčeho ho ovšem téměř okamžitě odstavil Pedro Mendes.
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Žlutou kartu dostává Damien Le Tallec (Montpellier HSC).
44'
Žlutou kartu dostává Youssouf Koné (Lille OSC).
43'
Mihailo Ristić si potáhl míč po pravé straně, k zemi ho skluzem poslal Youssouf Koné.
42'
Na druhé straně si José Fonte vedl o poznání lépe, k balónu nepřipustil tvrdě dotírajícího Molleta.
41'
Na listinu střelců se po skvělé přihrávce Ikoného mohl zapsat kapitán José Fonte, gólmanovi mířil mezi nohy, jenže Benjamin Lecomte stihl sklapnout nohy k sobě a pokus vyrazit!
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se úvodní branky zápasu, nebo půjdou oba celky do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Není kudy. Domácí se snaží dostat skrze obrannou linii soupeře, ta je však v dnešním utkání funguje velmi dobře.
38'
Montpellier se po delší době objevilo na polovině soupeře, avšak dlouho se tam nezdrželo, Gaëtan Laborde lacino přišel o balón.
37'
Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC).
36'
K exekuci se postavil nejlepší střelec Lille, Nicolas Pépé, jehož pokus skončil jen těsně nad břevnem, Benjamin Lecomte by se zřejmě natahoval marně!
35'
Ještě, než dojde k rozehrání přímého kopu, je na hřišti ošetřovaná oběť předchozího zákroku, Nanitamo Jonathan Ikoné.
34'
Pěkné přenesení hry na Pépého, který následně předal Ikonému, toho těsně za vápnem stáhl k zemi Alljís Schirí, přímý kop.
33'
Nene, ani tohle penalta nebude, Rafael Leao padal na zem ještě předtím, než k němu Vitorino Hilton přiběhl.
32'
Montepellier se při náznaku šance soupeře nebojí zatáhnout za ruční brzdu, další faul zavinil Mihailo Ristić.
31'
Daniel Congré skvěle předskočil soupeře, čímž zastavil přihrávku směřující právě na Bambu, skvělá práce.
30'
Přímý kop rozehrán nakrátko, Lille se naále snaží prosadit kombinační hrou.
29'
Žlutou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
29'
Všechno bylo v pořádku, hra bude pokračovat rohovým kopem v podání Damiena Le Talleca.
28'
Po centru z pravé strany se hostující dožadují penaltu po ruce Gabriela, hlavní rozhodčí celou situaci konzultuje s videorozhodčím.
27'
Snaha zrychlit hru úspěch nepřinesla, Rafael Leao přihrávku Fonteho nezachytil.
26'
Vitorino Hilton poslal Lecomtemu poměrně těžkou malou domů, hostující brankář si s celou situací poradil s bravurou.
25'
Centr z rohového kopu našel hlavu Petara Škuleviče, ten ovšem zamířil příliš vysoko.
24'
Gaëtan Laborde se pokusil uvolnit po pravé straně, což se mu nepodařilo, avšak pro Montpellier vybojoval alespoň rohový kop.
23'
Přetažený centr Thiaga Mendese pouze proletěl nad hlavami všech hráčů přítomných ve vápně.
22'
Nanitamo Jonathan Ikoné byl zasažen do obličeje Oyongem, hlavní rozhodčí okamžitě píská faul.
21'
Rafael Leao si zasekl míč a pokusil se o střelu, svým pokusem ale trefil hned prvního stojícího hráče.
20'
Na dnešní zápas se přišel podívat i před nedávnem ještě trenér Manchesteru United, José Mourinho.
19'
Zbytečně se za míčem hnal Damien Le Tallec, hostující středopolař se totiž nacházel v postavení mimo hru.
18'
Centr Pieda z pravé strany našel hlavu Leaa, jenž už ovšem hlavičkoval ze záklonu, Benjamin Lecomte si připsal lehký zákrok.
17'
Nepřesný pas se Gaëtan Laborde snažil ve sluzu udržet na hrací ploše, avšak neúspěšně.
16'
Lille pomalu, ale jistě přebralo iniciativu hry na svou stranu, Montpellier se v posledních minutách pouze brání na obranné polovině.
15'
Nicolas Pépé pěkně nabil Ikonému, jenže než si domácí hráč připravil střelu, tak ho stihl zblokovat ještě nedávno hráč Sparty, Mihailo Ristić.
14'
Rychlá kombinace skončila nepřesnou přihrávkou na Bambu, ten už na hrací ploše míč nemohl stihnout.
13'
Jonathan Bamba se odhodlal k centru z levé strany, pro balón si ovšem v poklidu došel gólman Benjamin Lecomte.
12'
Nadýchaný centr našel hlavu Gabriela, jehož pokus vyhlavičkoval z vápna Vitorino Hilton.
11'
Nejlepší střelec Lille, Nicolas Pépé vymotal Oyonga, který nakonec hráče z Pobřeží Slonoviny fauloval.
10'
Pěkný pas na Ikoného, avšak tomu chyběla podpora spoluhráčů ve vápně, domácí křídelník se tak otočil s balónem a vrátil míč na své stopery.
9'
Nečekanou kličkou chtěl Xeku překvapit Damien Le Tallec, domácí obránce se však rychle zorientoval a soupeře vystínoval.
8'
Youssouf Koné si ne levé straně neporadil se zpracováním, čehož využil Gaëtan Laborde, ten vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
7'
Úvodní minuty probíhají v poklidném tempu, oba týmy se postupně dostávají do ideální zápasové teploty.
6'
Domácí se usadili na polovině soupeře a postupnou kombinací se snaží najít okénko v jeho obraně.
5'
Petar Škuletić na pravé straně vyzval k souboji jeden na jednoho Gabriela, úspěšnější by domácí obránce.
4'
S centrem na bližší tyč si obrana poradila, nejvýše vyskočil Youssouf Koné.
3'
Alljís Schirí unikal po levé straně a počínal si dobře, vybojoval pro svůj celek první rohový kop v zápase.
2'
Domácí pro dnešní utkání obléklo červené dresy, Montpellier navléklo dresy barvy bílé.
1'

Lille OSC: Maignan – Pied, Fonte (C), Gabriel, Y. Koné – Mendes, Xeka – Pépé, Ikoné, Bamba – Leao.
Náhradníci: Jakubech – Fonte, Dabila, Araújo, Rémy, Soumaré, Maia.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Ristić, Schirí, Le Tallec, Oyongo, Mollet – Laborde, Škuletić.
Náhradníci: Ligali – Lasne, Passi, Camara, Sambia, Píriz.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Montpellier HSC

Montpellier rovněž zažívá povedený rok, nachází se na šestém místě s tříbodovou ztrátou na příčku, zajišťující Evropskou ligu. Tento tým se naopak může spolehnout na výbornou defenzivní činnost, zde je celek trenéra Der Zakariana druhým nejlepší, samozřejmě za suverénem, PSG. Forma z posledních pěti zápasů není tak oslnivá, hned čtyřikrát Montpellier remizovalo, jednou vyhrálo. Nejlepším střelcem je Andy Delort s devíti brankami.
Lille OSC

Lile po loňském roce, ve kterém se o jediný bod vyhlo baráži o setrvání v soutěži, prožívá sezónu z říše snů. Momentálně se tento celek nachází na druhém místě, hned za suverénním lídrem z Paříže. Svěřenci trenéra Galtiera čerpají hlavně ze skvělé ofenzivy, která je nejlepší právě po PSG. Forma Lille je rovněž skvělá, pět zápasů, pět výher, co víc si přát. Nejlepším střelcem týmu je Nicolas Pepe, jemuž se podařilo rozvlnit síť soupeře už šestnáctkrát.
Krásné nedělní odpoledne! Vítám vás při sledování 25. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Lille přivítá na domácím hřišti Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.