Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Caen - 25. srpna 2018   20:00

1:1
(0:1)
Caen
Caen
37' Crivelli  (Ninga)
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima – Krhin, Moutoussamy (62. Boschilia) – Evangelista, Rongier (C), Dabo (46. Waris) – K. Coulibaly (75. Sala).
Dupé – Boschilia, Girotto, Waris, Sala, Prado Ruiz, Pallois.
El Hadj – Pasqualotti, Hebrard
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Caen
Samba – Guilbert, Baysse, Djiku, Imorou – Oniangué (C), Fajr – Bammou, Tchokounté, Ninga (77. Sankoh) – Crivelli (57. S. Peeters).
Zelazny – Sankoh, Mbengue, S. Peeters, Genevois, Deminguet, Armougom.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:14.
Je konec! Nantes se ve druhém poločase výrazně zlepšilo, přičemž dlouhou dobu bušilo do obrany soupeře. Nakonec se hráčům ve žlutých dresech podařilo vyrovnat, z pokutového kopu se prosadil střídající Sala. Caen nepředvedl vůbec dobrý výkon, nakonec může být rád za nerozhodný výsledek, neboť si hostující tým dnešního utkání přichystal pouze jednu velkou šanci, kterou také zužitkoval. Nantes ještě dohrávalo závěrečnou desetiminutovku proti oslabenému soupeři, po druhé žluté byl totiž vyloučen zkušený Baysse.
90+5'
90+5'
Neuvidíme, jeden z domácích mířil nad branku.
90+4'
Ještě jedna standardka pro domácí, bude to z nějakých dvaceti metrů od branky. Dočkáme se otočení stavu ve prospěch Nantes?
90+3'
Evangelista se v šestnáctce otočil s míčem, načež napálil jednoho z protihráčů. Nantes se dožadovali další penalty, ta ale tentokráte nepřichází.
90+2'
Djiku zbytečně nepanikařil, naopak rozjel velice konstruktivní kombinaci, na jejíž konci bylo nepovedené zpracování Fajra.
90+1'
Nantes se konečně dostalo s míčem k blízkosti pokutového území, Rongier si ale hodil balón daleko od nohy, soupeř se tak stačil vrátit.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Nantes se pokouší vstřelit druhou branku, tlak domácích ale o poznání uvadl.
88'
Následný centr směřoval na přední tyč, kde ale zasáhl urostlý Diego. Posléze se k míči dostal Tătăruşanu, který se ve druhém poločase hodně nudí.
87'
Bammou se prezentoval dobrým pohybem, který dělal obraně soupeře natolik velké problémy, že Diego sáhl k nedovolenému zákroku.
84'
Na druhé straně se Limovi podařilo proniknout do dobré pozice na centr, vzdušná nabídka ale skončila hned na prvním protihráči.
83'
Mbengue zkoušel zaútočit po levém křídle, míč mu ale uskočil daleko od pravé nohy, což hrálo do karet Miazgovi.
82'
Nyní se u postranní čáry strhla menší mela, se kterou měl hlavní sudí velkou práci. Nakonec se to obejde bez žlutých výstrah.
81'
Ještě nás čeká ještě hodně zajímavá desetiminutovka. Nantes se dočkalo kýžené branky, navíc bude dohrávat proti oslabenému soupeři.
80'
Nantes právě vstřelili branku!
Je tu zasloužená vyrovnávací branka v podání domácích! Rozehrávku pokutového kopu si vzal na starost EMILIANO SALA, který zamířil k pravé tyči, zatímco se Samba vydal přesně na opačnou stranu.
79'
Baysse v pokutovém území fauloval jeden z protihráčů, po druhé žluté tedy obdržel červenou kartu. Nantes bude zahrávat penaltu!
79'
Je tu pokutový kop pro domácí!
79'
Nantes si vyzkoušelo i další přímý kop, tentokráte to směrem na branku zkoušel Sala. Jeho pokus byl o poznání méně povedenější.
78'
Na druhé straně to Oniangué zkusil velice pohotovým centrem, načež Peeters sklepával na lépe postaveného Fajra, který se ale nacházel v ofsajdu.
77'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Baissama Sankoh.
76'
K oné rozehrávce se postavil Evangelista, který poslal velice povedenou střelu. Samba musel tento projektil krotit nadvakrát.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Emiliano Sala.
74'
Obrázek hry se nikterak nemění. Caen i nadále odráží ataky svého soupeře, tentokráte budou mít domácí k dispozici volný kop.
73'
Žlutou kartu dostává Alexander Djiku (SM Caen).
69'
Domácí se hodně zlobí, nelíbil se jim totiž pád hostujícího Guilberta. Caen se tak zmocní rozehrávky z vlastní obranné poloviny.
68'
Ninga si zpracovával balón zády k brance, nakonec mu neposedný předmět uskočil ven z hrací plochy. Hráči ve žlutém budou vhazovat.
67'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nabízí jednostrannou záležitost, domácím se ale nedaří vstřelit vyrovnávací branku.
66'
Caen se brání opravdu obětavě, což před malým momentem předvedl Baysse. Jeho rybička poslala míč daleko z velkého vápna.
65'
Moutoussamy se na malý moment dostal do dobré pozice pro centr, jeho přízemní nabídka ale nedorazila na místo určení.
64'
Kwateng si vyměnil míč s Rongierem, Nantes to ale v pokutovém území naprosto překombinovalo. Hosté jsou pod drtivým tlakem.
63'
Domácí uspěli na levém křídle, načež se k odraženému míči dostal Coulibaly. Jeho rána z voleje směřovala do hlediště.
62'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Gabriel Boschilia.
61'
Brankář Samba se ještě snažil zachytit hrací předmět na hrací ploše, což se nakonec nepodařilo. Další autové vhazování pro Nantes.
60'
Diego zcela evidentně zpracovával Tchokountého, nedovolený zákrok se ale nepískal. Domácí to zkouší středem hrací plochy.
59'
Caen to snad poprvé zkusil pohlednější kombinací, na jejímž konci byl nepovedený centr na Crivelliho. Domácí okamžitě zakládají protiútok.
58'
Tlak domácích stále stoupá, tentokráte se do míče opřel Evangelista, jeho rána prosvištěla zhruba metr vedle levé tyče.
57'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Stef Peeters.
56'
Průniková přihrávka našla za obranou naběhnuvšího Majeeda, který ale nebyl u míče včas. Naopak skvěle vyběhl brankář Samba.
55'
Miazga si vybral vedle stojícího Krhina, který pro změnu oslovil Moutoussamyho. Hostům se nedaří zachytit hrací předmět.
54'
Nyní se domácí hráči radovali z vyrovnávací branky, ta ale nebyla uznána kvůli ofsajdu, ve kterém se nacházel Coulibaly.
53'
Moutoussamy se dožadoval odpískání faulu na svojí osobu, ani tentokráte hlavní sudí neodpískal. Nantes je ve druhém poločase aktivnější.
52'
Tătăruşanu si po několika minutách připsal další práci s míčem, tentokráte se jednalo o rozehrávku nakrátko na Kwatenga.
51'
Evangelista si ukázkovým způsobem přilepil míč k noze, včas ho ale dostoupil Imorou, který ho raději poslal do zámezí.
50'
K rozehrávce standardky se postavil Rongier, který kroutil míč směrem od branky. Samba ale předvedl jisté zachycení balónu.
49'
Kwateng se ujal autového vhazování od postranní čáry, následně se tentýž hráč ocitl na zemi. Nedovoleným zákrokem si pomohl Ninga.
48'
Diego dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec se rozhodl oslovit Evangelistu, na kterého byla přihrávka příliš dlouhá.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si vzali domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Dabo, přichází Majeed Waris.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl vyrovnanou podívanou. Směrem dopředu byl lehce aktivnější domácí celek, jenž si připravil dvě velké příležitosti, obě ale neskončily kýženým úspěchem. Jak už bývá ve fotbale zvykem, tuto nemohoucnost soupeř potrestal ze své první velké šance, kterou zužitkoval Crivelli. Nantes tak po poločase prohrává o jednu branku, na vyrovnání či případné otočení skóre má ještě spoustu času.
45+3'
45+3'
Vypadá to, že hosté odejdou do kabin za příjemnějšího stavu. Nantes marně hledá skulinku v obraně soupeře.
45+2'
Oniangué se nejlépe zorientoval v blízkosti středového kruhu, rychlý výpad středem ale pokazil nepovedenou přihrávkou na Fajra.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Střeleckým pokusem to zkoušel také Moutoussamy, který rovněž vyprášil rukavice Samby. Domácí to po delší době zkoušeli střelecky.
44'
Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Bammou, který to nemyslel nikterak špatně. Jeho projektil sevřel do náruče domácí brankář.
42'
Dabo se důrazným způsobem zbavil napadajícího Guilberta, posléze druhý jmenovaný skončil na zemi, čímž si vybojoval volný kop.
41'
Nantes se snaží nepanikařit, naopak rozjíždí kombinaci na vlastní polovině. U balónu se vystřídala kompletně celá obrana.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Crivelli skončil po předchozím souboji na hrací ploše, čímž si vysloužil péči lékařského personálu. Nic to ale nemění na tom, že Caen vede o jednu branku.
38'
Fajr mohl poslat míč k šestnáctce, místo toho ale oslovil svého spoluhráče z obrany Baysseho, který měl se zpracováním míče nečekané problémy.
37'
Caen právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté trestají soupeře vstřelenou brankou! Ninga se podíval do šestnáctky, načež poslal přízemní centr, na který tím nejlepším možným způsobem reagoval ENZO CRIVELLI. Domácí obrana naprosto zaspala při bránění důrazného forvarda.
37'
Zdálo se, že domácí Coulibaly byl zastaven nedovoleným zákrokem, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Caen si ale míče moc dlouho neužilo.
36'
Dabovi se podařilo zachytit odražený míč, následně se jeho kolega Coulibaly přetahoval s protihráčem, Baysse byl ale úspěšnější.
35'
Další velká šance domácích! Moutoussamy obdržel míč na pravou stranu, načež jen o vlásek minul vzdálenější tyč.
34'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil jeden z hráčů Caen. Mezitím se ostatní hráči dostavili k postranní čáře, kde doplňují tekutiny.
29'
K rozehrávce se postavil Rongier, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho střela ale směřovala vysoko nad.
28'
Přetahovanou o balón nakonec lépe zvládl Oniangué, který byl v souboji s Coulibalym mnohem důraznější. I tak budeme sledovat standardku Nantes.
27'
Špatná rozehrávka Samby připravila nadějnou příležitost pro Evangelistu, který ale z vynikající pozice trefil pouze padajícího protihráče.
26'
Žlutou kartu dostává Paul Baysse (SM Caen).
26'
Fajr se prezentoval ukázkovým napadáním, nicméně při snaze zachytit míč si pomohl faulem. To viděl také hlavní sudí Ben El Hadj.
25'
Sledovali jsme rozehrávky standardku v podání Baysseho, který zkoušel najít urostlého Crivelliho. Druhý jmenovaný ale souboj o míč prohrál.
24'
Nantes se opět přiblížilo k opačné šestnáctce, Krhin ale narazil na mohutný blok protihráčů. Poté ještě skončil na zemi Fajr.
23'
Lima se vydal po své oblíbené straně, načež zkusil prudkou nabídkou oslovit kolegy ve vápně. Přihrávka pod sebe našla pouze Baysseho.
22'
Už se opět pokračuje ve hře, Crivelli sice musel opustit hrací plochu, v tuto chvíli je ale už opět připraven vstoupit zpět do hry.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, žádnou vyloženou šanci jsme zatím neviděli. Nyní se nehraje, na zemi skončil jeden z hostů.
20'
Další velice obětavý zákrok vytasil Guilbert, který se vrhl pod nohy Evangelistovi. Vše se obešlo bez faulu, následovat bude roh.
19'
Na druhé straně se Moutoussamy pokoušel najít Evangelistu, přihrávka ale nedorazila na místo určení. Domácí jsou přesto u balónu.
18'
Nyní to velice pohotově zkoušel Bammou, který na zadní tyči hledal Ningu. Myšlenka to sice byla dobrá, provedení už o poznání pokulhávalo.
17'
Guilbert si zkušeně pohlídal odskok balónu, který nakonec doskákal až do zámezí. Caen si vezme na starost autové vhazování.
16'
Moutoussamy se pokusil založit rychlý výpad, jenomže kolmice na Rongiera byla příliš prudká. Samba bude rozehrávat od branky.
15'
Obrana hostujícího celku je velice obětavá, což nyní převedl Baysse. Jeho odklizení míče směřovalo daleko z pokutového území.
14'
Tătăruşanu se po delší době zmocnil míče, jednalo se ale o rutinní zachycení, po kterém rumunský brankář rozehrál do strany.
13'
Odražený míč sebral Oniangué, který ho záhy poslal do bezpečnějšího prostoru. Nantes ale začíná svírat svého soupeře.
12'
Dabo se zjevil ve velice dobré pozici, přihrávku napříč šestnáctkou posílal na Coulibalyho, avšak na poslední chvíli zasáhl Djiku.
11'
Krhin se snažil přenést hru na levou stranu, přihrávce ale nedal téměř žádnou razanci, proto jí zastavil velice pozorný Djiku.
10'
O nedovolený zákrok se ale nejednalo, Kwateng se ujal autového vhazování, po kterém se také Caen dostane k autu.
9'
Na zemi tentokráte skončil hostující Ninga, který si pád na zem způsobil zcela sám. Na nic vážného to ale nevypadá.
8'
Lima si to nejprve namířil po levém křídle, tento úmysl si nakonec rozmyslel a raději se vrátil s míčem až ke středovému kruhu.
7'
S míčem si pohrál také domácí brankář Tătăruşanu, který spíše uklidnil rozháraný úsek utkání. Posléze rozehrál po zemi na Miazgu.
6'
Samba raději rozehrál do strany na Guilberta, který ale záhy přišel o balón. Nantes to zkusilo středem, kde zasáhl pohotový Oniangué.
5'
Žlutou kartu dostává Kalifa Coulibaly (FC Nantes).
4'
Baysse to nyní neudělal zrovna nejlépe, neboť si neporozuměl s brankářem Sambou. Toho málem využil napadající Coulibaly.
3'
Hned v úvodu si nedovoleným zákrokem pomohl Evangelista, který poslal k zemi Fajra. Caen bude mít k dispozici standardní situaci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima – Krhin, Moutoussamy – Evangelista, Rongier (C), Dabo – K. Coulibaly.
Náhradníci: Dupé – Boschilia, Girotto, Waris, Sala, Prado Ruiz, Pallois.

SM Caen: Samba – Guilbert, Baysse, Djiku, Imorou – Oniangué (C), Fajr – Bammou, Tchokounté, Ninga – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Sankoh, Mbengue, S. Peeters, Genevois, Deminguet, Armougom.

Rozhodčí: El Hadj – Pasqualotti, Hebrard.
SM Caen

Na druhé straně se nachází Caen, které až do posledního kola bojovalo o setrvání v nejvyšší soutěži. Hostujícímu celku tohoto utkání se absolutně nepovedla koncovka sezóny, po sérii nevydařených zápasů ale přišla remíza v posledním kole, která zajistila záchranu v soutěži. Caen vstoupil do této sezóny o něco lépe, z dvou odehraných zápasů má na kontě jeden bod, momentálně se tedy nachází na patnácté pozici. Caen v úvodním kole zavítalo na půdu PSG, kde se urodil celkem očekávaný výsledek, Pařížané vyhráli poměrem 3:0. Posléze si Caen vyzkoušelo atmosféru na vlastním stadionu, kde vybojovali remízu 1:1 proti Nice.
FC Nantes

Fotbalisté Nantes se v minulém ročníku umístili na sympatické deváté příčce, přičemž jim na pohárovou Evropu scházely pouze tři body. Nantes se nakonec na šesté místo nedostalo z důvodu špatné formy z posledních zápasů. Domácí tým dnešního utkání vstoupil do letošního ročníku Ligue 1 velmi špatně, tento celek totiž prohrál oba odehrané zápasy. Nejprve se Nantes v prvním kole utkalo s velice nevyzpytatelným Monacem, přičemž diváci čekali na úvodní branku až do devětašedesáté minuty, kdy se prosadil hostující Lopes. Posléze padly ještě další tři branky, Monaco si tak odvezlo cenné vítězství 3:1. Následně Nantes zavítalo na horkou půdu Dijonu, kde rovněž klopýtlo, tentokráte poměrem 2:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Nantes a SM Caen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.