Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Bordeaux - 24. února 2019   15:00

Nantes
51' Pallois (Rongier)
1:0
(0:0)
Nantes
Tătăruşanu – Pallois, Edgar Ié (58. Kwateng), Diego Carlos, Ch. Traoré – A. Touré, Rongier (C), Krhin – Limbombe (76. Moutoussamy), K. Coulibaly, Waris (87. Boschilia).
Dupé – Boschilia, Eysseric, Kwateng, Lucas Lima, Mance, Moutoussamy.
Rainville – Luzi, Boudikian
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Koundé, Jovanović, Poundjé – Otávio, Tchouaméni – Kalu (72. Karamoh), Bašić (64. Kamano), de Préville (81. Maja) – Briand.
Poussin – Kamano, Karamoh, Lewczuk, Maja, Palencia, Plašil.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:14.
Je dobojováno! Bordeaux na hřišti nedalekého Nantes nechtěně potvrdilo své trápení na venkovních stadionech a nevytvořilo si žádnou větší šanci. Duel dvou tabulkových sousedů zaslouženě vyhrálo Nantes, které sice zůstalo na čtrnáctém místě, ale na svého dnešního soupeře se dotáhlo na dvoubodový rozdíl. Jediný gól z rohového kopu vstřelil bývalý hráč Bordeaux Pallois. Domácí měli i několik dalších dobrých šancí, Waris ani Coulibaly definitivní pojistku ale nepřidali.
90+4'
90+3'
Karamoh neměl šanci dosáhnout na spoluhráčem prodloužený Sabalyho centr. Ciprian Tătăruşanu nebude spěchat s odkopem od branky.
90+2'
Nicolas Pallois to nevyřešil takticky moc dobře. Po vhazování práskl do balónu z velké dálky, aniž by měl reálnou šanci trefit Costilovu bránu. Míč pro hosty.
90+1'
Abdoulaye Touré odvedl vynikající práci u levé postranní čáry, kde byl několik vteřin pod tlakem dvou hráčů a bez pomoci spoluhráčů vybojoval aut.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty.
89'
Jovanović byl donucen zahrát na rohový kop. Domácí útočí a zatím se nemusí strachovat o své nejtěsnější možné vedení.
88'
Menší závar před hostující brankou Nantes nevyřešilo úplně ideálně. Šanci měl střídající Moutoussamy, ale z bezprostřední blízkosti trefil Costilovu ruku.
87'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Gabriel Boschilia.
86'
Coulibaly vyrazil do protiútoku, ve kterém měl k dispozici jen Warise. Tomu přihrál v nejhorší možný okamžik do ofsajdu.
84'
Karamoh úplně nepotvrdil pozici nejlepšího střelce hostujícího týmu. Ciprian Tătăruşanu zakončení zpoza šestnáctky s „prstem v nose “zlikvidoval.
83'
Samuel Moutoussamy si stihl píchnout míč před Koundém, který musel sáhnout po taktickém faulu za žlutou kartu.
82'
Utkání je ve své poslední desetiminutovce. Bordeaux se ani náznakem nemůže dostat do tlaku, ve kterém by mohlo zaútočit na vyrovnávající trefu.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Josh Maja.
80'
Hodně podobná situace i z další standardky! Tentokrát se míč ocitl u Warise, který se chvíli rovnal ke střele a také on ji poslal přímo do Costila!
79'
Velká šance Nantes na rozhodnutí! Rongierův centr z rohového kopu propadl na nehlídaného Krhina, jehož hlavičku Costil reflexivně vyrazil!
78'
Coulibaly prodloužil vysoký pas za sebe na Warise. Ten nestihl vystřelit, protože mu jeden z obránců ukopl míč na roh.
77'
Asi není náhoda, že dnes Girondins stále čeká na svůj první gól. Za celou sezónu vstřelil na venkovních hřištích jen sedm branek.
76'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Samuel Moutoussamy.
75'
Enock Kwateng se postavil do cesty Briandovi, který nabíral zajímavou rychlost. Náhradník Edgara Ié rovněž dostává žlutou kartu.
74'
Standardní situace se zrodila na opačném konci hřiště. Rongierův signál v podobě přízemní přihrávky ale obranu Bordeaux nepřekvapil.
73'
Diego Carlos se v šestnáctce drobně dotkl de Prévillea, který šel ochotně k zemi. Penalta se nepíská!
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Yann Karamoh.
71'
Nicolas de Préville měl více prostoru na pravé straně. I jeho centr ale zlikvidoval výborně hrající Pallois.
70'
Jenom to zahučelo po nebezpečné hlavičce Kalify Coulibalyho, která proletěla jen pár centimetrů vedle Costilovy levé tyče!
68'
Henrique Otávio obral Rongiera o balón jen díky dopísknutému faulu. Kapitán Nantes si rozehraje další standardní situaci.
67'
I tento centr letěl na Palloise, který zkusil zakončit nůžkami, ale míč přitom netrefil. O pár vteřin později už pomáhal obraně a před protihráčem zahrál malou domů.
66'
Valentin Rongier šel napadat Benoîta Costila a donutil ho zakopnout míč na rohový kop.
65'
Majeed Waris ve sprintu doběhl přihrávku ze středového kruhu a bez přípravy pálil na zadní tyč. Úplně ideálně to ale netrefil a Costil se po míči natáhl.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází François Kamano.
62'
Youssouf Sabaly je dnes na své poměry hodně nevýrazný. Teď připravil možnost pro de Prévillea, ale třiatřicetiletý gólman Nantes nemusel předvést žádný těžký zákrok.
61'
Rongier obstaral další z mnoha standardních situací z nepalebné pozice. Hosté si s prudkým centrem ale poradili.
60'
Držení míče: 50% – 50%.
58'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Edgar Ié, přichází Enock Kwateng.
56'
Edgar Ié má nějaké zdravotní problémy a je dost možné že bude muset střídat. U střídačky se už chystá Kwateng.
55'
Kalifa Coulibaly měl navrch v rychlostním souboji nad Koundém. Ten balón přesto chytře získal ho pro hosty z Bordeaux.
53'
Po změně stran se toho událo už mnohem více než za celý první poločas. Úvodní gól může zápasu ještě více pomoct.
51'
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí se v jednapadesáté minutě dostávají do vedení! Rongier odcentroval z rohového kopu na zadní tyč, kde byl trestuhodně volný NICOLAS PALLOIS. Bývalý hráč Bordeaux vypálil z voleje a propálil Costila, který si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal.
50'
Edgar Ié byl u postranní čáry dohrán Jovanovićem a přivodil si nějaké zranění nohy. Ošetření ale odmítl a sám bude vhazovat ke Costilovi.
49'
Nicolas de Préville našel odvahu na dalekonosnou střelu. Tătăruşanu skákal k pravé tyči, ale zasahovat nakonec nemusel.
48'
Coulibaly v náběhu na levém křídle opět hledal Warise, ovšem obránci Nantes této přihrávce tentokrát vystavili stopku.
47'
Hned v úvodu druhé půle došlo k první pořádnější šanci. Majeed Waris střílel z voleje po centru z levého kraje velkého vápna, ale zamířil jen doprostřed branky, kde stál Costil.
46'
Hlavní rozhodčí Rainville nenastavil ani vteřinu a ukončil první poločas, který toho moc zajímavého vskutku nenabídl. Vypíchnout se dají snad jen dvě střely zpoza vápna od Bašiće a Limbombeho, které však měly ke gólu hodně daleko. Jinak byly ofenzivy bezzubé a není se co divit, že se do šaten odchází za bezbrankového stavu 0:0.
45'
44'
Valentin Rongier centroval na zadní tyč, kde byl bezmála dvoumetrový Coulibaly, ale v těžké pozici neusměrnil balón do prostoru branky.
43'
Poundjé šel hodně tvrdě do Majeeda Warise, který se hodně ztěžka zvedá zpět na nohy. Obešlo se to bez žluté karty.
42'
Samuel Kalu se dostal do vápna, jenže Edgar Ié ho po přešlapovačce doslova vytlačil za koncovou čáru.
41'
Coulibaly roztažení hry na Edgara Ié bylo snadno čistelné. Bordeaux přešlo do protiútoku zakončeného přetaženým centrem Sabalyho.
40'
Maxime Poundjé potáhl míč po levé straně a odcentroval na Brianda, kterému se nepovedlo zpracování a toho ihned využil nedaleko stojící Tătăruşanu.
39'
A zase jenom dlouhý pas a bezchybný zákrok hostujícího stopera Julese Koundého...
38'
Kalifa Coulibaly neměl reálnou šanci převzít nakopávaný míč, který Koundé zkušeně prodloužil ke Costilovi.
36'
Obě defenzivy pracují takřka bezchybně. Diego Carlos zakřižoval Kalua a doprovodil z jedničky posunutý balón do zámezí.
35'
Bordeaux se opět snadno ubránilo, ale kvůli velké nepařenosti chorvatského ofenzivního záložníka Bašiće o míč přišlo.
34'
Vukašin Jovanović výborně zasáhl před Coulibalym, na kterého letěl centr z levé strany. Je z toho jenom roh.
33'
Souboj dvou tabulkových sousedů zatím moc zábavy nepřinesl. O něco více ze hry má Nantes, nicméně do vyložené gólovky se stále nedostalo.
31'
Toma Bašić o pár centimetrů nedosáhl na centr z pravého křídla. Nikdo další už na míč nečekal a Tătăruşanu vykopává.
30'
Držení míče: 53% – 47%.
29'
Hosté sebemenším způsobem nevyužili rohový kop. Balón opět skončil v autu a žlutí mohou vhazovat.
28'
Kalu zprava pronikl do pokutového území, ve kterém narazil do Carlose a přitom ztratil kontrolu nad míčem.
27'
Z Traorého centru vzešla hlavička, ale ani ta se mezi tři tyče Costilovy branky nevešla.
26'
Coulibaly hlavou narazil Warisovi a stopeři Bordeaux měli co dělat, aby odehráli balón na rohový kop.
25'
Abdoulaye Touré nechal míč za sebou. Girodins ho domácím ihned vrátil nepřesným přenesením hry zleva doprava.
24'
Diego Carlos si troufl na střelu z první, když k němu Koundé odvrátil další z nákopů. Costil ani v tomto případě zasahovat nemusel, míč putoval vysoko nad branku.
23'
Krhin dostal přihrávku do druhé vlny. Z dobré pozice minul, ale to už byl signalizován hostující ofsajd.
22'
I tentokrát se prosadila jen defenziva Bordeaux, která se zmohla aspoň k odkopu na půlící čáru.
21'
Abdoulaye Touré byl zezadu lehce faulován de Prévillem. Domácí můžou poslat další nákop do pokutového území.
20'
Znovu Ié na útočném výletě. Dostal se s míčem hodně vysoko, ale roztáhnout hru do některé ze stran už nedokázal.
18'
Toma Bašić zleva kroutil míč do ohně, kde zaúřadovali bránící hráči ve žlutém a nepustili hosty k žádnému zakončení.
17'
Edgar Igé nestíhal v rychlostním souboji de Prévillea, kterého zezadu fauloval a dokonce za to dostal žlutou kartu.
14'
Krhin skončil na zemi po tvrdém zákroku Kalua a míč tak zůstává v domácím držení i nadále.
13'
O rozehrávku se postaral domácí kapitán Valentin Rongier, jenomže obrana Bordeaux centr zprava snadno odvrátila.
12'
Edgar Ié podpořil domácí útok a vybojoval standardní situaci, neboť ho zezadu nešikovně fauloval Tchouaméni.
11'
Snadný zákrok pro Costila, ke kterému přiletěla neškodná přízemní střela z kopačky Limbombeho.
9'
Na druhé straně si Bašić navedl míč na levačku a zhruba o metr minul ze svého pohledu pravou tyč, u které vše jistil Tătăruşanu.
8'
Na centr zleva čekali dva domácí útočníci. Jeden z nich se dostal k hlavičce, ale do Costilovy branky se netrefil.
7'
Míč si nachystal Nicolas de Préville, jenže trefil jen čtyřčlennou zeď a v ní stojícího Nicolase Palloise.
6'
A opět se píská proti Nantes. Po faulu na Brianda se bude konat přímý kop z místa, odkud se už dá ohrozit branka.
5'
Edgar Ié vystoupil z pozice stopera k autové čáře a u ní jasně fauloval Poundjého. Také Girodins dostal k dispozici standardní situaci, ovšem Tătăruşanu centr vyboxoval do bezpečí.
4'
Waris byl na pravé straně faulován Poundjém. Domácí rozehráli standardní situaci na krátko, až Pallois vypálil z dálky hodně nepřesně.
3'
Hned na začátku kopalo Nantes dva rohové kopy. Hosté se ubránili, i když v prvním případě to neměli úplně jednoduché.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Pallois, Edgar Ié, Diego Carlos, Ch. Traoré – A. Touré, Rongier (C), Krhin – Limbombe, K. Coulibaly, Waris.
Náhradníci: Dupé – Boschilia, Eysseric, Kwateng, Lucas Lima, Mance, Moutoussamy.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Jovanović, Poundjé – Otávio, Tchouaméni – Kalu, Bašić, de Préville – Briand.
Náhradníci: Poussin – Kamano, Karamoh, Lewczuk, Maja, Palencia, Plašil.

FC Nantes

Mužstvo vedené zkušeným koučem Vahidem Halilhodžićem je na tom ještě o něco hůře než jeho protějšek. S bilancí sedmi výher, šesti remíz a dvanácti porážek patří domácímu celku čtrnácté místo. Ani v případě dnešního vítězství svého tabulkového souseda z Bordeaux v tabulce nepřeskočí neboť na něj ztrácí pět bodů. Od barážové osmnácté příčky ho naopak dělí sedmibodový rozdíl. Nantes se dlouhou dobu hledá v ofenzivě, sérii pěti ligových zápasů bez vítězství přerušilo až před dvanácti dny proti Caen, kde vyhrálo 1:0 gólem z penalty. Naposledy se Nantes představilo na hřišti zvedajícího se Monaka a tentokrát padlo 0:1. O dvanáct z třiceti ligových gólů se postaral tragicky zesnulý Emiliano Sala, za kterým zeje obrovská díra. O pozici nejlepšího střelce se dělí čtyřgóloví Gabriel Boschilia a Majeed Waris.
Girondins Bordeaux

Hostující tým se na konci minulé sezóny dotáhl na konečné šesté místo a zajistil si účast o evropských pohárech. V tomto ročníku je to od něj mnohem horší, zaměstnavatel českého záložníka Jaroslava Plašila posbíral v lize jen osm výher a osm remíz. Celkem má na kontě dvaatřicet bodů a v rozehraném šestadvacátém kole mu patří až třinácté místo. O záchranu Bordeaux bojovat zřejmě bojovat nebude, na barážovou osmnáctou příčku má více než solidní náskok dvanácti bodů. Svěřenci Ricarda Gomese na přelomu ledna a února prohráli čtyři soutěžní zápasy za sebou, pak sice porazili Toulouse 2:1, ale proti poslednímu Guingampu brali jen bod za domácí bezbrankovou remízu. I dnes se Girondins bude muset obejít bez brazilského obránce Pabla, otazník visí i nad senegalským záložníkem Sankharém a dánským forvardem Corneliusem.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi FC Nantes a Girondins Bordeaux FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.