Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Paris SG - 30. dubna 2019   19:00

Montpellier
22' Kimpembe(vl.)  • 80' Delort (Mollet) • 85' Camara (Laborde)
3:2
(1:1)
Paris SG
12' Oyongo (vl.)  • 62' Di María
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez (73. Lasne), Le Tallec, Schirí, Oyongo – Laborde, Mollet (83. Sambia), Delort (83. Camara).
Bertaud – Cozza, Ristić, Sambia, Lasne, Camara, Škuletić.
Lesage – Ocak, Boudikian
Stade de la Mosson, Montpellier
20 477 diváků
Paris SG
Buffon – Dagba, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Dani Alves, Paredes, Draxler – Di María, Choupo-Moting (46. Kurzawa), Neymar.
Aréola – Zagre, Kurzawa, Soh, Nkunku, Diaby.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Domácí Montpellier sice dvakrát s PSG prohrával, ale vždy dokázal srovnat. Nakonec v závěru zápasu domácí potrestali chybnou rozehrávku hostů a skórovali potřetí. Nakonec tak uhájili tři body a jsou tak stále ve hře o pohárovou Evropu. Hosté tak ze hřiště soupeře neodvezou ani bod.
90+3'
90+3'
Kimpembe dlouhým nákopem poslal míč před branku domácích, ale tam neměl Lecomte problém dostat ho pod kontrolu. A po jeho odkopu od branky už asi sudí zápas ukončí.
90+2'
Hosté nyní vytáhli balon daleko od své branky a Dagba poté zakončoval z velké dálky a jeho pokus fantasticky zneškodnil Lecomte. Jenže se narazil na tyč a byl chvíli otřesen. Už je ale v pořádku a hra pokračuje.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.
90'
Žlutou kartu dostává Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain FC).
88'
Hra jde pomalu do finiše. Hosté nyní podrželi míč a dostali se před domácí branku, Neymarovi ale balon utekl příliš daleko a bylo po další šanci PSG.
87'
Domácí stále drží těsné vedení nad velkým favoritem zápasu. Jsou u míče a operují s ním před Buffonovou brankou.
85'
Montpellier právě vstřelil branku!
Obrovská chyba hostů, kteří se nedomluvili při rozehrávce, když Paredes dlouho váhal s rozehrávkou. Za ním se pak zjevil Laborde, který mu míč sebral a následně pak SOULEYMANE CAMARA tuto hrubku potrestal vedoucí brankou – 3:2. Asitence: Gaëtan Laborde.
85'
A po zakončení u levé tyče Buffona srazili hosté balon opět za zadní čáru. Domácí tak budou zahrávat další rohový kop.
84'
Domácí jsou po vyrovnání při chuti a znovu zahrozili před brankou hostů. Díky této aktivitě si vynutili další rohový kop.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Junior Sambia.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Souleymane Camara.
80'
A to se povedlo hned z další akce. Brankář domácích vyslal rukou míč daleko od své branky, za polovinou hřiště ho sebral Mollet a vysunul ANDYHO DELORTA. Ten poté v situaci dva na jednoho sám zakončil z pravé strany velkého vápna, a i když si Buffon na míč sáhl, nezabránil inkasované brance – 2:2. Asistence: Florent Mollet.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, hosté mají stále jednobrankový náskok, domácí naproti tomu prahnou po vyrovnání.
78'
Schirí vyslal z hranice velkého vápna vystřelil a jeho pokus pak zastavil brankář hostů Gianluigi Buffon, který tak předvedl další pozorný zákrok ve svém brankovišti.
76'
Žlutou kartu dostává Colin Dagba (Paris Saint-Germain FC), který zbytečně zdržoval hru. I on je tak v utkání potrestán.
75'
Molletovu ránu vyrazil Buffon na rohový kop. Domácí tak mají další tlak a snaží se o vyrovnání, to však zatím nepřichází.
74'
Domácí si svou aktivitou před brankou hostů vybojovali další rohový kop, který rozehráli nakrátko. Hned na to se ke střele jal Delort, ale jeho pokus končí vysoko nad.
73'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mathías Suárez, přichází Paul Lasne.
72'
Žlutou kartu dostává Damien Le Tallec (Montpellier HSC).
72'
Neymar zahrál další rohový kop pro Pařížany, z této standardní situace ale nezapršelo, ač se v pokutovém území hosté snažili o třetí branku když byli v menším tlaku.
70'
Tutovka pro PSG! Draxler po fantastické přihrávce od Di Maríi z voleje zakončoval a balon šel do domácí branky. Avšak Pedro Mendes však pohotovým obranným zákrokem vykopl míč do bezpečí!
69'
Dani Alves z dálky hledal přihrávkou Neymara, tato spolupráce nevyšla a druhý jmenovaný tak vůbec nezakončil. Do akce po zisku míče jdou zase domácí hráči.
68'
Domácí však zahrozili z bleskového protiútoku, ale balon mu utekl za zadní čáru. Bude tak následovat pouze odkop od branky Buffona.
66'
K Buffonovi se dostal balon, který hned hostující brankář odkopl až za polovinu hřiště. Jeho spoluhráči tak mohou jít útočit.
64'
Domácí tak mají před sebou další cíl, a sice znovu srovnat. Nyní budou zahrávat rohový kop.
62'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Nyní se to už povedlo a hosté jdou znovu do vedení. U hranice velkého vápna se míč odrazil až k ÁNGELU DI MARÍOVI, který poté z otočky u ležícího brankáře poslal balon takřka do odkryté domácí sítě – 1:2.
61'
Dlouho s míčem operovali na polovině Montpellieru hosté, ale k žádné střele, která by Lecomteho ohrozila, se nedostali. Ale stále se drží na balonu.
60'
Po šedesáti minutách hry je stále stav nerozhodný, ve druhé části hry se tak ani jeden tým zatím střelecky neprosadil.
59'
Julian Draxler unikal až před branku domácích. Lecomte si povyběhl a dokázal snížit střelecký úhel. Draxler tak nakonec nemohl zakončit.
57'
Mathías Suárez zkoušel najít z pravé strany spoluhráče, nakonec se na míč dostal Florent Mollet a jeho pruská střela se zastavila až na Buffonovi, který si připsal další důležitý zákrok.
56'
Žlutou kartu dostává Iljás Schirí (Montpellier HSC).
55'
Z rohu velkého vápna vyslal lob jeden z hostů, ale balon se zastavil jen za zadní čárou.
54'
Ten rozehrál Ángel Di María, jenže svůj centr poslal pouze do připravené zdi. U míče tak pro následující chvíle budou zase domácí hráči.
53'
Volný přímý kop pro Paris Saint-Germain.
52'
Dobrý centr se snesl do pokutového území, jenže nejvýše si vyskočil Gianluigi Buffon, který skrze několika hráčů vyboxoval míč do bezpečí.
52'
I na druhé straně se rodila šance, která mohla vystrašit Buffona. Nakonec hosté zakopli míč za zadní čáru a Montpellier bude zahrávat rohový kop.
51'
Neymar vysunul Colina Dagbu, jenž z úhlu vystřelil, bylo to ale jen přímo do rukavic Lecomteho. Následuje tak pouze odkop od jeho branky.
50'
Bernat se nevysunul skrze obranu Montpellieru. Do vápna se ale dostal Draxler a nadvakrát zkoušel překonat Lecomteho, ale další akce hostů končí neúspěchem.
48'
Di María se snažil o centr z levé strany, na míč naskakoval Neymar, avšak druhý jmenovaný střílel mimo tři tyče.
48'
Domácí se na polovině hřiště snažili získat míč, ale to se nakonec nepovedlo. Pařížané tak mohou znovu projít až před domácí branku.
46'
Dlouhý nákop na Neymara se neujal, následně pak už ale střílel na branku soupeře Di María, balon ale skončil jen v moci domácího brankáře.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Layvin Kurzawa.
46'
Střely na branku: 3 – 0
První poločas je za námi. V něm jsme viděli dvě branky a obě byly vlastní. Nejprve si do vlastní branky míč srazil Ambroise Oyongo a Pařížané šli do vedení. Jenže po zahrání volného přímého kopu domácími hráči si na míč naskočil Presnel Kimbembe, jenž si ho hlavou srazil do své branky. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 20:05.
45+2'
45+2'
Po nepřesné akci šli domácí do rychlého protiútoku, ale nakonec se jim to nepovedlo. Hosté otočili hru zpět před domácí branku a ještě zakončili, avšak hodně nepřesně.
45+2'
První žlutá karta také pro domácí tým, za svůj faul na soupeře ji vyfasoval Mathías Suárez.
45+1'
Rohový kop rozehrál Neymar, centr do pokutového území pak sebral jeho spoluhráč, proti němuž ale pohotově zakročil Benjamin Lecomte, jenž hned na to poslal míč daleko od svého zařízení.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
44'
Hosté stále drží míč na polovině domácích, ale ke střele před Lecomtem se nedostali. Ještě tak v závěru prvního poločasu míří do útočné akce.
43'
Na malou domů nyní poslal míč Ángel Di María, ale celou situaci si pohlídal Lecomte, na druhé straně hned zblízka zakončil Delort, avšak balon poslal vysoko nad.
41'
Florent Mollet zahrál tuto standardní situaci, míč se dostal až k Buffonovi, který ho rukavicemi srazil za zadní čáru. Další standardka pro domácí, tentokráte rohový kop.
40'
Bernat na hranici pokutového území podkopl soupeře a dostává žlutou kartu. Navíc nebezpečný volný přímý kop budou znovu zahrávat domácí hráči.
38'
Hosté na vlastní polovině vybojovali autové vhazování a budou se snažit dostat míč co nejdále od své branky. Ovšem to se jim nepovedlo a po zahrání míče za postranní čáru budou vhazovat domácí.
36'
Paredes ve spolupráci s Di Maríou založili pohlednou akci, v níž zakončoval druhý jmenovaný. Jenže jeho pokus z levé strany zaletěl jen nad branku domácího Montpellieru.
35'
Choupo-Moting se vysunul až takřka k pokutovému puntíku, ale jeho následná střela mu nevyšla podle jeho představ. Hosté poté ztratili míč a vrací se zpět na svou polovinu.
34'
Domácí hráči vysoko napadali polovinu Pařížanů, ti tak byli znovu chvíli pod menším tlakem, ale nakonec ho ustáli a po zisku balonu tak jdou do další útočné akce.
33'
Nyní byl faulován Neymar a hosté zůstanou u míče. S ním se poté pokusí dostat do blízkosti domácí branky, kterou by rádi ohrozili.
32'
Obrovská šance domácích. Uvnitř pokutového území zpětnou přihrávkou uvolnil Mollet Le Talleca, který míč napálil po zemi a ten se skutálel jen těsně vedle pravé tyče Buffonovy brány!
31'
Proti střele Andyho Dellorta zasáhl Buffon, když rukavicemi srazil balon nad svojí branku. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
30'
Benjamin Lecomte si nyní vychutnal střelu hostů, která nebyla vůbec nebezpečná a poté v pohodě odkopl míč až na polovinu Pařížanů.
29'
První žlutou kartu utkání dostává hostující Presnel Kimbembe, který soupeře k zemi poslal příliš tvrdě. Sudí tak neváhal a kartónek vytáhl.
27'
Florenta Molleta vysunul dobrým pasem Gaëtan Laborde, prvně jmenovaný pak střílel z rohu velkého vápna po zemi, ale zřejmě to zbytečně příliš uspěchal. Balon končí jen vedle levé tyče Buffonovy branky.
26'
Dani Alves se protáhl mezi obránce domácích, hosté šli do dalšího protiútoku, avšak Di Maríova střela skončila pouze vedle branky Montpellieru.
24'
Začíná se tak znovu od začátku, Pařížané mají balon a míří s ním až před branku Montpellieru. Budou se tak snažit vrátit si své vedení zase zpátky.
22'
A po této standardní situaci je vyrovnáno a opět to bylo po vlastní brance. Centr, který přiletěl do pokutového území, trefil hlavou PRESNEL KIMPEMBE a míč poslal za záda vlastního brankáře – 1:1.
20'
Oyongo, smolař dnešního utkání, se po vlastním gólu snažil zrychlit hru a dostal balon opět na polovinu soupeře. Nakonec pak byl na pravé straně velkého vápna sražen k zemi domácí hráč a Montpellier bude zahrávat volný přímý kop.
17'
Presnel Kimpembe se snažil vysunout spoluhráče, jeho přízemní přihrávka ale byla zastavena obráncem domácích a ten pak vrátil hru na polovinu Paris Saint-Germain. Pedro Mendes před Buffonem nevystřelil. Blíže u míče byl Bernat, který ho pak nechal Buffonovi.
16'
Suárezův centr proletěl pokutovým územím, nikdo z domácích ho ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Míč tak mají už zase hosté a otáčejí hru na opačnou stranu.
14'
Domácí se dostávali na míč uprostřed hřiště, ale nepovedlo se. Do rychlé akce na druhé straně už zase spěchají hráči Paris Saint-Germain.
12'
Hosté se ve dvanácté minutě utkání ujímají vedení, gól ale vstřelil domácí hráč. AMBROISE OYONGO chtěl ve skluzu odvrátit centr hostů z levé strany, ale nakonec míč pověsil do vlastní branky – 0:1. Pařížané tak jdou do náskoku díky vlastnímu gólu Montpellieru.
11'
Andy Delort přišel ve středu hřiště o balon a nedotáhl tak další slibně se rozvíjející akci domácího celku.
10'
Po pravé straně unikal Dani Alves, nestihl však odcentrovat balon do pokutového území. Další akce hostů tak skončila zmarem.
9'
Ángel Di María je nakonec v pořádku, už je zpět na hrací ploše a zapojil se do dalšího útočení. Balon nechal Draxlerovi, jenž hned vystřelil, avšak pokus mezi tři tyče nezamířil.
8'
Andy Delort vyslal pravačkou střelu, která skončila jen vedle branky hostů. Buffon tak nemusel vůbec zasahovat a míč odkopne na druhou stranu.
7'
Rodil se pak další útok Montpellieru, ten byl ale zastaven. Hosté zakopli míč do zámezí a je tu autové vhazování pro domácí Montpellier.
6'
Už je za postranní čárou a ještě bude ošetřen. Hra tak pokračuje dále, u míče byli hosté. Nákop na Neymara však hostující útočník nezachytil a nedostal se tak do žádného zakončení.
5'
Di María se srazil s protihráčem a zůstal ležet s bolestivou na hrací ploše. Zatím to s ním nevypadá moc dobře. Uvidíme, zda budou muset hosté sáhnout k nucenému střídání. Probíhá ošetření přímo na hřišti.
3'
Hosté po ztrátě míče čelili útoku soupeře, domácí Florent Mollet vyslal přízemní střelu, kterou kryje Gianluigi Buffon.
2'
Ángel Di María přidržel míč u velkého vápna, poté ho nechal Draxlerovi. A ten ho pak vrátil Di Maríovi, jenž pálil uvnitř velkého vápna, bylo to ale jen vysoko nad domácí branku.
1'
Místo toho jim hráči Montpellieru míč sebrali a po rychlé akci zakončili. Avšak střela Buffonovi nenadělala příliš práce. Balon pak dostal do rukavic a odkopl ho od své branky.
1'
Hosté jsou hned u míče a pomalu se dostávají na polovinu domácího celku. Zatím ale stále drží balon na své polovině.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez, Le Tallec, Schirí, Oyongo – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Ristić, Sambia, Lasne, Camara, Škuletić.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Dagba, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Dani Alves, Paredes, Draxler – Di María, Choupo-Moting, Neymar.
Náhradníci: Aréola – Zagre, Kurzawa, Soh, Nkunku, Diaby.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Boudikian.
Vzájemná utkání

První duel v probíhající sezóně patřil hráčům Paris Saint-Germain. Ti na svém hřišti v Parku princů zvítězili vysoko 5:1. Dovedou i dnes zápas do vítězného konce?
Paris Saint-Germain FC

Pařížané totiž mají už s předstihem zajištěn ligový titul, tedy jeho obhajobu a také samozřejmě skupinovou fázi Ligy mistrů. Na svém kontě mají fotbalisté Paris Saint-Germain na prvním místě čtyřiaosmdesát bodů a i letošní sezóna je pro ně už nyní hodně úspěšná co se týče ligy. V Lize mistrů to na postup o boje o vítězství v této prestižní evropské soutěži nebylo, naposledy jim uniklo vítězství ve francouzském ligovém poháru, když po penaltách prohráli s Rennes. I tak jsou ale určitě spokojeni s obhajobou titulu a ten po sezóně jistě náležitě oslaví.
Montpellier HSC

Domácí Montpellier je v tabulce francouzské Ligue 1 na šestém místě s jednapadesáti body a stále tak mají jeho fotbalisté ještě nějakou šanci bojovat o pohárovou Evropu. Na čtvrtou pozici, která zaručuje skupinovou fázi Evropské ligy, ztrácejí osm bodů, ve hře jich je ještě s dnešní dohrávkou patnáct. Záleží, jak si povedou také soupeři před nimi v posledních ligových kolech. Hráči Montpellieru mají z posledních dvou duelů zisk šesti bodů, na dvě výhry po sobě by tak dnes rádi navázali, ovšem nečeká je vůbec nic lehkého. Narazí totiž na velmi silný pařížský celek, a sice Paris Saint-Germain.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu francouzská Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání čtyřiatřicátého kola mezi týmy Montpellier HSC a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.