Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lyon - 22. prosince 2018   21:00

Montpellier
81' Aguilar
1:1
(0:0)
Lyon
67' Fékir  (Tete)
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Aguilar, Schirí, Mollet (90+3. Lasne), Le Tallec (79. Sambia), Oyongo – Laborde (85. Škuletić), Delort.
Bertaud – Camara, Cozza, Lasne, Píriz, Sambia, Škuletić.
Letexier – Annonier, Aube
Stade de la Mosson, Montpellier
Lyon
A. Lopes – Marcelo, Denayer, Marçal – Tete, Aouar (88. Cheikh Diop), Fékir (C), Tousart, F. Mendy – B. Traoré (87. Terrier), Depay (61. Dembélé).
Gorgelin – Dembélé, Cheikh Diop, Dubois, Solet, Terrier, Caqueret.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:11.
Je dobojováno! Lyon po nepříliš vydařené první půli viditelně zabral a díky tečované střele kapitána Fékira se ujal v 67. minutě vedení. Až do konce ho Olympique ale neudržel, neboť v 81. minutě zničehonic nic inkasoval z parádní dělovky Aguilara. Montpellier tak vyválčil cenný bod, což znamená, že se na prvních šesti místech Ligue 1 vůbec nic nezměnilo. Oba dnešní soupeři se alespoň o bod přiblížili druhému Lille, které doma nečekaně podlehlo Toulouse.
90+6'
90+6'
Fékir si naběhl mezi čtyři hráče a ti ho čistě odseparovali od balónu. Montpellier asi naposledy zaútočilo, jenže Lasneho přízemní střela proletěla vedle Lopesovy pravé tyče.
90+5'
Hostující kapitán Nabil Fékir nechal zakončení z necelých devětadvaceti metrů na Dembélém. Ten podobně jako před malou chvílí Sambia vypálil hodně vedle brány.
90+4'
Mendes i se žlutou kartou zfauloval Dembélého a daroval tím Lyonu výhodu zajímavé standardní situace.
90+3'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Paul Lasne.
90+2'
Hráči Lyonu uklidnili ve vzduchu létající balón a pokusili se o konstruktivní rozehrávku. Lopes byl ale proti a zase nakopl míč co nejdál od své branky.
90+1'
Jenom to zahučelo, když se tribuny dozvěděly, že se bude nastavovat celých šest minut!
90'
O rozehrávku z dvaatřiceti metrů se postaral střídající Junior Sambia. Zeď sice překopl, ale zároveň ho poslal nějaké dva metry vedle Lopesovy pravé tyče.
89'
Kenny Tete a Petar Škuletić šli proti sobě prakticky totožným způsobem. Hlavní sudí přesto viděl faul hostujícího obránce, ze kterého resultuje přímý kop pro Montpellier.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Pape Cheikh Diop.
87'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Martin Terrier.
87'
Petar Škuletić využil svých tělesných proporcí a dobře si pokryl míč, který ještě posunul na Delorta. Ten se uvolnil ke střele, ale poslal ji ze svého pohledu vedle pravé tyče.
86'
Sambia pokazil přihrávku z prvního doteku po autu Aguilara. Míč se k němu po chvilce vrátil a to už byl zastaven za cenu faulu.
85'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Petar Škuletić.
83'
Vzhledem k průběhu druhé půle se zdá být domácí vyrovnání trochu nezasloužené. Na druhou stranu máme zaděláno na nesmírně dramatickou koncovku. Oba týmy určitě budou chtít získat tři body.
81'
Montpellier právě vstřelil branku!
No tak to byla skvělá pumelice, která znamená vyrovnání na 1:1! Andy Delort se po neúspěšném centru neprosadil přes dvojici obránců. Míč se však odrazil přesně na nohu RUBENA AGUILARA a ten zprava vyslal neskutečnou bombu, jež zapadla milimetrově přesně k vzdálenější tyči. Anthony Lopes byl naprosto bez šance.
80'
Domácí nejsou schopni podržet míč na delší dobu. Během posledních vteřin o něj přišel Mollet i nově řpíchozí Sambia.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Damien Le Tallec, přichází Junior Sambia.
78'
Tousart prodloužil přihrávku od Dembélého na Traorého, který si navedl míč na levačku a z nějakých třiadvaceti metrů trefil přesně prostor hlídaný brankářem Lecomtem.
76'
Běží už poslední čtvrthodina. Domácí toho ve druhé půli moc nepředvedli a je trochu překvapivé, že se Michel Der Zakarian stále nerozhodl pro střídání.
75'
O emoce na trávníku rozhodně není nouze. Lucas Tousart byl Le Tallecem tahán za dres a míč tak bude patřit hostům.
74'
Montpellier hned vzápětí vybojovalo rohový kop, jenomže místo nějaké šance došlo jen k faulu na Teteho.
73'
Pan Letexier ještě komunikoval s kolegy u videa, nicméně ti jeho výrok potvrdili.
72'
Mendy vysunul do trháku Nabila Fékira, který se dostal do kolize s rukou Benjamina Lecomteho. Hlavní rozhodčí místo očekávané penalty udělili hostujícímu kapitánovi žlutou kartu za simulování!
70'
Hosté jsou při chuti a snaží se o rychlé rozhodnutí. Na útočný výlet se vydal i stoper Fernando Marçal, ale Lecomteho branku o pořádný kus minul.
69'
Lyon se tímto gólem může posunout před Lille na druhé místo. Oproti tomu Montpellier se v live tabulce nachází až na páté příčce.
67'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté se v sedmašedesáté minutě radují z vedoucího gólu! Kenny Tete udělal pár kroků směrem k ose hřiště a v ideální okamžik píchl balón na NABILA FÉKIRA, který levačkou viditelně mířil na zadní tyč a Alljís Schirí si smolně srazil balón do vlastní sítě.
65'
Domácí z autu vedle pokutového území nevytěžili vůbec nic. Nabil Fékir se zmocnil balónu a došel si pro faul.
64'
Andy Delort vytoukl Marçalovy bloky. Na řadu přichází autové vhazování v podání Rubena Aguilara.
63'
Denayer po špatném došlápnutí zůstal ležet ve vlastním pokutovém území a podle bolestivé grimasy to vypadá, že bude potřebovat ošetření levé nohy.
62'
Držení míče: 41% – 59%.
61'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Moussa Dembélé.
61'
Depayův pokus o překvapivou rozehrávku vůbec nevyšel. Domácí zakopli balón za postranní čáru a před vhazováním se bude poprvé střídat.
60'
Aouar v situaci dva na dva úplně minul Traorého. Míč propadl na levou stranu a tam Ruben Aguilar fauloval Mendyho za žlutou kartu.
59'
Ještě předtím, než se Delort pořádně rozkoukal, tak mu Jason Denayer ukopl míč k Lopesovi, jenž okamžitě rozehrál.
58'
Domácí se až příliš spoléhali na odpískání faulu ve středu pole a museli se rychle vracet s Traorém, který se probil do vápna, ale k zakončení už nikoliv. Míč nad ním vyboxoval Lecomte.
57'
Fékir se nedočkal podpory od spoluhráčů a kousek před vápnem zkusil sám vystřelit. Domácí hráči zakončení zablokovali a na bezbrankovém stavu se tak nic měnit nebude.
56'
Hosté to v posledních minutách hrají hlavně přes levou stranu, kde se snaží operovat Mendy. Ten nyní odrazil míč na spoluhráče stojícího v ofsajdu.
55'
Přes velký počet faulů došlo na první žlutou kartu až nyní. Pedro Mendes nekompromisně nastavil Traorého, který toho schytal už docela dost.
54'
Mendyho dlouhý centr přistál přesně u Teteho, který zkoušel střílet z voleje, ovšem míč byl soupeři sražen na rohový kop. Po něm hlavičkoval Marrcelo nepřesně.
53'
Ani po změně stran to není žádná přehlídka krásného fotbalu. Je to hlavně velký boj, nicméně na výkonu Lyonu je znát mírné zlepšení.
52'
Doteď naprosto neviditelný Houssem Aouar zleva centroval na Fékira, u kterého byla obrana Montpellier včas a Lecomte nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci.
51'
Depay převzal míč od Mendyho a zleva posílal střílený centr na bližší tyč. Spoluhráče u branky neměl a proto měl Lecomte velmi snadnou práci.
50'
Hlavní sudí se ještě šel osobně podívat na Lucase Tousarta, který zůstal ležet na trávníku. Ošetřování ale nepotřeboval a stále se tak pokračuje bez střídání.
49'
Další série soubojů na hranici domácího pokutového území. Montpellier z toho vzešlo vítězně a Delort vyrazil na zteč, kterou zakončil jen hodně nepovedenou střelou zpoza vápna.
48'
Aguilar vypíchl Mendymu balón a Olympique se kvůli tomu musel vrátit z blízkosti šestnáctky až k půlící čáře.
47'
Souboj o Lecomteho výkop byl posouzen jako faul Lyonu, jenž okamžitě po rozehrávce míč znovu vybojoval.
46'
Neuteklo ani dvacet vteřin a domácí jedenáctka si vypracovala výhodu rohového kopu. Mollet kroutil míč na bližší tyč, jenže tam byl pouze Memphis Depay.
46'
Lyon vstoupil do zápasu aktivně a už ve třetí minutě měl solidní šanci na otevření skóre. Nic dalšího ale nevymyslel a naopak čelil vytrvalému tlaku Montpellier, které se jednou radovalo ze vstřelené branky, ale ta byla odvolána pro ofsajd. Zbývající střely Lopes pochytal a hlavně jeho zásluhou je stav stále bezbrankový. Jeho Olympique každopádně bude muset pořádně přidat, pokud chce pomýšlet na vítězství.
45+1'
45+1'
Fekirova přihrávka na Depaye v situaci tři na tři nebyla dostatečně razantní a toho okamžitě využil Lopes, který k nizozemské hvězdě míč vůbec nepustil.
45+1'
I přes celou řadu prodlev se nastavuje pouze šedesát vteřin.
45'
Rychlá ztráta míče ze strany Lyonu. Laborde potáhl míč kupředu a diagonálovou vyzval ke střele z voleje Delorta. Pokus to byl hodně pomalý a Lopes s ním neměl problém.
44'
Labordeho první dotyk měl daleko k dokonalosti. On ani Le Tallec už nestihli míč ve hřišti a Lopes z klidu rozehrává.
42'
Ambroise Oyongo si pohlídal prostor u postranní čáry a nechal se zfaulovat Bertrandem Traorém. Výkon Lyonu zůstává za očekáváním.
41'
Po dlouhé době se i Lyon prezentuje na ofenzivní polovině. Na rozdíl od domácího týmu ale musí útočit do plných.
40'
Anthony Lopes udělal velkou chybu v rozehrávce a měl obrovské štěstí, že si Delort dal míč hodně daleko od nohy. Dobře postavený Denayer mu pak zabránil vystřelit do prázdné branky.
39'
Oyongův dlouhý aut z levé strany prodlužoval Andy Delort, ovšem balón zapadl jen do dlaní hostujícího brankáře Lopese.
38'
Mollet se postavil k rozehrávce několikátého rohového kopu. Centr na bližší tyč odvracel Marcelo a domácí tak zůstávají v útoku.
37'
První poločas je strašně rozkouskovaný. Hlavní rozhodčí snad půlminutu promlouval k faulujícímu Tousartovi.
36'
Olympique se prezentoval nepřesným nákopem z půlící čáry, po kterém chtěl Tousart získat míč zpět, ale přitom bezesporu fauloval.
35'
Le Tallec nedoskočil na centr Delorta. Marcal byl vzápětí faulován Molletem a hrát mohou hosté z Lyonu.
34'
Hra se teď skoro zastavila. Lyon velmi pomalu rozehrává a domácí přitom nespouští ani náznak napadání.
32'
Olympique neměl s jeho ubráněním sebemenší starosti. Traoré po chvilce odkopl míč jen na obránce Montpellier a to se žene do další akce.
31'
Marcal se snažil odkopnout míč před Molletem. Míč se však odrazil do zámezí právě od brazilského obránce a je z toho další roh.
30'
Držení míče: 35% – 65%.
29'
Molletův vysoký centr ještě nestihl dopadnout a už se přerušovalo. Opět došlo k nedovolenému zákroku na Bertranda Traorého.
28'
Útočné akce Montpellier jsou zatím výrazně nebezpečnější. Z další z nich resultuje rohový kop.
27'
Jenže naopak přišel rychlý protiútok a Aguilarova střela z dobrých třiceti metrů, jež putovala vysoko nad břevno.
26'
Montpellier výborně brání a nepouští hosty ani do blízkosti pokutového území. Tam se Lyon bude pokoušet dostat po faulu na Traorého.
24'
Fékir se už hnal na Lecomteho, nicméně byl zastaven hvizdem signalizujícím nedovolený zákrok na Molleta.
22'
Dvě dobré šance během krátké chvíle pro Montpellier ! Lopes první střelu Molleta vyrazil a o dorážku Delorta se postaral Denayer. Následoval roh, po kterém už Delort dostal míč do sítě, jenže branka nakonec nebyla uznána kvůli ofsajdu.
20'
A další přerušení hry. Kenny Tete se srazil s hlavou jednoho z hostujících hráčů. Oba zúčastnění se sami zvedli a mohou pokračovat ve hře.
19'
Domácí stoper Pedro Mendes si vyžádal ošetření a po chviličce odešel do zámezí. Nevypadá to, že by ho trápilo nějaké vážnější zranění.
18'
Depay zleva odcentroval přes Le Talleca. Míč se na levou stranu záhy vrátil, ale Mendy nezískal pro Lyon ani rohový kop.
17'
Denayer přihrál přesně na nohu Oyonga, který zkusil projít sám, jenomže kousek za středovým kruhem byl čistě zastaven.
15'
Montpellier pěkně přeneslo hru k pravému kraji velkého vápna, odkud z voleje střílel Laborde. Lopes byl na zemi včas a relativně snadno zakročil.
14'
Depayův centr z hloubi pole byl příliš krátký a Aguilar ho bezpečně odvrátil do zámezí. Mendyho aut pak nebyl povedený a domácí rychle otáčí hru.
13'
Po zákroku na Depaye se naopak píská. Provinil se tuniský záložník Alljís Schirí. Následuje standardní situace.
12'
Další neodpískaný zákrok na domácího hráče. Tentokrát se po sudím smutně ohlédl útočník Andy Delort.
11'
Rozhodně se nedá říct, že by se úvod zápasu odehrával v nějakém závratném tempu. Ani atmosféra zatím úplně neodpovídá důležitosti zápasu.
10'
Tete přišel o míč na vlastní polovině. Toho se snažil využít Ambroise Oyongo, který pronikl do vápna a tam se neúspěšně snažil vymodlit penaltu po mírném kontaktu s Marcelem.
9'
Oyongo si dal záležet na centru z levé strany, jenže balón posadil jen na tělo dobře postaveného Marcela.
8'
Rychlý brejk Montpellier narazil na neúplně přesnou narážečku, která se znovu stala kořistí hostujícího gólmana.
7'
Florent Mollet táhl míč po pravé autové čáře. Pak si ale neporozuměl se spoluhráči a přihrávku poslal do místa, kde neměl vůbec nikoho.
6'
Znovu menší nepříjemnosti pro Denayera, který musel posunout dlouhý výkop Benjamina Lecomteho až do rukavic Lopese.
4'
Jason Denayer se dostal pod menší tlak napadajícího protihráče a vysvobodil ho až odpískaný nedovolený zákrok na jeho osobu.
3'
Depay si na hranici šestnáctky navedl míč na pravačku a poprvé protáhl Lecomteho, který solidní střelu vyrazil na roh. Po něm přišlo další zakončení mířící nad břevno.
2'
Bertrand Traoré byl šlapákem zasažen do achilovky, což se neobešlo bez bolestivé grimasy. Reprezentant Burkiny Faso ale bude pokračovat ve hře.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí ve fialovooranžových dresech.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Aguilar, Schirí, Mollet, Le Tallec, Oyongo – Laborde, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Camara, Cozza, Lasne, Píriz, Sambia, Škuletić.

Olympique Lyon: A. Lopes – Marcelo, Denayer, Marçal – Tete, Aouar, Fékir (C), Tousart, F. Mendy – B. Traoré, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Dembélé, Cheikh Diop, Dubois, Solet, Terrier, Caqueret.

Olympique Lyon

Také hostující celek si na průběh první poloviny sezóny nemůže vůbec stěžovat. Lyon po velkém boji proklouzl do jarní části milionářské Ligy mistrů a vůbec špatně se mu nevede ani v nejvyšší francouzské soutěži. Olympique posbíral v sedmnácti zápasech jednatřicet bodů a ve dvacetičlenné konkurenci sídlí za PSG a Lille na třetím místě. Dnešní utkání s Montpellier je tak přímým soubojem o bronzový stupínek, neboť Lyon má na svého dnešního soupeře jen dvoubodový náskok a k tomu jedno odehrané utkání navíc. Tým vedení Brunem Génésiem je s 29 góly druhým nejúdernějším v soutěži, největší měrou se na tom podílel talentovaný záložník Houssem Aouar, který má na kontě šest branek.
Montpellier HSC

Francouzský mistr z jara 2012 prožil vynikající úvod této sezóny. V prvních dvanácti kolech prohrál jediný duel a zabydlel se těsně pod úplným čelem tabulky. Z posledních čtyř kol však Montpellier porazilo pouze trápící se Monako, s Rennes remizovalo a proti Angers a Lille neuhrálo ani bod kvůli těsným prohrám 0:1. Montpellier se tak propadlo na čtvrté místo a na sedmé Nice má jen tříbodový náskok. Nutno však zmínit, že oproti druhému Lille má hned dva zápasy k dobru. Svěřenci Michela Der Zakariana mají skóre 24:12, přičemž o pozici nejlepšího střelce se dělí sedmigóloví Delort a Laborde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.